Przybrane dzieci Tuska.

mpo 300.jpg
Blog

Dziś dla was, przy was, młodzi,

miasta zaczyna się życiorys.

Pamięć imiona wasze co dzień

notuje słowem zdobytym w podziw,

notuje normy waszej poryw

i włącza w piękny plan obliczeń.

Bo to jest pamięć robotnicza

służąca klasie robotniczej.

Fragment wiersza Wisławy Szymborskie – Młodzieży budującej Nową Hutę.

Każda wiara i ideologia szczególną troską otacza młodzież. W dobrej i złej intencji. Wszakże jak ją wychowamy, czy też zindoktrynujemy, tak nam w przyszłości odpłaci. Cel się wiele nie zmienił, metody unowocześniono, inna marchewka i kij. Jak najmniej idei, jak najwięcej kasy i mamienia postępem. W każdej sferze, od obyczajowej do materialnej. Gdy na wschodzie wkłada się do garnka idee Wielkiej Rosji, to w McUnii króluje BigNikt. Ni to chłopiec, ni dziewczynka, obywatel żadnego kraju. I niech ktoś mi powie, kto mądrzejszy lub też kto, tak naprawdę bez czołgów rozjedzie Europę. Jej tradycję i kulturę.

Wiersz W.S., choć nie o niej tak notka, po podmianie zaledwie kilku słów zamienia się w plan wobec i zawołanie do młodzieży. Nie będę go rozkładał na czynniki pierwsze, warto jednak wyciągnąć kilka lepów na młodzież.

„…Dziś dla was, przy was, młodzi…”.

Nieustająca troska władzy o młodzież jest zaiście wzruszająca. Widać to szczególnie po tym, co dla niej uczyniono przez ostatnie lata, wielkie NIC. Choć nie zapomniano o niej, wszakże to kuźnia kadr i następców. Szczególnie porusza słowo – Dziś, prawie jak próba podłączenia się Anusza do akcji Anty ACTA. Jest on zresztą oddelegowany przez PO by zagospodarować ten młody elektorat, który po uwolnieniu Maryśki będzie tym chętniej chodził w jarzmie. O tym później.

„…Miasta zaczyna się życiorys…”.

W tym przypadku Nową Hutą ma stać się cała Polska. Podobnie jak ona w budowie. Tak zajęci są walką z krzyżem, jak najbardziej de mode wiarą, patriotyzmem i tradycją, młodzi z zasłoniętym przez Stadion Narodowy oczami nie widzą, co naprawdę się tu buduje. Nie wszyscy oczywiście. Jedni za mięso armatnie, jak przy każdej rewolucji obyczajowej będą robić, inni już są prawie przy korycie. Póki co, żreją to, co się z pyska starszym kolegom uleje, wiedzą jednak, że nadejdzie ich czas. Życiorys, historia zaczyna się pisać od nowa, najważniejszy w komputerze Władców Umysłu jest bowiem klawisz Reset. A potem wprowadzamy nowe dane, Enter i świat się kręci jak mu Chór Aleksandrowa zagra i zaśpiewa.

„…Pamięć imiona wasze co dzień

notuje słowem zdobytym w podziw,…”.

Praca nad bazą danych trwa, wpisywani są mniej lub bardziej użyteczni idioci. Co dzień. Z punktacją za zasługi i klasyfikacją przydatności. Z przydziałem zadań i kompetencji. Nie musisz składać CV, ono powstaje na twardych jak nigdy dyskach służb. Z podziwem za to, co ponad plan.

„…notuje normy waszej poryw…”.

I znów się kłania Wincenty Pstrowski, tym razem dość modern. Już nie będzie gorącej cegły, ni zawiści. To co ponad  normę będzie odnotowane i nagrodzone. Każda kula wystrzelona w stronę prawicy, każdy krzyż z puszek. Widać jak na dłoni, że Donek sądzi, iż go nikt nie dogoni. Młodzież zajęta gaszeniem zniczy za pomocą moczu jest jego ostoją i nadzieją na przyszłość. Poważny błąd. Ilu by ich nie było, to ich setka mniej warta niźli jeden z innego rodu. Nasze porywy też notują. Boją się, że gdy oni wszelkie normy przekroczą, to i nam się zdarzy jeszcze nie jeden zryw. I ten..., dla nich szczególnie niebezpieczny. Sięgają do portfeli nie swoich.Ich zasobne, nasze dziurami świecą. Nie przeszkadza im to jednak rabunek uprawiać. Dzietności nie wspierają, chcą „zaKopaczować” resztki Narodu

Jednakowoż jęczą, że nie będzie komu kasy ZUS-u zapełnić. Który to podobnie jak za PRL-u jest zapleczem finansowym "samych swoich". My też notujemy Wasze Porywy. Wzloty i Upadki, jak w Smoleńsku. My nie w ciemię bici, ten i poprzednie strzały w tył głowy nie załatwiły kwestii polskiej. Wasze niedoczekanie. Wy, za którymi plecami fałszywa moc stoi, nie łudźcie się, iż gdy przyjdzie czas, gdy Rachunki Krzywd przyjdzie Nam wyrównać, to się ktokolwiek za wami ujmie. Jeszcze bardziej zacisną wam pętlę na szyi. Oddech już płytki i puls słaby. Czuć z ust waszych zdradę i strach. Kręgosłup nie trzyma w pionie zwłok, tego bolszewickiego truchła. Nigdy go bowiem nie było. To tylko Moskiewskie Prospekty, ułuda dla tubylców i turystów.

„…i włącza w piękny plan obliczeń….”.

Czy sam Donaldu ? Czy on widzi swój Teatr Ogromny ? Nie sądzę. Może i tak być, że dadzą mu żyć, jak i on im dał Rzyć. A nawet jego rodzonym dzieciom, które poustawiał na wielu polach szachownicy, a raczej poza nią. By nie zbito ich, gdy jego byle szpion położy. Nie tylko na łopatki, ale i na ołtarzu ofiary wyższej. Znaczy się Ruskiej Brony. Podobnież jak Jenerał i jego rodzinka cieszą się zdrowiem i dostatkiem, w przeciwieństwie do rodzin ":Bandytów z Wujka". Co to szli z z prętami i kamolami na Władzę Ludową. Jaką niewątpliwie była jej emanacja, w postaci nie tylko bromem napędzanych ZOMO-wców.

Obliczenia trwają. Rachunek zysków i strat. Czy „Muchie” poświęcić, czy też powrócić do Układu Schetyny. Wespół, zespół. A może się komuś, prawdopodobnie kilku jełopom pokroju Buzka uroiło, że będzie Buzek Come Back. Ruski kalkulator już liczy. I nie będzie się cackał z drobnymi cyferkami. Gdy Rosji Putina dni są już policzone. Na giełdach i w sąsiednich republikach, na obraz i podobieństwo stworzonych. A nade wszystko w Chinach i Obamy zejściem ze sceny.

Młodzież jak zwykle włączona „...w piękny plan obliczeń…”.

Przeliczeń tylko zabrakło. I Vincentowi, który niczem Chruszczow butem w mównicę uderzył Jak i Pawlakowi, który już żadnej nadziei w Polsce nie lokuje. W końcu był tam, gdzie był i podpisał, to co podpisał. I już wie. Liczycie na młodzież, na jaką ? Na dziewczęta i chłopców, których zatłukliście germańskim i sowieckim butem, nie tylko w Powstaniu… Czy też na bolszewicki chłam zrodzony gwałtem i mordem. Na swoje, kolejne „dziadziowskie” bękarty liczycie ? Świat Szatanem stoi. Są jeszcze jednak Niezłomni i ich Potomkowie. Jak Ty i ja. My nie mamy nic do stracenia. Bronimy słusznej sprawy. Gdy Polska Ziemia odłogiem leży, a chowanie zeszło na psy, z czerwonym podniebieniem, To Czas.

Ruska agentura hoduje kolejne pijawki, która odessają soki z resztek Naszej Zemi, a i jak wąż podadzą jabłka zatrute. Takiż bowiem jest plan. Włączyć i zarazem wyłączyć, z obszaru gdzie fundamenty trza odkopać i Restaurację Polski przeprowadzić. Rzecz oczywista, iż są tacy kelnerzy, którym bliższa jest restauracja Kalinka.  Ów Wiśniowy Sad. Taki bezpieczny i godny powierzenia jak kibitka na Sybir. Nie masz już Czeka i NKWD, trochę żałko. Metody tak proste jak mityczna rosyjska dusza. Pędzona na kartoflach, w każdej formie. Byle nie była groźna dla Caratu. Tego co nigdy nie przeminął. W Paryżewie kawior miesza się z duszoszczypatielnością. Kazaczoka z Aznavourem.

