Atak na serwer nadawczy Niepoprawnego Radia PL

portret użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Drodzy słuchacze, 24 września nastąpił atak hakerski na serwer nadawczy Niepoprawnego Radia PL.

Drodzy słuchacze, 24 września nastąpił atak hakerski na serwer nadawczy Niepoprawnego Radia PL. Najprawdopodobniej był to atak DDOS – ostatecznie potwierdzi to nasz hosting. Nie wierzymy w przypadek, gdyż w ciągu 4 lat istnienia naszego Radia nic podobnego nie miało miejsca.

Ciekawy jest moment w którym nas zaatakowano. Otóż, jak zapewne wiecie, od jakiegoś czasu nadajemy transmisje na żywo z różnych spotkań. Transmisje te cieszą się dużą i wciąż rosnącą popularnością, przyczyniając się do wzrostu słuchalności całego Radia. Jesteśmy Wam za to ogromnie wdzięczni, gdyż to właśnie Wy – słuchacze - nadajecie sens naszej pracy.

I właśnie podczas ostatniej transmisji LIVE doszło do ataku – niestety skutecznego. Nadawaliśmy spotkanie z panem Leszkiem Żebrowskim poświęcone jego książce „Paszkwil Wyborczej” - jest ona reakcją na teksty „GW” szkalujące powstańców warszawskich z AK i NSZ, którzy według Michała Cichego i Adama Michnika mieli rzekomo mordować Żydów podczas Powstania. Ci, którzy zapoznali się z którymś z wcześniejszych spotkań z Leszkiem Żebrowskim wiedzą, że broni on dobrego imienia Żołnierzy Podziemia przed haniebnymi oskarżeniami medialnego mainstreamu III RP.

Najwyraźniej, komuś to przeszkadzało. Nie wiemy oczywiście, czy stojącym za atakiem „ktosiom” zależało na „uciszeniu” tej konkretnej transmisji na naszej antenie, czy też naszych skrytych przeciwników zaczęła uwierać rosnąca popularność Niepoprawnego Radia – niezależnego medium, którego nie można kupić. Nie stoi za nami żaden „strategiczny inwestor”, nie jesteśmy też powiązani z żadną siłą polityczną – działamy jako wolontariusze zrzeszeni w stowarzyszeniu non-profit, nadajemy zaś dzięki bezinteresownemu wsparciu od naszych słuchaczy (DZIĘKUJEMY!).

Atak miał miejsce w momencie, gdy Leszek Żebrowski zaczął mówić o manipulacjach dotyczących stosunków polsko-żydowskich i mitu „polskiego antysemityzmu” - przypadek? Pod linkiem http://www.4shared.com/mp3/H7kPbH1v/Leszek_ebrowski-Przerwana_atak.html można odtworzyć i pobrać pierwszy kilkunastominutowy fragment transmisji przerwanej przez hakerów – każdy może się przekonać, kiedy nastąpił atak. Stojący za tym wydarzeniem wybrali sobie moment, by ugodzić boleśnie – przerwanie audycji na żywo to spektakularny zabieg, mający zapewne zniechęcić zarówno nas, jak i odbiorców. A może było to ostrzeżenie służb „tajnych, widnych i dwupłciowych” – dajcie sobie spokój, bo mamy na was oko? Nie z nami te numery, tak łatwo nas nie przestraszycie.

Mamy dla naszych wrogów i wrogów prawdy, wolnego słowa oraz niezależnych mediów – kimkolwiek są - złą wiadomość: nie uda się wam. Wrócimy i będziemy nadawać tak jak do tej pory – szczerze, bezkompromisowo i niepoprawnie. Na szczęście, nagrywaliśmy spotkanie z panem Żebrowskim i wkrótce znajdzie się ono w całości w internecie, nagranie wyemitujemy też oczywiście w Niepoprawnym Radiu PL.

Na chwilę obecną nasz serwer pozostaje zablokowany. Dołożymy wszelkich starań, by jak najszybciej wznowić nadawanie. Trzymajcie za nas kciuki i bądźcie z nami, tak jak przez ostatnie cztery lata. Będziemy Was informować o rozwoju sytuacji.

I już zupełnie na koniec: nie cierpimy na depresję, nie mamy myśli samobójczych – Seryjny Samobójca nie będzie miał z nas pożytku :)

Gadający Grzyb – Niepoprawne Radio PL

10
Średnio: 10 (7 votes)

Aj, waj!... prawda boli,... ajajaj, jak boli. Tak bardzo boli,..

... że aż jarmułka na ich głowach ciśnie, a przecież ich zdaniem nie powinna cisnąć.
A "chyży rój" też polecił swoim służbom odpowiednio się zająć tą internetową rozgłośnią.
Nie tak dawno jak wczoraj, w jednym ze swoich komentarzy pod innym wątkiem napisałem:

... piorun nie walnie w coś małego, 
co nie wystaje spod powierzchni ziemi
.

Pasuje tu jak ulał. A skoro walnął, to znaczy, że owo radio stanowi zagrożenie dla tych, którzy za wszelką cenę nie chcą ujawnienia prawdy dla nich bardzo niewygodnej. 

Ów atak hakerski jest dowodem na to, jak bardzo NiepoprawneRadio.pl jest nam potrzebne. Jest dowodem, że robi kawał dobrej roboty w głoszeniu "niepoprawności" i poszerzaniu grona Polaków w drodze do prawdy. 

Pozdrawiam Redakcję,

         

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

portret użytkownika Gadający Grzyb

Re: Aj, waj!... prawda boli,... ajajaj, jak boli. Tak bardzo bol

Dzięki - w zasadzie powinniśmy uznać ten atak za rodzaj komplementu i docenienie naszej pracy :)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

portret użytkownika Niepoprawne Radio PL

Potwierdzam słowa GG

nie cierpimy na depresję, nie mamy myśli samobójczych

pozdrawiam
MarkD
NiepoprawneRadio.PL

portret użytkownika Niepoprawne Radio PL

Udało się

Wykonaliśmy pewne ruchy okrężne.
Niestety nie jest to rozwiązanie docelowe.
Ale na razie gramy. Dziś mogą być usterki i przerwy. Będą trwały prace związane ze zbadaniem i naprawą serwera.

Pozdrawiam wszystkich,
MarkD

Re: Udało się

Na przyszłość proponowałbym aby oprócz transmisji na żywo nagrywać dane wydarzenie na jakiś "niezależny" nośnik cyfrowy. Będzie wtedy można retransmitować audycję.

portret użytkownika Niepoprawne Radio PL

Joszko,

Mamy nagranie i umiescimy je w audycji oraz w innych miejscach sieci.

pozdrawiam
NiepoprawneRadio.PL

portret użytkownika Szary kot

Alchymisto!

A wcześniej desant na NP pt. "Rosja to nasz słowiański brat, a w ogóle za słaba, aby zrobić nam krzywdę"...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

portret użytkownika Gadający Grzyb

Re: Atak na serwer nadawczy Niepoprawnego Radia PL

Póki co udało nam się wznowić nadawanie.

pozdrowienia

Gadający Grzyb