Państwo to Ja!

panstwo to ja (rozowy balonik Wersal).jpg
Blog


„Ja” nie przypadkowo napisałem z dużej litery. Kiedy pan premier mówi „państwo”, to myśli o sobie. Państwo i demokracja to znaczy tyle, co pan premier. I jak tu „Ja” nie napisać z dużej litery?

 

Pan premier stwierdził na posiedzeniu Rady Krajowej PO, że „politycy PiS prowadzą politykę, której jedynym celem jest wyczekiwanie, aż państwo polskie upadnie”. Pan premier się myli. Prowadzą oni politykę, by upadł rząd PO

 

po to

 

by uratować państwo polskie, a właściwie to, co z niego zostało. Biedne PO! Ma władzę, media, prezydenta i Bóg wie co, ale jedno go martwi: że nie ma władzy nad opozycją. Rozumiem, że to pech. Oczywiście za wszystko

 

odpowiada opozycja

 

a nie rząd, który przecież nie szkodzi nikomu, bo nie robi nic. Pardon, robi: walczy w kaczyzmem. Premier: „jeśli tacy politycy, jak Anna Fotyga czy Jarosław Kaczyński utrzymają władzę nad emocjami i wyobraźnią

 

jednej trzeciej Polaków

 

to wykopią przepaść pomiędzy milionami Polaków, której nie sposób będzie zasypać”. Pan premier godzi się na opozycję, ale grzeczną. Ma pecha. Model ten będzie mógł wypróbować zaraz po przegranej w wyborach do sejmu. O ile nie zmieni zdania.

 

PO przecież rzuciło hasło: Zgoda buduje!

 

http://www.youtube.com/watch?v=nsTPJ99733M&feature=related

 

 

Post scriptum: a może pan premier Tusk nie wie, co to opozycja i czym się zajmuje? Polecam wikipedię, z której jako źródła informacji korzysta na przykład pan prezydent.

 

Jednak dobrze, że pan premier spostrzegł, że pana Kaczyńskiego popiera „jedna trzecia Polaków”.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Opozycja_%28polityka%29
9.85714
Średnio: 9.9 (7 votes)

A`propos

Cytat:
(...)politycy PiS prowadzą politykę, której jedynym celem jest wyczekiwanie, aż państwo polskie upadnie”.

Mnie cieszy fakt, że ten palant nareszcie publicznie przyznał się do tego, że państwo polskie za jego mandatu upada choć upadek ten nijak nie napawa ani radością, ani optymizmem. A że palat jest - to świadczy o tym choćby fakt, że nie wie do czego służy opozycja.
Pozdrawiam.
contessa

Jan Bogatko bardzo

Jan Bogatko

bardzo dziękuję za tę opinię. Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że p. premier najbardziej lubi opozycję koncesjonowaną, jak ruch p. Palikota. Przypomina mi to wołanie o "konstruktywną opozycję" w PRL.

Pozdrawiam,

Jan Bogatko bardzo

Jan Bogatko

bardzo dziękuję za tę opinię. Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że p. premier najbardziej lubi opozycję koncesjonowaną, jak ruch p. Palikota. Przypomina mi to wołanie o "konstruktywną opozycję" w PRL.

Pozdrawiam,

portret użytkownika tańczący z widłami

A'propos

To: UPADANIE POLSKI wymsknęło się Tuskowi, tak jak wcześniej Komorowskiemu : PREZYDENT GDZIEŚ POLECI I MOŻE NIE WRÓCI. Smutne, że musimy czytać "pomiędzy wierszami" różnych łotrów u władze.

Tańczący z widłami

Człowiek myślący, obyty, nawet w sytuacji niebezpiecznej nie palnie niczego nieprzemyślanie, a zwłaszcza czegoś co mogłoby się obrócić przeciwko niemu. Nasi rządzący jednak takich przymiotów nie posiadają, a że czują zagrożenie to i w portki zaczynają robić. Bo wiedzą co zmajstrowali i co z tego może dla nich wyniknąć...
Pozdrawiam.
contessa

Jan Bogatko ...uważam to za

Jan Bogatko

...uważam to za dobry omen, jeśli nie popełnimy jakichś głupstw.Przyzwolenie na dyktaturę (lenistwo, wygodnictwo, nie branie udziału w wyborach, bo przecież nic się nie zmieni ect.)oznaczałoby samobójstwo.

Pozdrawiam,