Ani  Francusczyki do Moskwy nie doszli, ani też Sowieci ich nie odwiedzili. Nie poczuli tego, co My, ani też nie doświadczyli. Wersal stoi jak stał, a do dzisiaj jak w małej knajpce zagra rosyjska dusza, to nie masz tam gułagów. A dziadeczki wskakują na stół i w rytmie kazaczoka pląsają. Bo i Ludwiki i Piotry zawsze sobie nad głowami ciemiężonych ręce strojne manszetami podawali. Ileż by tam krwi nie było. Razem też przekroczyli, czy to na szafocie, czy też mordem w piwnicy, przeszkody na drodze ku postępowi. Taki to pomost nad naszymi głowami, że o milczących ludziach z drzew nie wspomnę.

Liczymy się, liczymy siły. Czy siły na…, czy zamiary na… Ważne, żeby się przeliczyć i oszacować. Bez zbędnej trwogi przed tym, co na Nas czyha. Wejdą, nie wejdą ? A może jednak wejdą, pomimo… Nie znam żadnych wiarygodnych przepowiedni. Bo z natury nie mogą być. Nie znam tez analiz, może były. Tylko czemu nikt nie uprzedził, że znowu się odważą. To może jednak wejdą. Słabi, czy silni bardziej niż zwykle. Rak, który toczył zawsze Rosję i ten cały podły, nieludzki świat, musi być odcięty od źródła. Sięgnięcie do Serca, do Duszy to za mało. Trza Nam wyruszyć w podróż. Tam gdzie jest to miejsce.

Do czasu Zanim Ruszył Czas. Tam gdzie kwiat kwitnął, a drzewo owoce rodziło. Bez zbędnych kalkulacji. Zanim ruszyła budowa "Nowej Huty". W której kuje się liche zbroje, na miarę takich że bohaterów. Bez Pięty Achillesowej. Z budulcem Konia Trojańskiego. Kolejny konflikt o Helenę, tym razem zza wschodnich rubieży. Wrócimy kiedyś z tak dalekiej podróży, że żona, ani  też Ojczyzna się nas nie doczeka, ni też nie pozna. I pozostanie tylko płacz i zgrzytanie zębów. Nic ponadto. Nie spotkamy ni bliskich, ni krewnych, ni też Polski. Obraz w sercu zachowany rozminie się z rzeczywistością. Marszałek z grobu nie wstanie, Generał Anders nie odzyska z lodu Syberii serc walecznych. Szlaku nie będzie. Na Monte Ciasno Polskie Maki nie zakwitną. Szare harcerki znikną z kart historii. Mój Dziad i Ojciec, Nasi Przodkowie. Ich nigdy nie było. Jak i Polski.

„…Bo to jest pamięć robotnicza

służąca klasie robotniczej…”.

Takaż to pamięć, jak ich knowania. I zamiary podłe. Nadchodzi nowa klasa robotnicza, Wyzuta z zasad wszelakich i moralności. Pozbawiona uczuć i litości. Bezwzględna, gdy szaman rzecze – Zabij Matkę i Ojca, tak też uczynią. To wszystko, co od nich pochodzi. Czysta Rzeź. Pława się nie w krwi niebieskiej,. Tropienie czystych rąk i paznokci. Wrogów Rewolucji. Każdego Serca co po Prawej stronie bije niesfornie i nie w rytm. Chazarskie cymbały narzucają ten rytm. Jak i nasze rodzime. Nam proponuje się byśmy Przyszłość wybrali. Oni pamięci sobie nie odmawiają. IPN do likwidacji, na jego miejsce jeszcze więcej pomników „Wyzwolicieli” i troski naszej o te miejsca pamięci. Co w zamian ? Jak zwykle kolejne trudności obiektywne i, że niby Rosjanie nie winni.

Stalin pospołu z Leninem sami siebie wybrali. Jak i zbrodnicze metody. Żaden rodowity Rosjanin, ni słowem, ni czynem Polaka nie skrzywdził. Ni też nie roztrzaskał główki małego dziecka o drzewo. Ku uciesze oficera NKWD i swoich współbraci. Nie było gwałtu na narodzie, hrabiance i dziewczęciu w zapasce. Znaku rozpoznawczego. Kogo i z jaką dozą okrucieństwa się pozbyć. Wyeliminować na drodze wyzwolenia Europy. Tedy nadchodzi młodzież. Ta, która nie zapomni myśli Lenina –

„…Polskę zajmiemy i tak, gdy nadejdzie pora…”.

Wychodzi na to, że jest pora. Według nich. Inna, gdy onegdaj walczono z Nami na poziomie wnętrza, a nie cielesności. Teraz o wiele łatwiej przychodzi. Wystarczy nowy srebrnik na ulicy położyć. A zlatują się…, ci łasi. Jeszcze nie opierzeni, którym Polskie Skrzydła nie miały kiedy i jak wyrosnąć. Dwugłowi, jak zdrajcy. Karmieni tym, co nijak nie przypomina Naszej Strawy. Bo to są Przysposobieni właśnie. Ci, co oczekują na wolny stołek. Karta za kartą goni. Kredyt łączy się w Chocholim Tańcu z marzeniami o kolejnym gadżecie i detaszce.

Tej, która zastąpi wszystko to, do czego nie dorośli. Mamona.To Bóg, to kierunek, drogowskaz. Metoda i recepta na ich Rzycie. Z pokorą godną niewolników przyjmują i do przodu i od tyłu, prosty jak nitka gazowa komunikat. Nie wstawaj i nie walcz. Twierdza już zdobyta. Padły ostanie zapory. Jesteśmy wśród Was.  Nie masz takiego miejsca, gdzie by nas nie było. Starzyzna ostatnie srebra wynosi. Pogódzcie się z myślą, że to nie jest koniec dymania. Ostatni srebrny ząb Wam wyrwiemy, takoż i mostek, jak i koronkę.

Bo nikt bardziej nie służył klasie robotniczej, jak my. Zawsze i wszędzie. Tam, gdzie można skusić byle ochłapem. Załapać się na lep wolności bez ograniczeń. Dać i jeszcze więcej zabrać. Jesteście jak Psy Pawłowa. Operują wami na poziomie niższym niż wasze możliwości. Za obietnice, że będzie tak pięknie. A co innego naprawdę Wam w Duszy drzemie. Sprzedacie Brata i Siostrę. Matkę i Ojca. A nagroda wymarzona z Audio-Tele rodem z  Łubianki nigdy nie nadejdzie. Prędzej Zbrodnia i Kara. Przeciwko Ojczyźnie I Rodzinie

Być może Człowiek z Natury rodzi się Zły. Z całym bagażem niegodziwości i tego, co w Nim dobre. To chwiejna szala... Bez opaski na oczach. Z bólem Jestestwa. Nigdy jednak nikt, sam Bóg nawet, nie odebrał mu Prawa Wyboru. I tu jest granica Wolności. Wybór Dobra, zapewne niesłychanie trudny, będzie Nam ciążyć do końca naszych dni. Podobnież jak Zła. Do Nas tylko należy , na poziomie ludzkim, ten wybór co zaważy na tym, co być może będzie Nam towarzyszyć nie tylko w życiu doczesnym. Gdziekolwiek trafimy. A i w pamięci. O naszym każdym, najdrobniejszym uczynku.

Zważcie zatem. Chłopcy i Dziewczęta. Kim chcecie być za życia, a i w naszej pamięci. Być może na kartach Polskiej Historii. Tak trudnej i bolesnej jak wybór. Dla Polski, czy tylko dla siebie. Jest bowiem pewien porządek rzeczy. Tych najważniejszych i Tych nie mniej ważnych. Rozsądźcie też w sercu i rozumie, co bardziej się opłaca, jeżeli już musicie kalkulować. Co jest większą wartością. Korzyść, czy też Poświęcenie. Dla wspólnej sprawy i prawdziwej korzyści. Nie materialnej. Takiej, co Duszę i Serce wypełnia. I nie obraca się przeciwko Nam.

Zwróćcie Oczy Swe w stronę Ojca.

