Marketing czyli, jak zarobić na głupocie kobiet

Blog

image

Rano zawrzało. Przywitało nas w Internecie powłóczyste spojrzenie pięknej Angeliny Jolie. Zobaczcie, jaka piękna i odważna. Dla dobra dzieci wycięła sobie piersi, bo jej matka chorowała na raka. Po przeczytaniu kilku komentarzy i wściekłego ataku na redaktora Warzechę, który nie poddał się nastrojowi bezkrytycznego współczucia i mnie emocje się udzieliły. Wpisałam:

Co za idiotyzm opanował twitter? Jak można wciskać ludziom, że profilaktyką walki z rakiem może być wycinanie części ciała na wszelki wypadek?!

No i dostało się i mnie. Won do Warzechy – przeczytałam. Na wszystkie moje wątpliwości otrzymywałam odpowiedzi, które jasno mi udowadniały, że Angelina jest bohaterką, a amputacja piersi, eufemistycznie nazwana mastektomią, to najskuteczniejsza metoda zapobiegania chorobie, a ja jestem zaślepiona ideologicznie i nieczuła na ludzkie cierpienie. I tylko na pytanie - Czemu ten news ma służyć? - i sugestię, że jest to cyniczny marketing, zapadało grobowe milczenie.

Przy domowej krzątaninie rozmyślałam. Panie Boże, czemu stworzyłeś nas kobiety takimi głupimi? Wyposażyłeś w urodę, uczucie, inteligencję, a my w kosmicznym tempie wybrakowałyśmy sobie instynkt samozachowawczy.
Przecież nie ma w naturze drugiej takiej istoty, która z taką ochotą i ufnością robiłaby z siebie dobrowolnie przedmiot użycia.

Tabletka na trądzik? Proszę bardzo! Trądzik znika, dziewczę młode też, bo koncerny zapomniały poinformować, że ich cudowne lekarstwo może zabijać

Boisz się ciąży? A co to za problem?! Kliniki czekają.

Nie chcesz skrobanki? Też da się załatwić. Pigułka przed, pigułka po. Ktoś tam przestrzega, mówi o nadciśnieniu, zakrzepicy żylnej, ale kto by tam się tym przejmował

Tylko pamiętaj! Żadnych fiku miku, jak będziesz musiała zrobić przerwę w łykaniu, bo może się zdarzyć dziecko niepełnosprawne – przestrzega ginekolog. Ale i tu kobiety wyzwolone pomogą ci, wskażą adres, gdzie usłużny rzeźnik z dyplomem lekarza usunie z twego ciała "to to".

Kiedyś może, mimo wszystko, natura zwycięży i urodzisz długo oczekiwane dziecko, a ono, zdarzy się, zachoruje, ty śmiertelnie wystraszona będziesz czuwać przy łóżeczku. Może przed oczami mignie ci fotel aborcyjny, jak błyskawica przesuną się pytania. Jakie ono (one) byłoby (byłyby) teraz, gdybym je urodziła? I będziesz czuła ucisk w sercu. Ale to tylko chwila. Pomyślisz. Przecież to nie było jeszcze dziecko, to tylko zarodek, płód… wszyscy tak robili. A jednak myśli wrócą, czasem będziesz płakać po kątach, bo nie będziesz miała komu powiedzieć o swojej rozpaczy. Ale co tam, teraz - Żyje się raz!

Nie masz pracy? Wejdź do Internetu. Zobacz, na czym można zarobić; twoje rozkraczone nogi, twój tyłek, wypchane botoksem usta, to twój majątek.Zrobią ci fachowcy zdjęcie... Musisz tylko zastosować odpowiednią dietę, ale i dla pulchnych coś się znajdzie.
Wepchane w legginsy anorektyczne nogi, w buciorach, które wykręciłyby łapska nawet chłopa na schwał, a cóż dopiero delikatną dziewczęcą stopę, nastroszone lakierem, postrzępione na chłopczycę, pomazane czarną farbą, włosy, z papierosem w dłoniach z obgryzionymi, ale pomalowanymi na zielono, paznokciami, z granatowymi ustami, które głośno i krzykliwie wyrzucają z siebie w tramwajowy ścisk - „Jak, k..wa się przyp.....lił do mnie, to ja mu wyje...am w nos, że mam go dość”. (Przepraszam za te wulgaryzmy, ale ja tylko cytuję.)

Dziewczyny odarte z godności, bez nadziei i szans snują się po naszych ulicach, czasem zarabiają na nich na lepszy kosmetyk czy fajną kieckę z podtatusiałym panem, który ma szmal, ale żona mu wydziela.

Margines? Może i tak, ale coraz bardziej się rozrastający, bo rodzice, zapracowani, mijają się z własnymi córkami, a jedyne zmartwienie, to, żeby bachora do domu nie przyniosła.

Ten margines dziewczęcych zmarnowanych szans, zakrzyczanej wulgaryzmami samotności i bezradności, dochodu jednak nie daje, co najwyżej utrzymuje ciuchlandy i przemysł tekstylny z Chin i Indii, pomaga przybyszom zza wschodniej granicy handlować tanimi kosmetykami na bazarach.

Co innego panienki z dobrych domów. Im świat z kolorowych czasopism masowo powielanych dla głupich gęsi, jasno rozświetlają holiłudzkie gwiazdy.
Gwiazdki i gwiazdy rozbudzają wyobraźnię.
- Zobacz, jaka ona szczupła, a jaka zgrabna! Jak ona to robi…? I ten biust i te pośladki, istny cud. Och! Ja muszę być taka. Zrobię karierę na wybiegu, zachwycę na castingu, będą o mnie pisać.
To nic , że teraz gdzieś tam piszą o rakotwórczych implantach, śpiączkach po nieudanych operacjach plastycznych.
Przecież wszyscy to robią; poprawiają nosy, odsysają uda, rzeźbią policzki, wydymają usta. Jeszcze tylko korekta uszu… . Ból? Niee, o tym nie wspominają kolorowe okładki.
Czy zauważyłyście, drogie dziewczęta i podstarzałe wieczne nastolatki w balzakowym wieku, wyzwolone feministki, że przede wszystkim mężczyźni są ginekologami i chirurgami plastycznymi? No cóż, kiedy wy marzyłyście o wielkim biuście, oni studiowali nie tylko medycynę ale i marketing czyli, jak zarobić na głupocie kobiet.
Ale wszystko ma swoje konsekwencje, nieudane operacje, zmarnowane zdrowie, przestaje się kręcić złoty biznes.
Plastyka już coraz mniej dochodowa, teraz czas na genetyków. Piękna Angelina doskonale się do tego nadaje. Nikt przecież nie sprawdzi, co tam w staniku, implanty czy prawdziwe? A nawet jeśli implanty, to co?
Chwila zastanowienia i zdrowy rozsądek każe myśleć - Do jasnej Anielki, mam wycinać sobie zdrowe części ciała, by uniknąć raka?!

Otrzeźwienie przychodzi zwykle, gdy opadają emocje.

Dobry marketingowiec wie, że trzeba je podtrzymać, jeśli się chce towar sprzedać. A cóż może lepiej działać na wyobraźnię jak nie strach, lęk przed cierpieniem i umieraniem?

Dobrze rozpoczęta kampania marketingowa emocje podtrzymuje. I nie inaczej było w tym wypadku.

Dowcipy panów na temat piersi Angeli rozładowały emocje, czas na dorzucenie drewna do wygasającego ogniska. I wszystko nagle stało się jasne. Wieczorem prof. Jan Lubiński za sprawą Onetu informuje: około 100 tys. kobiet w Polsce ma mutację w genie BRC1

Jakie na to lekarstwo?

Ważną informacją dla wszystkich Polek, jest to, że, aby przeprowadzić test takiego genu wystarczy poprosić, czy lekarza pierwszego kontaktu, czy specjalistę, o skierowanie do onkologicznej poradni genetycznej. - W każdym województwie jest taka placówka - mówi profesor.

Dyskretnie nie wspomina o cenie testu.

I teraz już wiemy, dlaczego piękna Angela od rana uśmiechała się do Polek z każdego zakątka Internetu i mediów, niestety, nie tylko wiodących. Akcja się powiodła. Polki wiedzą już, jak uniknąć raka piersi.
Kto i jaką premię za to dostanie? A to tajemnica handlowa. Nasze geny też są towarem.
Po tej udanej narracji czekam na następną, z troską pochylającą się nad nami mądrych posłów i senatorów, o prezydencie już nawet nie wspomnę. Już widzę oczami wyobraźni, jak poseł Anna Grodzka ze łzami w oczach przekonuje na mównicy i w studiu jedynie słusznej tv, że życie bez piersi jest koszmarem, bo ona tego doświadcza każdego dnia, a na implanty nie stać biednych Polek.
Zastanawiam się. Czy po takiej narracji badania genetyczne staną się obowiązkowe, a od ich wyników będzie zależeć nie tylko zdrowie Polek, ale i ich ubezpieczenie zdrowotne?

No cóż skoro Angela straszy, mama Katarzyna też raz może postraszyć.

______________________________________

"Tania antykoncepcja!". Lek na trądzik zabija!

Aborcja i zdrowie kobiety

Antykoncepcja hormonalna a zakrzepica żylna

Zarzuty ws. nieudanej operacji, po której Szwedka zapadła w śpiączkę

Rakotwórcze implanty piersi we Francji

Prof. Jan Lubiński: około 100 tys. kobiet w Polsce ma mutację w genie BRC1

Z Twittera:

@Leszek 2m

Anna Grodzka o Angelinie Jolie: Bycie kobietą bez piersi to dramat. Wiem coś o tym.

