o Zdrojewskim dyskutowaliśmy nieraz, może warto wskazać drogę zagubionemu w POwskim szaleństwie ?

Kraj

Dziękuję Ci Ursa Minor za WIELOKROTNE drążenie tematu.
http://niepoprawni.pl/content/protest-wielka-akt...

Przypominam też moje wpisy i dyskusje:

http://niepoprawni.pl/blog/2602/skandal-w-teatrz...
http://niepoprawni.pl/blog/2602/aktorzy-nie-wytr...

Mam wrażenie, a nawet pewność, że Zdrojewski realizuje szaloną myśl, a może plan pewnego znanego historyka:
W 1987 r. w ankiecie miesięcznika „Znak” na temat polskości wypowiedział się 30-letni historyk: „Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić”. Historyk ów nazywał się Donald Tusk.
Kiedy nawet same Niemcy zwracają dzieła zrabowane przez Niemców(Niemców - to dobre określenie, nie używam określeń naziści czy hitlerowcy), Zdrojewski NIE ZROBIŁ NIC w sprawie naszych dzieł sztuki zrabowanych przez bolszewików i sowieckich komunistów. Warto zapoznać się z całym niedawnym wpisem edwarda
Oto fragment:
"W rosyjskich muzeach i archiwach nadal znajdują się tysiące zagrabionych Polsce przedmiotów. Dziś stanowią one zbiory Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Moskwie (m.in. zbiory Radziwiłłów, Branickich, Raczyńskich, Tyszkiewiczów). Zbiory dawnego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Polskimi w Petersburgu (zawierające m. in. ok. 30 tys. dubletów książek z Biblioteki Załuskich). 11 tysięcy rękopisów zrabowanych z Warszawy stało się zaczątkiem pierwszej Biblioteki Publicznej w Petersburgu. Dalej idą zbiory dawnego Wileńskiego Muzeum Starożytności: monet, medali i pieczęci znajdujących się w byłej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu oraz w Ermitażu. Z działu bibliotek były to: zbiory Gabinetu Rycin, Biblioteki Uniwersyteckiej, biblioteki, archiwum i zbiorów Liceum Krzemienieckiego, a przede wszystkim kolekcji polskich włączonych do Biblioteki Publicznej w Petersburgu (m. in. biblioteki: Załuskich, Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Uniwersytetu Wileńskiego, Głównego Zarządu Cenzury Warszawskiej, Sapiehów z Dereczyna i Czartoryskich z Puław). (...) Jest zastanawiające, że właściwie nikt w Polsce nie upomina się o zwrot zagarniętych dzieł sztuki i cennych archiwaliów. Prób takich nie podjął żaden polski gabinet rządowy po 1989 roku. Pytanie w tej sprawie do rzecznika prasowego MSZ, pozostało bez odpowiedzi. A przecież obecny rząd jest tym, który „w rozmowach z politykami rosyjskimi miał wstać z kolan”.
Artykuł XI Traktatu:
1. Rosja i Ukraina zwracają Polsce następujące przedmioty, wywiezione do Rosji lub Ukrainy od 1 stycznia 1772 roku z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
a) wszelkie trofea wojenne (na przykład chorągwie, sztandary, wszelkie znaki wojskowe, działa, broń, regalia pułkowe itp.), jak również trofea zabrane od roku 1792 Narodowi Polskiemu w jego walce o niepodległość przeciw carskiej Rosji. Nie podlegają zwrotowi trofea polsko-rosyjsko-ukraińskiej wojny 1918-1921 roku;
b) biblioteki, księgozbiory, archeologiczne i archiwalne zbiory, dzieła sztuki, zabytki oraz wszelkiego rodzaju zbiory i przedmioty o wartości historycznej, narodowej, artystycznej, archeologicznej, naukowej lub w ogóle kulturalnej.
Zbiory i przedmioty, omówione pod literami a i b punktu niniejszego, podlegają zwrotowi bez względu na to, wśród jakich okoliczności lub z jakich rozporządzeń ówczesnych władz były wywiezione i bez względu na to, do jakiej osoby prawnej lub fizycznej należały pierwotnie lub po wywozie."

http://niepoprawni.pl/blog/1115/polski-rzad-nie-...

I to jest dopiero zadanie dla Zdrojewskiego i jego następców. Jeżeli Niemcy, co prawda z oporami niedługo zwrócą właścicielom zrabowane lub podstępnie kupione przez wymuszenie obrazy, dlaczego nikt nie chce zadzierać z Sowietami ?
W świetle ostatnich wydarzeń w Niemczech powinniśmy mieć poparcie UE w sprawie odzyskania polskiej własności.

10
Średnio: 10 (3 głosy)
portret użytkownika Bibrus

Szkoda czasu na pisanie o Zdrojewskim,Gowinie itd.

Oni są umoczeni w PO i to jest dyskwalifikacja dożywotnia.Dyskwalifikacja z polityki,pozdrawiam.