Unieważniamy wybory - podpisz protest wyborczy

portret użytkownika Ciri
karta UW
Kraj

Zaskarżcie wybory z nami. Sztab Wolnych Wyborów zorganizowany pod patronatem Nowego Ekranu przygotowuje komplementarny protest wyborczy ujawniający wszystkie przestępstwa i nadużycia PKW oraz manipulacje mające wpływ na wynik.

Sztab Wolnych Wyborów zrzesza różne partie, organizacje, komitety których bierne i czynne prawo wyborcze zostało naruszone działaniami przestępczymi organów ustawodawczych (uchwalenie Kodeksu Wyborczego niezgodnego z Konstytucją), Państwowej Komisji Wyborczej (bezprawne wykluczenie z wyborów, złamanie kalendarza wyborczego), Okregowych Komisji Wyborczych (bezprawne odrzucenie kandydatów do Senatu i odmowa zarejestrowania list), Sądu Najwyższego (nierozpatrzenie odwołania, brak nadzoru nad PKW) i Obwodowych Komisji Wyborczych (manipulacje wynikami wyborów). Do Sztabu Wolnych Wyborów zbierającego się w siedzibie Nowego Ekranu należą między innymi: Kongres Nowej Prawicy, Unia Polityki Realnej, Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka, Samoobrona, Środowisko JOW, Wierni Polsce Suwerennej, Partia Elektorat, Komitet Wyborczy Sklepowicza, Anna Kalata, Marek Król i wiele innych podmiotów. Dzięki tak szerokiej współpracy, a także bieżącym doniesieniom od członków obwodowych komisji wyborczych Nowy Ekran dysponuje bogatym materiałem dowodowym dokumentującym niespotykany w demokratycznym świecie poziom zmanipulowania wyborami do Sejmu i Senatu. Z dowodów tych zamierzamy skorzystać i wnieść kompleksowy protest wyborczy do Sądu Najwyższego, w którym wykażemy bezprawne wykluczenie z wyborów kilkuset (sic!) kandydatów pod którym podpisze się większość zrzeszonych komitetów i rzesze wyborców.

Protest właśnie zaczął "się pisać", ale nie możemy czekać z akcją zbierania podpisów do czasu jego opracowania, bo czym większa ilość podpisanych wyborców tym trudniej Sądowi Najwyższemu będzie sprawę zamieść pod dywan. Mamy bowiem tylko 7 dni na złożenie protestu wyborczego wraz z dokumentami.

Dlatego już teraz WZYWAMY wszystkich wyborców przekonanych, że wybory zostały zmanipulowane, sfałszowane lub w taki sposób zostały złamane ich procedury, że mogło mieć to wpływ na wynik DOKLIKNIĘCIA i POWIĘKSZENIA PONIŻSZEGO SZABLONU, WYDRUKOWANIA, ZAPEŁNIENIA PODPISAMI i PRZESŁANIA NA ADRES NOWEGO EKRANU (ul. Nowy Świat 54/56, 00-363 Warszawa).

Protest wyborczy musimy złożyć najpóźniej do wtorku 18.10. zatem szablony z podpisami musimy otrzymać najpóźniej do poniedziałku 17.10.

Szablon protestu wyborczego do pobrania (plik pdf)

Prosimy osoby zdecydowane pomóc w podważeniu wyniku wyborów do bezzwłocznego podpisania się pod protestem razem z rodziną i znajomymi także zainteresowanymi praworządnością wyborów w Polsce oraz wysłania dokumentu priorytetem, kurierem, lub przynieść go osobiście do Redakcji Nowego Ekranu.

Uwaga: prosimy o conajmniej jeden e-mail kontaktowy doczepiony do przesyłki, to celem weryfikacji prawidłowości podpisów.

Już wiemy (środa - 12.10) że podstawą protestu będą m.in:

1. przeprowadzenie wyborów na podstawie nie mających cech obowiązującego aktu normatywnego postanowienia o zarządzeniu wyborów do Sejmu i Senatu oraz ustawy Kodeks wyborczy w wyniku złożenia podpisów pod tymi dokumentami przez osobę, która nie złożyła określonej Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej przysięgi prezydenckiej,

2. ograniczenie biernego prawa wyborczego poprzez bezprawną podstępną odmowę przyjęcia zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych wyborców oraz rejestracji list kandydatów do Sejmu i kandydatów do Senatu na podstawie niezgodnego z okolicznościami faktycznymi ustalenia braku wymaganej liczby prawidłowo złożonych podpisów wyborców,

3. rejestrację list kandydatów i kandydatów na podstawie niezgodnego z okolicznościami faktycznymi przyjęcia wniesienia wymaganej liczby prawidłowo złożonych podpisów wyborców,

4. podejrzenie sfałszowania oddanych głosów poprzez dopisanie przez nieznane osoby drugiego znaku X na karcie do głosowania skutkującego nieważnością głosu,

5. błędne ustalenie wyników wyboru do Sejmu poprzez uchybienie w przetwarzaniu danych i podnosząc, że w związku z zarzutem ad. 2 wnoszący protest podobnie jak i inni wyborcy został pozbawiony prawa wyboru preferowanej osoby.

