Udało się - AIM działa! Czym jest AIM?

portret użytkownika Gawrion
aim.jpg
Ogłoszenie

AIM to w skrócie Artificial, Intelligent Moderation (System).
System który wymyśliłem już dawno temu, ale teraz udoskonaliłem i wcieliłem w życie. Nie ma tego na FB, nie ma na YT, nie ma na NK. Nie widziałem nigdzie. Niepoprawni.pl będą pierwszym serwisem z takim systemem.

Jak to działa? Podstawowym założeniem jest konieczność w miarę płynnego oddalania komentarzy źle ocenianych na dalszy plan. Aktualny system składa się z 4 etapów automatycznej moderacji. Jego inteligencja polega na rozróżnianiu rang komentatorów i ustawianiu dla nich progów wg innych współczynników. System będzie uzupełniony poprzez właściwe ustawienie kariery rang komentatorskich.

Po wielu godzinach ślęczenia pomysł został wdrożony w życie - zaprogramowałem wszystko :) Dla każdej rangi komentatora przewidujemy inny współczynnik (modul vote up down). Informacje przekazywane sa do wrappera komentarzy w postaci zmiennej gdzie są wyłapywane. We wrapperze komentarzy stworzyłem 4 stany zakopywania komentarzy:

1. Pierwszy stan - komentarz widoczny lecz mniejszy tytuł i treść. Pojawia się nieklikalny mały przycisk z jedynką. Można jeszcze odkopać komentarz klikając ocenę pozytywną. Można zakopać..

2. Drugi stan - komentarz jest widoczny po kliknięciu w mały przycisk z "dwójką". Wysuwa się i zwija po określonym czasie. Można odkopać jeszcze komentarz oceniając go. Można zakopać bardziej..

3. Trzeci stan - komentarz jest widoczny po kliknięciu w mały przycisk z "trójką". Wysuwa się i zwija po określonym czasie (wydłużony czas na odszyfrowanie). Treść jest zaszyfrowana poprzez usunięcie samogłosek. W odróżnieniu od poprzedniej opcji nie można odczytać tego także w źródle strony. Szyfrowanie odbywa się na serwerze. Można zakopać bardziej, ale można także wykopać. Gdyby szyfrowanie było za trudne - dla sympatyków beznadziejnych komentarzy mogę np zostawić samogłoskę "i". :)

4. Czwarty stan to ukrycie komentarza bez możliwości odczytania. Blokowane po stronie serwera. W odróżnieniu od powyższych. brak możliwości odkopania.. :)

Proszę o testowanie. Na razie zostawiam włączone wyświetlanie współczynników rang wg kodu (współczynnik, baza, poszczególne progi dla stanó moderacji). Oczywiście można zmienić współczynniki, można zmienić algorytm :)

Tutaj przykład: http://nowi.niepoprawni.pl/content/test-na-troll...

Z chęcią przerobiłbym na to moduł, ale nie jestem zbyt dobry w idealnym kodowaniu Drupalu. Nie mówię jednak nie, bo przynajmniej doskonale już wiem co to są drupalowe preprocesory :)
Ostatnie tygodnie to dla mnie czas niesłychanej nauki!

9.91667
Średnio: 9.9 (12 votes)

Szanowny Panie Gawrion,

Pomimo tego, ze moj komp jest OK, mam b. czesto problemy z otwarciem Niepoprawnych . Ja  i  "moj" technik  komp. nie wiemy dlaczego.

Pozdr./Daf

portret użytkownika Gawrion

Marku

Oczywiście założeniem tego systemu jest to że większość komentatorów jest normalna - czyli pisze na temat, kontynuuje i rozważa myśli rozpoczęte we wpisach, nie obraża się, nie napada na siebie bez powodu, nie zarzuca bezpodstawnie cech, wyraża racjonalne opinie, kieruje się logiką.

Do tej pory było tak: albo klient znikał z niepoprawnych, dostawał bana i nie pisał nic, albo był tym z faworyzowanych, którego zgłoszenia nie dotykały i mógł sobie spokojnie śmiecić.

Mój system jest złotym środkiem pomiędzy jednym a drugim - aż 3 stany odsunięcia komentarza przewidują, że będziesz mógł sobie zajrzeć do tego komentarza i rozczytać co tam jest napisane. Tak jak napisałem - dla miłośników złych komentarzy rozrywka. Dopiero 4 stan zakopuje komentarz. Reguły będą jednakowe dla wszystkich.

System będzie oczywiście musiał bazować na racjonalnych regułach przyznawania i odejmowania punktów.

Nie skreślaj tego pomysłu. Liczę bardziej na pomoc w wyłapywaniu dziur i niedoskonałości - jeśli takie będą będę przeprogramowywał :)

portret użytkownika Gawrion

Jeszcze jedno

Rozumiem że z tą Łubianką, to właśnie taka "konstruktywna" krytyka? :-) Nakierowana ma się rozumieć na budowanie :-)

Jeśli masz pomysł na to aby AIM był lepszy, to nie krępuj się. Śmiało. Opisz swój pomysł. Jeśli mnie przekonasz, zarazisz, to zrobię to dla Ciebie for free!

portret użytkownika Gawrion

Daf

Z jakiego łącza korzystacie? Strona niepoprawnych troszkę "waży". To może być jeden z problemów. Aby postawić bardziej dokładną diagnozę potrzebowałbym bardziej szczegółowego opisu. Najlepiej z komunikatami z włączonej konsloi dla developerów np. na FireFoxie.

Od strony serwera osiągnąłem jedną z lepszych konfiguracji w mojej skromnej historii.

Mam problem

z moim edytorem textu Tinymce, czy ktos mial taki problem i sobie poradzil, jesli tak to prosze o pomoc.  Prosze przeslac prywatna wiadomosc , dziekuje.

portret użytkownika K-pax

Re: Mam problem

Mój edytor nie uruchamia się chyba od dwóch lat , wtedy była to usterka o nieznanej przyczynie, do dziś nie wiem ...

portret użytkownika Gawrion

Sałata

Tak - edytor jest do kitu. :( Proszę o odrobinę cierpliwości - na nowych niepoprawnych będzie ok.

Nie chcę tracić energii na obecną wersję.

Można usunąć dobre komentarze,

 z moich obserwacji wynika, ze w sieci przewazaja komentatorzy przeciwni PiS.

@ nemezis - 6 stycznia, 2014 - 09:48

Prosze Pana, w krajach o stabilnej demokracji, dobrze rozwinietych i zamoznych, o spoleczenstwach swiadomych wybiera sie partie  polityczne na podstawie wynikow ich pracy, KONKRETNYCH programow, a nie na podstawie jakichs pseudoideologii, obietnic itp.

Spoleczenstwo swiadome organizuje sie SAMO, rzad ma zapewnic WARUNKI do takiej organizacji.