______________________________________

W wersji audio możesz słuchać:

http://niepoprawneradio.pl/

9.66667
Średnio: 9.7 (27 votes)

@alchymista

Czy ja mogłabym je przeczytać? :-)
mamakatarzyna@op.pl
Tylko proszę adres kopiować, bo stąd pójdzie na Outlook a ja mam Thunderbird
Pozdrawiam
Katarzyna

@alchymista

Nie zastanawiaj się, tylko wstaw kawałek jako np. "odcinek 1" opowiadania. Jak będzie obrzydliwsze ponad naszą niepoprawną wytrzymałość - poleci z sg... i tyle... ;-)

Z drugiej strony: jak można pisać coś obrzydliwego nawet dla siebie samego? ;-P

Pzdr,
Hun ;)

portret użytkownika tańczący z widłami

Najpierw delikatnie a potem dziko i sprosno

Ty nam tu al-chemista na noc wyobraźni nie rozpalaj, tylko dawaj co masz. Mam nadzieję, że będzie odpowiednio sprośno a może nawet warcholsko :))

NIEPOPRAWNY INACZEJ

:)

 Nie wiem czego należy oczekiwać jeżeli zmniejszył populację z 38 mln do 3 mln :)

portret użytkownika tańczący z widłami

Saga rodu.............kastratów ?

Wygląda na sagę rodu impotentów i oziębłych płciowo ;)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Katarzyna

Bardzo trafne spostrzeżenia.

Nie od dziś wiadomo, że koncerny farmaceutyczne rządzą światem, manipuluje się opinią społeczną, wmawia się nam różne choroby....

A to wszystko tylko i wyłącznie z chęci zysku. 

@pani.x

Wkrótce się przekonamy, do czego tak naprawdę potrzebna jest koncernom wiedza o naszych genach.
Skoro Piecha musiał przepraszać za naturalny odruch i komentarz lekarza zaskoczonego i zdziwionego całą akcją promocji decyzji Angeli, to musi to być preludium do czegoś, o czym nie wszyscy wiedzą.

Katarzyna

portret użytkownika tańczący z widłami

Koncerny

Święta racja. Koncerny farmaceutyczne dobijają się do drzwi i okien budżetów polskich miast i miasteczek.
Właśnie dostałem informację z UM o decyzji prezydenta miasta w sprawie przeznaczenia funduszy miejskich na darmowe szczepienie jedenastolatek przeciw wirusom HPV, koszt szczepienia, bagatela 1500 zł (3 zastrzyki).
Nie posłaliśmy córki na to szczepienie, nie byliśmy przekonani co do skuteczności.
Jeszcze tylko jedni rodzice w klasie postąpili podobnie, reszta poddała się eksperymentowi.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

@tańczący z widłami

Też nie posłałbym córki. Za mało wiemy o tej szczepionce. Przyznam, że jestem zszokowana tą wiadomością.

Katarzyna

portret użytkownika tańczący z widłami

Katarzyna

Rozumiem, że masz namyśli zszokowanie skalą ogłupienia rodziców. No ja niestety też.
Pomijam już fakt, że tymi szczepieniami koncern x wyciągnie z kasy miejskiej kilkaset tysięcy złotych, ale to jest szczepionka, która w USA funkcjonuje dopiero od 2006 r, a w Polsce zaczęła być stosowana kilka lat później i nie ma jeszcze na jej temat dokładnych informacji.
Również jej skuteczność nie została jeszcze dowiedziona i zbadana.

Koncerny szukają doświadczalnych króliczków a przy okazji kasy.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

koncerny

szukają przede wszystkim kasy i to ich  interesuje.

tańczący

Do małej miejscowości, gdzie mieszkam przyjechał wczoraj mammobus, nie było chętnych pań, aby wykonać badania, być może właśnie wynikało to z braku reklamy...

portret użytkownika tańczący z widłami

pani x

Nie było chętnych, bo może panie myślały, że to Tuskobus :))
Ale tak poważnie.
Jest jeszcze w narodzie spora niewiedza albo jakiś fałszywy wstyd, nazwijmy go ginekologiczny, który nie pozwala na takie "fanaberie" jak badanie okolic intymnych, przez kogoś innego, niż mąż.
Kiedyś nawet słyszałem, będąc w poczekalni gabinetu ginekologicznego jak jedna starsza kobieta (leżąc chyba na 'samolocie" krzyczała : Jezu Nie ! Nie !, nie wolno tam zaglądać.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

tańczący

Tuskobus pomylić z mammobusem ? Raczej wykluczone. Wynika to prawdopodobnie z braku świadomości z korzyści badania profilaktycznego. 

portret użytkownika tańczący z widłami

pani x

Oczywiście, niechęć poddania się badaniom wynika z braku świadomości i wiary w potrzebę profilaktyki.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

@tańczący z widłami

Lekko przegiąłeś. ;-)) Ja np. z zasady nie korzystam z takich dobrodziejstw, bo nie wiem, kto to finansuje i gdzie przekazywane są informacje, a poza tym sprzęt jest tak zdezelowany, że nie poległabym na wynikach i ma przykład w swojej wsi. Kobieta 2 lata przed wykryciem kilkucentymetrowych guzów piersi była badana właśnie w takim busie. Podobno była zdrowa. Dziś walczy ożycie. A guzy nie rosną tak szybko.
Mam swoją stałą przychodnię i tam korzystam z badań.

Katarzyna

Sprawa jest prosta:

 koszt badania genetycznego: 300 zł, koszt mastektomii: 5000-8000 zł, rekonstrukcja piersi 10000-16000 zł. I oczywiście z głowy mamy badanie palpacyjne piersi co miesiąc, coroczną mammografię po 35 roku życia i rezonans co 3-5 lat. Po pierwsze zarobek dla chirurgów plastycznych, a po drugie odciążenie tzw "państwowej" służby zdrowia od kosztów badań profilaktycznych. Po pierwsze ekonomia, głupcy!

@all10101

Ach! dzięki za te informacje :-) Super!
Problem jednak w tym również, że piękna Angela bierze udział w marketingu międzynarodowym, więc chyba jeszcze o coś chodzi. I naprawdę śmierdzi mi to próbą wprowadzenia obowiązkowych badań genetycznych, które pracodawcy opłacą, a ubezpieczyciele na specjalnych polisach zarobią.

Katarzyna

Nie chciałem iść tak daleko

 w moich rozważaniach, ale może być to pierwszy, malutki kroczek w kierunku "popularyzacji" badań genetycznych. Najpierw odnośnie wad genetycznych, następnie innych chorób (np. rak piersi, prostaty), w końcu będą badania stricte eugeniczne, mające na celu gradację społeczeństwa w zależności od wykrytych przewidywanych cech: samiec alfa, samica beta, Aldous Huxley, mówi to Pani coś? Pozdrawiam serdecznie.

portret użytkownika tańczący z widłami

all10101

Ty all10101 od razu podpadłbyś pod paragraf pierwszy ; JEDNOSTKA ZBYTECZNA, za swoje eugeniczne spiskowe teorie. :))).
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

@tańczący z widłami

 Właśnie jako samiec przez duże ALFA "wydymałbym" szybciutko wszystkie dostępne samice, wtedy mogliby mnie zutylizować, za to w kolejnym pokoleniu, ekspresja moich ALFA-genów byłaby tak duża, że już żadna cholera nie umiałaby sobie z tym poradzić... :-))) Pozdrawiam.

@all10101

Mówi, mówi. Znam "Nowy wspaniały świat" :-) A nasze poglądy są w tym wypadku zbieżne. I nie jest to bynajmniej teoria spiskowa. Jeszcze kilka lat temu eugenika była potępiana. Komorowski pochwalając selekcję embrionów przy in vitro wywołał zgorszenie. Dziś potępia się tych, którzy przypominają jej związek z Hitlerem i są przeciwni dzieciom z próbówki.
Równie serdecznie pozdrawiam :-)
Katarzyna

kampania marketingowa

Będzie kolejna. Połączy się mastektomię z lobotomią (50% gratis) i wszyscy będą szczęśliwi.

@ma

Obawiam się, że powrót do lobotomii nie będzie konieczny. Niektóre panie zachowują się już tak, jakby były po zabiegu. Niestety skutki są nieodwracalne ;-)
Katarzyna

@Traube

Traktuję Twoją wypowiedź jako ceny głos w dyskusji przekazanie wiedzy, choć Twoje informacje o cenach badań genetycznych już tu nie zgadzają się z komentarzem @all10101
Zgadzam się z końcowym Twoim wnioskiem.
Nie próbuję rozstrzygać definitywnie przyczyn całej akcji z Angelą, bo nie mam wiedzy, ale jednego jestem pewna, że jest to marketing. I postawiłam swoją tezę. Wkrótce się przekonamy, jak będzie naprawdę.
Odniosłam się do Polski, bo akurat akcję tę przygotowaną medialnie mogłam w Polsce śledzić, nie znam reakcji w innych krajach. Może ktoś tu się z nami podzieli informacjami.
Chcę jednak zdecydowanie podkreślić, że bardziej chodziło mi o pokazanie na marginesie Angeli głupoty graniczącej z masochizmem wielu przedstawicielek moje płci :-)
O ile podstarzałych nastolatek mi nie żal, o tyle serce mi się kraję, jak widzę, co robią z siebie dziewczyny.

Katarzyna

portret użytkownika tańczący z widłami

.

Na szczęście większość czasu spędzam ostatnio w ogrodzie i o operacjach aktorki Angeli dowiedziałem się dziś przypadkowo z netu.
Przyznam, że ani mnie to ziębi ani grzeje, nie moje cycki, nie mój interes. Tym bardziej, że tak naprawdę nie wiadomo czy operacja rzeczywiście została przeprowadzona (dowodów brak), czy może to tylko medialna ściema starzejącej się piękności.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

@Traube

I ja też dopiero wczoraj o tym genie dowiedziałam się. Ale najbardziej zaskoczyło mnie, że pan profesor wie, jaka liczba kobiet ma uszkodzony gen. Niby skąd?
Badania genetyczne mają sens, jeśli nie można zdiagnozować choroby. A to są sytuacje wyjątkowe.
Przypomina mi to usilne nakłanianie do badań prenatalnych kobiet w ciąży. Miały służyć leczeniu dzieci w łonie matki, a głównie służą do selekcji dzieci nienarodzonych.

