LEKCJA PATRIOTYZMU

portret użytkownika Lara
dzień-niepodległościl.jpg
Kraj

Za kilka dni, my kibole, uczcimy Marszem Zwycięstwa Powstanie Wielkopolskie. Ale dzisiaj chcę Wam pokazać Powstanie Wielkopolskie oczami małych Wielkopolan.

 

Gabriela, I klasa, Kamionna

 

Paulina, I klasa, Poznań

 

Nicola, I klasa, Mielżyn

 

Agata, II klasa, Gołuchów

 

Jakub, II klasa, Pleszew

 

Paweł, II klasa, Wolsztyn

 

Aleksandra, II klasa, Pleszew

 

 

Nicola, III klasa, Pleszew

 

Karolina, III klasa, Pleszew

 

 

Klaudia, III klasa, Grodzisk Wielkopolski

 

Weronika, IV klasa, Gniezno

 

Aleksandra, IV klasa, Pleszew

 

Justyna, IV klasa, Marzenin

 

 Dawid, V klasa, Września

 

 

Agata, VI klasa, Gądki

 

Sandra, VI klasa, Okonek

 

Aleksandra, VI klasa, Pleszew

 

Angelika, VI klasa, Wolsztyn

 

 

www.kibole.wiaralecha.pl - organizator konkursu plastycznego "Chwała Bohaterom"

 

10
Średnio: 10 (24 głosy)

Serce roście

Brawo, Wielkopolanie!

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Lara!, to budujące! Będąc w jury miałbym problem kogo nagrodzić

Napawa optymizmem to, że w tym chamskim zgiełku fałszywych salonowych słów i obrazów, wiele dzieci jeszcze się nie zagubiło; znają barwy, ubiór,daty, uzbrojenie, postaci związane z Powstaniem Wielkopolskim!
Tzw antykibplska furia made in czerskie-michnikowe GWno ma więc swoje głębokie uzasadnienie!
Tak bardzo boją się rozbudzenia nastrojów patriotycznych!, że już od lat usiłują sprowadzić ten cały ruch do kategorii handlarzy amfą, bandytów, zadymiarzy!
pzdr

>Lara

Piękna akcja. Nic dziwnego, że "tuskowa banda" już chodzi w sandałkach, bo "gorąco im w pięty". To jest najniebezpieczniejsza broń :PATRIOTYZM. Już myśleli, że pod tym względem nas "rozbroili", a tu okazuje się, że ..."produkcja" wzmożona i "na pełnych obrotach". Trwa bez chwili przerwy.

Pozdrawiam.

10pkt za takie wspaniałe wieści.

portret użytkownika Lara

Antysalon, zgadzam się z

Antysalon, zgadzam się z Tobą - GWniani boją się rozbudzenia nastrojów patriotycznych. W 2009 roku, kiedy nasz Prezydent Lech Kaczyński przyjechał do Poznania, aby osobiście uczcić Powstańców, GWno to przemilczało.

Prezydent pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, 2009

portret użytkownika edward

Re: LEKCJA PATRIOTYZMU

Tak trzymać!

10.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Polskie dzieci...

Piękne .To prawdziwa lekcja patriotyzmu.Po tych rysunkach poznac jakiego wychowawce mają te dzieciaki.Wszystkie są piękne i każdemu daje szóstkę a wychowawcy 10....jeszcze Piotrusiowi za napis ;Kto Ojczyżnie służy ,sam sobie służy.

Przepraszam za pomyłkę

Przepraszam za pomyłkę .Chodzi o Jakuba z Pleszewa.Pozdrawiam wszystkie dzieciaczki .

dziękuję

Bardzo się cieszę, że są ludzie w Naszej Ojczyźnie, którzy potrafią dzieciom przekazać to co najważniejsze. Piękne rysunki. Piękna pamięć. Piękne wzorce dla naszych .

Dziękuję i pozdrawiam

portret użytkownika Parabellum

Lara

To jest To ! ! !

Pozdr.

Resort

Lekcja

Dzięki Laro:)
W PUNKCIE!
10
Pozdrowienia dla Dzieci z Prawym Sercem

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Re: LEKCJA PATRIOTYZMU

Brawo, brawo, brawo...aż wstyd się przyznać, ze jestem obywatelem Zlotowa, w którym naczelnik Wełniak (celowo używam terminu z PRL) nie chciał wywiesić flag. pozdrawiam

www.77400.pl

LARA

Wzruszenie ogarnia patrząc na dzieła tych maluchów.

Odbierają Polakom dom i szkołę (vs okrojone lekcje jęz.polskiego i historii, 6-ciolatki do szkoły wg nowego projektu Hall - minister od antyedukacji), cel - jasny, niszczyć polskość w zaraniu.
Oby zęby sobie połamali i zdychali pod płotem !

Pozdrawiam.
contessa

PS. Nigdy nikomu źle nie życzę, ale w tym przypadku niszczenia i prześladowania polskości na każdym kroku - oby ta klątwa się spełniła.

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

>contessa

...a nauka historii...z podręczników pisanych przez polskojęzyczno - niemieckich autorów pod patronatem bydłoszewskiego.