Lenin, ani też Stalin nie odkryli Ameryki. Szatan podpowiedział im jednak bardziej gładkie słowa. Takie, które bardziej przemówiły do pustych żołądków. I tu leży i klucz i pies pogrzebany. Nie przejmujmy od wroga jego kultury i tradycji, bądźmy jego cieniem. Gdy Nas uderzy, oddajmy mu ze zdwojoną mocą jego cios. Prosto w serce, tam gdzie on celuje. Słabość jego leży dokładnie tam, gdzie Nasza Siła. W nim samym. W jego lęku przed tym, co w nas najtwardsze. W Znaku Krzyża na co dzień, w chlebie krojonym bez lęku do piersi. W  każdym geście. Który naszym jest.

Bójcie się, ale nie trwóżcie.

Przybrane dzieci Tuska nadchodzą.

Póki jest czas, póki zmysły jeszcze nie zawodzą, oddzielmy ziarna od plew.

Bez zbędnej litości. Dla Polski, dla Nas, dla Naszych dzieci.

Inaczej chwasty Nas zarosną.

Zabyłem tylko Anusza, ale o nim przy innej okazji.

Tak powstaje Adam na nowe czasy. 

Tako rzecze Lenin -

„...Bądźcie wzorowo bezlitośni…”

„…Nie ma takiej twierdzy, której nie zdobyliby bolszewicy…”.

A teraz z innej beczki.

Będziesz zbierać kwiaty
będziesz się uśmiechać
będziesz liczyć gwiazdy
będziesz na mnie czekać

I ty właśnie ty
będziesz moją damą
i ty właśnie ty
będziesz moją panią

Będą ci grały skrzypce lipowe
będą śpiewały jarzębinowe
drzewa, liście, ptaki wszystkie

Będę z tobą tańczyć
bajki opowiadać
słońce z pomarańczy
w twoje dłonie składać

I ty właśnie ty
będziesz moją damą
i ty właśnie ty
będziesz moją panią

Będą ci grały nocą sierpniową
wiatry strojone barwą słońca
będą śpiewały, śpiewały bez końca

Będziesz miała imię
jak wiosenna burza / róża
będziesz miała miłość
jak jesienna burza

I ty właśnie ty
będziesz moją damą
i ty właśnie ty
będziesz moją panią

Włodzimierz Majakowski - KOMSOMOLSKA - fragment.

tłum.: Lucjan Szenwald

 

Tworzy,
zwala,
pieni się,
prze,
wzbiera
wciąż pełniej
i mocniej,
gwiżdże,
pulsuje,
szarpie,
drze -
armia Lenina -
komsomolcy!


1924

Przepraszam, że nie schodkowa, jak w oryginale majaczeń Majakowskiego.

Raczej na poziomie Majki Skowron.

Albo Karioki, tej od Tolka Banana. Więcej z Kuby.

9.09524
Średnio: 9.1 (21 votes)

"Ni to chłopiec, ni dziewczynka, obywatel żadnego kraju".

To się nie uda.
To Pan Bóg jest Stwórcą.
Zły może nas kusić, a nawet skusić do zła, ale nie stworzy nowego człowieka.
Nie wykorzenią nas.
Mogą nas co najwyżej ...zabić. Nasze ciała.
Nie pokochamy Wielkiego Brata - tutaj Orwell się pomylił.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Anna

Witaj Anno.
Ja wiem i Ty wiesz, że się nie uda.
Problem tkwi jednak głębiej. I dlatego ja piszę, a Ty się nie godzisz.
Nie jest Rzeczą Boską Nas wyręczać.
I dzięki temu, jest tak jak piszesz, myślisz, czujesz i wierzysz.

Do Nas należy i winniśmy.

Bronić póki sił starczy.

A Dobry Bóg wspomoże i nie opuści.


Serdeczności

Od poranka, poprze dzień i noc Bóg jest z każdym z nas i w każdym.
W Tobie, Siostrze i Bracie. Na złe i na dobre.
Najważniejsze, że jest.
Inaczej bałbym się zasnąć, nie miałbym komu zaufać.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

portret użytkownika triarius

nie wiem jak...

... tam będzie z Panem Bogiem i nie przesadzałbym z optymizmem, ale określenie o chłopcach i dziewczynkach rzeczywiście słodkie.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Triarius

Witaj,
dawno Cię nie widziałem.

Sami chłopcy i dziewczątka mniej.

No może jak Nowak i Olszewski, stara młodzieżówka PO.

Optymizm może na wyrost, nie możemy jednak o pustym żołądku siedzieć.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Re:"Ni to..."...To sie nie uda.

Czyzby ?

To juz sie udalo i do tego w wielomilionowym wymiarze.

Kolezanka nie zauwaza dzisiajszej EU i jej sympatykow?
rowniez w naszym kraju.

Czyżby?

Zauważam, Kolego. Ale ogłupieni propagandą ludzie to nie są 'nowe człowieki'. Każdego można omamić - jednego prędzej, drugiego później. Takich działań socjotechnicznych, tylu apartamentów spin felczerów i tak zmasowanego oddziaływania wrogich mediów nigdy wcześniej nie było. I wielu uległo tej propagandzie. A tych, którzy jej nie ulegli, się ośmiesza, zastrasza, zabija lub rozbija. To jest walka. I ona trwa.
Wypowiedziałam i wypowiadam się z punktu widzenia osoby wierzącej. I twierdzę, że nowego człowieka nie da się stworzyć, bo Stwórca jest jeden. "Będziecie jako Bóg" - to bajka stara jak świat. I wiadomo, czyjego jest autorstwa. Wiadomo, ale wielu ciągle się na nią nabiera. Bajarz nie rezygnuje - to jest walka o człowieka, o ludzkość. Stwórca pozwala swym obdarzonym wolną wolą stworzeniom na wiele, ale nie pozwoli im wkroczyć w Jego kompetencje. I nie bez kozery pomieszał języki budowniczym wieży Babel. Globalizacja byłaby OK, gdyby nie zagrażała człowiekowi jako człowiekowi. Jesteśmy chronieni przez swego Stwórcę, zwycięstwo mamy zapewnione przez swego Zbawcę. Ale to nie znaczy, że jesteśmy zwolnieni z walki ze złem - póki piłka w grze.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Ach Anka, przeciez...

piszemy o tym samym tylko...
kazde z nas...jak to sie kiedys mowilo...napisal
"swoimi slowami" ;-)

Ja teduje do sformulowania "nowe czlowieki"...,
dla mnie to juz nie sa zadne dzieci Boze...,
to sa zmienione egzystencje...

Przeciez my nie mowimy o klonowaniu,
jako o nowych ludziach,
tylko o zmianach swiadomosci i co za tym idzie osobowosci i to calych grup spolecznych,
a do tego calej europy...i to od czasow epoki Oswiecenia...

Naturalnie nie podwazamy,
ze jedynie Bog jest stworca.

Kwestia jednak jest co dzieje sie z tymi istotami po urodzeniu,
w czasie ich wzrostu i rozwoju i to nie tylko tego fizycznego...
Jaka zmiana charakteryzuja sie juz jako osoby dorosle czy tez juz dojzale...
Co jest przekazywane z pokolenia na pokolenie?

Wybacz Anno,
lecz osobiscie nie zauwazam u tych mutantow,
przy tej ich metamorfozie jakiegokolwiek
Boskiego pierwiastka.

Osobiscie okreslam ich jako nowego Adama i nowa Ewe.

Naturalnie maja wolny wybor i otwarta droge
do Bram Niebieskich,
tylko ilu z nich wybiera te droge...

pzdr.

Zdecydowany Amatorze,

piszemy o tym samym, ale nie do końca to samo, nie tylko nie tak samo.
Twierdzę, że "nowych człowieków" nie ma i nikt nie zdoła ich stworzyć. To istotna sprawa.
Ci, którzy zostali omamieni, zwiedzeni, skuszeni, oszukani, ogłupieni, są nadal stworzeniami Stwórcy, tyle że właśnie omamionymi, zwiedzionymi, skuszonymi, oszukanymi, ogłupionymi. W jakimś stopniu każdy z nas jest omamiony itd. Idzie o to, by nie dać się odwieść ostatecznie od swego Źródła i Celu.
Zgadzam się, że to zwodzenie ludzi nabrało tempa w epoce zwanej jak na ironię oświeceniem. I galop trwa. Ale prędzej czy później to się wykopyrtnie. Stworzenie miałoby wygrać ze Stwórcą? Jest jednak kwestia skali cierpienia, ilości ofiar...