A poza tym nie wszystkie geny można badać, bo podobno już niektóre są opatentowane.

Pozdrawiam i dziękuję za rozmowę. Padam już ze zmęczenia
Dobranoc
Katarzyna

Pozwólcie, że wtrącę się.

 Strona genetico.pl oferuje wymazówkę do badania BRCA1 i BRCA2 w cenie 75 zł oraz badanie całych genów BRCA1 i BRCA2 związanych z występowaniem raka piersi i jajników (test Genetico BRCA1/2)  za 4980 zł. Można zamówić przez Internet. W przypadku skorzystania z punktu pobrań - dopłata w wys. 150 zł. (lista miast podana). W przypadku dojazdu do pacjenta - dopłata wg taryfikatora. I biznes się kręci. Oferta ważna do końca maja 2013r. Pozdrawiam ciepło.

Na stronie oncogene.pl

 oferuje się badanie tylko wstępne BRCA1 za 410 zł. Jest to wstęp do rozszerzonego badania BRCA 1/2. W każdym razie koszty są wyższe, niż podawałem wcześniej ze strony abczdrowie.pl i na pewno wyższe od podawanych przez Traube'go. Pozdrawiam i życzę wielu zdrowych lat bez badań.

Mniejsza z tym, Panie

 Mam za przeproszeniem w głębokim poważaniu te wszystkie paniczne newsy i kwoty do nich, bo rozumiem, że są one pod publikę, dla spowodowania owczego pędu we wiadomym kierunku. Pozdrawiam serdecznie.

portret użytkownika ossala

Kiedy usłyszałam tego niusa, uznałam, że z moim francuskim

jest naprawdę katastrofa. Cóż? - pomyślałam. - Pora się wziąć znów za słownik, odmianę czasowników etc.
Zawołałam Juniorkę, która już łącznie piąty rok uczy się w tytejszych szkołach i ciagle mnie poprawia.
"Tłumacz mi, co oni mówią" - nakazałam.
A Juniorka spokojnie: ona sobie wytnie cycki, bo jest ryzyko, że zachoruje na raka piersi.
Kuźwa! - pomyślałam. - To może ja odbiore sobie życie, bo jest ryzyko, że wpadnę pod samochód???
Oszalała!
Poza tym nie jeden rak piersi na świecie, więc ona ma jeszcze spore pole do popisu! Są jeszcze nerki, żołądek.

Tylko wycinać mózgu na wypadek raka tam umiejscowionego już nie musi!

@Ossala

I to by było na tyle! :-))))))

Pozdrawiam

Katarzyna

Re: Kiedy usłyszałam tego niusa, uznałam, że z moim francuskim

gdyby sobie jeszcze wycięła usta i pośladki, to wtedy mogłaby spocząć w Sevres pod Paryżem jako wzorzec ciała doskonale płaskiego

za kilka dni pojawi się news, że A. Grodzka w obawie przed rakiem również poddała się mastektomii

u ...

S. stwierdzono zagrozenie rakiem oka
a u H.zagrozenie rakiem lewej nogi - no dziewuchy do boju idziecie za przykladem Joli....?
chcialoby sie powiedziec.
Czy Angelinie nie zagrozil czasem rak kregoslupa lub glowy?
Bylby spokoj z gwiazdka.

Re: Marketing czyli, jak zarobić na głupocie kobiet

świetny tekst i bardzo ciekawa dyskusja - szczerze mówiąc przecierałam oczy ze zdumienia jak usłyszałam o tym. I faktycznie nasunęły mi się od razu dwa pytania, nie wiem które było pierwsze: kto to kurna sprawdzi czy to nie ściema? Chyba tylko Brad Pitt, ale on ją chyba ostatnio zostawił?? Po drugie: jak się podejmuje taką decyzję to jest to wyobrażam sobie osobista tragedia, intymne przeżycie itp. Po jaką choinkę o tym trąbić z uśmiechem w mediach? Pozdrawiam Autorkę i Komentatorów!

portret użytkownika wilk na kacapy

Swietny artykul tyle ze chybiony jesli celem ma byc Angelina.

Ludzie psy bez potrzeby na niej wieszaja zamiast uzyc troche mozgu.
Calkiowicie tu pominieto aspekt psychologiczny,co zmusilo Angeline do takiego piosyuniecia?,wyrok zapadl od razu ze biznes itd.
Otoz mialem szczescie pare lat temy po planie rozmawiac z Angelina, odnioslem wrazenie ze to delikatna i wrazliwa osoba , to co pokazuje na filmie to nie ptrawdziwy jej obraz ktory znacie.
A teraz do rzeczy KANCEROFOBIA jest to lek przed zachorowaniem na raka rodzaj choroby psychicznej i jak kazda choroba moze miec rozne stany, ktora sie tez leczy w rozny sposob wlacznie z ciezka chemia (leki psychotropowe)ktora niszczy czlowieka czasem gozej jak by miec raka.
Kancerofobia objawia sie najczesciej u osob,ktore mialy kogos bliskiego co umarl na raka.
Angeliny matka zmarla dosc mlodo na raka, a jak wiadomo rak moze byc dziedziczny jesli przekaze sie te odpowiedzialne geny.
Badania wykazaly ze Angelina ma te geny tak ze prawdopodobienstwo bylo duze ze rak sie rozwinie wczesniej czy pozniej.
Jak wspomnialem ta fobia doprowadzic moze osobe do tego ze bedzie czula ze ma raka i ma przezuty, bedzie biegac do lekarzy i robic rozne badania nie wierzac zadnemu specjaliscie, ten stan moze tez doprowadzic do obledu, a nawet do smierci jak anoreksja(u ludzi z ta fobia wystepuej czesto wychudzenie na zasadzie sprezenia zwrotnego bo podswiadomosc wie ze ludzie na raka sa zrzerani)
Czy nikt nie slyszal tu o wycieciu prewencyjnym wyrosytka
robaczkowego toc to tez jest czesc ciala, w pewnym czasie wycinano tez migdaly prewencyjnie , czy te czesci ciala maja inna wartosc i nie sa tkana ludzka jak gruczoly mleczne?.
Jezeli tego typu zabieg moze uchronic od raka i uchronic osobe od obledu to nie widze potrzeby darcia szat nad tym zajsciem.
To nie jest wyciecie jak przy raku tylko calkiem inny zabieg, ktory nie oszpeca, a wrecz przeciwnie Angelina bedzie miala znowu jedrne piersi jak setki tysiecy kobiet na swiecie po wstawieniu protez.
Jezeli sie stosuje rozne protezy to dlaczego protez piersi nie mozna miec? juz nie te czasy chyba ciemnogrodzkie.
A ze media rozdmuchaly sprawe to wiadomo ze jest temat na pierwsze strony, ale normalny czlowiek takimi sprawami jak i sprawa Madzi sie nie zajmuje.
A Angelina i Pit maja tyle kasy ze nie musza w ten sposob jeszcze sobie dorabiac.

Jestem

 tego samego zdania. Chyba jestem osobą ,która ma zbyt duże zaufanie do ludzi.

@wilk na kacapy

Moja notka nie jest o Angeli ale o instrumentalnym traktowaniu kobiet przez marketing na jej przykładzie. Pana opowieść o jej chorobie i jej przyczynach tylko to potwierdziła

Moje zdanie jest podobne do tych męskich, brutalnych, ale trzeźwych; jej cycki, jej problem. Nie fascynują mnie gwiazdki, nie przeżywam ich rozwodów, odchudzania i kancerofobii czy jakiś innych "problemów" z kolorowych czasopism. 

Natomiast używanie emocjonalnych chwytów i stosowanie ich do kobiet w marketingu jest przedmiotowym używaniem kobiet, jest cynizmem i tylko można wyrazić żal, że kobiety wciąż na to się nabierają, rujnując swoje zdrowie, a przy okazji pozwalają na to, by korporacje nami rządziły. I o tym jest moja notka.

. Natomiast zbulwersowała mnie końcówka Pana komentarza. Opowiada Pan o mastektomii piersi, jakby to było manicure. Proszę dowiedzieć się przy okazji, co jeszcze trzeba wtedy usunąć, co łykać, by zachować równowagę hormonalną  i na czym polega rehabilitacja, również psychologiczna.

  No i do tego jeszcze stwierdzenie:

Jezeli sie stosuje rozne protezy to dlaczego protez piersi nie mozna miec? juz nie te czasy chyba ciemnogrodzkie.

Dlatego zapytam wprost. Pracuje Pan w marketingu medycznym? Bo jeśli Pan nie odróżnia zabiegu chirurgicznego z powodu choroby od plastycznego z powodu lęku przed chorobą i nazywa Pan to ciemnogrodem, to nie mamy o czym rozmawiać. Nie porozumiemy się. Jedno jest bowiem leczeniem, drugie okaleczaniem. Choroby psychiczne, a tym są fobie, leczy się, a nie im ulega i nagłaśnia. No, chyba, że się chce na tym zarobić i niekoniecznie zarobi na tym Angela.

Katarzyna

 

@Traube

Mój stosunek do okaleczania "na wszelki wypadek" jest dowodem na degrengoladę zawodu lekarza. Nie jest to profilaktyka, bynajmniej. Tak jak nie jest leczeniem powiększanie piersi, czy operacje plastyczne dla ukrycia zmarszczek czy usuwanie zdrowych zębów, by wstawić implanty. PW tym momencie przypomina mi się film, szkoda, ze nie pamiętam tytułu, satyra pokazująca absurd nieustannej walki o młodość. Panie w końcu rozsypały się na schodach w drobny mak ;-)

Operacje plastyczne powinny służyć leczeniu ludzi, wskutek choroby czy w wypadku, oszpeconym, a nie salonom piękności. Trzeba wychować w kulcie młodości i kompleksów, niezgody na swój wygląd (to rodzaj anoreksji psychicznej;-)), by mieć kobiety jako narzędzie swoich zysków. Ale nie ma to nic wspólnego z leczeniem.