W obecnej Polsce w dalszym ciagu partia , rzad, decyduja jak obywatel (ubezwlasnowolniony) ma zyc.

komentarz zaliczony, jaka stawka?

 bo kompletnie nie na temat

@ nemezis - 6 stycznia, 2014 - 10:41

Dlaczego uwaza Pan, ze moj komentarz jest nie na temat ?  Co to jest "stawka" ? Napisalam, ze w krajach o rozwinietych demokracjach partie ocenia sie na podstawie tego jak wywiazuje sie  ze swoich obowiazkow - zobowiazan przedwyborczych. Jedni wybieraja partie x a inni - y. Zwolennicy parti x nie sa gorsi od tych - wybierajacych y. Partie polityczne nie zwalczaja sie wzajemnie - wszystkie one realizuja programy w interesie kraju i obywateli. Kiedy tak bedzie w Polsce ?

Daf-i

Daruj sobie komentarze o stabilnych demokracjach w dobrze rozwinietych krajach. To jedyne co potrafisz napisac? Piszesz bzdury o konkretnych programach, ktorych partie po wyborach i tak nie realizuja? Co chcesz udowodnic? Ze Polska nie potrafi sie sama rzadzic? Juz byli tacy i znowu sie pojawiaja? Realizowane w Twoich "stabilnych demokracjach"sa programy korporacji finansowych i przemyslowych, tylko one nie okradaja obywateli w tak bezczelny sposob jak w Polsce!Bo biedni obywatele, to niezadowoleni obywatele! A mowa o nowym oprogramowaniu a Ty znowu swoja spiewke!

@ Niehrabiabis 10:44

O rade Pana nie prosilam - przedstawiam tutaj moje poglady, ktorych slusznosc jestem w stanie udowodnic.  Prosze mnie nie tykac i uzywac mojego nicku prawidlowo.

Sprycik, dokopywanie innym, ktorym sie do piet nie doroslo - to cecha charakteru nie tylko Pana. Bylabym bardzo zobowiazana, gdyby zechcial Pan przestac wedrowac moim tropem po portalu - niewiele ma Pan do powiedzenia....

nemezis

z moich obserwacji wynika, ze w sieci przewazaja komentatorzy przeciwni PiS.
====

Nie wiem czy to prawda, za to wiem że tak agentura jak dzieci zomowców uwielbiają multiplikować tożsamości.

Ja pomysłowi przklaszczam:)

Jest to niezły koncept by zdjąć z siebie odpowiedzialność, a jeszcze lepszy dla za przeproszeniem userów, czyli sieciowego zomostwa i agentury.

Gdyż, albowiem, ponieważ: wystarczy masowo zakładać konta (choćby i unikalne: tu wystarczy jakieś ogłoszenie w Gwnie czy na s24), odczekać pisząc np kilkadziesiąt razy następującą frazę:
"Ciekawy wpis", albo odnieść się do czegoś szerzej "To jest bardzo intrygujący tekst, dawno takiego nie czytałem".

I wiśta wio!:)

Demokracja zadziała a sympatyczny Gawrion nie jest przecie jej wrogiem! :)

Wróże tu wiele owocnych i burzliwych dyskusji między tymi którzy niepoprawnie uważają że Kaczyński czy Macierewicz to zdrajcy i ruscy agenci, a tymi którzy również niepoprawnie uważają że zdrajcy to może i tak - ale czy ruscy agenci, brak im na to dowodów.

Teatrzyk w wyniku którego i tak zwycięży "niepoprawna" (prawda?) opcja że tak czy siak to Jarosław i ten drugi to osoby po prostu całkowicie niewiarygodne.

i serdecznie polecam ten wpis Gawriona

tym którzy tworzą nowe forum.

Tego się nie uczcie od Gawriona...

łoł :)

..widzę, że w kontrwywiadzie wojskowym nudy na pudy... może byś napisał, czy w Królewcu te iskandery to z tektury falistej zrobione, czy z blachy ocynk, a nie tracił niepotrzebnie czasu na portalowy stalking...post takowy gwarantuje lajki, odsłony:)))) pozdrawiam niepoprawnie

no jasne:)

"pozdrawiam niepoprawnie"

Chłopie:)

jesteś tak niepoprawny że chętnie wszystkie punkty bym Ci oddał.

Lepiej moje wy nieszczęścia testujcie system Gawriona. Ten unikalny, nowatorski i takie tam :)

he he..no tak:)

..a jak tam na pustyni, wieczór się zbliża, łuczywa macie? Na pustyni chłodno w nocy...ogniska rozpalcie, żebyscie nie pomarzli, zanim Dixi nie rozdzieli Morza Czerwonego na pół...:))

portret użytkownika tańczący z widłami

Manna

Po co im ogniska ? Mają przecież krzew gorejący, a Najwyższy Kapłon składa właśnie modły o mannę i przepiórki :)))

NIEPOPRAWNY INACZEJ

chłopaki:)

Nie rozgrzewajcie się za bardzo po nowopoprawnemu :)

Luzik. Pomysł jest genialny.
Radować się, a nie żółcić :)

portret użytkownika tańczący z widłami

Radujmy się :)

Ależ przeciwnie, porozgrzewamy się i poradujemy. A może i dla Was wygenerujemy odrobinę ciepełka, w którym będziecie mogli się ogrzać i poradować :))

NIEPOPRAWNY INACZEJ

dziękuje!

"A może i dla Was wygenerujemy odrobinę ciepełka"

No skoro jest taka ochota by zrobić coś i dla "nas".

Niech jeden skoczy po papierosy, właśnie "nam" się kończą.
Niech je przyniesie dla "nas".
Drugi mógłby dla "nas" wyrzucić śmieci.

Trzeci - zresztą to wszystko może być jedna i ta sama osoba - może dla "nas" wyprowadzić "naszego" kundla.

Ja za te wszystkie uprzejmości obiecuje podziękować, w imieniu "nas" oczywiście.

portret użytkownika tańczący z widłami

Zapraszamy ;)

Owszem, tyle, że
1) Po papierosy nie skoczy, bo szkodzą.
2) Śmieci wyrzuca tylko w dni robocze a nie świąteczne.
3) Kundla wypuścić na ogród, sam się załatwi i wyprowadzi.

4) Ciepełka starczy dla wszystkich :)
Zapraszamy :)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Nie zapomnieliście o dzisiejszym Święcie?

Ballada o trzech królach

Tajemnicę przesypując w sobie
jak w zamkniętej kadzi ziarno,
jechali trzej królowie
przez ziemię rudą i skwarną.

Wielbłąd kołysał jak maszt,
a piasek podobny do wody;
i myślał król: "Jestem młody,
a nie minął mnie wielki czas.

I zobaczę w purpurze rubinów
ogień, siły magiczny blask;
może stanę się mocniejszy od czynów
przez ten jeden, jedyny raz".