Ty uważasz, Zdecydowany Amatorze, że "u tych mutantów" nie ma Boskiego pierwiastka, a ja uważam, że jest. Że nadal są oni stworzeniami Bożymi - ludźmi. Tylko odwodzonymi od ich własnego Źródła i Celu, od Stwórcy. O nich (o nas wszystkich) jest walka. I nigdy nie nazwę ich nowym Adamem czy nową Ewą - w sensie leninowskim.
Tak, nadal mamy wolną wolę, wszyscy. I każdy z nas ma prawo wyboru. Stąd ta wściekła propaganda - wpływanie na wolę człowieka. Żeby sam zechciał swej zguby, tym razem ostatecznej.
Jeśli już chcemy mówić o Nowym Adamie czy o Nowej Ewie, to tym pierwszym jest Jezus, a tą drugą - Maryja. Symbolicznie.

Pozdrawiam :)

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Anka :-)

Ilez to Kobieta potrafi chlopu wmowic :-))))))

Przeczytawszy Twoj wpis jestem za,
a nawet przeciw :-))))))))

Naturalnie jako katolik przyznaje Ci racje,
ale jako...obserwator tu i teraz...
mam swoje watpliwosci :-))))

serd.pzdr.

Anna

Witaj,
to bezcenne -
"...Bajarz nie rezygnuje - to jest walka o człowieka, o ludzkość...".

Krótkie zdanie, a ile treści.

Diabeł zawsze na rozstajach dróg czyha na duszyczki...


Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Nie tylko na skrzyżowaniach.

Dzięki, Jwp. Także za bluesa :)

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Palikot do Moskwy

Tusk do pierdla.

Palikot do Moskwy

Tusk do pierdla.

IXI BAND

A inni ?, kraj opustoszeje.
Może i dobrze.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Witam. Za komentarz niech wystarczy Jacek Kaczmarski. Ech...

Krajobraz po uczcie

text-indent:6.0pt">Nie ogryźli kości nie dopili wina
Resztek jedzenia szuka pies pod stołem
Na dębowym blacie obrana cytryna
I suche pestki czereśni dookoła
Odeszli z damami o zatłuszczonych wargach
Do łożnic szerokich za ciężkie zasłony
Gdzie biały pudel kraj krynoliny targa
Przez panią w rumieńcach za fotel rzuconej

text-indent:6.0pt">A w stolicy koronacja się zaczyna
I król światowy pokazuje szyk
Ale z obecnych nie wie jeszcze nikt
Że na tortach dał napis "Wiwat Katarzyna"

text-indent:6.0pt">Ksiąg nie doczytali nie skończyli pisać
Drukując hymny gorące epistoły
Jakby miały spoić pękniętych ścian rysy
Gryzące pochwały pochwalne gryzmoły
Odeszli do zajęć sennych długotrwałych
Nad biurka za małe dla królewskich zaleceń
Gdzie świtem pióra skrzypiące się łamały
A świece świeciły by nic nie oświecić

text-indent:6.0pt">A w stolicy Sejm kończy obrady
Na rękach niesiony uśmiecha się król
Ambasadorowie nie zmieniają ról
Wiedząc jak blisko od chwały do zdrady

text-indent:6.0pt">Nie skończyli ostrzyć kos na sztorc stawianych
Nie ruszyli zamków i sal pałacowych
Nie powywieszali wszystkich zdrajców stanu
W ziemię pól bitewnych powgniatane głowy
Odeszli w sukmanach kurtach i opończach
Po dawnemu się męczyć nad nie swoją rolą
Ktoś powiedział - wiedziałem że to się tak skończy
Na żer wyszły obce wojskowe patrole

text-indent:6.0pt">A król bez królestwa chodził na spacery
Nie ze swojej kasy utrzymując dwór
I nie wiedział jeszcze niepotrzebny chór
Jakie kiedy i za co zalśnią mu ordery

text-indent:6.0pt">Akt abdykacji:
"Imperatorowa i państwa ościenne
Przywrócą spokojność obywatelom naszym
Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy
Z pretensji do tronu i polskiej korony
Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja
Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia
Pieczołowitość nasza na nic się nie przyda
Świadczymy z całą rzetelnością Naszego Imienia"

text-indent:6.0pt">Nie ogryźli kości
Nie dopili wina
Resztek jedzenia szuka pies pod stołem

Jacek Kaczmarski 
1977 

@ jwp

 Litości ! Czy naprawdę ta czerwona pseudo-poetka zasluguje na tak obszerne

dywagacje.Jej tfurczość pobudza torsje.

@ do ALI (,,tfuroczość" komunistki)

Witaj ALI ! Każdy ,kto zachwyca się ..tfurczością"  komuszej  szymborskiej jest dla mnie na liście wrogów.Kupiłam kiedyś tomik jej wierszy,bo robili w okół niej tyle szumu,że zanim się poczytało,już była  z niej ,,poetka",to jest siła łże mediów.Chociaż nie jestem głupia,to ni jak nie rozumiem jej komuszego bełkotu.Nie rozumiałam kiedy byłam młoda kobietą i nie rozumiem kiedy jestem dojrzałą kobietą.

@ do jwp.Przykro mi,nie możesz z wiadomych przyczyn być moim przyjacielem.

ALI,kto nie jest z nami ten jest przeciw nam.Ja tam zawsze z Tobą,Nam zawsze,, po drodze"Damy radę ALI,damy radę!

                                                  POZDRAWIAM.

>jwp

Czy kolega nie POmylił portali? Może z taaaaaką POezją to na "łonecik". Proszę nam tu nie POdrzucać takiej TFU !!!!!!.....rczości, jak to pięknie i celnie nazwał "ALI".

A może do końca roku będziesz "jwp" rozpaczał po odejściu tej "skarbnicy" TFU!!!....rczości komuszej POezji?

LIMBA

Proszę nie rozśmieszaj mnie swoją analizą mojego tekstu. Nie imputuj mi tego co nie jest moją domeną.
Co znaczy "nam tu", takież to moje, jak i Wasze miejsce.
Najlepiej nie myśleć, nie mówić i czekać jak nas do końca rozjadą.
Skąd ten nieuprawniony wniosek o rozpaczy.
Do końca życia będę zajmował się nimi, tak jak oni zajęli sią nami.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

LEGES

Prozę mi nie przypisywać zachwytu...
Wystarczy dokładnie przeczytać, by zrozumieć sens i znaczenie tej analizy.
A do wroga nie stajemy plecami, wzgarda może nam przysłonić jego zamiary i cele.

"...@ do jwp.Przykro mi,nie możesz z wiadomych przyczyn być moim przyjacielem...." - a czy ja się o to prosiłem ?
Zastanów się na tym co napisałem, zanim mnie kolejny raz obrazisz.
Wszystkim się gotuje, widać, że godzina zero nadchodzi.
Może za znajomość np. języka rosyjskiego będziemy wsadzać do pierdla, kto wtedy szpionów przesłucha.

Oj chwiejnie, chwiejnie !

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

>ALI

Użytkownik ALI napisał:

 Litości ! Czy naprawdę ta czerwona pseudo-poetka zasluguje na tak obszerne

dywagacje.Jej tfurczość pobudza torsje.

A może "jwp" portale się POmyliły..... Zalogował się tutaj pewnie przez POmyłke. WYBACZ ZBŁĄKANEMU. Wierzę, że potrafisz, bo widać, że jesteś Człowiekiem o wielkim sercu.

Pozdrawiam Cię, ALI serdecznie.

 

"limba"

Limba

Wchodzisz na niebezpieczny grunt, jakim jest pomówienie i insynuacja.
Zwolnij i zastanów się mocno nad tym o czym ja piszę, a o czym ty.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

>jwp

 Mam na myśli bezzasadną i niezrozumiałą dla mnie  reklamę "wątpliwej tfu! - rczości." TYLKO I TYLKO TO. Powinniśmy tę panią wyrzucić ze swej pamięci, bo nie jest godna, aby nią niepotrzebnie absorbować  nasze szare komórki. To wszystko.

LIMBA

Historii nie można wyrzucać do kosza, tym bardziej tej złej.
Musi pozostać ku przestrodze i być obiektem analiz.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

@ do limba ( niech chamy zobaczą jak bawi się szlachta)

Widzisz przyjaciółko musisz myśleć i interpretować wiersze tej komuszej,nie napiszę poetki,bo jak by się to miało do naszego kochanego poety,,wierszokletk".,,Szymborska poeta,tylko głowa nie ta" Nawet nie wiedzieli jak ten pomiot szatański pochować.Była ateistką z krwi i kości,a oni klepali coś,że idzie do nieba.Tfu,zapachniało siarką.