Wprost przeciwnie zwalnia z profilaktyki polegającej na zdrowym trybie życia i regularnym badaniu się, by uchwycić wczesne  stadium raka.

Co by to było, gdyby gruźlicę leczono "profilaktycznym" wycięciem płuc? Prawda, że absurd? Wycina się części chore, gdy na lekarstwa za późno, a nie zdrowe.

Nie zgadzam się i protestuję przeciwko konkluzji: Skoro robią to, to przyjmijmy ten fakt za coś oczywistego.

Zdania tu nie zmienię, bo musiałabym wyrzec się zdrowego rozsądku. Fakt, że robi się to podobno od dawna jeszcze gorzej świadczy o lekarzach. Coś się jednak musiał zaciąć, skoro nagle potrzebna była Angela. ;-)

Wszystko, co miałam na ten temat do do powiedzenia dodałam również w odpowiedzi @wilkowi na kacapy

Pozdrawiam

Katarzyna

 

@Traube

Zazdroszczę takiej wiary w postępy medycyny. Zastąpi Pana Boga (i przyniesie dobrą kasę)?

Podczas gdy szaleje znowu gruźlica i miliony umierają corocznie na malarie, wypisywanie o leczeniu bogaczy w wymyślne sposoby niedostępne dla mas hołoty wydaje się nowym rodzajem postępu medycyny. I głupotą.

cui bono

@Traube

Cyniczne wydaje mi sie pisanie o zalecanym zdrowym trybie zycia w przypadku nowotworu, na ktorego rozwoj nie ma ten tryb zycia zadnego wplywu. Masz te geny, to prawie na pewno zachorujesz. I nic tu nie pomoze, ze przestaniesz palic albo przejdziesz na zdrowa diete...

To jest czystej wody katastrofizm. Równie dobrze mogę powiedzieć, że jak wstanę złóżka to na pewno się przewrócę. ;-)  Ale poważnie.

Zdania są podzielone.  I nawet w przypadku Angeli 87% to nie 100%. Ciekawi mnie, jak to lekarze obliczyli.;-) 5% wprawdzie to nie 87%, ale każdy, kto chorował wie, że reemisji nie można wykluczyć w żadnym czasie.

Nie jestem lekarzem, ale znalazłam i takie informacje:

http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/516136...

A tu w pigułce, co powinien wiedzieć zwykły zjadacz chleba o raku

http://www.zwrotnikraka.pl/dziedziczenie_raka-10...

Ciekawe zdania tam znalazłam:

Choroba nowotworowa nie jest chorobą jednogenową, dlatego nie powinno się mówić, że mamy do czynienia z dziedziczną formą nowotworu. Posiadanie takiej mutacji nie determinuje choroby, a jedynie zwiększa ryzyko i predyspozycje do zachorowania.

i:

Powstanie nowotworu jest więc funkcją ekspozycji na karcynogeny i predyspozycji genetycznych do rozwoju raka, z różnym udziałem tych dwóch czynników w poszczególnych typach i jednostkach chorobowych.

Wyjaśnienie dla leniwych ;-)

Karcynogen jest to czynnik środowiska, który powoduje uszkodzenie materiału genetycznego prawidłowej komórki i w następstwie indukuje serię dalszych zaburzeń genetycznych. Karcynogeny mogą pochodzić z środowiska zewnętrznego lub być substancjami wewnątrzśrodowiskowymi np. produkty spalania tytoniu, zanieczyszczenie środowiska, zła dieta, środki konserwujące, barwniki w produktach spożywczych, leki, infekcje, wirusy.

Najważniejszą rolę w procesie transformacji nowotworowej odgrywają protoonkogeny i geny supresorowe. W warunkach normalnych geny te są odpowiedzialne za wzrost, różnicowanie, podział, starzenie i obumieranie komórek. W komórce nowotworowej zostają zaburzone wszystkie powyższe funkcje życiowe.

Czyli znowu nie jestem taka cyniczna, jakby się mogło wydawać :-)

Katarzyna

@ Katarzyna...

Droga, Szanowna Kasiu.
- Też piszę z pracy i proszę o wybaczenie za lakoniczność.
Napisałaś świetny artykuł, ale niestety ma "wadę" :
- za dzień , dwa, zniknie w czeluściach "piwnicznych".
A, szkoda.
Może już dzisiaj przeczytamy, że 75% polskich Mam, "kibicuje swoim latoroślom w ich karierach pseudo artystycznych , w tańcu z gwiazdami,
w Turniejach : "śpiewa, tańczy ,recytuje",.... zamiast edukować .
serdecznie pozdrawiam,
Marek S.
ps.
.... proszę o opinię pt. Niepoprawnych Pań....
co sądzicie o polskiej - prawie 60 letniej aktorce-, która
na wszystkich Onetach , TVN-enach ogłasza, że zaaplikuje sobie dawkę botoxu, wprost w swoją "spracowaną" waginę ?
Osoba ta, ma męża i dorosłą córkę.
pps.
...dlatego proszę zostawmy w spokoju Angelinę Jolie.
Ona i tak przeżywa psychiczny koszmar.
A panowie Niepoprawni, niech dbają o piersi swoich Pań,
to może sami będą zdrowsi !!

@maruś

No cóż tak to jest ze słowem pisanym. Pozostanie mi satysfakcja: A nie mówiłam!
Pozdrawiam. Miłej pracy.

Katarzyna

portret użytkownika Szary kot

Marusiu!

Jakby Ci odpowiedzieć, żeby nie urazić...
Czy warto zajmować się taką...eee (no widzisz, ciśnie się na usta niecenzuralne słowo ) panią? Ją też lepiej zostawić w spokoju.

Milej popatrzeć na świeżą wiosenną zieleń ;-)))

Pozdrawiam serdecznie!

P.S.
Ja właśnie kibicuje swojemu dziecku, w zmaganiach maturalnych!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

@ Koteczko....

...oczywiście, że masz rację- szkoda czasu ...ale jednak żal. Żal, że młode Dziewczęta, muszą tego słuchać :-((
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
napisałaś :
// Ja właśnie kibicuje swojemu dziecku, w zmaganiach maturalnych!//
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- No to wspólczuję, Zacnej "Kociej" Rodzince....
OK! ja też trzymam kciuki.
Napewno Abiturient "wjedzie" do domu z tarczą !!!
Niech Kociczka się nie stresuje :-)))
ps.
....wybacz Pussy, że dopiero dzisiaj.....
serdecznie dziękuję za pewną, super miłą, wiadomość !
Marek

portret użytkownika Szary kot

Marusiu!

Cóż, nie do końca dostrzegam zasadność użycia słowa "Pussy" - "Kocie" by wystarczyło :-), ale chyba pozostaje mi udawać, ze nie zauważyłam... ;-)))

Pozdrówka!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

@ Kotko.... no proszę...

.....Pussi, to od prehistorii, znaczyło :
miły, fajny kotek !!! nic poza to !
Marek
ps.
....jak mogłaś mysleć coś innego ?

portret użytkownika Szary kot

;-)))

Słowa lubią zmieniać znaczenie, niestety i czasami stają się dwuznaczne. Wolałam, tak na wszelki wypadek, sprostować :-)

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

portret użytkownika wilk na kacapy

@Katarzyna dlaczego mam traktowac inaczej protezy piersi jak

inne protezy dlaczego ludzie wyrywaja zeby i wstawiaja sliczne implanty i nikt sie nie czepia przeciez protezy zebow to normalka?
Teraz modne as juz nie protezy piersi a protezy posladkow ,
tak jak posa;em czasy ciemnogrodu minely zeby traktowac osoby z protezami jako cos zdroznego niesmacznego,pewnie sama masz protezy zeboww mniejszym czy wiekszym stopniu bo plomba jet juz tego todzaju mala protezai nie nazekasz na dentystow to jest rodzaj hipokryzjiz Twojej strony tylko.
Swiat poszedl do przodu i nie gan lekarzy i calego tego swiata wyrwigroszy medycznych bo oni maja frajerpw do powiekszania se roznych rzeczy na peczki,popyt na tego typu uslugi wykreowal podaz, a ze wedlug jednych jest to malo moze moralne to tylko wina ich moralnosci.

@ wilk na kacapy

Złociutki nie odwracaj kota ogonem. Nigdzie nie napisałam, że jestem przeciw protezom. Jestem przeciwko zamianie zdrowych części ciała na protezy.
Co do ciemnogrodu, hm, tam teraz najnormalniej. ;-)

Miłego wieczoru
Pozdrawiam

Katarzyna

@mara5

...jak się podejmuje taką decyzję to jest to wyobrażam sobie osobista tragedia, intymne przeżycie itp. Po jaką choinkę o tym trąbić z uśmiechem w mediach?

Też tak sądzę, ale nie w tym przypadku. Tu w hollywoodzkim świecie wszystko, o czym się będzie mówić, pisać, co wywoła łezki w oku wzruszonych panienek,  jest na sprzedaż, jest do wykorzystania.

