Niemcy grożą: będzie nowy film o AK

protoplasta.jpg
Blog

Awantura o propagandowy niemiecki film, Unsere Väter, unsere Mütter, wzięła zaskakujący obrót: ZDF jeszcze nam dołoży!

Mało nam było o antysemitach z AK, którzy szli z nazistami ręka w rękę? Teraz Tagesspiegel cieszy się, że w odpowiedzi na życzenie ambasadora RP Jerzego Margańskiego powstanie odpowiedź na ten film , w którym „o podwójną perspektywę ma się zatroszczyć Andrzej Klamt. Nie wiem jednak, o jaką

podwójną perspektywę

tu rzekomo chodzi: Andrzej Klamt nie jest Polakiem, jest wypędzonym (tzw. późnym przesiedleńcem) z Polski. Już dziś wiemy, w jakim kierunku pójdzie ten ekspert ds. polskich, za jakiego usiłują go sprzedać dwie niemieckie gazety – FAZ i Tagesspiegel: jego zdaniem krytyka wobec filmu ZDF w polskiej prasie

była

mocno przesadzona. Tagesspiegel dalej bąka, że Andrzej Klamt ma się przyjrzeć „swojemu krajowi” (ale któremu?!) w czasach „nazistowskiego terroru”. Teraz będzie heca: ambasador Jerzy Margański rzucił pomysł dokumentalnej kooprodukcji niemiecko-polskiej, a my otrzymany prezent, o jakim się nam

nie śniło

w kooperacji niemiecko-niemieckiej. Na pewno p. Steinbach znajdzie też kilku dalszych ekspertów, specjalistów w zakresie polskiego antysemityzmu, może nawet wśród swoich polskich doradców. Niemcy mają takie powiedzenie: ins Fettnäpfchen treten, co znaczy tyle, co popsuć wszystko z kretesem.

http://www.youtube.com/watch?v=id1M5gpkrY4

Post scriptum: Unsere Vätter, unsere Mütter pokazano w całej Rzeszy (Niemcy i Austria), w najlepszej porze; obejrzały go miliony telewidzów. Nowoczesną wersję filmu Jud Süß sprzedano już do USA (nota bene film Harlana miał w III Rzeszy też 7 milionów widzów). Film ten spełnia wszelkie wymogi nowej niemieckiej propagandowej szkoły historyczne, w której wizerunek wroga stanowią teraz nie Żydzi, a Polacy: źli byli naziści, których pierwszą ofiarą byli Niemcy, a następnie Żydzi i Rosjanie, natomiast Polacy (którzy są winni za cierpienia milionów wypędzonych niewinnych Niemców) byli pomagierami nazistów w Holocauście, podczas gdy Żydów ratowali Niemcy (Lista Schindlera).

Ale to nie Niemcy są winni takiemu przedstawianiu historii. To ich polityka historyczna. Największą winę ponosi rząd Donalda /polskość to nienormalność/ Tuska; brak polityki historycznej, kompleksy jego „elity” (co z muzeum w Gdańsku jako odpowiedź na centrum wypędzonych?), słowem mentalność janczarów.

Teraz, po filmie Alexandra Berkla i Andrzeja Klamta (emisję zapowiedziano na lato)Polaków się uzna powszechnie za nienormalnych, jeśli zaprotestują z kolei przeciwko tej produkcji. Przecież dostaliście, co chcieliście – kooperację niemiecko-polską! W zasadzie dziwię się, że ZDF nie zaprosi Jana Grossa na konsultanta nowego produkcyjniaka. Byłby „bardziej przekonujący” od Klamta.

A będzie jeszcze gorzej – uprzedzam: piecze się niemiecko-polski podręcznik historii.