Gdy protest wyborczy zostanie opracowany i zaakceptowany przez organizacje natychmiast opublikujemy jego treść na Nowym Ekranie. Oczywiście nie ma ograniczeń, by zszeszone w sztabie organizacje składały swoje niezależne protesty z innym rozłożeniem akcentów, jeśli chodzi o argumenty, ale protest komplementarny, świetnie udokumentowany i podpisany przez setki (a może tysiące) osób z pewnością będzie Sądowi Najwyższemu najtrudniej odrzucić.

A jeśli nie odrzuci, to w powtórzonych wyborach może sie okazać, że po zdemaskowaniu faktycznego stanu finansów państwa na koniec roku PO straci połowę wyborców, po zarejestrowaniu kilku komitetów prawicowych okaże się, że PIS wejdzie do Sejmu nie tylko wygrany ale z naturalnymi koalicjantami, a Palikot zostanie opuszczony przez zbuntowaną młodzież (po jego wczorajszej wypowiedzi, że nie upiera się przy legalizacji konopii) i tym razem nie przekroczy progu.

Liczymy na Państwa aktywność.

To bardzo ważne, bo jak powiedział NE Przemysław Wipler z Prawa i Sprawiedliwości, który własnie dostał mandat poselski, jeżeli TE wybory nie zostaną unieważnione, to oznacza, że w Polsce nie można unieważnić wyborów. Krótko mówiąc, jeśli dziś będziemy bierni i pozwolimy na tak skandaliczną kpinę z wyborców, to bądźmy pewni, że następne wybory władze sfałszują w całości, bez potrzeby zachowania pozorów i odwracającego uwagę sztafarzu, a na pewno z poczuciem bezkarności, bez strachu przed konsekwencjami karnymi, protestem społecznym czy skandalem międzynarodowym. Nie możemy na to pozwolić.

Jednocześnie wzywamy wszystkie osoby, które osobiście były świadkami manipulacji wyborczych, złamania prawa, fałszerstw, nadużyć albo zostały pokrzywdzone przez PKW lub OKW do przekazywania nam informacji na adres: redakcja@nowyekran.pl - gwarantujemy dyskrecję i zachowanie tajemnicy dziennikarskiej co do źródła informacji, jeśli tylko o to zostaniemy poproszeni. Prosimy także o przesyłanie wszelkich materiałów dowodowych. Przy analizie wiarygodności nadużyć nie będziemy się zajmować sympatiami politycznymi źródła informacji, interesuje nas bowiem fakt złamania prawa wyborczego i mozliwość jego potwierdzenia, a nie czy zgłosi to wyborca PiS, SLD czy Polskiej Partii Pracy.

Proszę o powielanie i linkowanie tej notki.

Część dokumentów jakimi dysponujemy jest tutaj:

http://www.nowyekran.pl/category-archive/27,antywybory

Szablon protestu wyborczego do poobrania (plik pdf)

Szablon protestu wyborczego do poobrania (plik jpg)

 

Opublikowane za zgodą Autora z blogu Łażącego Łazarza

2.28571
Średnio: 2.3 (7 votes)

Co na to KC PiS-u?

Wybacz, te sofki i kanapki (szumnie nazywane) nijak się mają do siły jaką reprezentują .

Redakcjo !!!!

za co to?
Ja tylko się pytam - jak na tą inicjatywę patrzy Opozycja (patrz wyżej KC PiS-u).

Uważnie czytając chodzi jednak o "bazę danych"-

Będą Was zarzucać śmieciami a na koniec ujawnią Wasze dane -

I pomyśleć wpis leciał na "Blu" -

Kto to promował?

Harcerz

Wyraźnie jesteś zbyt blisko:)
I ktoś z komentatorów dał temu wyraz:)
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

@Harcerz

Dlaczego: "Redakcjo !!!"??... Redakcja dała na "blu", to chyba dobrze, nie? A kto "flagę" postawił - to już wielka niewiadoma jest - ale to jakiś czytelnik, ale nikt z "redakcji"...

