Jarosław, Jarosław !

Idee

Wprawdzie 11XI już dawno przeminął ale ja miałem inne zajęcia, bardzo ważne i nie rozpisywałem się na nppl bo zwyczajnie nie było na to czasu. Nawet nie śledziłem co kto napisał w/s 11 XI....
Ponieważ byłem jednak pod Wawelem wieczorem 11XI wtedy gdy był tam min Jarosław Kaczyński pragnę powiedzieć kilka slow.
Msza w Katedrze Wawelskiej , tysiące ludzi, którzy wylewali się potem chyba kwadrans na wawelski dziedziniec by spłynąć rzeka pod Pomnikiem Naczelnika Kościuszki na koniu i dalej w kierunku placu poniżej Wawelskiego Wzgórza , gdzie od lat stoi Katyński Krzyż.
Bylo min ok. 500 Węgrów – powiewały ich flagi oraz przemawiał Węgier mówiąc o dziedzictwie i braterstwie Polsko-Wegierskim na przestrzeni ostatnich tysiąca lat, co tłumaczyła na bieżąco polska tłumaczka. Wznoszono także okrzyki „Wiktor Orban …..”
Szef PiS i ex premier Jarosław Kaczyński był entuzjastycznie witany powszechnie wznoszonymi wielokrotnie okrzykami
„Jarosław , Jarosław,
Jarosław, Jarosław, Jarosław”
Ex premier przemawiał i w pewnym momencie po ponownych wiwatach
„Jarosław , Jarosław, Jarosław „ przerywających mu mowę
powiedział bardzo ważną wg mojego uznania kwestie, której dokładnie teraz nie powtórzę ale brzmiała ona mniej więcej tak:
„Jarosław nie jest sam , potrzebni jesteście jeszcze WY”

Myślę, ze Jarosław Kaczyński chciał powiedzieć nam tam zgromadzonym, kilka rzeczy.
1) Na pewno ważne będzie poparcie dla PiS czyli wyborcze glosy
2) Myślę ,ze przekazał również pragnienie, by społeczeństwo zaufało mu i wsparło jeszcze jakoś inaczej – nie wiem dlaczego ale dopatrzyłem się w tym zawołania do wspólnego działania dla idei Wolnej Polski. Może chodziło o tzw Burze Mózgów?
3) Co WY tu zgromadzeni krzyczący „Jaroslaw” (MY ) Polacy moglibyście PiS zaproponować jako pkty do realizacji ,żebym ja - nawet gdy wygramy wybory - mogl to realizowac jak to Jan Pietrzak śpiewa „żeby Polska była Polska” .
Bo jak każdy rząd otacza się ekspertami z rożnych dziedzin – czy my (MY ) mamy coś KONSTRUKTYWNEGO do zaoferowania PiS do realizacji, co przybliżyłoby Polskę Polakom, zwiększyć jej sile, moc, byśmy mogli z Polski być dumni jak nasi przodkowie lat temu 400 ?

0