Bronisław Wildstein - "Niepokorny"

portret użytkownika Niepoprawne Radio PL
Wildstein Niepokorny 300.jpg
Kultura

Niepoprawne Radio PL ma przyjemność przedstawić Państwu książkę „Niepokorny” – rozmowę z Bronisławem Wildsteinem...

 

...przeprowadzoną przez Piotra Zarembę i Michała Karnowskiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa „Fronda”.  Zachęcamy do lektury!

Tytuł: Niepokorny
Autorzy: Z Bronisławem Wildsteinem rozmawiają Piotr Zaremba i Michał Karnowski
Wydawca: Wydawnictwo Fronda, Warszawa 2012 r.

Bronisław Wildstein po raz pierwszy o sobie!

Jego życiorysem można by obdzielić kilka osób. Bronisław Wildstein opowiada po raz pierwszy o swoich żydowskich korzeniach, jak zakładał Studencki Komitet Solidarności, jak wyskoczył oknem z komendy milicji, co usłyszał od Giedroycia w Paryżu, jak uniknął śmierci na Jamajce, dlaczego odszedł z masonerii i jak został prezesem TVP. O Staszku Pyjasie, Jacku Kuroniu, Jacku Kaczmarskim i Lechu Kaczyńskim.
O własnych i cudzych książkach, o Smoleńsku i o tym, co stanie się z Polską.

Z KSIAŻKI:
„W Przemyślu koledzy wyzywali mnie czasem od parszywych Żydów. Ale ja to traktowałem, jako zwykłą obelgę. Dopiero potem zacząłem sądzić, że pochodzenie ojca, znanej postaci w Przemyślu, mogło mieć jakieś znaczenie. No i nie chodziłem na religię”.

„Śmierć najbliższego przyjaciela nie może nie mieć na ciebie wpływu. Z drugiej strony wszystko i tak toczyłoby się w moim życiu podobnie”

„Nie będę się tego wypierał. Byłem w Wielkiej Loży Narodowej Francji. Nie należy jej mylić z Wielkim Wschodem, który jest lożą ateistyczną. My wierzyliśmy
w wielkiego architekta, czyli w stworzyciela”.

 „Pamiętam kawiarnianą rozmowę na zupełnie inny temat z Hanną Krall, która niespodziewanie nachyliła się do mnie i wyszeptała mi do ucha, że chciałaby się dowiedzieć, co jest w jej teczce. Takie pragnienie było wstydliwym sekretem”.

 „Moja żona od razu zapytała, czy nie zrobili tego Rosjanie. W pierwszym odruchu powiedziałem, że w żadnym wypadku. Potem przypomniałem sobie naszą wymianę zdań po postrzeleniu papieża Jana Pawła II w 1981 roku. Moja żona powiedziała wtedy: „KGB maczała w tym palce”.
____________________________________________________
Wydawnictwo Fronda, „Niepokorny”, oprawa miękka ze skrzydełkami, s. 336, cena detaliczna 39,90 zł Książka jest dostępna w dobrych księgarniach, Empiku oraz na www.xlm.pl

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Niepoprawne Radio :) dzieki

gość z drogi

z wielka przyjemnością  przeczytam,wszak to są czasy,bardzo mi bliskie, ukłony dla Radia i dla Autora...:)

10