10.10.2013 – ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI !!!

znicz_pamieci.preview.jpg
Kraj

Coraz jaśniejszym światłem płonie smoleńskie światełko pamięci.

I dobrze, i tak ma być!
Kto je tak podsyca?
Na pewno ci wszyscy, którzy o Smoleńsku nie mogą zapomnieć.
Na pewno ci, którzy pamięci smoleńskiej strzec będą w pamięci własnej i potomnych.
Ogromna jest rzesza tych pamiętających szlachetną pamięcią ale...
Może to zabrzmi paradoksalnie  - o Smoleńsku nie pozwala zapomnieć strona rządowa.  Ta, która oddaniem śledztwa Rosjanom i zleceniem groteskowego śledztwa polskim instytucjom  miała zatrzeć Smoleńsk w  świadomości Polski i świata.  Na nic hasło „Dzień bez Smoleńska !”, niegdyś lansowane przez tych, dla których Smoleńsk jest tylko zwykłą katastrofą w ruchu powietrznym i tych, dla których badanie i poznanie przyczyn oznacza  jedno - poniesienie odpowiedzialności...  Ta strona bez Smoleńska też nie może (czym innym najskuteczniej przykryje swoje przekręty?)  i w wysiłkach skompromitowania tych, którzy nad docieraniem do prawdy ciężko pracują, sama kompromituje się na potęgę. Oto motyw pancernej brzozy znów wraca jak bumerang, upiększony frazą szefa premierskiej komisji „To nie drzewa były za wysoko, to samolot leciał za nisko”. Spodziewajmy się, że wkrótce nastąpi kolejne objawienie konstruktywnej myśli wyżej wspomnianego, a mianowicie że samolot stał w miejscu, ale za to  brzoza leciała...
 
Choć każda miesięcznica smoleńska jest dniem pamięci, smutku i refleksji, jest również dobrym momentem na swoistą rekapitulację – gdzie jest prawda o tym co w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. się zdarzyło i jak blisko jej są ci, którzy pracują nad tym by ją poznać, i ci, którzy na nią czekają. Ostatnie wypadki, te prób kompromitacji polskich naukowców, przybliżonych do ZP A.Macierewicza wskazują, że blisko. Może nawet za blisko i dlatego  zainteresowani niepoznaniem prawdy imają się coraz bardziej prymitywnych sposobów by zdeprecjonować i ośmieszyć tych, którzy nie omijają osiągnięć nauki, nie próbują zmieniać zasad matematyki i fizyki by równanie im się zgadzało. 2 + 2 i 2 x 2 zawsze będzie 4 i tylko 4...
 
 
 
 

DZIŚ 10.10.2013...
GDY ZMROK ZAPADNIE ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI !!!
DO MODLITWY ZA DUSZE  96  OFIAR SMOLEŃSKICH DOŁĄCZ MODLITWĘ ZA TYCH, KTÓRZY MUSIELI UMRZEĆ  TYLKO  ZA TO, ŻE  MOGLI  PRAWDĘ  O SMOLEŃSKU  PRZYBLIŻYĆ.
JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA !
CZEŚĆ  ICH  PAMIĘCI !

 

10
Średnio: 10 (11 votes)

@ Contesso...

... ten Płomień raz zapalony, już nigdy nie zgaśnie.
Ale dobrze,że jesteś i przypominasz, dając wyraz szacunku dla współ/Niepoprawnych.
Jesteśmy jedynym portalem, gdzie - dzięki Tobie - ten piękny obyczj, jest kultywowany.
Proszę Boga, aby miał Ciebie i Twoich Bliskich w opiece.
Marek
ps.
....wiesz Contesso, chyba jest jeszcze jeden Kraj, gdzie ludzie zapalają światełko Pamięci naszemu Prezydentowi i Jego Marii,...to Gruzja :

zapaliłam

akacjonata

oglądam transmisję mszy św. z Warszawy kiedyś prawda zwycięży,strata tylu ludzi odzczuwalna będzie przez nasze dzieci przez nas,trzeba dbać o pamięć zmarłych w dniu tak przeklętym i jednocześnie tak mistycznym dla Polski.

U mnie

też płonie jak co miesiąc dziesiątego. Zawsze zapala go moja żona.

portret użytkownika tańczący z widłami

Moje światełko

Każdego dziesiątego czynię "smoleński" rachunek sumienia. Pytam wówczas sam siebie, na ile jeszcze Smoleńsk jest dla mnie ważny i co dla mnie znaczy.
Odkrywam, że na co dzień Smoleńska jest w moich myślach coraz mniej.
Ale to dobrze, to normalne. Życie wciąż toczy się do przodu, dochodzą nowe fakty, nowe zdarzenia, odczucia i elementy, które spychają wszystko co zaszłe na plan dalszy. To tak jak z pamięcią o zmarłej osobie. Pierwsze dni, tygodnie, miesiące przepełnione są tą osobą, tymi uczuciami i jej bytnością z czasem jednak osiąga się pamięciowy stan równowagi i pogodzenia.

Mój Smoleńsk i moje związane z nim odczucia są we mnie na stałe. Są jak rana bolejąca zepchnięte z pamięci doraźnej do pamięci długotrwałej i epizodycznej, z której w każdym momencie mogą wrócić do tej pierwszej.
To pozwala mi normalnie funkcjonować, nie zasklepiać się w goryczy i czekać na odpowiedni czas, na czas prawdy.
A ONA nadejdzie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

portret użytkownika matka trzech córek

Byłam w Katedrze i pod Pałacem

Wspaniała, doniosła atmosfera. Serdeczni, zjednoczeni ludzie.
Trwamy w oczekiwaniu na prawdę.

"To dzisiaj dziesiąty?"- zapytała swojego towarzysza dziewczyna, mijając zgromadzony przed kościołem tłum z flagami.

Warszawa zapamiętała comiesięczny Marsz Pamięci o Ofiarach Smoleńska.Wpisał się już w historię miasta.

Pozdrawiam i dziękuję za Światełko Pamięci:)

W Australii i wszedzie gdzie sa Polacy

Swiatelko Pamieci plonie nie tylko w Polsce i w Gruzji, plonie w wielu polskich domach w Australii i pewne jest, ze na calym swiecie, wszedzie tam gdzie sa Polacy.

Pozdrawiam z Australii

portret użytkownika raven59

@Contessa - jak co miesiąc byłem na mszy w Katedrze

Po mszy nagrałem to przemówienie Jarosława Kaczyńskiego:

A t homilia o. Gabriela Bartoszewskiego OFM Cap.:

portret użytkownika ossala

Contesso, nie gaśnie.

Z pozdrowieniami i moim płomykiem pamięci.

P.S. Nie daruję POnym.