Zobacz jak taki kmiot Ciebie straszy.Pomówienia i insynuacje .Toż to nawet nie wie co pisze.Tak jak jeden z nich pisał ,,nie jestem obsesjonerem",ten znowu dostał na kartce słowa,które ni jak maja się do dyskusji.Ja tam uważam pisaninę wierszokletki szymborskiej,nie piszę śp.bo to nasienie było diabelskie,za niezrozumiały bełkot,który tylko mogą rozszyfrować ci,którym wystaje z buta sierp i młot lub wieczorami czeszą pejsy pod pachami.

Limbo,jak to dobrze,że ja mam takich mądrych przyjaciół jak Ty.A tak ten jwp pchał się na moją prywatną pocztę,pchał się na salony,a ja myśląc,że to nasz człowiek chciałam przygarnąć sierotę,a to zobacz co za ancymon.A sio chamie z mojego pola. Im wolno ubliżać,nam nie.Przez lata łże media nauczyły mnie jak można ,,dorzynać watahy",a ja to  owoc ichnich lekcji ,,dobrego wychowania".Jak mnie podadzą do sądu,to powiem,że słuchałam uważnie łże mediów,tam chamy uczyły mnie jak  można poniżać człowieka za miłość do Polski.

Trzeba kmiotom.pokazać jak się szlachta polska bawi.

Damy radę limba,damy radę!!!

 

>LEGES

 LEGES!

Oczekuję od Ciebie wyjaśnienia, jak to się stało, że na Twoim profilu jako Twój przyjaciel - obok mnie znalazł się "jwp". Mam do tego pełne prawo. Zgodnie z zasadą "przyjaciel mojego przyjaciela jest moim przyjacielem". Czy pytałaś mnie o to, czy chcę być w gronie "jwp". W dodatku z tym się afiszować na Twoim profilu? Mogłabym Cię o to zapytać w prywatnej korespondencji, ale skoro dyskusja  powstała tutaj, więc tutaj oczekuję wyjaśnienia.Jak to możliwe, że "przyjaciele" w kwestii tak ważnej i zasadniczej mają całkiem odmienne zdanie? Są więc przeciwnikami. (?????????????????)

Czy mam się spodziewać, że w gronie Twoich przyjaciół wkrótce pojawi się palikot i jemu podobni.

Jestem wobec Ciebie szczera. Jeśli do grona przyjaciół wprowadziłaś kogoś, kto próbuje ze mnie zrobić leminga pisząc, że aby o kimś zapomnieć, trzeba o nim mówić, to ja bardzo dziękuję za taką przyjaźń. Zastanów się, czy warto.

Mimo wszystko, pozdrawiam Cię.

 

"limba"

 

LIMBA

Zejdź ze mnie, grzecznie proszę.
Dość odważna paralela - Ja i Palikot.
To, że chcesz zapomnieć o Wisi, to Twoja prywatna sprawa.
Realizujesz plan lewaków - Wybierzmy przyszłość.
Nie będzie mnie uczyć ni pouczać, miał mnie kto wychować i wiem co należy czynić.
Nie próbuję z Ciebie nikogo zrobić, sama to czynisz.

Oj widzę, że się przejaśnia na horyzoncie !!!

Coming-outy, jeden za drugim.

To Leges mnie prosił bym ją wciągnął na listę przyjaciół, takie są fakty.
A z faktami się nie dyskutuje.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

@do ,,limba" ( tańczący w oparach siarki)

Limbo,może masz rację.Ten jwp,który napadł na Ciebie,,napadł "mnie na mojej poczcie z propozycją,,zaprzyjaźnienia się"Nie wiem o co mu chodziło,ale wiesz jaka jestem.Ja to stadne ,,zwierzę" i im więcej nas tym lepiej.Zapomniałam o tym kmiotku,ale przed wczoraj,przez pomyłkę wysłał mu wiadomość kierowaną do kogoś innego.Nastąpiła wymiana grzecznościowych zdań i było OK.I to wszystko co mnie łączy z tym osobnikiem.Zresztą jak sama widzisz i on i my nadajemy na innych falach..Ja komuszą szymborską uważam za mniej niż zero,a jej wypociny za kicz ,,tańczący w oparach siarki"zachwyca się tym diabelskim pomiotem.

Aż się przestraszyłam,że może to sam palikot ten jwp?Toż to sam lucyfer,a wiesz,że ja z daleka od tych co mają kopytka i ogonek.

Limbo droga ,,tańczący w oparach siarki"tzw jwp.na liście moich przyjaciół znalazł się przypadkowo  i nie wiem jak tej zarazy się pozbyć?Już nigdy nie popełnię takiego nietaktu wobec Ciebie.

Może ta zaraza sam się,, wymelduje "z mojej listy przyjaciół.A kysz ode mnie siło nieczysta.

LIMBA! WYBACZ.

LEGES

Nie kłam,
to Ty prosiłaś.
Oto fragment Twojego listu do mnie -

"...A tak na koniec zapewniam,że jestem dobrym materiałem na przyjaciela.Nie zawiedziesz się na mnie.Proszę dołącz mnie mnie do listy przyjaciół,a ja dam z siebie wszystko..." - Leges.

I to ja cię mogę usunąć, bo to ja cię zaprosiłem po Twojej prośbie.

Teraz wyraźnie widać do czego zmierzasz. Jak widać do odlotu się szykujesz.

Ostatni raz grzecznie proszę o zaniechanie kłamstw, insynuacji i pomówień pod moim adresem.

Następnym razem nie będę już miły.

Zatem żegnam, bez do widzenia.

Wystawiasz się pięknie, jesteś okrutną amatorką. Kogo tu przysyłają ?

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

LEGES

To naprawdę żenujące co piszesz. Jeżeli czegoś nie rozumiesz to nie zabieraj głosu.
Nikogo nie straszę, oceniam komentarz i myśli w nim zawarte.
Jak widzę argumenty się skończyły i tylko ad personam zostało - "kmiot".
Ja dobrze wiem co piszę, a jeżeli ktoś ma z tym problemy, niech je w sobie rozwiązuje.

Jeżeli masz zamiar dalej używacie takiej retoryki, to licz się z tym, że jest jeszcze netykieta i regulamin.

Musisz wiedzieć, iż pisząc - "...mogą rozszyfrować ci,którym wystaje z buta sierp i młot lub wieczorami czeszą pejsy pod pachami..." - przypisujesz mi agenturalność, bolszewizm, a na deser żydowskie pochodzenie.

W ten sposób obnażasz sama siebie. Gdyby nawet kierowały Tobą dobre intencje, to wyrządzasz wielką szkodę portalowi.

Kłamiesz w wyjątkowo ohydny i obrzydliwy sposób twierdząc, że - "...A tak ten jwp pchał się na moją prywatną pocztę,pchał się na salony,a ja myśląc,że to nasz człowiek chciałam przygarnąć sierotę...".

Skoro lecisz, aż tak, to nie cytując korespondencji z Tobą, jak zajdziesz za daleko to ją upublicznię, by objawić Twoje kłamstwa, informuję, że to Ty do mnie pisałaś, ja nie byłem pierwszy i prosiłaś bym Cię przyjął do Buddies.

A zresztą, co mi tam, skorom Żyd i komunista to zacytuję Twój list do mnie -

"...A tak na koniec zapewniam,że jestem dobrym materiałem na przyjaciela.Nie zawiedziesz się na mnie.Proszę dołącz mnie mnie do listy przyjaciół,a ja dam z siebie wszystko...".

Jak widać dałaś z Siebie wszystko.

Ponadto listy kierowane do mnie są moją własnością i mam prawo nimi rozporządzać, tym bardziej w obliczu pomówień i insynuacji.

Radzę szczerze kubeł zimnej wody ze studni.

I nie podskakuj, bo sobie guza nabijesz o niską powałę. Raczej chałupę widzę, niźli dwór, co najwyżej czworaki.

A z drugiej strony żaden wstyd, nie pochodzenie ważne, a wychowanie i to co w sercu gra.

Kindersztuby Ci zabrakło, a co w sercu to okaże się po Twoich dalszych działaniach. I nie przeciągaj na siłę na swoją stronę, bo takim jawnym działaniem wystawiasz świadectwo sowim prawdziwym intencjom.

Żegnam i nie idź tą drogą, daleko Cię nie zaprowadzi.

