Polacy ! Jak zakładać rodzinę to tylko w UK !

dziecko-1.jpg
Świat

W Wielkiej Brytanii dziennie rodzi się średnio 50 polskich dzieci. W zeszłym roku urodziło się tam blisko 20 tysięcy małych Polaków (LINK). A w pierwszej połowie tego roku liczba urodzeń Polaków wzrosła 6 krotnie.

Dane te wskazują jednoznacznie że polscy emigranci czują się w UK jak u siebie w domu i nie zamierzają wracać do Polski by tutaj budować swoją przyszłość i zakładać rodziny. Wolą robić to (zakładać rodziny) na „obczyźnie” i to znacznie częściej niż ich rodacy w kraju (warto porównać wskaźniki dzietności emigrantów i tubylców w Polsce) . Przyczyn tego zjawiska można szukać w tzw. „polityce pro-rodzinnej” prowadzonej przez polskie państwo o czym wspomniano we wpisie p.t. 3 lata PO+PSL = 30tyś. drożej kosztuje utrzymanie dziecka. oraz w kolejnym wpisie poświęconym ocenie „zielonej wyspy” przez ankietowanych w tej sprawie rodaków - „Zielona wyspa” w praktyce - czyli pracy szukamy byle dalej od Polski. .

P.S.

Konsekwencje przytoczonych tu faktów są oczywiste. Dzięki „skutecznie” prowadzonej w Polsce przez władze „polityce prorodzinnej” i niepewności o przyszłość jaka towarzyszy ludziom w wieku rozrodczym mamy wreszcie nie „przyrost naturalny” ale „ubytek naturalny” zwany inaczej „ujemnym przyrostem naturalnym”. Oznacza, że więcej Polaków umiera niż rodzi się. Konsekwencje tego zjawiska to coraz większa liczba emerytów, na których utrzymanie nie będzie miał kto łożyć (wbrew sławetnym reformom OFE i ZUS na obecnych emerytów cały czas łożą ci co jeszcze pracują i stan ten się już nie zmieni aż do czasu bankructwa systemu ubezpieczeń społecznych). Dalszą konsekwencją będzie wyludnienie kraju i napływ emigrantów, którzy zastąpią wymierający tubylczy naród. Może właśnie o to chodziło wszystkim zainteresowanym ?

Ktoś mógł by tu przypomnieć sobie zapomnianą swego czasu wypowiedź K. Świtonia, który twierdził, że według dalekosiężnego zamysłu mitycznych „starszych i mądrzejszych” dopuszczalna liczba Polaków przydatnych do pracy na aktualnie zajmowanym terytorium nie powinna przekraczać 15 milionów sztuk.

10
Średnio: 10 (3 głosy)