Tygrys prężył siłę jak wąż,
mięśnie w puchu grały jak harfa.
Na tygrysie jechał drugi mąż,
siwą grzywę w zamyśleniu szarpał.

"Teraz - myślał - po latach tylu,
gdy zobaczę, jak płomienie cudu drżą,
moje czary skarbów mi uchylą,
moje wróżby nabiegną krwią.

Ziemia pełna jak złoty orzech,
pęknie na niej skorupy głaz,
usta jaskiń diamentowych otworzy
przez ten jeden, jedyny raz."

Trzeci król na rybie
wielkiej jak wyspa jechał
przez stepy podobne szybie
błękitnej pod wiatru miechem.

Nucił: "Po latach stu
kwiat początku i końca ogień
w jedno koło związanych nut
gdy zobaczę, sam się stanę Bogiem.

W suche liście moich ciemnych ksiąg
spłynie mądrość odwiecznych gwiazd
i osiądzie w misie moich rąk
przez ten jeden, jedyny raz".

A w pałacach na lądach zielonych,
co jak sukno wzburzonej fali,
mieli króle trzej błękitne dzwony,
w których serca swe na co dzień chowali.

A tak śpiesznie biegli, że w pośpiechu
wzięli tylko myśli pełne grzechu.

Więc uklękli trzej królowie zadziwieni,
jak trzy słupy złocistego pyłu,
nie widząc, że się serca trzy po ziemi
wlokły z nimi jak psy smutne z tyłu.

I spojrzeli nagle wszyscy trzej,
gdzie dzieciątko jak kropla światła,
i ujrzeli, jak w pękniętych zwierciadłach,
w sobie - czarny, huczący lej.

I poczuli nagle serca trzy,
co jak pięści stężały od żalu.

Więc już w wielkim pokoju wracali,
kołysani przez zwierzęta jak przez sny.

Wielbłąd z wolna huśtał jak maszt;
tygrys cicho jak morze mruczał;
ryba smugą powietrza szła.

I płynęło, i szumiało w nich jak ruczaj.
Powracali, pośpieszali z wysokości
trzej królowie nauczeni miłości.

Krzysztof Kamil Baczyński 9.III.44 r.

portret użytkownika Gawrion

WzW

Ja trochę zapomniałem - całą noc programowałem.. Odsypiałem.
Dzięki za wiersz!

portret użytkownika Bibrus

Doceniajcie tytaniczną pracę "Gawriona"

pamiętając, że bez tego, nie byłoby żadnego pisania, żadnego komentowania. Tułalibyście się jak Ci o, których pisze "Trybeus". Szukają owej arki już czterdzieści dni i nic. Niebożęta, przecież nikt ich nie wyganiał z Raju.

portret użytkownika tańczący z widłami

Nie zupełnie

Nie zupełnie tak.
1) Arka zatonęła podczas wodowania.
2) Wypędzeni przeżywają teraz rozterki i stoją w rozkroku, szukać Ziemi Obiecanej, czy wracać do Ziemi Ojców.
3) Gawrion wykonał tytaniczna pracę, ponaglony proroctwem Tańczącego o zamknięciu dostępu do serwera i z poświęceniem ulepsza opcje portalowe nadal.....ku chwale ojczyzny :)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

..otóż to Trzypiórku...:))

..czekam na dzień w którym Drób Wybrany zacznie szemrać :)))hłe hłe...pozdrawiam niepoprawnie

nie denerwuj się :)

...za dużo przeżyłem "wrogich przejęć" i "wyprowadzań do Kurników Obiecanych", żeby przewidzieć, jaki będzie scenariusz i teraz, te scenariusze robią agenci pośród nas, którzy skłócają blogosferę...jaki bedzie finał, czas pokaże, nie odżegnywałbym się od NP w takiej postaci jakiej jest...pozdrawiam niepoprawnie

ta nerwowość jest zastanawiajaca...radziłbym uważnie się przyglądać "wyprowadzającemu", bo może was doprowadzić pod ścianę, gdzie nie ma odwrotu...nie palcie mostów za sobą...

portret użytkownika tańczący z widłami

Trybeus

Podejrzewam, że spora część byłych blogerów NP, zaczyna żałować pochopnej decyzji o wyjściu z Niepoprawnych. Nikt nie lubi być bezdomnym.
Pewnie chcieliby wrócić, lecz nie wiedzą jak to zrobić.
Podpowiem.
Na początek powiedzieć : PRZEPRASZAM, a potem wziąć się do pisania :)
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Ja tylko mogę stwierdzic,

że na tym wszystkim się nie wyznaję i nie bardzo wiem o co w ogóle chodzi z tą oceną komentarzy, gdyż na tyle nie znam się na technice komputerowej. Pożyjemy, zobaczymy.
Pozdrawiam

:)

"Podstawowym założeniem jest konieczność w miarę płynnego oddalania komentarzy źle ocenianych na dalszy plan."

Rozumiem, czyli powiedzmy 5 czy 10 złych ocen Twego komentarza i już jesteś drugoplanowy. No całkiem to intrygujące!

"1. Pierwszy stan - komentarz widoczny lecz mniejszy tytuł i treść"

Chyha rozumiem, osoby już korzystające z patrzałek będa musiały przy okazji takiego komentarza zamieniać binokle na mocniejsze.
Jest to faktycznie unikalny koncept.

"2. Drugi stan - komentarz jest widoczny po kliknięciu w mały przycisk z "dwójką"."

Aha, z dwójką.

"3. Trzeci stan - komentarz jest widoczny po kliknięciu w mały przycisk z "trójką"."

Aha, z trójką.

Mam pytanie: czy jak pacnę myszką od razu na trójkę to czy zobaczę od razu i dwójkę - czy też muszę oddzielnie pacnąć na dwójkę, a oddzielnie na trójkę?

Hm...
Szkoda że nie ma i "czwórki", piątki czy siedemnastki.

Podniosło to by (być może) nie tylko tzw klikalność, ale w ogóle poprawiło by sprawność fizyczną internautów - rozchodzi się o ten palec na myszce.

Jesteś Gawrionie osobą zasługującą na szczególne wyróżnienie. Na odcinku kultury fizycznej.

"4. Czwarty stan to ukrycie komentarza bez możliwości odczytania. "

No akurat ten stan nie rozwinie kultury fizycznej userów, ale rozumiem że jest to stan po prostu tak okropny iz nie można już nic zrobić.
Słowem taki wpis raduje już tylko Twe piękne oczy, plus oczy może i nawet piękniejsze - gdyż pani Lotnej.

Od początku spodobał mi się ten wielostopniowy system.

Narobiłeś się chłopie:)
I przypuszczam że rozumiem po co.

Faktycznie...
Od tej pory nie będę już jak pisałem "wygawrionowany" ale "wysystemowany".

Oj naczytałeś się tych pierduł tutaj że ja cokolwiek tam znaczę w sieci i podobno jednoosobowo dezorganizuje ten nowy projekt.