Bez wyrazów, które Tobie tak łatwo przyszły.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Spokojnie. Przecież jwp opisał mechanizm, duży problem, który

pewnie jeszcze sie nam niezłą czkawką nieraz odbije. A że posłużył się jako punktem tfurczością Wisi-Stalinisi-Noblisi to nie miej o to pretensji. Uważam że tow. Wisława była nieciekawym człowiekiem ale część jej twórczości (tej niezaangażowanej  tfurczości) jest wcale niezłej próby. Taki lajf - słaby człowiek, a czasem niezły poeta. A ilu mamy takich aktorów (np. Kondrat, Fronczewski), muzyków (np. Rodowicz), sportowców (Małysz).

HdeS

Witam,
dzięki za Kaczmarskiego i zrozumienie.
Zaczyna się czas, gdy emocje mogą przysłonić cel.
Jak widać zaczyna się "bratobójcza" walka.
Walą na oślep i swoich.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

ALI

Nikt nie zmusza do lektury.
Tekst jest o czymś ważniejszym niż jej twórczość.
Do tego niezbędne jest empiryczne podejście.
Palikotem też się nikt nie zajmował, a efekty tego zaniedbania są przerażające.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Aże się sam przestraszyłem.Wysmaliłem do JWP tekst taki ,że

że skasowałem jak przeczytałem(swój własny).Przyjacielu,Bracie ...Czekam teraz na lżejsze podejście do tematu.Alem się spocił dzisiaj.Zacząłem sie głowić,co się stało..?

Teraz wiem...czasami trzeba poczekać do wieczora....uffff!!!

Pozdrawiam.

labrat555

Labrat555

Witaj,
nie czas na lekkie, młode wilki Tuska pozagryzają Nas i Nasze Dzieci, jak na oczy nie przejrzymy.

Służby po 1989 roku zwerbowały różnymi metodami grubo, ale to grubo pond 100 tysięcy Dusz.

Ni stało się nic, poza niezrozumieniem.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Teraz dopiero załapałem ...Prz(e)brane a nie Prz(y)brane dzieci

...tuska...zmęczony chyba jestem ;)

Labrat555

I takie i takie.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Wiem..............

Ciężki czas miałem...mam i w najbliższym czasie będę miał.Czytałem Twój wpis kolejny,i kolejny raz i w końcu zrozumiałem.Nie gniewaj się.Był trudny.(Twój wpis)Przynajmniej jak dla mnie ociążonego (codzinnymi dużymi problemami).Ale teraz już czaję.Masz rację.Ja bym tylko obstawił na te przebrane dzieci...nie na przybrane ;)I wyrzuciłbym poza nawias Wisię...raz na zawsze.Nawet w cytatach.Wredny jestem...ja wiem.Ale .

Wiesz,Pozdrawiam

labrat555

wściekłe ataki na JWP to (patrzcie mi na usta, bo czytać nie...

... skan-dal i ob-ciach!
JWP nie musi udowadniać, że nie jest wielbłądem. Szczekające i kąsające kundelki (to z Arcybiskupa :):):)) najwyraźniej czują, że muszą. Marny to sposób na uwiarygodnienie się i przed sobą (co mnie nie obchodzi) i przed innymi. Teraz dopiero będziecie musieli udowadniać, ze nie jesteście desantowcami próbującymi rozwalić Niepoprawnych:):):)
Radzę zastanowić się, jak to zrobicie, żeby się jeszcze bardziej nie pogrążyć.

Włożyłeś wiele pracy w post, Kolego, a co ważniejsze- przeprowadziłeś dogłębną analizę nie tylko poezji "naszej noblistki", ale też innych zjawisk.
Gratuluję i dziękuję, JWP!
-----------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

DIXI

Witaj,
to ja Tobie dziękuję, iż stoisz ze mną ramię w ramię.

Niestety co poniektórzy nie zrozumieli, nie chcą...

A może jednak zrozumieli, stąd ta alergiczna reakcja.

Pozdrawiam Serdecznie.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Re:wsciekle ataki...

Dokladnie tak.

Ostatnio mozna zauwazyc pod wieloma artykulami potworne napascie na wielu adwersarzy,
ktorzy sa tu od...zawsze i nie koniecznie musza sie codziennie i w kazdym wpisie na nowo okreslac...

Poczatkowo myslalem,
ze "Narybek" nie czytajac wczesniejszych wpisow
"swoich ofiar"
z jakiegos rozpedu, z jakiej furii bezpardonowo
i bez wiekszego namyslu przeprowadza te zmasowane ataki.

Jednak teraz uklada to sie w jakas logiczna calosc.

To calkiem zwyczajnie wyglada na zmasowany desant !

Wiec albo osoby ostatnich tygodni sie zreflektuja
i oficjalnie przeprosza adwersarzy,
ktorym tak obrzydliwie naublizali,
albo poprostu okreslaja sie sami...

Mysle,
ze tych nickow nie jest az tak duzo,
by kazdy nie wiedzial o kogo sie rozchodzi...

jwp

Jan Bogatko

...bardzo logoczna analiza, stąd "okrutna" reakcja Nowego Oświecenia.

Marka bardzo lubiłem. Rozmawiałem o nim, także o Polsce, całymi dniami (nocami). Szkoda, że go już nie ma.

Pozdrawiam,

Jan Bogatko

Witaj,
nikt jak Ty nie potrafi tak zwięźle i trafnie ująć ich w ramy - Nowe Oświecenie.

To ja jednak wolę być taki bardziej średniowieczny.

Co do Marka, mi nie była dana tak bliska znajomość, trochę po linii zawodowej i przez wspólnych znajomych, jak i Pawluśkiewicza.

Pan Marek Grechuta jest dla mnie jedną z najważniejszych postaci, nie tylko w świeci poezji i muzyki.

Jeszcze pożyjecie poeci prawdy
Jeszcze pozyjecie padając z nóg
Zobaczycie jeszcze jak inni wstają
jakby ich prowadził taki sam Bóg!

Serdecznie Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Re:Tak powstaje Adam na nowe czasy.

Prawda,
cala prawda
i tylko prawda !

Trafna kwintesencja ostatnich blisku osiemdziesieciu lat
i to jakze plynne przejscie w dzisiejsze realia.

Zupelny maistersztyk!

Smutne,
ze niektorzy adwersarze nie zrozumieli,
ba,
nawet sie zatrzeciewili...

A karykatura Adama i Ewy powielona w milionach egzemplarzy
zalewa Swiat i Europe.

Zalewa nadwislanski kraj...
dzis,
tu i teraz...

Gdzie percepcja?

Czyzby to jakas forma tym razem mentalnej jaskry
przycmila percepcje wielu...?

Ale zeby az tak wielu ?

pzdr.

Zdecydowany Amator

Skoro już mnie różne takie za bolszewika uznały, oczywiście nie TY, to podzielę się swoją wiedzą o Adamie.

Nowy Adam to pojęcie znane z planów bolszewii, to żywe słowa Lenina.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Zdecydowany Amator

Lenin -

"...Nasz kodeks moralny jest absolutnie nowy. (...) nam wszystko wolno...". Szymborska -

Lenin

Że w bój poprowadził krzywdzonych,
że trwałość zwycięstwu nadał,
dla nadchodzących epok
stawiając mocny fundament -
grób, w którym leży ten
nowego człowieczeństwa Adam,
wieńczony będzie kwiatami
z nieznanych dziś jeszcze planet.

Pozdrawiam

jwp 

Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

JWP nie zebym...

sie "niebezpiecznie" przysuwal na laweczce :-)))))

Ale czasami,
gdy chce cos tam skrobnac,
to widze,
ze Ty juz zes to uczynil...

I nie zebym sobie pochlebial,
czy cos w tym rodzaju.

Poprostu to te same fale...,
te same doswiadczenia
i ta sama percepcja...

O Nowym Adamie jest wiele publikacji.

Nie tylko Lenin o nim marzyl,
on byl rowniez dzieckiem OSWIECENIA...

Bolszewizm,
mozna powiedziec ulepil go z gliny...
inspirujac sie nawet z libertynow.

To ta bezpodmiotowosc,
wyzuta z duszy,
to zaprzeczenie cywilizacji lacinskiej,
w koncu to co cechuje min.dzisiejszych
tzw.lemingow,
zatracenie wartosci i obojetnosc na jakakolwiek moralnosc czy wartosci etyczne,
to i jeszcze kilka innych skladnikow cechuje i okresla
NOWEGO ADAMA I EWE.

pzdr.

Zdecydowany Amator

Wszystko prawda, przecież wiele Rewolucji i również bolszewicka to dzieci nieodrodne Oświecenia.

Bardzo celne -

"...Bolszewizm,
można powiedzieć ulepił go z gliny...
inspirując się nawet z libertynów...".

Jak i inne uwagi.

Musimy mieć i dobrze, że mamy zestrojone częstotliwości.

