"Nie jadę/nie lecę na referendum"

Kraj

Ech, krakowscy artyści… Najpierw jedni śpiewają, żeby im do Krakowa nie przenosić stolicy, a potem inni czują się w obowiązku i deklarują, że nie będą głosować w referendum. Warszawskim.

I to nawet nie dlatego, że przestraszyli się mnożonych ponoć przez warszawskich urzędników komplikacji. Otóż dobrze im się żyje pod rządami pani prezydent. Zapomnieli tylko napisać, że w Krakowie.

Cóż. Pojawił się list osób ważnych z bardzo różnych środowisk, namawiający do głosowania w referendum, więc trzeba było odpowiedzieć. Pojawił się więc kontr-list, o czym nie bez satysfakcji donosi portal pana Tomasza Lisa.

„Jedni z nas cenią ją za olbrzymi skok inwestycji, budowę Centrum Nauki Kopernik czy rekordowe wykorzystanie środków unijnych, inni mają krytyczny stosunek do choćby podwyżki cen biletów, słabej komunikacji z mieszkańcami. Jeszcze inni liczą na zmianę na stanowisku prezydenta po najbliższych wyborach."

Wśród tych, którzy list otwarty podpisali są m.in. Władysław Bartoszewski, Lech Wałęsa, Andrzej Wajda, Krzysztof Penderecki, gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, prezes Związku Powstańców Warszawskich, aktorzy Marek Kondrat, Wojciech Malajkat i Daniel Olbrychski.

Nie interesowało mnie nigdy, skąd są panowie Kondrat i Olbrychski, poza tym, że z reklamy, filmu i pozycji autorytetu moralnego. Bartoszewski, Ścibor-Rylski, wiadomo, powstańcy. Dwóch powstańców było. Pasują do Wałęsy, co to obalił komunę, trochę sam, trochę z Henryką Krzywonos. Wałęsa też podpisał, nawet nie wiedziałem, że już jest warszawiakiem. Kojarzył mi się dotąd z Gdańskiem, tak samo, jak Wajda i Penderecki z Krakowem. Podsumowując: portal Lisa wymienia 9 nazwisk osób, które „niebezkrytycznie” obserwują poczynania, ale na referendum nie pójdą. Z tej dziewiątki z Warszawą mocno kojarzą się dwie osoby, (dwie mi się nie kojarzyły, ale faktycznie, też z Warszawą związane), zaś trzy powiązane są z zupełnie innymi miastami. Z Krakowem, nie wiem czemu, związany wydawał mi się też Malajkat, ale to mój błąd. Malajkat pracuje w Warszawie, ba, jest nawet dyrektorem teatru. Ciekawe, czy podatki płaci na miejscu.

Aż dziwne, że wcześniej wesołe i twórcze towarzystwo nie pisało listów w sprawie, dajmy na to, prezydenta Sopotu. Może jeszcze nie wiedzieli, że tak można, a nawet trzeba? Cóż, jakoś przeżyję fakt, że w komisji wyborczej nie spotkam pana Wajdy, ani Lecha Wałęsy. Za to w podziękowaniu za tę ich troskę o mnie i moje miasto, przekazałbym im coś wyjątkowego, najcenniejszy dar – panią prezydent. Dorzucę nawet kilkoro urzędników w pakiecie. Niech jeżdżą sobie z Gdańska do Krakowa i z powrotem i robią dobrze, raz panu Wajdzie, raz panu Wałęsie, a raz – panu Pendereckiemu. Mi już nie muszą.

Dodatkowo zobowiązuję się, że w przypadku referendów w Gdańsku i Krakowie również nie wezmę w nich udziału. Mogę wydać oświadczenie.

9.9375
Średnio: 9.9 (16 votes)

Ten list jest bez znaczenia bo nie POdpisał go Zbynek Hołdys,

- złamany ....uj z futurystycznej szafy.

Pozdrawiam

HdeS

to już ostatnie podrygi:):):)

Wizja utraty pierwszego miejsca w kolejce do koryta ożywiła spróchniałe zombie.
Może nawet nie koryta, a miejsca na Wawelu, Skałce czy w tym podrabianym Panteonie Narodowym?
Ale że Malajkat pcha się do tej trupiarni...???
Nie myśli perspektywicznie (co źle mu wróży także jako dyrektorowi teatru, na którym to stanowisku szybko osiągnął - zgodnie z teorią Petera - swój "poziom niekompetencji" )
No, ale kto powiedział, że aktor myśli...:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Może i przedłuża się w czasie odstawienie platformy od władzy

ale dzięki temu wyłażą na wierzch różne sprzedawczyki i zdrajcy, którzy do tej pory pod płaszczykiem autorytetów, sławy i niewinności siedzieli... 

to chyba jedyna zasługa Platformy:):):)

Dość kosztowna, że użyję eufemizmu.
No, ale pod PiS już się raczej nie podczepią, choć nie wątpię, że wielu mniej "osławionych" będzie próbowało.
PS
Poprawiłem "podczepię" na "podczepią".
Niby literówka, a jakże zmienia sens:):):).
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika Stanislas_Borovitz

Re: Może i przedłuża się w czasie odstawienie platformy od władz

Ale ta lista jest akurat nudna ;) - praktycznie niczego i nikogo nowego nie odkrywa. Chyba najbardziej rozczarowuje mnie E. Kamiński. Nie to żebym go jakoś bardzo lubił, ale właśnie chciałem zobaczyć "jego" makietę przedwojennej Warszawy i z tej okazji nawet ciepło sobie o nim pomyślałem ostatnio.
Najzabawniejsi są rzekomi przeciwnicy p. prezydent, którzy jednak solidarnie też podpisali. :D

najpierw tupali nóżkami, jak dziecko przed wystawą sklepową...

... teraz najwidoczniej mają nadzieję, że grzecznemu synkowi mamusia kupi jednak cukiereczki:):):).
Żenua!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika maciej1965

Ja też nie idę na referendum w Warszawie!

Mieszkam i pracuję w Katowicach.
Tylko, że ja żałuję, że nie mogę na nie iść i pomóc wywalić Gronkowca z warszawskiego ratusza...

portret użytkownika AdamDee

@Budyń78 - analiza białego wywiadu mówi...

Cytat:
Ech, krakowscy artyści… Najpierw jedni śpiewają, żeby im do Krakowa nie przenosić stolicy, a potem inni czują się w obowiązku i deklarują, że nie będą głosować w referendum. Warszawskim.

... ze zawiązał się spisek w celu wykończenia Warszawy ;)

Najpierw Hitler, potem Stalin, Bierut to nawet trochę pobudował, a teraz HGW, zwana pięciozłotówą. Ja nie wiem jakim cudem to dzielne miasto jeszcze dycha...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

co w tym dziwnego

nie trzeba w Warszawie mieszkać, żeby w niej swoja chałturę sprzedawać. zwykły interes. swoja drogą nie mam nic przeciwko temu aby wszyscy ,którzy czerpią jakies profity z obecnej obsady ratusza podpisali się pod podobnym listem - tylko niech napiszą szczerze o co im chodzi -ile na tym korzystają . Po co to p... o metrze czy CNK - z tego akurat nie korzystają.