Moja sieroto..

System ten, jeśliby przyjąć go wprost prowadzi tak Ciebie i Lotną wprost na pozycje pierdzistołkowe.
Liczenie opinii i przesuwanie delikwenta na dwójkę czy trójkę, albo nazad.

Dycha.

portret użytkownika Gawrion

Nurni

W tekście jest link do działającego systemu.

Mała rada - proponuję zamiast wylewania żali i totalnie niekonstruktywnej krytyki na tych którzy pracują wziąć się wreszcie do roboty.

Zrób cokolwiek i się tym pochwal. Zobaczymy wtedy co potrafisz? Zobaczymy jaką masz wartość? Jak na razie jesteś dla mnie specem od trollingu, bo Ci się nie podoba to, co zrobił Gawrion.

Kup domenę za 10 zł, kup serwer, postaw drupala (za darmo), w necie masz pełno tutoriali do programowania. Będziesz miał problem, to Ci nawet pomogę.
Weźże się chłopie do roboty. Zazdrość Cię zjada? Że inni potrafią a ty nie?

I się nie dziw, że inne narody mają właśnie o Polakach takie zdanie, że jeden drugiego to by z zazdrości zabił - że potrafi lepiej, więcej, bardziej.. Takie opinie często bolą, ale to niestety prawda..

Gawrion

"Weźże się chłopie do roboty. Zazdrość Cię zjada? Że inni potrafią a ty nie?"

Przynajmniej dwie domeny, miły Trefnisiu, kupiono i dla mnie.
I piszę tu o domenach przy okazji działań realnych, a nie jakiegoś internetowego pyszczenia.
Już rozumiesz czemu Twa akcja przejęcia Niepoprawnych.pl od początku jest dla mnie taka śmieszna?:)

Nie spotkałem w realu takiego oryginała jak Ty.
Kto kupił domenę interesowało mnie tyle samo jak to kto w knajpie bierze zbiorowy numerek w szatni. A potem jakoś nigdy nie okazywało się że ma przez to całkiem żywotne prawa do mojego i znajomych płaszcza.

Nie próbuj mnie zawstydzać, testuj nowy unikalny system i moje (być może) jakieś tam poczucie humoru.

portret użytkownika Gawrion

nurni

O żesz.. Kupiono naprawdę dla Ciebie przynajmniej dwie domeny dla działań realnych? O żesz.. Przepraszam, nie wiedziałem :-)

Pisząc "przynajmniej dwie" się elegancko odkrywasz z klamstwem. Zastanów się dlaczego tak jest. :-) Ja dokładnie nie pamiętam, ale mam przynajmniej jedną.. nogę :-)

:)

Pisząc przynajmniej dwie opisuje Dobrodzieju tę samą rzeczywistość w której moje palto ktoś wieszał w szatni na zbiorowy numerek.

Nie muszę dokładnie pamietać, Twój wpis przypomniał mi i trzecią taką okoliczność - tamże również nie chciało mi się zapamiętać kto kupił domenę.

Widac zwykle chodzi tylko o to by coś zrobić.

Z Twej akcji wynika że nawet w knajpie na spotkaniu z Tobą warto wziąć od razu drugi numerek. W końcu jak spotkanie się nie uda to zawsze można potem usłyszeć że "twój płaszcz wziąłem dla siebie i przyjaciół".

Jestem całkiem szczęśliwy że znamy się wyłącznie internetowo.
Naprawdę.

portret użytkownika Gawrion

Nurni

Miło się gada, ale wybacz, bo muszę już kończyć..
Tę jakże niezwykle porywającą dyskusję dokończymy, jak czas mi pozwoli kiedy indziej. Buziaki!

odcałowywuje!

I cały jestem w skowronkach (sic!) żeśmy się tak tu dobrze poznali.

portret użytkownika Szary kot

Nurni,

ja tam na Twoim miejscu zaczęłabym się obawiać tych buziaków :(
Teraz, Panie, różnie bywa, gendry te jakieś i chłop z chłopem....

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Szary kot

Odcałowałem gdyż licho tam wie.

Może wesoły unikalny system już działa i jestem już między poziomem trzecim a czwartym ???

Zamiast mnie zabanować i po prostu wziąć odpowiedzialność (no to duże słowo przy okazji mojej banerki, nie uważam że jest to jakieś wydarzenie) internauta Gawrion przejął się moimi wpisami i wymyślił że jemu nie wypada, mnie zabanuje "system".

A wówczas gość który jako jedyny w sieci czynił mi wyrzuty że "korzystam z serwisu" podejdzie do kalkulatora i będzie sobie robił za Piłata. Który chciałby mnie tu dalej, ale nie może:)
Gdyż system.

Bożsssze, co za żenada...

Nurni

E tam... zaraz żenada. Udoskonalenie. Pierwsze z wielu.
Mnie na przykład bardzo spodobało się marzenie Gawriona, z którego całkiem niedawno się zwierzył na NP. Otóż marzy mu się portal, na którym nie byłoby nicków, ale numerki. Byłbyś na przykład numerkiem 123. Ale raczej nie mógłbyś sobie wybrać. System by Ci przydzielił. Jeśli doda się do tego ostatnio wymyślone ramki w różnych kolorach dla różnych rodzajów userów, to mamy obraz niemal doskonałego portalu, o którym każdy człowiek też by marzył, gdyby tylko był wyposażony w intelekt równy lub choćby zbliżony do tego Gawrioniego.
A jakiś frustrat pod tym Gawrionim wpisem, wyobraź sobie, napisał, że taki portal powinien się nazywać Auschwitz, a numerki powinny być tatuowane na rękach.
Echhhh... ludzie to żadnej lotnej myśli uszanować nie potrafią.

hej:)

Po pierwsze to oberwiesz w sieci za przyznanie sie do znajomości ze mną. Żaden Gawrion czy inny cudak w sieci, nie jest tego wart.
Nie istniał wg mnie żaden powód.

Po drugie to ... zapomniałem co chciałem napisać.
Chyba nic istotnego.

Nurni

Oberwę? Jeśli nawet, to nie pierwszy raz.
Zresztą... próby obrażania mnie czytam na ogół z zażenowaniem, bo one wszak nie o mnie świadczą, a tylko o piszącym.