10
Średnio: 10 (18 votes)
portret użytkownika Shork

słuchajcie mieszkańcy kraiku między Bugiem a Odrą

Zwanego na wyrost Państwem, może pomożemy naszym etnicznym panom i samoopodatkujemy się w celu obniżenia kosztów tego niewątpliwie artystycznego i historycznego dzieła. A także zobowiążemy się do wprowadzenia stosownych poprawek.
Albo może jakieś opaski przynajmniej na rękaw oznaczające Polaka, czyli żydożercę antysemitę i ciemniaka?

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

"O puchar PolskoNiemiec w Dreżnie" Tymon to przewidział

"Kibolski" zespołu Kury

Shork

Jan Bogatko

...na razie nosimy berety (moherowe)ale opaska to też dobre!
Film Jud Suess II kręcony był ...na Litwie. Stąd może ten wątek akowski? I śpiewny akcent? Być może!Szaulisi też bronili Zydów przed Ak, jak się domyślam.

Pozdrawiam,

Jan Bogatko

...tak, wywiad z Musiałem czytałem.On się swego czasu naraził nowej niemieckiej szkole historycznej, bo zdemaskował zdjęcia na wystawie miliardera-lewaka (nazisty?) Reemtsmy pod wszystko mówiącym tytułem "Zbrodnie Wehrmachtu 1941 - 1945" jako przypadki ludobójstwa rosyjskiego na Polakach we Lwowie i w innych okupowanych przez Rosję miastach polskich. A teraz na serio: a co na to wszystko światowy związek AK?

Pozdrawiam,

Jan Bogatko

...obowiązkiem rządu jest walczyć o dobre imię AK, bo AK to nie byli żadni "partyzanci", a ramię zbrojne jedynego legalnego rządu II RP, którego następcą mieni się ten "rząd" (tzw. III RP),

pozdrawiam,

Jan Bogatko

...żądać trzeba, wierzyć nie wolno, najlepiej przegonić,

pozdrawiam,

@Jan Bogatko...

... witam p. Janie.
- Nie mam zamiaru udawać , że nic się nie stało.
Poważnie mnie pan zmartwił tą ...p/w., informacją.
Poprzez wielotnią pracę, w tamtej części Europy,ufam, że
zna pan siłę i nastroje Polonii, z Niemiec, Austrii czy Szwajcarii.
Piszę o tym w kontrkście pańskiego pytania/konkluzji :
// A teraz na serio:
... a co na to wszystko światowy związek AK?//
......................................
Wszyscy znamy i liczymy się z prawami Biologii...
Członkowie światowego związku AK.... to mocno, starsi
PT.państwo.
Kontr reakcja, powinna wyść od młodszego pokolenia Polaków.
Pozdrawiam,
Marek Sosabowski

maruś

Jan Bogatko

...Swiatowy Związek powinien przyjmować w swe szerego POTOMKOW żołnierzy AK, tak, jak to czyni niemiecki Związek Wypędzonych!

Czy moje skojarzenie z Sosabowskim jest przypadkowe?

Pozdrawiam,

Jan Bogatko

...witam ponownie.
- Skojarzenie jest prawidłowe, tylko ja nie jestem godny.
"Nurt" przybył ze Stanisławowa.
Pozdrawiam

maruś

Jan Bogatko

...często bywam na uroczystościach w Driel.Tu mówi się o II WS i o Polakach inaczej.

Pozdrawiam,

portret użytkownika Polak2013

Światowy Związek

Światowy Związek Żołnierzy AK zajął stanowisko w sprawie filmu "Unsere Mutter, unsere Vater" zdecydowanie uważając go za ewidentne fałszerstwo historii. Związek oczekuje od władz RP podjęcia działań w tej skandalicznej sprawie.

AK podlegała legalnemu rządowi Rzeczpospolitej Polskiej. Była to struktura Polskiego Państwa Podziemnego. Jej działalność to także Rada Pomocy Żydom, działalność rtm. Witolda Pileckiego, misja Jana Karskiego. 

Żołnierze AK pytają: 

„Gdzie, jak i od kogo zdobywali wiedzę o Armii Krajowej utytułowani niemieccy historycy – konsultanci filmu?