Dziękuję za uznanie i pozdrowienia, które odwzajemniam. :-)

Katarzyna

W filmie "Podziemny krąg" (skąd oni biorą tłumaczenia tytułów?!)

obecny partner czy też mąż boskiej Angeliny, nie mniej boski Brad Pitt, produkuje z odessanego kobietom tłuszczu mydło, które im sprzedaje. Obieg zamknięty, nic się nie marnuje. Może w tym przypadku będzie podobnie? "Zielona pożywka" się kłania. A tak na poważnie to wieje grozą. Bóg Pieniądz (a może to tylko jeden z Panteonu, bo przecież jeszcze jest siedem kolejnych bóstw opisanych jako grzechy główne i jedno wyjątkowo paskudne bóstwo - Naiwność) za pomocą coraz większej armii pożytecznych idiotów i idiotek zaczyna rządzić już na poważnie. Groza. Czy to jest takie trudne aby ziarno oddzielić od plew? Przestać zajmować się bzdurami? Dawać się dymać na wszystkie możliwe sposoby dosłownie i w przenośni i jeszcze dać sobie wmówić zadowolenie z tego powodu? A gdzie Rozum i Wolna Wola? Naćpany Rozum zasnął (potwory się obudziły), a Wolna Wola założyła sobie kajdanki z różowym futerkiem? Są tabletki na przed i po, są tabletki na kaca, a nie ma tabletek na głupotę. I raczej ludzkość mimo technologii najnowszych ich nie wyprodukuje bo to się nie opłaca. Myślenie, wyciąganie wniosków, konsekwencja i odpowiedzialność. Trudna i ciężka to sprawa, ale może wystarczyć. Tyle na to nie ma pigułek ani szczepionek. I nie będzie.

Pozdrawiam

HdeS

@HdeS

Są tabletki na przed i po, są tabletki na kaca, a nie ma tabletek na głupotę. I raczej ludzkość mimo technologii najnowszych ich nie wyprodukuje bo to się nie opłaca. Myślenie, wyciąganie wniosków, konsekwencja i odpowiedzialność. Trudna i ciężka to sprawa, ale może wystarczyć. Tyle na to nie ma pigułek ani szczepionek. I nie będzie.

Dzięki za ten komentarz.

Przyczyna bardzo prozaiczna. Głupota jest dochodowa .

Pozdrawiam

Katarzyna

portret użytkownika tańczący z widłami

ERA PANÓW I NIEWOLNIKÓW

Po co to całe poradnictwo genetyczne i eugenika ?
Otóż z założenia (pewnego narodu) eugenika ma wyodrębnić dwa gatunki człowieka , człowieka "semickiego" i neoneandertalskiego.
Dąży się do takiego zróżnicowania genów pomiędzy tymi dwoma gatunkami, żeby w przyszłości uniemożliwić rozrodcze mieszanie gatunków, tak jak ma to miejsce w przypadku człowiek-małpa.

Eugenicy są już bliscy celu, różnice w genach ludzkich są już tak duże, że osiągają zróżnicowanie koń-osioł czego efektem jest bezpłodne potomstwo.
Jesteśmy bliscy ERY RASY PANÓW I NIEWOLNIKÓW.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

@tańczący z widłami

Udoskonalona powtórka z historii?
Po obejrzeniu filmu Grzegorza Brauna "Eugenika" można dojść do wniosku, że sporo w Twojej "spiskowej teorii" prawdy. Nauka bez bioetyki zawsze kończy się szaleństwem zbiorowym. Obyś jednak nie miał racji, czego wszystkim nam życzę, a zwłaszcza naszym wnukom.

Pozdrawiam
Katarzyna

"wszystko na sprzedaż" a no wszystko

gość z drogi

byle tylko utrzymać gasnącą sławę...a że wszystkie owce zabeczały za czołową...to dla mnie żadna nowość....kiedyś zwano to owczym pędem....

pozdrowienia Katarzyno z 10 tką od ....też...  od" baby."... :)

@gość z drogi

Dzięki. Potrzebie podtrzymania gasnącej sławy nie pomyślałam. A to całkiem możliwe. ;-)
Pozdrawiam
Katarzyna

portret użytkownika tańczący z widłami

Katarzyna

A szkoda, że nie pomyślałaś, bo podpowiedziałem Ci to już wczoraj :))))
Cytat : "Przyznam, że ani mnie to ziębi ani grzeje, nie moje cycki, nie mój interes. Tym bardziej, że tak naprawdę nie wiadomo czy operacja rzeczywiście została/będzie przeprowadzona (dowodów brak), czy może to tylko medialna ściema starzejącej się piękności ".
Tańczący
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

@Katarzyna tak dla sławy a u nas nie inaczej.....?

gość z drogi

wystarczy popatrzeć  na rózne botoxowe "gwiazdki i gwiazdorów" tu wytnie,tam doda..i już mamy "produkt gotowy" 

ktoś robi na tym pieniądze i sławę...a pewna stacyjka przez 24 godz non stop jechała z tematem ,zachłystując się nad...????

powtórna dycha za odbrązowienie "cudu "

i serdeczne pozdrowienia...:)

portret użytkownika mustrum

Katarzyna

Przeczytałem Pani artykuł, świetnie napisany, przekaz taki jak ma być. I szkoda tylko, że temat taki smutny.

Jeżeli zaś chodzi o mutację genu BRCA1, to onkogennych mutacji
w tym gene jest kilka, a w zasadzie każda mutacja w jakiś sposób zaburzająca czynność tego genu może doprowadzić do powstania nowotworu (jakiego, to zależy od mutacji). Gen koduje białko odpowiedzialne za naprawę uszkodzonego DNA w obrębie większego kompleksu białek i kaskady sygnałowej.

A te sławetne 87% procent szansy to nadużycie: pewna konkretna mutacja występuje w 87% raków gruczołu sutkowego, tyle że posiadanie tej mutacji NIE jest równoznaczne z 87% szansą na taki nowotwór.

Co więcej, każda rasa ma inne mutacje tego genu, które u niej występują. Cyckowy test Brandzeliny nie jest równoznaczny dla Polek.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

@mustrum

Dziękuję za uznanie i cenne informacje.

Pozdrawiam
Katarzyna

portret użytkownika wilk na kacapy

@ tl masz 10 za wytkniecie autorce bezludzkiego potraktowania

ludzi z ich straszna choroba lub fobia tej choroby.
W tym polowaniu na czarownice autorka zapomniala o cierpiacym czlowieku.
Potepila medycyne i media ale one istnieja tylko dzieki zapotrzebowaniu
.Prawie w kazdym domu w Polsce znajdziesz kolorowe szmatalowce,kto z kim i kiedy, im wiecej sensacji tym plebs czesciej kupuje.
Uwazam ze naswietlenie przez media problemu Angeliny jest jak najbardziej pozytywne, gdyz moze to uratowac tysiace istnien ludzkich wlasnie przez to ze sie dowiedzieli o takiej mozliwosci i odwrotnie jak autorka sugeruje odebrac kase firmom farmaceutycznym i innym krwiopijca leczcym z premedytacja czesto nieuleczalnego raka drogimi bezuzytecznymi srodkam.
A drwiny ze starzejaca sie gwiazda poprawia se wyglad w tym miejscu swiadcza tylko o ich autorach.

@ wilk na kacapy

masz 10 za wytkniecie autorce bezludzkiego potraktowania

Dobrze się czujesz czy już zostałeś poddany lobotomii?

Proponuję kurs rozumienia czytanego tekstu. ;-)

Katarzyna

 

@tł

Współczuję szczerze i rozumiem żal. 2 lata temu pożegnałam sąsiadkę w wieku 55 lat. Zmarła na raka płuc. Dowiedziała się o nim, jak złamała udo, bo były już przerzuty do kości. Nigdy nie dowiedziała się, jaka była przyczyna. Nikt z rodziny nie chorował na raka. Faktem jest, że była hipochondryczką uzależnioną od leków. Od lat wyłudzała pod różnymi pretekstami od lekarzy recepty na antybiotyki i inne "skuteczne" lekarstwa. Czy to było przyczyną?

Teraz umiera inny mieszkaniec mojej wioski na raka pęcherza. Chodził do lekarza, skarżył się na ból nie do wytrzymania w kręgosłupie. Dopiero za n- tą wizytą dobry lekarz diagnostyk pomyślał o szukaniu zmian nowotworowych. Za późno. Czy to wina braku badań genetycznych czy kiepskiego wykształcenia lekarzy pierwszego kontaktu?

Nie jestem lekarzem. Dlatego dalej z Twojej wypowiedzi już nic nie rozumiem. Badania genetyczne nie wykrywają raka, a jedynie ryzyko większej zapadalności na nowotwory. Nawet, gdyby żona miała zrobione te badania wcześniej, to przecież trudność rozpoznania nie zniknęłaby.

Nie jestem przeciwna badaniom genetycznym ,jestem przeciwna napędzaniu kobiet do badań za pomocą Jolie, jestem przeciwna profilaktyce za pomocą okaleczania ciała. Jestem przeciwna zamazywaniu prawdy o cierpieniu, rehabilitacji i skutkach amputacji piersi. Jestem przeciwna takiemu straszeniu. Wiele kobiet, kiedy wynik będzie pozytywny, beztrosko zarzuci badania profilaktyczne.

Powtarzam to już 100 raz. :-(  Myślę, że resztę już wystarczająco dokładnie wyjaśniłam w odpowiedzi na komentarze.

Pozdrawiam

Katarzyna

Ad:profilaktyka za pomocą okaleczania

 To wszystko juz bylo, tyle, ze jak chodzi o inne czesci ciala kobiet. 

W USA przez wiele lat wycinalo sie kobietom macice - oczywiscie profilaktycznie, bo moze byc zagrozenie rakiem. To, ze tylko w malej ilosci wypadkow taki proceder jest niezbedny, nikogo nie obchodzi. O konsekwencjach takiej procedury, czesto dewastujacej zycie psychiczne i seksualne kobiet i ich partnerow, w ogole sie nie mowi. W Polsce kiedys nagminnie wypalalo sie nadzerki, z tego samego powodu, choc w wiekszosci wypadkow zagrozenia takiego nie bylo, jak podobno wykazaly pozniejsze badania. A w USA szli na calego, do tego stopnia, ze usuniecie macicy przez dlugie lata bylo operacja druga co do czestotliwosci. Biorac pod uwage fakt, ze tylko 50 % populacji moze jej zostac poddane, sa to zastraszajace statystyki.