To ich najbardziej boli, lęk i przerażenie wzbudza.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Re:...to nieodrodne dzieci Oswiecenia.

Ano ano,
nie tylko militarnie nas pokonano...

Poprzez Oswiecenie w wielu usmiercono Boga.

Juz wowczas wytyczono jasna linie,
horyzonty i metody dzialania.

Bolszewizm jako jeden z etapow tej drogi
niczym soczewka skupil w sobie mordercze dzialanie,
przyspieszajac agonie czlowieczenstwa w owczesnej populacji.

Dzisiaj widzimy z jaka szybkoscia porusza sie ta maszyna destrukcji, to juz niemalze perpetum mobile wymierzone w cywilizacje lacinska,
wymierzone wprost w Boga!

Przeciez dzisiaj mamy juz klonowanie...

A coz to jest?

Wlosy sie na glowie jeza...

Europa poprzez Oswiecenie poprostu usmiercila Boga,
stajac sie sekularystyczna splodzila wowczas nowego
Adama i Ewe.

Konsekwencje tego faktu przezywamy wlasnie dzisiaj.

Bolszewizm,
ktory na tej drodze rozwoju tych "nowoczesnych" ludzi
byl jedynie ordynarnym dozorca, morderca uczuc i marzen.

Adam i Ewa dnia dzisiejszego,
to ONANIZM WLASNYM JESTESTWEM.

To nie tylko bluznierstwo,
to jest poprostu samounicestwienie.

Adam i Ewa
Hand Made in Poland,
to nie tylko jakies rzygowiny chorych umyslow
psedo- naukowcow czy tez innych socjologow,
psychologow i innych falszywych prorokow.

To niebezpieczny odpad nie tyle cywilizacji,
co jej krzywego odbicia w lustrze dzialan
roznych grup spolecznych jakimi np.jest Masoneria,
ale i inne niebezpieczne dla naszego bytu grupy
przeroznych interesow.

pzdr.

Zdecydowany Amator

Już w zamierzchłych czasach hybrydy królowały.
A narracja postępu trwa.
Oświecenie to raczek lampa w oczy, by oślepić, a wtedy nie widać intencji i przepaści.
Mamią złudne światełka na bagnach.


Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

JWP re:...lampka w oczy,by oslepic,...

Rewelacyjne skojarzenie !

Bardzo trafne i oddaje prawde.

Czasami mam odczucie,
ze czasy bezposrednio przed Oswieceniem,

to Adamowy ogrod...,
to anielska atmosfera Bozych dzieci...i to jablko,
owoc doswiadczenia, owoc nauki i ...tego co mamy dzisiaj.

pzdr.

Kiepski dzień dla (prawie) Wszystkich i tyle...

...

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich NP.

portret użytkownika Petronela

JWP

Do znudzenia będę powtarzać, że to klęska, żeby tak marna poetka jak Wisia dostała nobla!!!

Petronelo, a ten...

Nobel,
to tak Cie rajcuje?

Przeciez i bolek go dostal i obama za friko...i wielu innych,wielu ktorzy sie w ten czy inny sposob prostytuowali...

Wiec skoro daja za takie skurwysynstweo jak zdrada bolka,
jezeli daja obamie na zapas,
bo cos tam...cos tam...
naobiecywal "demokrata jeden" :-)))))

to co to za wielka nagroda?
czym tu sie rajcowac?

Teraz to nagrode nobla daja jakby za kare :-))))

pzdr.

Petronela

Dla innych Adasiów i lewackiej bandy niewątpliwy sukces.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

portret użytkownika Petronela

JWP

Nobel to był pierwszy etap kreowania Wisi i
Bolesława na strażników sumienia Narodu!

portret użytkownika amelia007

JWP

przyznam sie bez bicia, ze notki uwaznie nie przeczytalam, tylko przelecialam wzrokiem, ale nie o tym w tej chwili (postaram sie przeczytac uwaznie wkrótce i odniesc sie ad rem)
przy okazji rzucily mi sie w oczy jekies dziwne komentarze z absurdalnymi calkiem zarzutami. dosc interesujace, bo sa to komentrze osob, ktore i na innych blogach zachowuja sie dosc... kontrowersyjnie. trudno nie zadac sobie pytania: o co tu chodzi? tym bardziej, ze juz wczesniej pewien moj znajomy zwrocil moja uwage wlasnie na te nicki (obok markizy) mowiac, ze szukaja "fartu".

10p i pozdr.

Amelia007

Witaj,
też na to mi zwrócono uwagę, a i sam czasem czuję cyrylicę nosem.

Fartu szukają ?, o ile nie więcej.


Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Re: Przybrane dzieci Tuska.

Nie tutaj te numery Hermannie Brunner i spółka,
z dedykacją dla desantowców...


R&B

Równa Babka - Operacja Szogun

Witaj,
 jak widać

OPERACJA SHOGUN

się LEGES ET CONSORTES nie udała.

Trochę im brakuje do ronina...


Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

 

portret użytkownika Max

Re: Przybrane dzieci Tuska.

I znowu temat Wisi Szymborskiej wypłynął? :)

Posłuchajcie, kochani, te wiersze są niezłe. Nie zmienia to faktu, że jest to jednocześnie przykład obleśnej komunistycznej propagandy. Szymborska służyła reżimowi jak mogła najlepiej, używając do tego swojego, być może pośledniego, ale jednak - talentu. W zamian za, oczywiście, określone profity.

Jak poetka wypada nie najgorzej, ale jako człowiek - prezentuje się dość paskudnie. I tyle na ten temat.

Krytykujecie Autora za to, że... ją zacytował?
Od kiedy to przytaczanie cudzych wypowiedzi czyni z piszącego fana tejże osoby? Czy jej poglądów?
Przepraszam, ale to paranoja.

I jeszcze jedno - trzeba rozróżniać. To nie jest tak, że uprościmy sobie życie szufladkując i będzie fajnie. Przekładając na nasze współczesne realia: nie każdy, kto krytykuje rząd staje się od razu bohaterem narodowym. Jeśli kibice wywieszają na stadionach hasła - chwała im za to, ale mojej opinii na temat tej grupy to nie zmienia...
Znam paru ludzi normalnych, ale znam też takich, których niemiło pod w ciemnej uliczce spotkać...
A młodzież demonstrująca przeciwko ACTA, to nie to samo, co uczestnicy Powstania Warszawskiego.
Aczkolwiek chyba dobrze, że to robią :)

I generalnie - próby oceniania kogokolwiek, jako osoby, jedynie na podstawie tego, ci pisze w sieci...
Możemy co najwyżej powiedzieć, ze pisze dobrze lub źle albo, że podobają nam się jego poglądy lub nie.
Nic więcej o nim/o niej nie wiemy - a przecież może kłamać, prawda? :) To jest rzeczywistość wirtualna, nie bez powodu została tak nazwana.

A w tym konkretnym przypadku - bardzo fajny tekst :)
Jak w następnym zacytujesz Crowleya, poproszę o adres i poślę Ci w prezencie pentagram :))

Max

Witaj,
odpowiem Ci jak na mnie wyjątkowo krótko -
"...Jestem zakłopotany..." - jak to miał ponoć rzec przed śmiercią Crowley.

Mam jednak z nim pewną cechę wspólną, specyficzny sposób przekazywania swoich myśli i koncepcji.

Z Pentagramem może być pewien kłopot, zależy o jakim myślisz. Pewna jego odmiana mogłaby się nie komponować ze mną.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Tuwim był wielkim poetą, mistrzem polszczyzny, Broniewski byl...

wielkim poetą o osobowością... Jeden Żyd:):):) i wysługiwał się komunie, a drugi szlachcic, socjalista, alkoholik i choć pyskował - też współżył z Systemem i brał, co dawali, nie potrafię im odmówić talentu, a nawet prawdziwych zasług dla polskiej literatury (choć swoją pracą reklamowali "kulturę socjalizmu). Szymborska to przereklamowana wierszokletka - zręczna, nie przeczę, ale bez duszy i bez "jaj" (nawet poetyckich). To samo, nota bene, sądzę o Miłoszu. Sprytni karierowicze i tyle.
De gustibus, rzecz jasna:):):)
-----------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

DIXI

Celowo zareklamowana, by przykryć...
A, że przereklamowana, to się w pełni zgadzam.

Klituś, bajduś, choć jak piszesz, rzeczywiście spryciule.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Dixi re:...,sadze o Miloszu.

No nareszcie,
ktos o Miloszu...i to w taki sposob!

