Grzegorz Braun na Patelni – obciach w Warszawie...

portret użytkownika raven59
Ogłoszenie

Ostatnio znowu głośno o Grzegorzu Braunie a to za sprawą decyzji prokuratury, z 11 kwietnia br., o umorzeniu śledztwa w sprawie rzekomego publicznego nawoływania do „wyprawiania na tamten świat” dziennikarzy „gwiazdy śmierci”. Śledztwo umorzono wobec "braku znamion czynu zabronionego". Dla przypomnienia, zaczęło się od tego nagrania:

http://www.youtube.com/playlist?list=PLOFwd5yTVkOc968Ps0EtAUnppPH_Tdff2

 

 

Dzisiaj - 19 kwietnia 2013 r. o 19.00 - z inicjatywy Fundacji Kocham OB-CIACH, w Warszawie nieopodal stacji metra Centrum, na tzw. „Patelni”, odbędzie się spotkanie z reżyserem Grzegorzem Braunem połączone z pokazem dwóch części filmu „Transformacja – od Lenina do Putina”. Będzie to najlepsza okazja do dyskusji na temat miejsca komunizmu w świecie współczesnym, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej spektakularnego projektu, jakim był Związek Sowiecki oraz dyskusja o prapoczątkach i historycznych mechanizmach tzw. przemian demokratycznych w Bloku Wschodnim określanych terminem „transformacja ustrojowa”, celem wspólnego wyrażenie stanowiska na temat aktualności znanych z dalszej i bliższej historii mechanizmów manipulacji opinią publiczną

Więcej na ten temat tutaj: http://intuicja.salon24.pl/501203,ob-ciachowe-kino-uliczne-non-stop-kolejny-pokaz

 

Będzie to kolejny pokaz  filmowy z cyklu "OB-CIACHowe Kino Uliczne NON-STOP". Celem akcji "OB-CIACHowe Kino Uliczne NON-STOP", podobnie jak w przypadku akcji "Kochamy czytać OB-CIACHowe gazety",  jest wyjście z niepoprawnym widzeniem rzeczywistości na zewnątrz, do przypadkowych ludzi, którzy być może nigdy nie dowiedzieliby się o istnieniu pewnych dokumentów filmowych, a tym samym nie zapoznaliby się z alternatywną do lansowanej  wersją historii.

 

 

1 marca 2013 r., w ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych Fundacja Kocham OB-CIACH na tzw. patelni, czyli na placu przed wejściem Metro-Centrum, zorganizowała pokaz filmów dokumentalnych Aliny Czerniakowskiej:  http://intuicja.salon24.pl/490694,ob-ciachowe-kino-uliczne-non-stop-w-dzien-zolnierzy-wykletych .

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13749341,Mowil_o__wyprawieniu_na_tamten_swiat__dziennikarzy.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13733431,Grzegorz_Braun__Kupujcie_wnukom_bron__nie_ludzcie.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt

 

10
Średnio: 10 (2 głosy)
portret użytkownika AdamDee

Ciekawe czy "zafundują" mu to co w Łodzi ?

W Łodzi, po prezentacji filmu doszło do prowokacji ze strony sierot po "Grunwaldzie".

Dobry kawał czasu stracił Braun na prostowanie bzdur, z którymi wyskoczyli dwaj goście z Wierni Polsce Suwerennej, w tym sam prezes - Paweł Ziemiński.
Braun jak zwykle pokazał klasę dając odpór prowokom.

Całe zdarzenie przywodzi na myśl "naloty", które trafiają się na Niepoprawnych. Ta sama podbudowa ideowa krytyki i ten sam sposób wywracania sensu dyskusji do góry nogami. Wmawianie odbierania nieistniejących treści, zmiana wektora rozmowy.

Warto byłoby gdyby organizatorzy znali łódzki incydent. Byliby z góry przygotowani na podobną dywersję.
No, ale to spotkanie właśnie trwa więc należy mieć nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

portret użytkownika raven59

@AdamDee - Ciekawe czy "zafundują" mu to co w Łodzi....

Szczęśliwie było spokojnie, przed projekcją filmów był czas na krótki wywiad połączony z kilkoma pytaniami "z tłumu".
Bez "wyskoków", potem projekcja obu części.
W tym czasie cześć zainteresowanych rozmową z G. Braunem mogła to zrobić w pobliskiej kawiarni.
Po projekcji ponownie krótki wywiadzik i parę pytań "z tłumu".
Udział wzięło circa 60 do 100 osób.
Bardzo liczne grono wytrwało od 19 do 22.30. Ale przez samą 'patelnię" przewinęło się w tym czasie kilka tysięcy osób.

O prowokacji w Łodzi wiedzieliśmy i byliśmy na nią przygotowani, dlatego też zamieściłem link do GW z informacją o tym spotkaniu.

Pozdrawiam.

portret użytkownika AdamDee

@Raven59

No to super.

Będzie gdzieś relacja z tego spotkania ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

portret użytkownika raven59

Re: Grzegorz Braun na Patelni – obciach w Warszawie...