Tow. Leszek Miller - Polska będzie miała 3 mln członków Partii

Kraj

Zbliżają się wybory i dlatego pojawiają się POMYSŁY.

Otóż pan tow. Leszek Miller obiecuje utworzenie 49 województw, jako remedium na warszawskie "słoiki" i eskapady PROWINCJI do stolicy - za pracą.

Jak będzie 49 województw, to będzie więcej pracy.

Wg tow. Millera skorzysta na tym stolica i prowincja.

A co z podatnikami?

Co tam podatnicy, najważniejsze, że jakakolwiek partia by nie zwyciężyła, to właśnie PARTIA będzie przyjmowała do pracy - oczywiście w większości osoby godne i zaufane, czyli własnych CZŁONKÓW.

Jeśliby jednak zreformować Polskę jeszcze głębiej np. utworzyć 460 powiatów (każdy powiat miałby swego posła), nie 16, czy 49 a 100 województw (każde miałoby swego senatora) itd., to wkrótce pracowników budżetowych mielibyśmy nie ca 1.000.000 - jak obecnie, a być może nawet 3.000.000, czyli tyle, ile za tow. Gierka liczyła sobie PZPR, do której należał tow. Miller.

Tyle, że teraz towarzysze wykonywaliby prace biurowe, a wtedy , mimo wszystko, większość towarzyszy pracowała - mniej lub bardziej użytecznie, ale jednak, a niektórzy nawet w przemyśle, którego teraz jednak nie ma.

I stąd pomysł tow. Millera?

Bo już nawet słoiki sprowadzamy z Chin?

Tow. Miller - nie wstydźcie się słoików i "słoików", bo wprawdzie słoiki z Chin, ale smalec, boczek, nóżki w galarecie i korniszony są wyśmienite, bo polskie, a "słoiki" ciężko pracują i Was tow, żywią.

A może nie?!?!

10
Średnio: 10 (1 głos)