Jestem bowiem tego samego zdania i...szlag mie trafial,
gdy uslyszalem,
ze beda go chowac na skalce...

To tak troche jak z ta Nagroda Nobla...,
tylko,
ze Skalka jest nasza,
a Nobla olewam...

Dlatego wlasnie mam nadzieje,
ze gdy w koncu posprzatamy,
albo uczynia to nasze wnuki,
czy ich wnuki,
to trzeba bedzie rowniez Skalke "przemeblowac"

pzdr.

Miłosz pisywał na przemian zas.ane konwencjonalne wierszyki...

.... donosy, zas.ane konwencjonalnie "nowoczesne" wierszyki, donosy, a pomiędzy nimi... zas.ane poetyckie donosy na kolegów literatów, Polaków i Polskę. Przez cały zaś czas kolaborował z tymi, co zapewniali bezpieczeństwo i dostatek. Kanalia, mały człowieczek i mały poeta.
Ch.. mu w d...! (co zrobił zresztą przyszłemu "naszemu nobliście" inny "wielki poeta" i przyszły aparatczyk kultury Iwaszkiewicz w Wileńskiej celi Konrada - a potem pochwalił się we wspomnieniach)
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Re:Milosz pisywal...

Dla mnie osobiscie byl wyjatkowo wyrachowana kanalia.

Byl kims wyjatkowo obrzydliwym.

Kims bez moralnego kregoslupa,
a do tego z "tanim" talentem.

pzdr.

DIXI

Nie on jedyny, w SPATIF-ach i innych ulubionych lokalach artystycznej society stały kolejki młodych zdolnych do nestorów pióra i sceny. By ich namaścili, że tak powiem.
Robili za instrumenty dęte.
Proceder trwa dalej.
I wsparcie od tyłu.
A miejsce wybrane przez Iwaszkiewicza nieprzypadkowo. Nobilitacja dla nowożeńców.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

robienie przez "młodych zdolnych" kariery ... hmmmm...

... metodą "na Platona" (co nie znaczy, że relacje mentor uczeń były platoniczne) było fatalną zasadą w PRL-u. Samych mentorów dzięki ich skłonnościom Slużby wyjątkowo mocno trzymały za przyrodzenie (przypominam zasadę "worek - korek - rozporek, czyli kasa - alkohol - seks). Odbiło się tona naszej kulturze katastrofalnie. Ilu zdolnych ludzi wylądowało w przysiółkach jako nauczyciele i bibliotekarze (z korzyścią dla grupki dzieci, to prawda),o ile nie przy łopacie, bo nie chcieli robić loda (metaforycznie i dosłownie) Władzy!?
Upadek polskiej kultury w PRL-u to wręcz moja obsesja. Wystarczy odrobina odwagi i dystansu, żeby wykręcić, wycisnąć cuchnącą wodę, a wtedy okaże się, ze niemal nic nie zostaje.
Wyznam, że kiedyś zebrałem się w sobie i paliłem w kominku książkami. Niby wstyd się przyznać, ale przecież były to tylko zszyte w grube "cegły" kartki. Zadrukowane, czyli zabrudzone. Nota bene książki nie są najlepszym opałem, choć te tylko na to się nadawały.
------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

DIXI

Wywaliło mi komentarz. ORMO czuwa.
Powtórzę.

Służby nie tylko w PRL-u, obyczajówka szczególnym rodzajem atencji obdarzały homosiów, różnego pokroju zboków, a i alkoholików. Cenna źródło informacji, do szantażu i kompromitacji. Ruskie nie takie szychy na zachodzie z siodła wysadzały. Teraz lewacy wysłali ich jako wojowników postępu w walce z Wiarą i Tradycją. Sowicie ich opłacają, a i dobrowolszczików nie brak.
Co Kultury.
Nie dość, że wyrżnęli elity, a socrealizm i inne takie ch..e muje wyprały ją zgodnie z zasadą gorszego pieniądza, to jeszcze łożyliśmy i łożymy na niejedno artystyczne gówno w słoiku.
Tych co pozostali, a się nie skurwili, reedukowali i łamali kręgosłupy. Aż dziw, że przy kolejnej metodzie na Naród, jaką jest Jewropjestwo, tli się jeszcze coś w sercach i łepetynach.
Po PRL-spadek lichy, tak jak piszesz, raczej garb i zaćma.
Ja nie liczę na większość. Tu potrzebne jest komando z prawdziwego zdarzenia.
Gabriel z mieczem ognistym miałby problem, a co dopiero my.
Bo przecież to jak najbardziej "globalny" plan.


Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

.....................................................

Przyznaj,tęskniłaś.Ja wrócę.
Kobieta co ma farta nie od dziś.

portret użytkownika Petronela

przybrana polityczna progenitura, rzecz ponura. ;-)

Emerytowany milicjant opowiadał mi, że najgorzej na adopcji wychodzą naiwni (wg niego naczęściej ze środowiska akademickiego), którzy to szybko litują sie nad dziećmi ulicy i uparcie chcą wierzyć, że owe dzieci ulicy doceniają lepszy poziom materialny i kulturalny styl życia. hihihi Otóż okazuje się, że w większości przypadków "uliczni" rodzice spokojnie czekali na odchowanie potomka i po latach nawiązywali ze swoim biologicznym dzieckiem konktakt. Jak reagowało dziecko? Na ogół od razu dogadywało sie z biologicznymi rodzicami (geny swoje robią) i często okradało rodziców adopcyjnych, ponieważ chcieli tego rodzice biologiczni. Jak reagowali rodzice adopcyjni? Jak najdłużej robili wszystko, żeby wyciszyć sprawę! Kiedy już musieli złożyć doniesienie ze strachu o swoją skórę, usprawiedliwiali meneli, bo "tyle zaznali biedy"!

Ale tu mowa o ojcu despotycznym pozbawionym wszelkich złudzeń! Ooooo, to całkiem co innego! Takiemu nikt nie podskoczy! Taki nagradza za lojalność i od razu karze za niesubordynację!

przybrana polityczna progenitura, rzecz ponura. ;-)

****** Z pełnym szacunkiem myślę o rodzinnej adopcji, jednak to tak delikatna kwestia, że zdarzają się przykre sytuacje, jeśli rodzice popadają w skrajność - jak w obu opisanych przypadkach!

Petronela

Witaj,
bardzo ciekawe co piszesz.
I jakoś tak się odnosi do psucia czystej krwi o rozkładu od środka.
I z naiwności i z wyrachowania.

Piękne -

"...przybrana polityczna progenitura, rzecz ponura...".

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

portret użytkownika amelia007

melduje poslusznie:)

ze przeczytalam notke i tym bardziej nie widze nic, co by usprawiedliwialo jakiekolwiek ataki ludzi po prawicy. zawsze sie mozna przyczepic do formy, jak ktos chce, ale tresc: jednoznaczna.

Amelia007

Resort potrafi być wdzięczny z dyscyplinę.
Meldunek przyjęty i przekazany do centrali.

A taj na marginesie, to ziuta jawnie się pucuje do starej tożsamości.


Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

pośmiertne podrygi zdemaskowanego agenta:):):)

Niech się Ziuta pucuje, ale to już samogwałt:):):)
Najwyraźniej w Resorcie zabrakło "legend" (czyli lewych papierów):):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika amelia007

Dixi

"Niech się Ziuta pucuje, ale to już samogwałt:):):)"

mocne, ale celne. nie chcialabym Ci wejsc w drogę:)

portret użytkownika amelia007

dzieki!

i wcale sie z tym nie kryje:) ledwo sie zalogowala, a poszla sie chwalic nowa sukienka do Dixi, u Patryka, pod ta notka, gdzie oskubales wronka z piórek, a która Patryk juz se usunal:)

Amelia007 i DIXI

Pozwólcie, że jej zadedykuję pewien zapomniany utwór.
Do dla Ciebie Ziuta...


A to w temacie maci...


Pozdrawiam Was

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Towarzystwo Zdartej Płyty-podziękowanie

Dziękuję za piosenkę.
Jak ja Was kocham Dziubasy Wy moje :) :) :)
Ziuta

Ziuta

Obyś nie użyła jak pies w studni.


jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

nie dla każdego zapomniane:):):)

A to?

Prawdę mówiąc najbardziej jednak lubię Zembatego "przybliżającego" Cohena.


-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika amelia007

JWP

Poszepszyńscy pyszny:)

Amelia007

Jak ulubiona pasta do podłogi z dżemem, palce lizać, dziadka Poszepszyńskiego.


Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.