Czy Werhner von Braun był Polakiem?

images.jpg
Blog

Pytanie oczywiście prowokacyjne, bo nie był, mimo, że baron urodził się w Polsce  (pod zaborem pruskim, w Wyrzysku). Tej samej wartości jest stwierdzenie Wirtualnej Polski, że „ Książę William ma polskie korzenie - jest dowód” (Prusy!). Ale reklama jest dźwignią handlu!

 
Uczeni z Węgorzewa doszli do wniosku, że ks. Wiliam, jako potomek jednego z Lehndorffów, ma Polskie korzenie.  Sprawa naciągana, bo niby Prusy Książce to lenno Polski (do 1657), ale w końcu Tobago to też była „polska” kolonia. Teraz do Węgorzewa walić będą tłumy. A tymczasem
 
do Warszawy
 
walić one powinny, gdzie urodziła się Julia (12.11.1825)*, córka generała Maurycego Hauke-Bosak (wkrótce potem hrabiego Królstwa Polskiego), adiutanta Dąbrowskiego, wiceministra wojny, senatora-wojewody Królestwa Polskiego. Po owej warszawiance książąt bez liku, a i
 
król Jan Karol
 
hiszpański wśród nich, o Wiliamie nie wspominając. Zabawne, że WP określa pruskie korzenie Wiliama jako „polskie”, a polskie jako „warszawskie”. Lehndorffowie (zwłaszcza, jako Mgowscy) pełnili sporadycznie nawet urzędy koronne. Ale to już zupełnie inna bajka.
 
*dane za dziełem Marka Minakowskiego „Ci wielcy Polacy”.
 
 
Post scriptum: słowem: gdyby nie der, die, das, byliby Niemcy z nas.
10
Średnio: 10 (4 głosy)

Jan!,Rzeczpospolita Obojga narodów od M.Czarnego po Bałtyk to

i potomków-rodaków mamy we wszelakich dynastiach poza Romanowych!/?/
Starosta kętrzyński? miejscowość ta onegdaj była zwana Rastenbork, niem. Rastenborg/ Rast to stary człon po Rastanpils- pozostałość po wyrżniętych w pień Prusach.
A Kętrzyn to dopiero po r. 1945 dzieło tzw komisji prof. Rosponda nadającej nowe polskie nazwy na Ziemiach Odzyskanych!
pzdr

...tak, zapominamy...

Jan

...o Prusach, których Prusacy wycięli w pień dzięki Konradowi...

Historia płata figle,

pozdrawiam,