Mamogramy, wedlug niektorych badan przyczyniaja sie do wystepowania raka, a wiec czesto rak moze byc wczesniej wykryty dzieki mamogramowi, ale gdyby piersi nie byly regularnie "profilaktycznie" poddawane promieniowaniu, rak moglby wcale nie wystapic.

Dziewczynki, nawet 13 letnie natretnie zachecane sa przez lekarzy do uzywania srodkow antykoncepcyjnych, ktore czesto bezczelnie sa reklamowane jako majace dzialania "regulujace" i pozytywnie wplywajace na nastroj i tylko co madrzejsze dziewczyny same dochodza do wniosku, ze ani na nic nie wplywaja pozytywnie ani nie zabezpieczaja przed ciaza, bo wystarczy wziac jakis inny lek, aby przestaly dzialac. Sama widzialam reklame skierowana do mlodych kobiet, mowiaca o "fantastycznej" pigulce "regulujacej", ktora sprawi, ze miesiaczka pojawi sie raz na trzy miesiace. (!!!) U zdrowej, mlodej kobiety. Czy to jest normalne? Ach, wyobrazcie sobie te wolnosc!

No ale co tam, jak tabletka nie zadziala, to zawsze jest aborcja, zabieg rownie latwy, jak obcinanie paznokci.

Kobietom, ktorym jakims cudem, po latach brania srodkow antykoncepcyjnych, udaje sie zajsc w ciaze, mowi sie, ze nie sa w stanie urodzic dziecka (!!!) o wlasnych silach i powinny miec cesarskie ciecie, no bo to przeciez latwo szybko i przyjemnie ( a i znacznie wieksza kasa) a o konsekwencjach i dlugotrwalej rekonwalescencji nikt nie wspomina. O tym, jak korzystny wplyw na samego noworodka ma porod naturalny, tez sie nie mowi, bo i po co?

No a teraz dochodzi profilaktyczne wycinanie piersi. Po co komu naturalne, jak mozna miec silikonowe? Bo mozna zachorowac, a silikon zadnych efektow ubocznych nie wywoluje ??

Mam bardzo serdecznie dosc tych troskliwych, zazwyczaj mezczyzn, nieustajaco pouczajacych kobiety, jakimi swinstwami powinny sie nafaszerowywac i co powinny dac sobie przeciac,  wyciac lub usunac dla rzekomo ich wlasnego dobra, podczas gdy wprowadza sie organizmy GMO, podczas gdy zywnosc i kosmetyki zawieraja tony chemikalii, a jednoczesnie zwalczane jest ziololecznictwo i jedzenie i picie naturalnych prouktow z niepasteryzowanym mlekiem na czele. Wystarczy sobie popatrzec, jakie dochody ma przemysl farmaceutyczny i medyczny z wykorzystywania naiwnosci kobiet, oglupialych przez legiony autorytetow "specjalistow" i zaszczutych przez lekarzy i farmaceutow, ktorzy wykazujac sie brakiem etyki zawodowej doprowadzaja je do powziecia decyzji, ktore niejednokrotnie sa nieodzalowane i nieodwracalne.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

@Lotna

Szacunek za ten komentarz.Na szczęście jeszcze nie wszystkim nam wodę z mózgu zrobiono.

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna

@ Katarzyna

 Na nieszczescie, nalezymy do mniejszosci.

Rowniez serdecznie pozdrawiam i lacze wyrazy szacunku. Swietny wpis, za ktory moglam dac tylko jedna dziesiatke.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

portret użytkownika tańczący z widłami

Silikon w głowie

Z pewnością każdy przypadek medyczny jest inny i o ile u jednych osób zagrożony organ warto byłoby usunąć wcześniej, zanim "zachorzeje" aby uratować życie, o tyle u drugich usunięcie organu przed, może być zupełnie zbędna, bo organ nie miał zamiaru zachorować.

Ogólnie sprawa zastępowania zdrowych organów protezami ze względu na genetyczne zagrożenie chorobą wydaje się być kontrowersyjna....i indywidualna.

No bo weźmy na ten przykład mnie.. Mam sobie dać usunąć mózg, bo może kiedyś zachoruję na alzheimera ?
No wiem, wiem, niektórzy, to nawet by się ucieszyli ale niedoczekanie, wykorzystam mój mózg do ostatniej szarej komórki.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Jak można ?...

.... sieczka w głowie.
Jak można poważnym treściom, nadawać chamskie tytuły ?!!
Pisząc o casusie AJ, należy wyłuskać sporą dozę empatii.
Jolie, jako pierwsza celebrytka, sprowadziła ten problem do
" normal dimension".
Na Miły Bóg, chyba nikt z Państwa nie posądza tej pięknej
Kobiety, o chęć poprawienia sobie urody ?
Kobietom z ryzykiem pojawienia się tej potwornej choroby potrzebne jest potężne wsparcie. Ktoś kto jest niezbyt blisko medycyny, nie ma pojęcia, jak zagrożenie nowotworami dróg rodnych i piersi wpływają na stan psychiki kobiet.
A dotychczasowy paradygmat oznajmiający, że kobieta z usuniętymi jajnikami, czy piersią, to istota niepełnowartościowa, pogłębiał jeszcze depresję nieszczęsnych pań.

Dodzy państwo, proszę mi pozwolić na specjalne podziękowanie
naszemy Koledze *TŁ*, za Jego b.wartościowy komentarz :

tł, 16 maj, 2013 - 17:20

portret użytkownika tańczący z widłami

No właśnie..........

Chamskie tytuły ? Nikt tu sobie żartów ze śmiertelnych chorób maruś nie robi. Dyskusja jest wielowątkowa a więc trafiają się wątki smutne ale też wątki luźne i nie trzeba od razu dramatyzować.

Dla mnie ten jak to nazywasz casus nie jest do końca jasny. Ta "celebrytka" jest akurat od grania w filmach a nie od medycznych rad, od dawania medycznych rad są lekarze.
Nie wiem co siedzi w głowie "celebrytce", troska o ludzkość czy coś innego ale słyszałem już opinię, że starzejąca się gwiazda chciała jeszcze raz zwrócić uwagę na swoje piersi.

A gdy jakaś piękna "celebrytka" powie, że po 50-tce trzeba koniecznie zmienić płeć, bo to bezpieczne dla naszych chromosomów to też, będziesz miał daleko idącą do niej empatię ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

portret użytkownika wilk na kacapy

@ autorka znowu sobie drwisz z metod leczniczyci starasz

sie mnie obrazic.
Smiejesz sie z kobiety,ktora chce ratowac swoje zycie i daje temu rozglos zeby inne kobiety mialy te szanse.
Przeczytaj swoj tytul jeszce raz bo moze zapomnialas co piszesz.
A co domnie jak piszesz:

"Dobrze się czujesz czy już zostałeś poddany lobotomii?"

Widze ze brakuje ci argumentow w dyskusji i chwytasz ponizej pasa.
Nie zycze nikomu LOBOTOMI ktora byla metoda leczenia schizofrenikow a autorko tu znowu drwi z choroby i metody jej leczenia.

portret użytkownika wilk na kacapy

@ autorka znowu sobie drwisz z metod leczniczyci starasz

sie mnie obrazic.
Smiejesz sie z kobiety,ktora chce ratowac swoje zycie i daje temu rozglos zeby inne kobiety mialy te szanse.
Przeczytaj swoj tytul jeszce raz bo moze zapomnialas co piszesz.
A co domnie jak piszesz:

"Dobrze się czujesz czy już zostałeś poddany lobotomii?"

Widze ze brakuje ci argumentow w dyskusji i chwytasz ponizej pasa.
Nie zycze nikomu LOBOTOMI ktora byla metoda leczenia schizofrenikow a autorko tu znowu drwi z choroby i metody jej leczenia.

portret użytkownika wilk na kacapy

@Traube dokladnie tak jak piszesz wlasnie rozmawialem z

moja siostra, ktora wlasnie teraz po Angelinie postanowila zrobic to samo, jak tu pisza OKALECZYC SIE.
Nasza matka miala raka poodjeciu obu piersi wycieciu wezlow chlonnych terapi naswietleniowej i chemicznej po wielu cierpieniach zmarla, kosztowalo to wiele poswiecenia ze strony rodziny nie mowiac o finansach wszytko psu na bude.
Siostra wiedziala o takich badanicha tyle ze nie miala odwagi podjac decyzji, teraz juz nie ma zadnych watpliwosci chce dzialac i nie zaniechac mozliwosci pozostania ze swoimi malymi dziecmi dluzej niz nasza matka.
To jest rodzaj profilaktyki drastyczny,ale jednak skuteczny.
A w dodatku nie widac okaleczenia.
Ja osobiscie pare lat temu mialem robiona mamografie, bedac na profilaktycznym badaniu lekarka po badaniu i wywiadzie rodzinym dla mi skierowanie na to niby calkowicie damskie badanie.Czulem sie zazenowany, ale technik obslugujacy mnie powiedziala ze na 100 kobiet jest 1 mezszczyzna w tej chwili, wczesniej bylo 1 do 1000 na tym badaniu.

maruś

 Ta "piekna kobieta", ktora w rzeczywistosci mozna nazwac bardzo ladna, a nawet piekna, juz wiele razy poprawiala sobie urode, od operacji plastycznej nosa poczawszy, a wiec dalsze tego typu zabiegi dziwic nie powinny.

