Dialogi na 4 nogi.

Kultura

Działalność "poetycką" jednego z niedoszłych włascicieli tego portalu przedstawił już dawno temu pan Prof.Piotr Jaroszyński w jednym z wykładów.
"W tradycji klasycznej słowo jest najbardziej wszechstronnym znakiem, które należy pielęgnować ze wszystkich sił, ponieważ otwiera ono klucz do ludzkiej duszy, buduje więżi oparte na prawdzie i miłosci, otwiera nas na świat i Boga.

To wszystko bywa w naszym życiu zagrożone, a są nawet okresy, gdy zagrożenie takie stając się realne przybiera na sile aż do utraty poczucia sensu życia.
Wtedy z pomocą przyjść może właśnie słowo. I z taką pomocą przychodziło w czasie zaborów do rodaków w kraju i na emigracji słowo Mickiewicza.

Zaborca dobrze zdawał sobie sprawę(a dzisiaj ci co u nas rządzą-Amero) z siły słowa, dawniej i dziś, dlatego dawniej temu słowu nie dawał wstępu (cenzura), a dziś kaleczy je na wszelkie możliwe sposoby(media, teatr, film)"
Mickiewicz wczoraj i dziś

Prof. Piotr Jaroszyński

A więc sposób odnoszenia się, komentowania, jakość wklejanych filmów czy zdjęć gra ogromną rolę w wychowywaniu, kulturze i podtrzymywania tradycji chrzescijańskiej, kulturowej.
Ci, którzy tutaj używają języka z rynsztoka powinni być już dawno wyproszeni za drzwi.

Kiedy złość widzisz w człowieku
Nie dolewaj mu goryczy
Bo go diabli wezmą w końcu
I zacznie na ciebie krzyczeć.

Amero.

10
Średnio: 10 (9 votes)