Pozdrawiam.

historia

 Na usuwanie lekcji historii nie pozwoliła sobie nawet komuna, fakt, że była ona przekłamana szczególnie nowożytna- wiadomo dlaczego, ale była..."Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie...."Te słowa POpaprańcy wcielają w życie, w najgorszy dla Polski sposób.Wydaje mi się, że w tym miejscu jest pole do popisu dla Rodziców, by zaczęli domagać się historii w szkołach...Naród nie pamiętający o mogiłach przodków nie zasługuje na samostanowienie...

"Z przyszłego podręcznika historii" - z bloga

To tytuł bloga R. Szeremietiewa chyba sprzed roku. Pozwalam sobie wkleić skopiowany kiedyś fragment - obawiam się, że proroczy:

"Drugą wojnę światową wywołała Polska. Powstanie państwa polskiego w 1918 r., po zakończeniu I wojny światowej, naruszyło europejską równowagę sił. Państwo polskie najpierw zajęło siłą ziemie należące do Niemiec, Rosji i Austrii, a następnie rozpętało wojnę z Rosją, chcąc jej odebrać Białoruś i Ukrainę. Piłsudski starał się też związać się z Hitlerem, aby przy pomocy Niemiec odebrać Rosji ziemie, których nie zdołał zagrabić w 1920 r.

Jednak Hitler chcąc zachować pokój polskie starania odrzucił wybierając sojusz ze Stalinem. Niemcy zdając sobie sprawę z awanturnictwa Polaków, chcieli ich spacyfikować. Sądzili, że przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy i zbudowanie autostrady przez terytorium Polski do Prus Wschodnich otrzeźwi polskie władze. Niestety minister spraw zagranicznych Beck odrzucił umiarkowane postulaty Hitlera. Polska przeprowadziła mobilizację swojej armii. W obawie przed ofensywą polskiej kawalerii na Berlin Niemcy musiały podjąć działania prewencyjne wymuszające na wschodzie pokój. W tej operacji pokojowej Niemcom pomógł Związek Sowiecki.

We wrześniu 1939 r. problem polski został rozwiązany. Wówczas Polacy, genetyczni antysemici, swoją wściekłość po przegranej wyładowali na milionach bezbronnych Żydów. Wymordowali ich. Następnie dopuszczając się licznych zbrodni na Niemcach zagarnęli ich ziemie nad Odrą i Bałtykiem skąd wypędzili miliony Niemców. Dokończyli też zbrodni na Żydach rabując ich mienie, a także okradając zwłoki zamordowanych. ..."

Co do rysunków - serce rośnie, jak już chyba ktoś tu napisał.

portret użytkownika Lara

Re: "Z przyszłego podręcznika historii" - z bloga

Czytam to ze zgrozą! Ale zdaje się, że właśnie takie zakłamywanie historii się właśnie dzieje! Dzisiaj przeczytałam, że w styczniu tego roku powstała w Niemczech nowa organizacja Związek Właścicieli Wschód (EBO).Prezes EBO Lars Seidensticker jest przekonany, że jego organizacji przy wsparciu prawników uda się odebrać Polsce „niemiecki majątek”.
Bez komentarza..

portret użytkownika Sybilla

Ja też się dołączam

do patriotycznego wychowania i podaję linki na stronę mojej szkoły - im. Powstańców Wielkopolskich -

http://www.sptrzy.republika.pl/

http://www.sp3w.republika.pl/

http://www.sp3jedentrzy.republika.pl/twor.htm

http://www.sp3art.republika.pl/DFL/Agata.htm

http://www.sp3art.republika.pl/DFL/Akt.htm

I dodam, że takich szkół mamy w Polsce wiele - i że w szczególności takie właśnie szkoły są likwidowane!

******************************************************
Jeszcze Polska nie zginęła /Isten, áldd meg a magyart

Czapki z głów!

Otworzyłam wszystkie linki, także te na stronie szkoły. Jak Wyście się uchowali? To, co robicie, jest wspaniałe. Gratulacje i mój wielki podziw i szacunek. Więcej takich szkół!

Pozdrawiam serdecznie!

portret użytkownika Lara

Sybilla !

Wspaniałe!! Powtórzę za Proxenią - Czapki z głów! O takie szkoły trzeba walczyć!!

portret użytkownika Sybilla

Ano trzeba, Laro!

zwłaszcza o te lokalne - gdzie uczniowie nie są anonimowi,a klasy mniej liczebne, gdzie panuje swoista symbioza takiej placówki z najbliższym środowiskiem - trzeba walczyć o szkoły, które "mają duszę" ...w nich jest zalążek naszego odrodzenia. Tuskowi o tym wiedzą, więc takie właśnie szkoły masowo likwidują...

******************************************************
Jeszcze Polska nie zginęła /Isten, áldd meg a magyart

Pięknie! Wszyscy są zwycięzcami!

Pozdrawiam cieplutko :)

portret użytkownika ossala

Lara: ja to za wrażliwa jestem na takie rysunki albo też mam

mam ostatnio nerwy na wierzchu, bo się wzięłam i poryczałam...