Jak chodzi o jej dzialanosc, to czyni ona bardzo wiele zla, wielu ludziom, scisle wspolpracujac z ONZ, ktory dawno przestal byc organem niezaleznym, dzialajacym dla dobra ludzkosci, jesli kiedykolwiek byl takowym, bo o ile wiem, nie takie idee przyswiecaly jego powolaniu. Jak ktos ma watpliwosci, to prosze sobie poczytac tego gniota "Agenda 21" , ktora sie wprowasza w wielu krajach, oczywiscie dla naszego dobra, jakze inaczej.

Poprawiona pieknosc Angelina prezentuje sie swietnie, zwlaszcza, gdy nie obnaza swoich sterczacych kosci, ale na pewno nie jest aniolem dobra, wrecz przeciwnie. Dlatego tez nie watpie, ze w jej wykonaniu mozna sie spodziewac przeroznych zagrywek, z chwytami ponizej pasa wlacznie, bo skrupulow ta pani nie ma zadnych.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

portret użytkownika wolny.strzelec

Re: "Każden sądzi podług siebie"

Slusznie, ale czyz nie lepiej widziec w A. Jolie cyniczna i sprytna gwiazdke hollywood-u, a nie czlowieka?
Tak jest poreczniej i latwiej.
Uklony.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

faktycznie do cna przeżarty cynizmem...

Angelina - Jej największym sukcesem komercyjnym był udział w komedii sensacyjnej Mr. & Mrs. Smith (2005),

na planie filmowym wystepowala z mezem Aniston.....
"W maja 1998, Aniston zaczęła spotykać się z aktorem Bradem Pittem 29 lipca 2000 roku para pobrała się na prywatnej ceremonii w Malibu. Kilka lat po ślubie byli uznawani za idealne małżeństwo w Hollywood.
Jednakże, 6 stycznia 2005 ogłosili separację. Pitt i Aniston byli wielokrotnie widywani podczas separacji. Pojawili się razem nawet na 36 urodzinach aktorki. Ostatecznie 25 marca 2005, Aniston złożyła pozew rozwodowy. 2 października 2005 sprawa została sfinalizowana.

Aktorka wielokrotnie mówiła, że nie żałuje związku z Pittem.
Jako główną przyczynę rozwodu podaje się
romans Pitta z Angeliną Jolie w trakcie prac do filmu Mr. & Mrs. Smith. Choć Pitt zapewnia, że nigdy nie zdradzał byłej żony i związek z Jolie rozpoczął po rozstaniu z Aniston, Jolie przyznaje się otwarcie do romansu.

Tak wiec cyniczna aktorka dobijajaca do 30-tki odbila meza
innej kobiecie, rozwalila malzenstwo, ktore uchodzilo za udane i szczesliwe.....
Tak , swiat aktorow jest strasznie pokrecony.
Jak sie zarabia miliony
zawsze mozna zostac filantropem lub.... utracjuszem [Tyson]

portret użytkownika tańczący z widłami

Ekshibicjonizm ginekologiczny, czyli ping-pong

Przepraszam ale kto to jest ta Angela ? Onkolog ? Genetyk ?
Chyba widziałem ją w jakimś filmie.

Uważajcie panowie na "celebrytki", bo już niedługo zaczną namawiać nas do obcięcia sobie fiu..w, albo całkowitej zmiany płci.
A tak w ogóle to nie wiem po co ten ekshibicjonizm ginekologiczny.
Nie sądzę żebym miał potrzebę opowiadania wszem i wobec, o na przykład zagrożeniu rakiem jąder i o tym, że dam je sobie wyciąć a na ich miejsce w mosznę włożę dwie piłeczki ping-pongowe.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

@tańczący z widłami

Zapewne pod warunkiem, że piłeczki umieści chirurg kobieta? ;-)

Katarzyna

warto wiedzieć

Od 2005 r. istnieje Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych. Jednym z zadań tego Programu jest opieka nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na nowotwory złośliwe. Warto przeczytać co w ramach tego Programu nam przysługuje i kiedy bo często sami lekarze nie mają, w tym zakresie, pełnej wiedzy.

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q101&ms=&ml=...

Nie wchodzę na strony resortowe,

 tym bardziej resortu kopaczki kłamczuchy i arłuka idioty. Pozdrawiam serdecznie.

" Niespodziewany skutek operacji Angeliny Jolie"

Jak podaje Onet:

 W całej Polsce gwałtownie wzrosła liczba kobiet zgłaszających się na badania profilaktyczne na raka, jeszcze więcej pyta o badania genetyczne. To tzw. efekt Angeliny Jolie, która w obawie przed nowotworem poddała się obustronnej mastektomii. (JM) Tagi: TVP, Polska

Dodane 18 maja, 13:47

To tylko w Polsce. A coz dopiero, gdy do tego doliczyc rzesze kobiet z innych krajow swiata, gdzie te same wiadomosci byly podawane i szeroko dyskutowane. Z pewnoscia koncerny medyczne i farmaceutyczne sa jej bardzo wdzieczne za swietna reklame.

"Niespodziewany skutek" - czy rzeczywiscie niespodziewany?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Traube

"Test genetyczny kosztuje jednak 3 tys. dolarów. Patent ma firma Myriad Genetics. Jej akcje osiągnęły rekordową wartość w dniu deklaracji Jolie".

""Oczekuję, że po deklaracji Jolie więcej firm ubezpieczeniowych będzie oferować zabiegi prewencyjnej mastektomii i rekonstrukcji piersi, a nawet testy, ale poproszą o współfinansowanie kosztów przez pacjentki" - mówi PAP ekspertka amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej z Brookings Institution Kavita Patel".

Jeszcze cytować? Czy już pójdziesz po premię do szefa?

Katarzyna

@Lotna

I to już w sobotę, w dzień wolny od pracy, "gwałtownie wzrosła liczba chętnych". Macieje Orłoś w tv ogłosił w Teleexpressie tę fascynującą wiadomość. Ciekawe, co by powiedział, jakby na okaleczenie własnego ciała zgłosiła się jego córka.
Pieniądze nie śmierdzą. ;-(
Katarzyna

@ Droga Katarzyno....

Choć na chwilę, chciałbym odciągnać * Traube'a", od wartkiej
rozmowy z Tobą , na ten b. poważny temat.
Czytam ten wątek od początku z założeniem,że to własnie Wy, drogie panie,
macie pierwszeńtwo w opiniach na ten temat, nawet jeśli jesteście w oddali od medycyny - Traube jest lekarzem -
- Naprawdę nie jest moim zamiarem , zamykanie tej dyskusji.
Alle, Szanowna Autorko .... wybacz, proszę - jedno osobiste
pytanie...:
Gdybyś- nie daj Bóg- znalazła się w tej dramatycznej
sytuacji, co AJ...... jaka, byłaby Twoja decyzja ?
pozdrawiam,
Marek

Drogi Marusiu

Gorąco zapraszam Cię do przeczytania jeszcze wiele razy
komentarza, który napisałeś.
I przemyśl:
Czy dramatem jest MOŻLIWOŚĆ wystąpienia raka w wyniku błędu genetyki?
Czy normalnym jest wycinanie organu ZAGROŻONEGO?
Czyli, jeżeli zagrożone są nogi, to trzeba je uciąć?
Serce, wątrobę,żołądek, jelita, trzustkę, tarczycę też?
To pewnie i kości trzebaby "wydrylować", aby w końcu
trafić na cmentarz na hemofilię...
Nie dajmy się zwariować!
Nie musimy żyć po dwieście lat.
Ważne, abyśmy SWÓJ czas przeżyli GODNIE.
A tu AJ jest wysoce problematyczna.

My nie milczymy, my rośniemy, zmieniamy w siłę gorzki gniew - i płynie w żyłach moc tej ziemi jak sok w konarach starych drzew. Autor-Yuhma

Leniwiec Seed, 20 maj, 2013 - 14:19

Wielce Szanowny *Leniwiec*.
Zadałeś kilka, retorycznych pytań ....po co ?
- Natomiast z czystym sumieniem podpisuję się pod stwierdzeniem :
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ważne, abyśmy SWÓJ czas przeżyli GODNIE .
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tak, do godnego przeżycia, należy również, ratowanie swojego zdrowia , do końca.
Ona tego nie zrobiła kosztem innych.
Angelina, jest jeszcze b. młodą, 38-letnią kobietą, matką
trojga małych dzieci.
Może ta jej decyzja, dyktowana jest przyszłościa tychże ?
A poza tym Zacny Leniwcze....czy zauważyłeś, jak diametralnie inne zdanie na ten - tak, to prawda - kontrowersyjny temat, mają babcie a inny młode kobiety,
które chcą i mają dla kogo żyć ?

Maruś

Te pytania postawiłem, aby dać Ci do zrozumienia, jak cienka jest granica między normą a wynaturzeniem.
Nie jestem zwolennikiem trzymania się życia pazurami - to
pozostawia trochę luzu dla następnych pokoleń.
Mądrzejszych czy głupszych, ładniejszych czy brzydszych, ale naszych kontynuatorów.
Każdy ma SWÓJ czas, który dostaje przy narodzinach.
Nasze guzy i stłuczenia służą następnym do wzmocnienia.
A wyręczanie Pana Boga i przedłużanie żywota w nieskończoność?
Nie za wielka miłość własna?
Już uzurpujemy sobie prawo do zmieniania Boskich wyroków,
kiedy nie potrafimy skutecznie kataru wyleczyć?
Wybacz...

My nie milczymy, my rośniemy, zmieniamy w siłę gorzki gniew - i płynie w żyłach moc tej ziemi jak sok w konarach starych drzew. Autor-Yuhma

@ OK ! ja "odpadam od ściany" :-))

....już ode mnie nie usłyszysz ani słowa na ten temat.

