Swieto Niepodleglosci - Chwala Bohaterom

Idee

Wiem,ze to raczej powinno być w zalecankach
( sorry Dixi ) ale zdaje sobie tez sprawę z tego, ze polecanki czyta malo osób wiec świadomie z narażeniem na krytykę umieszczam to tutaj ze względu na Święto Niepodległości, które się zbliża oraz ważność inicjatywy i te warto podjąć.
Takiego melja w każdym razie dostałem:

"Drodzy Państwo!

Uroczystość Wszystkich Świętych i późniejszy Dzień Zaduszny skłoniły mnie do napisania tego maila już teraz, mimo że planowałem go później :-)

Z samego rana 1 listopada zadzwoniła do mnie Pani z TVP Info (!) z pytaniem o akcję... "Chwała Bohaterom". Nie, tym razem nie chodziło o naszą akcję (przypomnę adres: www.ChwalaBohaterom.pl), tylko o akcję o bardzo podobnej nazwie, którą powołali do życia poznańscy harcerze. Akcja polegała na tym, by w swojej okolicy odnaleźć grób jakiegoś bohatera, opisać jego żywot, przesłać tekst do organizatorów i zadbać o miejsce pochówku bohatera.

To wszystko skłoniło mnie do tego, by w drugiej połowie listopada odezwać się do organizatorów tej akcji, stworzyć spójną koncepcję wraz z Państwa pomysłami, o które prosiłem we wrześniu, znaleźć Darczyńców i... portal będący realizacją pomysłu zrealizować najpóźniej w 2014.

Z tymi myślami wchodzimy w ostatnią prostą przygotowań do Narodowego Święta Niepodległości, które już za 6 dni obchodzimy w całej Polsce. Z tej okazji odbędzie się bez liku manifestacji dumy i patriotyzmu, ale także wydarzeń kulturalnych, wystaw, wykładów i spektakli, ale i... zabaw!

Od trzech lat o tej ostatniej formie świętowania Święta Niepodległości wiem coraz więcej, bo już trzeci raz w przededniu Święta, wraz z przyjaciółmi organizuję dobroczynny i zarazem patriotyczny bal Noc Wolności. Podczas balu nie tylko świetnie się bawimy, pokazując że środowiska konserwatywne to w rzeczywistości elita, a nie margines dzisiejszej Polski, integrujemy z Gośćmi Honorowymi (w tym roku to m.in. Rafał Ziemkiewicz, Tomasz Łysiak, czy Jan Żaryn) ale i wspieramy dobre inicjatywy. W tym roku będą to m.in. Kolegium Św. Stanisława Kostki, Fundację Court Watch, portal Rebelya.pl czy Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Mam nadzieję, że ta tradycja się ukorzeni i po latach to Amerykanie będą uczyli się od Polaków dumy i pompy przy obchodzeniu świąt takich jak te.

Kto był, ten wie że to wspaniała impreza :-) Kto nie był, może obejrzeć jak bywało wcześniej na stronie przedsięwzięcia: www.NocWolnosci.pl - jeśli masz ochotę na miejsce dla siebie, tam również możesz dokonać rezerwacji Friend.

Ja już prasuję frak :-)

Kłaniam się nisko i pozdrawiam serdecznie -

Maciej Gnyszka
Fundator Fundacji Dobrych Mediów
www.FundacjaDobrychMediow.pl
+48602616210"

0