Pzdr, Hun

Czy to naruszenie?

http://wybory2011.pkw.gov.pl/prt/sjm-32/pl/2c968...
Wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
Sosnowiec, Obwód nr 14 , Okręg wyborczy nr 32
Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej: Gimnazjum Nr 13, ul. Ludwika Zamenhofa 15 , Sosnowiec, Pogoń 41-214 Sosnowiec
Liczba wyborców 2 140
Liczba kart wydanych i wysłanych pakietów 1 122
w tym: liczba wyborców głosujących przez pełnomocnika 1
Liczba kart wyjętych z urny 1 122
Liczba kart nieważnych 43
Liczba kart ważnych 1 079
Liczba głosów nieważnych 0
Liczba głosów ważnych 1 079
Data wpływu protokołu do wizualizacji 10-10-2011 04:50

Wydano 1122 kart i pakietów ..
Liczba kart wyjętych z urny 1122
Na jakiej podstawie komisja zakwalifikowała 43 karty jako nieważne ?
KARTY NIEWAŻNE - tj. inne niż ustalone urzędowo lub
nieopatrzone pieczęcią komisji obwodowej, (oddzielnie
karty w wyborach do Sejmu i w wyborach do Senatu)
• Pozostałe karty są KARTAMI WAŻNYMI i na ich podstawie
ustala się wyniki głosowania.
Czy komisja w/w obwodu ma kompetencje ?

@Harcerz czy to naruszenie - to rzecz do wyjaśnienia- wychodzi

Mix
na to że komisja wydała głosującym nieważne karty czyli np. podrobione.
Nie może być nieważnych kart bez nieważnych głosów.

Komisja w tym obwodzie ma interesy / kompetencje zostawiła w organizacji.

Komisja wydała głosującym nieważne karty

tu strona PKW -
http://wybory2011.pkw.gov.pl/wyn/pl/000000.html#...

sprawdżcie proszę nieścisłości w swoich okręgach ,obwodach

"kwiatki" z obwodowych j/w.

portret użytkownika Ciri

@Harcerz

Dzięki!

Przekażę.

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

Unieważniamy.

I co dalej. I co dalej?
Czy kolejne wybory wygra Polski Fidesz? Jak nie to co Narodowi z unieważnienia?
Tragedia Smoleńska została zamieciona pod dywan.
Sądzicie z tym całym "Nowym" ekranem, że unieważnienia wyborów nie zamiotą?
Podzieliliście prawą stronę sceny politycznej podobnie jak PJN. Podobnie, piszę, bo między Wami a Nimi jest jednak zasadnicza różnica przemawiająca na Waszą korzyść.
Praca u podstaw i tylko praca u podstaw może Naród rozbudzić.
Chyba, że wcześniej wyjdziemy na ulice!
Wszyscy, ci co głosowani na PO i RP i PSL i SLD też.
Bo dalej w takim kraju żyć się już nie da.
Nie życzmy sobie jednak takiego scenariusza!
Pozdrowienia.
jandop
P. S. Klich - główny odpowiedzialny za za śmierć Polskich elit - wszedł do Senatu.

Baza danych?

każdy sposób jest ok .
Dlatego zapytowywuje - co na to KC PiS ?

portret użytkownika Ciri

@Harcerz

Myślę, że się jakoś ustosunkują - wysłałam protest do wszystkich naszych posłów, senatorów.

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

Baza danych

Niestety nie poprę swoim podpisem "listy zapasowej"
Nauczony przykrym doświadczeniem -
Nękany i zasypywany niechcianą korespondencją

Znowu ta wrzuta z NE służąca wyłudzaniu danych adresowych?

 Ile razy jeszcze to tu dacie? Naliczyłem 3x...

I czemu ma to służyć poza wyłudzeniem danych adresowych? Bo przecież łł nie jest aż tak głupi żeby wierzyć w unieważnienie wyborów pieniackim pozwem kilku kanap nie potrafiących zebrać wymaganej ilości podpisów.

Zajrzałem na NE i widzę, że WSIowy słup tomasz-mensa-parol, nawołuje do puczu w PiS i odsunięcia Jarosława Kaczyńskiego (przy okazji szczując na Zbigniewa Ziobro). Powołuje się przy tym na anonimowych wysoko postawionych informatorów w PiS których rzekomo ma i insynuuje, że pucz już tuż tuż. Gdy mu kiedyś pisałem, że jego manifest o budowaniu trzeciej siły, to to samo, co list otwarty migalskiego, oburzał się. Dziś ten wynajęty gnojek ponownie wskoczył w buty pitologa - aż miło.

Kto nie wierzy niech zajrzy na NE i sam go poczyta (polecam zwłaszcza tym co mają jeszcze jakieś złudzenia kim jest łł). 

Pozdrawiam.

portret użytkownika Ciri

@maniana

Paweł, nie masz nic innego do roboty? Słoma ci z butów wyłazi. Odwal się od Łazarza przynajmniej na moim blogu.

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

Kazda potwora...

znajdzie swego amatora. Nawet ŁŁ.

portret użytkownika Ciri

Toś mnie rozbawił

Bez komentarza

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

portret użytkownika triarius

+

I ciekawe za co CIEBIE tutaj zgłoszono do administracji?

;-)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

portret użytkownika Ciri

@triarius

Jak za co? :)

Za bycie "agentem" NE.

Wzajemnie pozdrawiam :)

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski