Jarosław Kaczyński: nadchodzi koniec nikczemnych rządów…

portret użytkownika raven59
Smoleńsk pamiętamy 10-03-2012.JPG
Kraj

Już po raz 23 odbył się Marsz Pamięci Ofiar 10 kwietnia 2010 roku.

„W Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona została msza św. w intencji Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku. Po mszy ruszył Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki. Wzięło w nim w sumie udział parę tysięcy osób, wśród nich m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, posłowie Mariusz Kamiński i Antoni Macierewicz, a także ks. Stanisław Małkowski.

Pod Pałacem Prezydenckim, w tym miejscu, gdzie stał Krzyż Smoleński, Jarosław Kaczyński mówił m.in: "Te marsze są także marszami nadziei, marszem oczekiwania. Ten czas nikczemników, który mamy dzisiaj w kraju, o którym tak pięknie mówił dziś ojciec w kazaniu - minie. To wszystko, co dzisiaj się dzieje, nie tylko wokół katastrofy smoleńskiej, ale też w wielu innych sprawach, jak choćby te matki odchodzące od lady aptecznej, bo nie mogą kupić leków dla dzieci, tych chorych, starszych już ludzi, którzy też nie mogą kupić dla siebie najpotrzebniejszych rzeczy. To są te fakty, o których nie można powiedzieć inaczej, niż tak jak właśnie powiedziałem. To są rządy nikczemne i one muszą się skończyć. Te nasze marsze są marszami wiary, że to się skończy, że Polska się przebudzi."…” – źródło:
http://warszawskipis.pl/entry/marsz-pamieci-1/

http://www.youtube.com/v/D_LLu3AvdUE?version=3&f...

Polecam również: „Rozmowy niedokończone” program TV Trwam z Jarosławek Kaczyńskim z dn. 9 marca 2012 r. :

http://www.youtube.com/v/ViAoweJxRhw?version=3&f...

„Jarosław Kaczyński przypomniał, że w najbliższą środę, 14 marca, Prawo i Sprawiedliwość organizuje w Warszawie manifestację przeciwko polityce społecznej rządu Donalda Tuska. - Przeciwko temu, co się dzieje z emeryturami, przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego. Przeciwko temu, co się dzieje, jeżeli chodzi o lekarstwa, przeciwko temu, co się dzieje w bardzo wielu dziedzinach życia. A co razem wziąwszy, składa się na to, że obywatele muszą w tej chwili - i to obywatele w gorszej sytuacji materialnej - płacić za zupełnie nieodpowiedzialną politykę tego rządu. Za politykę, która prowadzi do obniżenia poziomu życia, jego standardu, uderzając przede wszystkim w te grupy, które dziś mają się co najwyżej średnio - powiedział prezes PiS. Jarosław Kaczyński podkreślał, że polskie społeczeństwo należy dynamizować i przypominać, że ma różnego rodzaju prawa. Taką próbą dynamizacji ma być środowa demonstracja przeciw polityce rządu Tuska. Gość "Rozmów niedokończonych" zapewnił, że "dobra zmiana" w Polsce nastąpi. - Jesteśmy przekonani, że taka zmiana przyjdzie. Trzeba wysiłku, cierpliwości, pewnej dyscypliny w tym wszystkim, a ten dobry dzień zmiany dla Polski nadejdzie - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS ostro skrytykował ekipę Donalda Tuska. Zarzucił m.in., że rządzący podejmują działania dążące do ograniczania wolności obywateli, nie liczą się z Konstytucją - w tym kontekście wymienił m.in. rozporządzenie w sprawie religii w szkołach, jak również kroki zmierzające do likwidacji szkół, uderzające w interes społeczny. Jak dodał, gdy trzeba sięgać po pieniądze obywateli, to rząd sięga do tych "płytkich kieszeni" obywateli mniej i średnio zarabiających. - Ta władza od początku swego istnienia ma tendencję, żeby się z prawem nie liczyć - ocenił Jarosław Kaczyński…” – całość:

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=114272...

http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2012/03/2012.0...
http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2012/03/2012.0...

9.85714
Średnio: 9.9 (21 votes)
portret użytkownika matka trzech córek

Byłam na Mszy - zmokłam, zmarzłam

-podobnie jak wielu innych ludzi zgromadzonych przed katedrą.
Warto było.
Słowa Jarosława Kaczyńskiego odebrałam bardzo osobiście:)
Wytłumaczył "mi", dlaczego Marsz Pamięci jest "procesją", a nie kategorycznym - co podnoszę w swoich opiniach, wołaniem o PRAWDĘ.
Pozdrawiam wszystkich uczestników Marszu Pamięci!

portret użytkownika raven59

@matka trzech córek

też byłem i zmokłem - jak wielu - ale warto było !
Pozdrawiam