Po pierwsze... Nie zwykłam wyrzekać się swoich przyjaciół z powodu jakichś tam gówniarzy, których w sieci na kopy :)

Po drugie... dobranoc Nurni :)

@Gawrion

To zadziwiające Gawrionie, że akurat Ty nie wiesz, że można niespecjalnie liczyć, ile ma się tych domen.
Widzisz, czasem za jedną cenę można kupić kilka, a nawet przy kupnie jednej, kilka innych dostać gratis.
W tych domenach różne są jedynie końcówki: pl, org, net, waw, eu... i jeszcze kilka innych możliwych.
Oczywiście taka sytuacja możliwa jest przez rok. Potem musisz się zdecydować, które domeny opłacasz na kolejny okres - wszystkie? kilka? tylko jedną?
Takie rozwiązanie proponuje między innymi HOME.
A dlaczego warto z tego skorzystać? To też raczej powinieneś wiedzieć. Chodzi o lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Oczywiście każda z nich prowadzi do tej samej strony.
W tej chwili dla swojej organizacji mam ich bodaj 6 czy 7.
Też nie liczyłam, choć z całą pewnością nie kłamię :)
Właśnie nadchodzi ten moment, że będę musiała coś zadecydować w ich sprawie i najpewniej pozostanę przy tylko jednej.

A co do Nurniego, cóż... przyznaję, że "przynajmniej dwie domeny" należały do nas obojga. I rzeczywiście zostały zakupione dla działań realnych.

Sprawdź, tak na wszelki wypadek, czy masz... przynajmniej połowę głowy :)

I Ty także pokaż, co jesteś wart. Zrób sobie sam buty i idź do szewca, by rozstrzygnął ten dylemat.

Dobranoc.

portret użytkownika Gawrion

ellenai

Przeciętny, średnio rozgarniety człowiek nie musi liczyć dopóki ilość rzeczy które liczy nie przekracza 3-4. Zdanie, w którym ktoś pisze o istotnych rzeczach ("domena dla działań realnych" brzmi nie tylko dostojnie i istotnie, ale nawet groźnie - kontrwywiad by się tym zainteresował wraz z BBN) i twierdzi, że tych istotnych rzeczy jest "przynajmniej DWA" (dobrze że nie przynajmniej JEDEN) brzmi kabaretowo :-)

To ja, mały żuczek, mało inteligentny, mam tylko domeny do działań nierealnych i obudzony w nocy wiem ile ich jest. :-)

Daj linki do tych domen. Nie wstydź się! Domeny do działań realnych to nie może być byle co. :-)
Spodoba mi się to wrzucę banner na górę strony!

Ps. Butów nie muszę umieć robić - stać mnie na tyle, ile sobie zechcę kupić. Mogę Ci nawet oddać parę. Jeśli masz jakiś zbędny portal internetowy (nie ważne czy robiłaś sama czy kupiłaś) to też możesz kopsnąć :)

Dobranoc!

Żuczku:)

Domeny realne to takie które opisałem. Nie służą do internetowych kreacji ale do całkiem rzeczywistych działań.

Jakoś tak Ellenai i mi nie przytrafiło się by sie tym chwalic, choć może byłoby i i czym, sędzią w swojej sprawie nie będę.
A ty mnie nie będziesz Mój Miły też internetowo lustrował z działalności realnej. Najpierw po zajumaniu Niepoprawnych.pl sprawdź się na tym polu byśmy pogadali realnie..

Dość powiedzieć Miły Żuczku że przeczytawszy Twe "domenę kupiłem dla siebie i przyjaciół" przynajmniej dwie osoby miały dobre prawo by parsknąć śmiechem.

Gawrionie

Przeciętny, średnio rozgarniety człowiek nie musi liczyć dopóki ilość rzeczy które liczy nie przekracza 3-4.

Widzę, że nadal nie rozumiesz. A przecież wytłumaczyłam.
Nie "ilość istotnych rzeczy", a ilość domen.

Być może dla Ciebie istotna jest domena, ale dla innych to może być jedynie element niezbędny do prowadzenia działalności. Te ostatnie kupowałam akurat osobiście, więc pamiętam, choć - tak jak napisałam, z powodu promocji musiałabym sprawdzić czy jest ich 6, czy 7. Z góry było wiadomo bowiem, że większość jest jedynie tymczasowa.
Wcześniejszych - też nie pamiętam kto konkretnie kupował i ile to było razy (domeny wszak opłaca się na rok i tę czynność trzeba powtarzać). zapewne zrobił to ktoś, kto wtedy akurat miał chwilę czasu, jednym słowem jakiś Gawrion.
na pewno nie było to natomiast wydarzenie roku, które należałoby zapamiętać :)

Nie dam linków. Chronię swoje nazwisko i podaję je wyłącznie tym, którym chcę je podać. I nie wstyd mną powoduje.
Reklamy też nie potrzebuję. Jest wystarczająca.
Mam i tak za mało czasu, by zrealizować wszystko, co zamierzam. Muszę wybierać.
Tak, uważam, że to, co robię od 10 lat, to nie jest byle co.
I naprawdę nie potrzebuję do kompletu jeszcze Twojego uznania.
A obecni Niepoprawni są jednym z ostatnich miejsc, gdzie chciałabym reklamować swoją organizację.
Jednym słowem, dziękuję za dobre chęci, ale nie skorzystam.

Ps. Butów nie muszę umieć robić - stać mnie na tyle, ile sobie zechcę kupić. Mogę Ci nawet oddać parę. Jeśli masz jakiś zbędny portal internetowy (nie ważne czy robiłaś sama czy kupiłaś) to też możesz kopsnąć :)

Mnie też stać na portal, którego potrzebuję. Na opłacenie domeny, serwera i tych, którzy go doglądają, choć sama również zamieszczam tam materiały. Tak właśnie jest świat zorganizowany, ze nie oceniamy wartości ludzi wyłącznie po tym, co nam samym jest najbardziej potrzebne, ale także po wielu innych umiejętnościach, a potrzebne nam usługi po prostu sobie kupujemy, bo za nasze umiejętności płacą nam inni. Ciszę się, ze przynajmniej zrozumiałeś to o szewcu :)

portret użytkownika Gawrion

Ellenai

Bzdury wierutne wypisujesz.. Domeny, prawo własności do nich, nierzadko warte jest kupę pieniędzy, najczęściej także to domeny są wogóle elementem sine qua non danej marki.

Chcesz mi wmówić, że masz ważne swoje projekty, oparte o domeny internetowe i nie wiesz kto jest właścicielem domen?
Jeśli to prawda to co piszesz to albo (i się nie obrażaj) jesteś strasznie naiwna, albo mało mądra i świadoma prawnie, albo niechlujnie zorganizowana. Strach by mi było z Tobą cokolwiek robić jeśli w taki (jeśli w jakikolwiek) sposób zabezpieczasz nawet własne interesy..

Osobna alternatywa jest taka, że zmyslasz bajki..

Nie wiem co lepsze.

Musisz mi wybaczyć ale nie będę juz miał czasu z Tobą dyskutować. Mam jeszcze kilka rzeczy na głowie.

@Gawrion

Właścicielem ostatnich domen jestem ja. Przecież napisałam, że to ja je kupiłam. Na mnie jest też serwer, który opłacam z własnych pieniędzy, a nie z pieniędzy organizacji.