Tylko proszę....do tej, konkretnej sprawy nie "mieszajmy"
Pana Boga.
Wystarczy, że będziemy przestrzegać zalecenia Dekalogu.
Napisałeś :~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// A wyręczanie Pana Boga i przedłużanie żywota w nieskończoność?
Nie za wielka miłość własna? //
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Wiesz, dzisiaj mam wolny czas, ale jutro mam zaplanowane dwa zabiegi
koronografii.
- No chyba, pacjętom przeczytam Twój komentarz :-))))?
i pójdę na ryby.
ps.
....czy to nie nasz Jezus wskrzeszał umarłych ? po co ?
pozdrawiam, dziękując za miłą rozmowę .

Szok ! Lekarz stawia znak równości między koronografią i "profil

aktyczną" mastektomią ????

Koniec świata !
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Contessa w szoku ?

.... a gdzie łaskawa Pani dostrzegła ten znak równości ?
Kto go postawił ?
Jedno i drugie, dotyczy ratowanie życia i udział w tym procesie człowieka.
ps.
...a z tym końcem to poczekajmy ?!!
pps.
....więcej światła- proszę.
da capo all fine.

Maruś

"czy to nie nasz Jezus wskrzeszał umarłych ? po co ?"
Aby dać świadectwo.
I nie uczynił tego wobec wszystkich chorych.
A wcześniej wspominałem o cienkiej granicy między normą a ...
Tak więc, kiedy wejdzie mi drzazga w rękę, to ja wyciągam
a jeżeli nie mogę to nawiedzam medyków.
Nie ucinam ręki na samą myśl, że mogłaby mi drzazga wejść.
I wybacz, ale medyk strzela, ale to Pan Bóg kule nosi.
Mam wiele szacunku do wiedzy, ale bez przesady.
Przynosicie ludziom ulgę w cierpieniu, ale cudów się nie spodziewam, jak pewnie większość cierpiących.
W przysiędze lekarskiej też nie ma chyba czynienia cudów.
Jak wszędzie, mechanik naprawia auto, elektronik
telewizor, a wy zwykle to, co w Boskim dziele spieprzył człowiek.
Jedni żarli w mcdonaldzie, inni nosili teczkę w jednym ręku,
jeszcze inni dla "modnego koloru" hodowali na słońcu czerniaka.
Może to i dobrze, ale nie napewno.
Wszyscy wiemy że umrzemy, ale wypieramy tę myśl jak
najdalej.
Bo jeszcze jest tyle pagórków do obejrzenia "z drugiej strony".
Pozdrawiam

My nie milczymy, my rośniemy, zmieniamy w siłę gorzki gniew - i płynie w żyłach moc tej ziemi jak sok w konarach starych drzew. Autor-Yuhma

@Maruś

Och, nawet głowę dałabym sobie obciąć!!!! Zapewniam, wszystko, co zagrożone rakiem, won!!! ;-))
Katarzyna

@ Traube....

Salut Doc>.
Od początku, wiedziałem, że pod tym tematem będzie " wilka pardubicka".
Jestem zaskoczony proporcją , za i przeciw ??
Zawsze stawiałem nasze, NP. Panie, jako wzór do naśladowania.Ale okazało się -
- Panie tutaj nie odróżniają profilaktyki od ratowania życia.
Bardzo bym chciał, aby te Białogłowy uwierzyły, że stanę po ich stronie/racji, jeśli jakaś AJ, BB czy inna... usunie swoje piersi
i kupi sobie nowe, zdrowe od jakiejś Koreanki czy Chinki.
Jakiś "miejscowy" idiota, uruchomił temat prostaty.
Tak strasznie chciał być dowcipny.
To może ja cymbała zapytam, co sądzi o ojcach, którzy oddaja swoją nerkę , swojemu Dziecku....
No kurczę, Tatuś bankowo wyląduje w piekle .

Blad w rozumowaniu

  to własnie Wy, drogie panie,
macie pierwszeńtwo w opiniach na ten temat, nawet jeśli jesteście w oddali od medycyny

I tu kryje sie caly problem: Lekarze zabieraja kobietom pierwszenstwo w opiniach i w decydowaniu o wlasnym zdrowiu i losie, uzurpujac sobie takie prawa z powodu ich wyksztalcenia i rzekomej wiedzy medycznej, w wiekszosci przypadkow kobietami nie bedac, a wiec znajac organizm kobiet tylko z teorii wtloczonej im w klasach i audytoriach przez innych teoretykow.

Lekarze znaja sie na medycynie, a przynajmniej powinni (choc czesto tak wcale nie jest, bo medycyna, ktora poznaja dotyczy glownie cial mezczyzn), ale za to kobiety znaja wlasne ciala i ich potrzeby.

Pierwsza zasada medycyny jest "nie szkodzic" , niestety, wspolczesna medycyna odbiegla od tej zasady bardzo daleko a pierwsza jej zasada jest raczej "szkodzic tak dlugo, jak na to przyzwoli pacjentka, bo my i tak wszystko wiemy lepiej".

Moznaby przytoczyc dziesiatki przykladow, kiedy lekarze przedstawiaja jakis zabieg czy procedure jako latwa, nieskomplikowana i pozbawiona konsekwencji i "zapominaja" kobietom powiedziec o tym, jakie beda ich rzeczywiste efekty, jak beda sie po tym czuly i jak to wplynie na reszte ich zycia.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

portret użytkownika tańczący z widłami

Czas na panów

Panie zostały już poproszone do......piersi, to znaczy chciałem powiedzieć do kasy
Teraz czas na panów.
Czekam z niecierpliwością kiedy wreszcie jakiś Brad Pitt albo chociaż Hołdyś ogłosi, że po czterdziestce (a może i wcześniej), należy koniecznie poddać się zabiegowi usunięcia jąder lub chociaż gruczołu prostaty.
Orchidektomia, adenomectomia, Fotoselektywna waporyzacja stercza, będą w modzie. Może nawet już w życiu prenatalnym uda się je przeprowadzać.
To będzie dopiero hicior i gratka dla "medycyniarzerii"

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Czas na prostate !

Tez czekam z niecirpliwoscia, kiedy Brad Pitt bedzie reklamowal profilaktyczne usuniecie prostaty, bo moze ona zostac zaatakowana rakiem, a znajac statystyki, szanse sa przeogromne!

A wiec Panowie po czterdziestce - prosimy pod noz ! Oczywiscie dla Waszego dobra i dobra Waszych rodzin, dla ktorych bedziecie zyli przez dlugie lata.

Mam nadzieje, ze w pierwszym rzedzie beda maszerowali wszyscy lekarze i inni specjalisci, rzekomo znajacy sie na zdrowiu kobiet lepiej niz one same.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Lotna,

Nie sądzę, żeby w przypadku Panów to się sprawdziło. Mężczyźni nie lubią chodzić do lekarzy, zaniedbują badania profilaktyczne jeszcze częściej niż kobiety, a zwłaszcza badanie prostaty. 

pani.x

 No wlasnie, a dlaczego? Przeciez prostata jest bardzo zagrozona!  Moznaby uniknac wielu wypadkow smiertelnych, gdyby ja usunac. Widocznie potrzeba Brada Pitta albo moze jakiegos sportowca, ktory by ten zabieg zareklamowal. 

Jakby wydac troche forsy, na pewno znalazlby sie gen, i to pewnie nie jeden, odpowiedzialny za powstawanie raka prostaty, a wtedy mozliwosci profilaktyki bylyby nieograniczone.

A wiec do dziela, Panowie naukowcy i lekarze, zajmijcie sie wreszcie wlasnym zdrowiem, bo juz zbyt dlugo pochylacie sie z troska nad zdrowiem kobiet, co wielu z nas juz dawno bardzo serdecznie obrzydlo!

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

@Lotna

Dzięki. Odpowiedziałaś również w moim imieniu.

No, może dodam tylko, że chyba jest jakiś gen odpowiedzialny za raka pęcherza u mężczyzn. Przy tej okazji można profilaktycznie wycinać fiutka. Podobno protezy świetnie go zastępują :-)

Pozdrawiam serdecznie

Katarzyna

Lotna,

U Panów jest to temat tabu, trudny do przełamania. 

portret użytkownika tańczący z widłami

Zmian brak

O przepraszam bardzo. Prostatę mam badaną dość regularnie. Co prawda nie przez lekarza specjalistę ale przez znakomitego z pewnością fachowca od prostaty..... moją partnerkę.
Badanie ma miejsce z reguły przed, a czasami nawet po i zmian nie zauważyła :))
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

tańczący z widłami

Nie jestem pewna, czy o tym samym badaniu mówimy, bo z tego co się orientuję to tak nie do końca. :) 

ad: Zmian brak

 Dziekuje za wylewnosc :)

Przynajmniej teraz mozemy spac nieco spokojniej, wiedzac, ze przynajmniej jeden z naszych Panow stosuje i badania i dzialania profilaktyczne i nie bedzie mu potrzebne profilaktyczne usuniecie prostaty, kiedy juz zabieg ten zostanie wystarczajaco rozreklamowany a inni Panowie beda stac po niego w kolejce!

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

@tańczący z widłami

Mam nadzieję, że to nie z powodu metod badań Twojej prostaty wybrałeś swój nick ;-)
Katarzyna

portret użytkownika tańczący z widłami

Katarzyna

Masz na myśli taniec, czy widły ? :)))
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Matka Kurka - "Cycki Andżeliny..."

Cycki Andżeliny – majstersztyk socjotechniczny o masowym rażeniu
http://kontrowersje.net/cycki_and_eliny_majsters...

Matka Kurka...

Bardzo rozsądny tekst. Jako ciekawostkę ("rasistowską") można dodać, że są choroby, występujące wyłącznie u nielicznych liczebnie grup rasowych, kiedy u potomka spotykają się obciążające geny ojca i matki. Znane są takie chroby właśnie u żydów, nie jest to jakaś "kara boska", tylko wynik tego, że populacja ta posiada srodki i mozliwości, żeby badania takie przeprowadzać.

Pozdrawiam

cui bono