Armata, która ratuje życie

portret użytkownika Kuki
Marusia.jpg
Ogłoszenie

"6. Rota z Lidzbarka Warmińskiego chce sprzedać swoja armatę "Marusię". Otóż, dlaczego? Już wyjaśniam. Ula, szwagierka jednego z członków 6. Roty jest chora na raka i trzeba zebrać 340 000 złotych na lek, który może uratować jej życie. Dlatego chłopaki chcą pomóc zebrać tą kolosalna sumę i ratować życie tej pięknej i młodej dziewczynie."
Więcej informacji na forum wmpf.pl

Kto chce obejrzeć inscenizację starcia wojsk napoleońskich z Rosjanami i Prusakami podczas kampanii zimowej 1806/1807 roku, powinien w najbliższą sobotę odwiedzić Lidzbark Warmiński (Heilsberg). Potyczka rozpocznie się o godzinie 14:00 na terenie parku przy ul. Mławskiej (koło Oranżerii Krasickiego). Walkę stoczą grupy rekonstruktorskie:

  • Wileński Pułk Muszkieterski (Lidzbark Warmiński),
  • 12. pułk piechoty Xięstwa Warszawskiego (Trójmiasto),
  • 21. Pruski Batalion Fizylierów (Lidzbark Warmiński),
  • kompania lekka Artylerii Pieszey Xięstwa Warszawskiego (Twierdza Gdańsk),
  • Legia Naddunajska (Gdynia),
  • Artyleria Forteczna Twierdzy Kłodzko Jager kompanie von Sell - (Puszcza Kampinoska).

Podczas pokazu będzie można prawdopodobnie zobaczyć, jak rekonstrukcja armaty rosyjskiej - "Marusia" - spisuje się w boju.  6. Rota Artylerii Pieszej zbudowała armatę według rosyjskich planów z 1805 r. "Marusia" jest wierną repliką jednoroga (oprócz lufy).

18 lutego br. w Lidzbarskim Domu Kultury o godz. 18:00 podczas koncertu charytatywnego odbędzie się licytacja "Marusi". 6. Rota zaprasza wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji na forum wmpf.pl

"Marusia" - bojowa armata z czasów napoleońskich
W powiecie braniewskim zbierają pieniądze dla potrzebujących!
Chcesz pomóc chorej Urszuli? Możesz kupić... rosyjską armatę!

2012-02-07 15:40:47 +0100 @Kuki

8.875
Średnio: 8.9 (16 votes)

Ktoś Cię chyba

nie lubi... Dość to przykre: żyłem w mylnym błędzie, że oceniamy notkę, nie autora... Ale "przy całej swej złudności, bólu (bulu?) i rozwianych marzeniach jest to" niezły portal :))
Pozdrawiam
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

portret użytkownika AdamDee

Cóż, nie pozostaje nic innego jak podbijać średnią.

+10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

To i ja!

Daję dychę i już.
Zzawęgłowcom zyg-zyg:)
Pozdrówka

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

portret użytkownika Wilk32

RE: Kuki

Dołączę się i ja do starej gwardii dając 10 + 1% w rubryce "nr KRS" wpisując 0000298237, w rubryce "cel 1%" wpisując "dla Urszuli".

"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"

portret użytkownika Kuki

Wojska Napoleona ruszyły z odsieczą na RosjanW Lidzbarku Warmińskim 11 lutego w centrum miasta odbyła się już po raz czwarty inscenizacja wydarzeń historycznych z 6 lutego 1807 roku. Huk wystrzałów armaty "Marusi" było słychać w całym mieście.

Zobacz więcej: http://lidzbarkwarminski.wm.pl/90674,Wojska-Napo...
image