Owszem, domeny są warte kupę pieniędzy, ale nie domeny organizacji pozarządowych. Nie zarzucaj innym pisania bzdur, jeśli w jakiejś kwestii nie masz żadnej orientacji.
Organizacja pozarządowa to nie "interes" ale działalność społeczna. Jakkolwiek ważne byłyby jej projekty, to jest to działalność pro publico bono, a nie obliczona na zysk i robienie interesów.
Nie mądrzyj się tam, gdzie nie masz o rzeczach bladego pojęcia i nie zarzucaj kłamstwa, niechlujności ani naiwności.
O moją świadomość prawną się też nie kłopocz. Mój mąż jest z wykształcenia prawnikiem.

BTW - jeśli kiedyś zrezygnuję z prowadzenia organizacji, to domeny przejdą na jej własność i nikt nie będzie miał powodu mnie do tego zmuszać.

Masz rację. To koniec rozmowy. Stosujesz gówniarskie metody i za dużo sobie pozwalasz.

B/O

eh,,,,

Co tu dodać?

Archiwizacja:)

Co tu dodać?

Może to, że im więcej ktoś trąbi o "misji", tym szybciej okazuje się, że tak naprawdę ma przed oczami wyłącznie kasę na... jeszcze większą ilość butów.

Syndrom Matki Boskiej w klapie...

portret użytkownika Gawrion

Kasę?

No i widzisz co z Ciebie paskudnego wychodzi? Nurni już został zbanowany za paskudne pomówienia..

Jeśli się komuś zarzuca niecne czyny to warto to potrafić udowodnić. Zanim kolejny raz mnie pomówisz, to może opisz wcześniej mechanizm zbijania kokosów.

I pisałaś coś o gówniarskich metodach? Twoje jakie są?

portret użytkownika Gawrion

Przykro mi

Bardzo mi przykro ale naprawdę już nie mam dla Ciebie czasu. Poszukaj na portalu - może uda Ci się pobełkotać beztrosko z kimś zakompleksionym, jednym słowem jakąś ellenai? Nie wszyscy mało rozgarnięci (mimo wielokrotnych deklaracji) odeszli. :-)

To co szyjesz to nie koronki, to chamski, szewski ścieg. Głupi może się da nabrać. Na szczęście mi pomagasz bo głupi nie są targetem tego portalu..

Faktycznie

Jak czytam kogoś takiego jak Ty, to natychmiast mam kompleks.
Jeden tylko. Ale za to wielki, przeogromny, żabko :)

Szczególnie jak czytam o "jakiejś ellenai" "mało rozgarniętej" :)

Bezradność to najgorszy możliwy sufler.

Miłych snów, koronkowy intelektualisto.

"jakaś Ellenai" ?

Wycieło, jakas awaria, mój komentarz zatem napisze tylko krócej.

Miły Dobrodzieju,
nie próbuj być chamem....

Ja jestem chamem, zapomniałeś?:)))

Masz pecha Chłopie.
Zapamiętuje takie słówa lepiej niż "informacje" że jestem w SKW czy SWW, czy pisze na zyczenie tych których płaszczami się zaopiekowałeś.

Wprowadż lepiej Trefnisiu jak najszybciej ten "system".
Gdyż inaczej zostaniesz merytorycznie znów rozplaśnięty i na co Ci to Chłopie?

Tylko ciśnienie Ci się podniesie ("jakaś Ellenai") internetowy żentelmenie - nie ma w tym zdaniu literówki czy błędu.

żartujesz, ellenai?

"I Ty także pokaż, co jesteś wart. Zrób sobie sam buty i idź do szewca, by rozstrzygnął ten dylemat."

W takim razie Ty zacznij siać zboże i robić z niego mąkę, zobaczymy, co jesteś warta. Jak się dobrze postarasz, to może nawet chleb uda Ci się upiec.

Dalibóg, dawno takich bzdur nie czytałam. Doprawdy sami nie wiecie do czego się przyczepić.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Lotna:)

"W takim razie Ty zacznij siać zboże i robić z niego mąkę, zobaczymy, co jesteś warta."

Znając Ellenai w sieci od 13 lat, a realnie od 10-ciu pragnę panią Administratorkę uspokoić.

Pani na pewno w żadnym miejscu nawet nie zbliża się do tej osoby, jak pani Administratorka pisze: całkiem mało wartej uwagi.

Bardzo spodobało mi się zaświadczenie Pani Administratorki iż (chyba) piecze tu jakiś chleb.

Wydaje mi się że dość impulsywna pani Administratorka piecze go jak Gawrion. Czyli "dla siebie i przyjaciół".

nurni:)

Jeśli tak świetnie znacie się z ellenai i od tak wielu lat się lubicie, to dlaczego nie spotkacie się w realu, aby przyjemnie spędzić czas w ulubionym towarzystwie, zamiast praktykować malkontenckie krytykanctwo na portalu, który tak bardzo się wam nie podoba i trollować na blogach osób, dla których nie macie ani sympatii, ani szacunku?

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Jedno nie wyklucza drugiego, Lotna

Są jeszcze na świecie ludzie, którzy mają zarówno real, jak i rozmawiają czasem także w sieci. To ci, którzy nie przesiadują całymi dniami wyłącznie na portalach i nie żyją wyłącznie wirtualem, więc nie muszą dokonywać proponowanych przez Ciebie wyborów, bo mają czas na jedno i na drugie.
Nie wszystko musi być "zamiast".
Uwierz mi, choć wiem że Ci może być trudno.

A najlepiej idź już spać, bo coraz większe durnoty wypisujesz.

Dobranoc

ellenai, pozwól, że cię zacytuję

"ellenai - 7 stycznia, 2014 - 00:06

(...) próby obrażania mnie czytam na ogół z zażenowaniem, bo one wszak nie o mnie świadczą, a tylko o piszącym."

I nie wysyłaj mnie spać o godzinie 18:00; nawet małe dzieci chodzą spać około 20:00.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Dzień dobry Lotna

Zamiast mnie cytować, oflaguj raczej i ten komentarz, z którego cytat wzięłaś. Pojawiło się tam bowiem wyrażenie równie naganne, jak w pozostałych oflagowanych moich wpisach - "jakichś tam gówniarzy". No i oczywiście ten obecny.
A najlepiej dajcie mi bana - tak jak zrobiliście to w przypadku Nurniego.

Jak cenzurować to już dokładnie. Tylko Boże broń Gawriona, który pisze o nierozgarniętych i o chamstwie.
Jesteście zabawni, ale z góry przepraszam, że już nie odpowiem na ewentualne dalsze Twoje wpisy. Miałam trochę wolnego czasu na Was tylko przez ostatnie dwa dni.

Pozdrawiam i życzę dalszego rozwoju portalu w wyznaczonym ostatnio kierunku i dla wybranego przez Gawriona targetu.
A Gawrionowi - nieco więcej cierpliwości niż na 3-4 nie zgadzające się z nim komentarze, co pozwoli mu zrealizować jego misję.

