Jeden podręcznik po raz drugi

Humor i satyra

- Tak, to prawda - potwierdziła zadowolona mama Łukaszka. - W dokumencie "Strategia Polski 2080" Minister Depapieryzacji Polski, Bochał-Mini, wyraźnie określił, że cele edukacji i kolejnictwa są zbieżne!
- Ale ja się pytałem o co innego - zaprotestował Łukaszek.
- A ja ci właśnie odpowiadam, ale ponieważ jest to odpowiedź szczera i wyczerpująca nie mogę odpowiedzieć wprost "tak" lub "nie". Rozumiesz?
- Czuję się wyczerpany...
- To świetnie! - ucieszyła się mama Łukaszka i sięgnęła po "Wiodący Tytuł Prasowy". - Rzeczywiście, część szkół ma być przeniesiona do dworców kolejowych. Genialne są te nasze władze! Po co dworce mają stać puste? Przecież tam może uczyć się dziatwa szkolna! Wybierze się tych uczniów, którzy dojeżdżają pociągami - nie będą musieli jechać gdzieś tam do szkoły w mieście! Nie będą tracić czasu na dojazdy! Dostosuje się rozkład lekcji do rozkładu pociągów!
- No właśnie w Pawełkowicach narzekają, że będą mieć lekcje po cztery godziny.
- Są, są tacy mali ciaśni ludzie, którzy tylko krytykować potrafią! - oczy mamy miotały gromy. - Ale to nic! Połączy się na przykład wuef z biologią, a matematykę z geografią! O! Dla chcącego nie ma nic trudnego!
- No dobrze, ale wracając do tej sprawy jednego darmowego podręcznika - upierał się Łukaszek. - Nie dowiedziałem się od pana dyrektora ile tych darmowych podręczników w końcu będzie. Więc od razu ostrzegam. Że jak dostanę niedostateczny to nie z mojej winy, tylko z winy podręcznika, którego nie będę mieć!
- Łukasz! - mama spojrzała mu serdecznie w oczy. - Ile razy mam ci powtarzać, że nasz premier myśli o wszystkim? Owszem, ten darmowy podręcznik ma być jeden. Ale przecież żyjemy w wolnym kraju! Każdy ma prawo zamówić odpłatną kopię!

10
Średnio: 10 (6 votes)

o podręczniku drukowanym w domu...

też była niedawno mowa...

zatem tata łukaszka będzie musiał dokupić nowy sprzęt do domu...
a i mama Łukaszka nie będzie musiała chodzić do kiosku po WTP, tylko sobie i babci wydrukuje ...

hasło tygodnia - W KAŻDYM DOMU DRUKARKA -...

zaraz, zaraz, kto i za czym tu lobbuje ?

...
to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...