Jeśli polskie władze i instytucje nie podejmą działań w tej skandalicznej sprawie, kombatanci AK nie wykluczają podjęcia kroków prawnych.

Należy autorom filmu uświadomić jedno, II wojnę światową wywołali Niemcy a nie tajemniczy naziści, co w propagandzie niemieckiej jest główną myślą przewodnią.

Pozdrawiam serdecznie (10)

Polak2013 

 

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Polak2013

Jan Bogatko

...z doświadczenia wiem,że tylko proces, w którym domaga się wielomilioniowych odszkodowań, może ostudzić fałszerzy historii,

pozdrawiam,

w zasadzie

Ten nowy film to oni mają gotowy od 1941 r. Po lekkim odświeżeniu będą puszczać jako dokument. Heimkehr (Powrót do ojczyzny) film nakręcony w latach 1940-1941 przez Austriaka Gustawa Ucicky’ego, syna malarza Gustawa Klimta.

http://archive.org/details/1941-Heimkehr

ma

Jan Bogatko

...w zasadzie tak. Czyli znowu przegrywamy,

pozdrawiam,

niemieckie obozy zagłady przestrzegają przed powtórką

A ja, nie tylko oczekuję, ale żądam, aby krajanie Merkel i Putina nie uczyli Polaków historii. Polacy mają jeszcze w pamięci wygląd i zachowanie żołdaka niemieckiego i jego kumpla Iwana. Do dzisiaj żyje owoc wyzwolenia Polski w postaci mojego znajomego o przezwisku Wasyl, nadanym mu przez otoczenie.

Dominik

Jan Bogatko

...problem polega jedynie na tym, że świat wie,że były to obozy nazistowskie, a nie niemieckie.I że polscy faszyści wspierali nazistów w progamie Holocaustu. Zatem nauka poszła w las,

pozdrawiam,

Straszni mieszczanie ?

Dr Janicka z PAN: mit "Kamieni na szaniec" domaga się analizy

No to czego czepiamy się Niemców, jeśli nie jesteśmy w stanie zapobiec takim ekscesom tu i teraz , pod nosem. A kiedy to Michnik po raz pierwszy zapodał swoje rewelacje o mordowaniu Żydów podczas Powstania Warszawskiego, o bardaku na Westerplatte, o knowaniach Kordeckiego z Millerem, o polskiej odpowiedzialności za Wołyń, za Jedwabne, że tylko te pierwsze z brzegu przytoczę? 

Przez tyle lat nie udało się wymyślić sposobu, żeby urwać to krótko, przy samej ...pie. Honorowy doktorat dla gloryfikatora UPA, to chyba nie było to.
 

Póki co cieszmy się, bo ten film może dostać pierwszą nagrodę na festiwalu filmów dokumentalnych. W Polsce.

wicenigga

Jan Bogatko

...trwają próby budowy narodu polackiego. Temu należy przeciwdziałać.

Pozdrawiam,

Brakuje mi

nakręcenia przez polskich filmowców filmu o zaginionej rodzinie, która została wywalona ze swojej willi w Rumii i wywieziona w nieznanym kierunku po to, aby w tej willi Niemcy mogli osiedlić rodzinę Steinbachów. Czyżby nasi filmowcy mieli "cykora"? Jeżeli z naszej strony nie będzie reakcji bez oglądania się na rząd Tuska, to niedługo będziemy winni nie tylko całemu holokaustowi ale także temu, że rozpętaliśmy II w.św.którą Niemcy przez nas przegrali i musieli uciekać do Reichu z terenów, które od wieków były polskimi. Jeszcze będą kazali nam za to wszystko płacić.
Pozdrawiam

Szpilka

Jan Bogatko

...pomysł GENIALNY! Co jest zrodziną wypędzoną z Rumii? Czy ktoś ma jakiś ślad?

Pozdrawiam,