Atak hakerski na serwis BIBULA.COM

cyber-3.jpg
Świat

Jak donosi serwis BIBULA.COM w dniu 11.09 miał miejsce zmasowany atak typu DDoS na usługodawcę utrzymującego na swoich zasobach wspomniany serwis. Co ciekawe zdaniem Redakcji atak był skierowany nie przeciwko wszystkim usługom oferowanym przez dostawcę ale wymierzony był wyłącznie przeciwko serwisowi internetowemu „Bibuły”. W chwili obecnej są obserwowane bardzo poważne problemy z połączeniem do serwisu co wskazuje na to, że sytuacja nie została jeszcze opanowana.

Zastanawiające jest czy wspomniany atak to nowa koncepcja „nieznanych sprawców” w ramach testowania narzędzi do budowy których zachęcają ABW i MSWiA naszych domorosłych informatycznych GURU (LINK) czy też „zlecenie zagraniczne” inicjowane z okolic osławionej pustyni Negev ?

Jest to kolejny dowód na to, że niektóre, ogólno dostępne źródła informacji (często określane jako „niszowe” i nie mające znaczenia) są bardzo nie wygodne dla wielu ludzi i że zanim uda się je „wyłączyć administracyjnie” przez stworzenie oficjalnej listy miejsc i usług w Internecie, które mają być legalnie odcinane trzeba stosować mechanizmy z pogranicza wandalizmu i cyber-terroryzmu.

Całe szczęście, że zaatakowany serwisy znajdują się na serwerze amerykańskim. W świetle nowego prawa podobny atak na instytucje w Polsce (nie tylko rządowe) mógł by być podstawą do ogłoszenia stanu wyjątkowego (LINK - BIBULA.COM (może teraz nie działać z przyczyn opisanych powyżej))

10
Średnio: 10 (8 votes)

Chyba trzeba liczyc się z tym,

że cyberataki będą kierowane na portale niezależne od globalnej wizji świata. To jest medialny terroryzm, który z pewnością jest o całe niebo tańszy od normalnej wojny.