Lotna - masz rację, to bzdury!

Ale z tymi pretensjami to raczej do Gawriona niż do mnie.
Nie czytasz komentarzy, a potem czepiasz się od rzeczy.

Odpowiadałam na komentarz Gawriona, cytuję:
Zrób cokolwiek i się tym pochwal. Zobaczymy wtedy co potrafisz? Zobaczymy jaką masz wartość? /.../
Kup domenę za 10 zł, kup serwer, postaw drupala (za darmo), w necie masz pełno tutoriali do programowania. Będziesz miał problem, to Ci nawet pomogę.
Weźże się chłopie do roboty. Zazdrość Cię zjada? Że inni potrafią a ty nie?

Gawrion ocenia ludzi po tym czy potrafią kupić domenę, kupić serwer i postawić drupala oraz zbudowac portal.
Jest jak szewc, który ocenia wartość ludzi po tym czy potrafią sobie sami zrobić buty.

Myśl Lotna, myśl.
I czytaj... zanim coś napiszesz, skoro już napisać coś musisz.

ellenai nie przekręcaj kota ogonem

Zacytowane przez ciebie wypowiedź Gawriona była odpowiedzią na krytykanctwo nurniego, który po świątecznej przerwie znowu się nudzi i trolluje na portalu.

To ty tak twierdzisz, że Gawrion ocenia ludzi według tego, czy potrafią kupić domenę i zbudować portal, a nie Gawrion i ty wiesz o tym tak samo dobrze, jak ja i jak wie Gawrion i każdy, kto umie czytać ze zrozumieniem.

Ja myślę wystarczająco, aby widzieć twoje złośliwości, twoje trollowanie, a przede wszystkim twoje manipulacje. Martw się o swoje myślenie. I nie tylko, bo swoimi wpisami wystawiasz sobie bardzo smutne świadectwo.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

lLotna :)

"była odpowiedzią na krytykanctwo nurniego"

Post pani Administratorki pokazał mi właśnie że jestem dużo młodszy. Za czasów Gomułki który perorował iż "konstruktywna krytyka tak, krytykanctwo nie" to ja siedziałem na nocniku.

A tu okazuje się że pani Lotna juz wówczas słuchała radia i przemówień.

"Ja myślę wystarczająco, aby widzieć twoje złośliwości, twoje trollowanie, "

Znacznie dojrzalsza ode mnie, jak już to ustaliłem, pani Lotna wyjaśnia że myśli a do tego wystarczająco.
Jest to cenny dokument.

Po czym objaśnia że Ellenai trolluje.

Zaprowadźcie sieroty lepiej ten system który zapowiadacie.
Tak by nie było widać że nie macie do takich osób jak właśnie Ellenai po prostu żadnego startu.

Lotna

Ja niczego nie twierdzę ponadto, co Gawrion sam napisał.
Nie wysilaj się na te łamańce.
Szkoda i Twojego czasu, i mojego.

Podwójna moralność

to obecnie unikalna właściwość Adminów "nowej edycji" Niepoprawnych.
Jeśli bowiem ktoś krytykuje premiera Jarosława Kaczyńskiego, czy śp. Prezydenta Lecha Kaczynkiego, to jest tytułowany "patryjotą", prawicowcem, mądrym Polakiem itp. itd. Wszyscy inni (którzy przeciw takim praktykom protestują) to oszołomy, mohery, "ciotki na kanapie", lub najłagodniej - bezmyślni konserwatyści i - ... sami dopiszcie resztę.
Jeśli natomiast ktoś ośmieli się skrytykować idiotyczne pomysły Gawriona (zaraz uzasadnię) czy erystycze łamańce Lotnej (nie chce mi się uzasadniać - szkoda czasu) to oczywiście Trzypiórek i spółka "z kurnika" zaczyna jazgot przeciw banitom, rebeliantom, trollom, spamerom, nienawistnikom...
A co do idiotyzmów z punktacją, numeracją, koloryzacją blogerów - to pomysły na miarę żłobka i przedszkola (tam dzieci mają podobną symbolikę - nazwy grup, kolory, indywidualne znaczki, które stopniowo zmieniają się).
Tylko że na blogu Niepoprawnych NAJCENNIEJSZE były (już nie będą) OSOBISTE reakcje blogerów na poszczególne wpisy, a także - relacje międzyosobowe - "międzyblogerskie".
Nie gwarantowało to absolutnego obiektywizmu, ale właśnie subiektywizm jest wartością!
Jeśli zaś "punktacja" zaczyna być systemem to - no właśnie... To nie jest zabawne.
Zaczyna mi przypominać testowy system kształcenia studentów: kształcenie idiotów, którzy odpowiadają - na oczekiwania twórcy testu.
Doświadczyłam po raz pierwszy tego "novum" blisko 53 (sic!) lata temu, gdy jeden z moich "postępowych" profesorów wprowadził ten typ egzaminu na Mikrobiologii (dodam, że samodzielnie zdałam egzamin "dobrze", natomiast kolega imieniem Kazio - zdał bardzo dobrze, będąc absolutnie nieprzygotowany, ale sprytny, czyli "pomoc dajcie mi rodacy").
"Wiedzę" dzisiejszych absolwentów kształconych metodą testową, w różnych dziedzinach nauki - krytykują już niemal wszyscy.
I takie czy inne głosy blogerów wypowiadających się bez entuzjazmu, przeciwko owym "nowinkom" na Niepoprawnych - zamiast krytykować, atakować czy deprecjonować - może warto potraktować tak, jak zalecacie Drodzy Admini, traktować owe wspomniane na wstępie "krytyki" (może jednak podłe ataki - bo atakowani bronić się tu nie będą) - przeciwko Braciom Kaczyńskim. Sapienti sat!

portret użytkownika Gawrion

K. T.

Pomysł nie jest idiotyczny :-) Idiotyczne jest niezrozumienie go :-) Wiek jednak usprawiedliwia niezrozumienie technologii. Dziwię się jednak że na studiach nie uczyli logiki tak potrzebnej każdej nauce.

Kolejna sprawa - to nie jest portal partyjny.

Ps. Nurni dostał bana za pomówienia. Moje pokłady cierpliwości kiedyś się kończą..

G.

Jeśli główną zaletą pomysłu jest ułatwienie Administracji "wartościowania" blogerów, to oczywiście - POMYSŁ JEST GENIALNY (dla tworzącego G.eniusza). Jeśli jednak pomysł odczłowiecza (dehumanizuje) relacje na blogu, to jaki jest ten pomysł? Genialny inaczej?

portret użytkownika Gawrion

Re: G.

Pani Katarzyno - nic Pani nie zrozumiała - taka Pani genialna :-) A wyraźnie opisuję funkcję, cel mechanizmu..

