Pomnik dla Bohatera

portret użytkownika sosenkowski
płk. Kukliński - Polak nie SSowiet
Historia

dzisiaj urodziny Polaka, który tak jak Książę Józef Poniatowski robił wszystko, by pognębić zaborcę, pomimo faktu że wśród tchórzy i konformistów służących na kolanach okupantowi robił błyskotliwą karierę wojskową oraz uzyskał wysoki status społeczny. dla tego Dzielnego Patrioty rywalizacja o najwyższe stanowiska w LWP chyba nie była zbyt trudna wśród idiotów i małostkowych wazeliniarzy, otaczających ślepowrona ;)))


 

mniej oczytanym przypominam szczegóły nt. uhonorowanego pomnikiem Księcia: Józef Poniatowski uniknął wynarodowienia pomimo iż był wychowany w niemieckojęzycznych środowiskach Wiednia oraz Pragi, a potem służył w Armii Austro-Węgier gdzie w 1780 został porucznikiem i w 1788 doszedł do stopnia pułkownika. tam został adiutantem samego cesarza Józefa II. ale gdy tylko nadarzyła się okazja porzucił szeregi okupanta i udowodnił swą wierność Narodowi Polskiemu na wiosnę roku 1809, gdy stawił czoło dwukrotnie przeważającym siłom inwazji austriackiej pod wodzą Ferdynanda d'Este. Książę Józef wierny Polsce aż do końca sprzymierzył się z wrogiem wrogów Rzeczypospolitej i walczył dzielnie u boku Napoleona z Rosją, Austrią oraz Prusami.

tak więc podobnie jak niegdyś Józef Poniatowski, nasz Współczesny Bohater Narodowy - Ryszard Kukliński wykazał się wielką odwagą sprzymierzając się z wrogiem wroga by pokonać okupanta.on ujawnił  USA plany SSowietów, w tym bunkry dowodzenia, z których "nadzorcy niewolników" mieli obserwować Polaków skwierczących niczym skwarki  podczas kolejnej wojny światowej. o tym że bolszewiccy watażkowie konsekwentnie zmierzali do III. wojny światowej, trzymając miliony swych ogłupianych poddanych za twarz można spierać się bez końca, ale faktem jest że mieli plany ofensywy I rzutu na Niemcy, a NATO miało plany spopielenia obu brzegów Wisły bronią nuklearną...

w rezultacie swej współpracy z USA Ryszard Kukliński rozbroił SSowieckie bestie, ale niestety stracił dzieci, zamordowane najprawdopodobniej przez terrorystów układu warszawskiego. dzięki jego poświęceniu Polska została ocalona i przywrócona światu, ale niestety SSowieccy OFFicerowie postawieni pod ścianą przez płk. Kuklińskiego sprzymierzyli się potem z USA, urządzając siebie i swoje latorośle niczym pączki w lukrze i mamy to co mamy - WSIockie POrządki oraz bezkarność stalinowskich dynastii w resortach siłowych oraz jurysdykcji... USA i ich decydentom zawdzięczamy także nietykalność "świętych krów" aszkeNAZI :(((

 


PS.

 

IMHO należy się płk.  Kuklińskiemu pomnik na Krakowskim Przedmieściu i to co najmniej tak godny, jak ten Księcia Józefa. ci którzy ustawili się w III. RP dzięki urwaniu się ze smyczy Moskwy i pobłażliwości USA także mają powody by wyrazić Kuklińskiemu wdzięczność ;)))

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Re: Pomnik dla Bohatera

Chwała Polskim Bohaterom Narodowym.

portret użytkownika mukuzani

Gorąco polecam :

mukuzani

portret użytkownika mukuzani

>

"Powieść biograficzna o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim. Na pewno nie czuję się Amerykaninem, mimo że Ameryka mnie doceniła. Ameryka dała schronienie, mnie i mojej rodzinie, gdy musiałem uciekać przed zemstą systemu, najbardziej zbrodniczego i perfidnego systemu XX wieku. Kiedy to do mnie dotarło, postanowiłem wydać mu wojnę. W pojedynkę, bo jak inaczej - nie miałem ani rakiet, ani żołnierzy. To była szalona myśl, która powstała w mojej głowie wiele lat temu i trwała we mnie do czasu, aż pojawiła się realna szansa, aby przemienić ją w czyn. Opowiem ci o tym, skoro obiecałem. Jesteś pisarką, chcesz potraktować moje życie jako materiał literacki, zgadzam się, ale pod pewnymi warunkami. Opublikujesz powieść dopiero po mojej śmierci. Absolutnie wykluczone! Nawet mnie o to nie proś! Nie zgadzam się na wcześniejsze wydanie. Ależ mam zaufanie do twojego pióra, inaczej nie zapraszałbym cię do Ameryki, nie o to chodzi. Chodzi o to, że nie chciałbym przeczytać tej książki, bez względu na to, jak zobaczysz moje życie i jak je opiszesz. To twoja sprawa. Chcesz mnie opisać jako zdrajcę, zrób to, chcesz przyznać rację mojej najbardziej dramatycznej decyzji życiowej, będę się tylko cieszył. Gdzieś tam..."

portret użytkownika sosenkowski

Bóg zapłać :)

nie znałem tego
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Doskonała książka.

Doskonała książka,pięknie napisana.Polecam też film"Gry wojenne".Chwała Mu !