Rozumiem że negując ten cel i funkcję jest Pani za tolerancją komentarzy zlych lub za funkcją i celem odwrotnym tj. promowanie komentarzy beznadziejnych? Tak nakazuje wnioskować matematyczna logika..

Wartościowanie przez administrację? Gdzie Pani to wyczytała kierując się swoim geniuszem? Proszę o link.

Mam nieodparte wrażenie że kompletnie Pani nie rozumie logiki, pomysłu, ale nie przeszkadza to Pani krytykować. Jestem także pewien że nie odwiedziła Pani linku. Bo po co? Prawda? Skoro jedynym celem jest rzucanie na oślep pomidorami :-)

portret użytkownika Szary kot

O! Gawrion zaczyna

odnosić się juz do wieku blogerów.....

A z logika coś cieniutko, pomysły "reformy" np.pl jednoznacznie o tym świadczą....

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

portret użytkownika tańczący z widłami

Podwójna Moralność

A czym innym, jak nie podwójną moralnością, jest wychwalanie przez byłych adminów NP jeszcze 3 miesiące temu pomysłu zainstalowania Drupala z opcją oceny komentarzy (możliwość punktowania), a dzisiejszą Twoją krytyką projektu, wdrażanego przez Gawriona, dotycząca w zasadzie tego samego pomysłu ?
Czyli wtedy ten pomysł był fajny, a teraz już przestał być fajny ?

I proszę moich uwag nie nazywać jazgotem. Lepiej w spokoju je wysłuchać, bo jest w ich ziarno a nawet dwa prawdy.
Pozdrawiam

Trzypiórek

NIEPOPRAWNY INACZEJ

portret użytkownika tańczący z widłami

K+M+B 2014

Proponowałem ci wczoraj przyjacielu, udział w Orszaku z okazji Objawienia Pańskiego. Takie obcowanie z Trzema Królami, złożenie ofiary i pokłonienie się Dzieciątku Jezus, potrafi zdziałać cuda. Natchnąć wątpiącego nadzieją i wiarą, a zwaśnionego otuchą i pokojem.
Nie posłuchałeś mnie Marku.
Nie wziąłeś udziału w orszaku.
Nie okadziłeś mieszkania.
Nie napisałeś na drzwiach kredą K+M+B 2014

Nic nie zrozumiałeś zatem z mojej prośby i rady.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

portret użytkownika tańczący z widłami

Winki-winki

Rużkami ?
No dobrze. W takim razie pomacham Ci rączką, tzw. winki-winki, na dobranoc :)

P.S. Zawsze myślałem, że piekło wybrukowane jest chęciami ale skoro jesteś lepiej poinformowany i twierdzisz, że radami, to wierzę na słowo.
Dobranoc

NIEPOPRAWNY INACZEJ

portret użytkownika Gawrion

TzW

Trafiłeś Panią Katarzynę w samą gołą piętę :)
Każdy niegłupi i większość głupich widzi po co niektórzy tu komentują :)

portret użytkownika tańczący z widłami

Gawrion

Wybrałem piętę, choć pani K. ma dużo gołych miejsc :))

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Fajne :))))

Do tego naprawdę działa :)
Będę mógł zakopać, lub zwinąć, każdego kto mi podpadnie.
Tylko nie wiem czy będzie mi się chciało.
Pozdrawiam.

portret użytkownika Gawrion

Tapicerze

Sam tego nie zrobisz. Będzie musiało to zrobić więcej ludzi. Dodatkowo trudniej będzie zakopać kogoś kto jest poważanym komentatorem z wysoką rangą. Bardzo ciężko będzie zakopać komentarz na amen.

@Gawrion

Witaj

Pobieżnie przeleciałem przez twój pomysł i przez komentarze (niestety nadal w większości trollistowskie) i urodziły mi się takie pytania:
- wprowadzasz system klasyfikacji komentatorów (wagę). Czy będzie to ogólnodostępna klasyfikacja, czy nie? Czy będzie to wartość dynamiczna, czy raz na zawsze przypisana do człowieka? Czy ja będę znał swój własny współczynnik, czy stopień?

- jak rozumiem, czytający klikając na komentarz będą mogli go zakopać, czy jak?

Później się pobawię na zalinkowanej demonstracji.

Pozdrawiam

portret użytkownika Gawrion

Jazgdyni

Klasyfikacja będzie jawna - rangę komentatora reprezentuje kolor ramki. Będzie to wartość dynamiczna oparta o ilość pozytywnych akcji czy pozytywnych ocen (własnych komentarzy).

Oceniać będą mogli tylko komentatorzy od pewnej rangi. Nowo zarejwstrowany będzie miał ograniczenie za to sam łatwo będzie mógł być zakopany.

Totalne ukrycie wpisu będzie bardzo trudne.

Będzie bardzo wiele parametrów do regulacji.

:) dam radę

(Jeżeli nie będziesz ręcznie odkopywał z czwórki)
Z tym, że nie zamierzam korzystać ze swoich możliwości poza tym testem.
Nie jestem wrogim.

portret użytkownika Gawrion

Tapicerze

Teraz progi są bardzo niskie aby zaprezentować działanie.

Docelowo totalny zakop będzie rzadki. W przypadku wyjątkowej zgodności użytkowników.

@Gawrion

AIM AIMem, ale ja bym miał prośbę, nie wiem jak inni docenci, aby tak jak w pociągach zainstalować hamulec bezpieczeństwa, używany oczywiście w szczególnych przypadkach.

1. Banowanie ludzi panoszących się i rozwalających wątek przez autora wątku. Dotyczy tylko banowania w danym wątku lub wątkach danego autora.

2. W przypadku gdy dyskusja generalnie zmierza w stronę pyskówki a trudno ustalić winnego przewidzieć możliwość zamknięcia wątku przez autora z podaniem przyczyny.

Takie środki pozwolą obniżyć temperaturę dyskusji i też będą swoistego rodzaju moderowaniem, odciążającym moderatorów na służbie.

Spotkałem oczywiście takich blogerów, którzy tępili wszystkich poprawnie zachowujących się piszących, ale nie podzielających zdania autora. Tych wykosi AIM.

portret użytkownika Gawrion

Tadmanie

AIM nie oznacza pozbawienia innych narzędzi. Te narzędzia (takie jak zamykanie komentarzy, banowanie całego podwątku, banowanie usera) będą nadal możliwe. Cały czas przecież będzie ktoś na portalu kto będzie trzymał rękę na pulsie. Nie oznacza to jednak praktych, z jakimi mieliśmy czynienia jeszcze niedawno - jakieś cenzusy, sprawdzanie po sieci ludzi, wyrywanie z kontekstu ich wypowiedzi, manipulacje kontami, użytkownikami itp.

Pamiętajmy że w ostatnich czasach dyskusje, poglądy bardzo mocno się zaostrzyły i spolaryzowały. Ludzie atakują się nawet na prawicy - ciężko odróżnić co jest typową złością i utratą kontroli a co trollingiem..