Wywiad Jarosława Kaczyńskiego - mistrzowskie posunięcie

Jarosław Kaczyński
Kraj

Wywiad, jakiego udzielił wczoraj Premier Jarosław Kaczyński w TVP Info i Polsat News był mistrzowskim posunięciem w tej kampanii wyborczej. O jego skuteczności świadczy wilekie ubolewanie na łamach organu Michnika i brak hałasu na temat rekordów oglądalności.

Ten sukces był oczywiście okupiony stratami. W tym wypadku nieuniknionymi. Mam na myśli totalny brak rzetelności dziennikarskiej funkcjonariuszy skierowanych do tego zadania. Wygłaszali oni tezy nie oparte na żadnych faktach a Jarosław Kaczyński z trudem musiał przebijać się przez ich głos ze swoimi odpowiedziami. I robił to skutecznie. Do tego jeszcze niekorzystne ujęcia kamery. Ale mimo to było warto!

Tak na zdrowy rozum, jaki odsetek widzów miał ochotę na progu weekendu łamać sobie mózg na meandrach różnic między PO a SLD albo jeszcze między PO a PSL? Szkoda, że nie było jeszcze rywalizacji jakiegoś SdPL z SLD. Do tego temat średnio zajmujący obecnie opinię publiczną. Przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości w tej debacie byłby wdzięcznym obiektem do "wycieczek" w stylu "za waszych czasów to dopiero były problemy...".

Natomiast wywiad Premiera Jarosława Kaczyńskiego musiał przyciągnąć zdecydowanie większą liczbę widzów z kilku powodów. Otóż tematy poruszane w tym wywiadzie z natury rzeczy musiały być omawiane bardziej ogólnie. A zatem były zrozumiałe dla większej części widzów. Sam Jarosław Kaczyński jest niewątpliwie politykiem bardziej popularnym niż cała ta czereda debatujących o zdrowiu razem wzięta. Dodać należy jeszcze kolejny aspekt. Nadal w przekazie dominujących mediów największym zagrożeniem jest PIS. Po drugiej stronie jest reszta, która rozpaczliwie walczy o to aby "nie być Platformą". Stąd potencjalny wyborca miał do wyboru, albo posłuchać jak spierają się sojusznicy obecnego rządu, bądź dowiedzieć się czegoś nowego od opozycji.

Moje wnioski. Nadal nie dopuszczać do spektakularnych pojedynków między liderami ugrupowań. PO taka debata jest potrzebna ja rybie woda. Sztabowcom Tuska chodzi o odświeżenie medialnej wojny PO-PIS, która emocjonalnie zaangażuje biernych dotąd wyborców. Przecież te "debaty" o niczym wyborcy nie informują. Ich atrakcyjność polega na tym że istniej szansa wyprowadzić kogoś z równowagi lub ośmieszyć jakimś propagandowym chwytem. W interesie kraju jest, aby decydowali ludzie, którzy mają poglądy a nie kierują się uczuciami do polityków. Stąd jestem przekonany że należy nadal spokojnie głosić swój program i mocno krytykować karygodne zaniedbania tego rządu. A tych jest bez liku.

A my promujmy w naszych środowiskach konkretnych kandydatów. Oni się naszego sukcesu już bardzo boją.

9.95238
Średnio: 10 (21 votes)

Jarosław Kaczyński swoim wystąpieniem ,

potwiedził że , jest politykiem wielkiego formatu..

DZIĘEMY PANIE JAROSŁAWIE

Całkowicie się zgadzam !!!

portret użytkownika Skrzekul

OdP

Zgoda, jednak nie wszyscy zauważają to co zauważamy MY!! Albo nie chcą, albo rzeczywiście nie widzą!!

"Jeżeli zapomnimy o nich,
Niech BÓG zapomni o nas" - Adam Mickiewicz

skrzekul

Oglądałem ten wywiad

 Jestem pełen uznania dla P.Premiera.Pełny luzik,uśmiech na ustach, i co najważniejsze nie pozwolił się zbić z pantałyku.

Ale o co chodzi?

Użytkownik dziadekj napisał:

 Jestem pełen uznania dla P.Premiera.Pełny luzik,uśmiech na ustach, i co najważniejsze nie pozwolił się zbić z pantałyku.

Nie oglądałem, a z tekstu nie dowiedziałem się o co chodzi. Ja wczoraj na luziku odpoczywałem na ławce w parku i podziwiałem kaczki nurkujące w promieniach zachodzącego słońca. Czy może być coś bardziej pięknego u schyłku lata? Telewizja? Ponoć kłamie.

portret użytkownika maciej1965

Tusk boi się konfrontacji z PiS:

Dobre posunięcie JK

wywiad psuło przekrzykiwanie się dziennikarzy z premierem, nie profesjonalnie przygotowane ale nie dał się wyprowadzić z równowagi, duży plus

PERŁA MIĘDZY WIEPRZE...

I TYLKO TAK MOGĘ NAPISAĆ O NAJWYBITNIEJSZYM POLSKIM POLITYKU JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. MY, POLACY Z KRWI I KOŚCI MAMY JUŻ TYLKO JEGO, DLATEGO ZRÓBMY WSZYSTKO ŻEBY WYGRAŁ NA 80%

portret użytkownika PS

Fakt

Szacun dla Pana Jarosława. Ja w takiej sytuacji, kiedy dziennikarka nie pozwala spokojnie powiedzieć do końca i przekrzykuje pewnie bym się zdenerwował albo i wymiękł.
Pozdrawiam PS

Pani EwoAping

Robimy wszystko by tak sie stalo. Polonia zaglosuje na 100%.

Zepsuc nam moze i to napewno przybysze z Polski. Oni sa bez serca. By zdobyc prace i jednego centa wiecej zapisuja sie do J E C H O W  Y - sekty.

Za pare dni podam w jakim kraju i rejonie.

Pozdrawiam

Debata J.Kaczyński -dziennikarze

jNie oglądam telewizji ,ale w piątek skusiłam się ze względu na J.Kaczyńskiego.To co przygotowali  tkz.dziennikarze nie można nazwac gościnnością ,bo J.Kaczyński był gościem tych dwóch stacji.Mimo szczeniackiego zachowania tych pożal się Boże dziennikarzy,Premier Kaczyński pokazał klasę i wręcz ośmieszył D.Gawryluk która chciała dorównac w chamstwie dziennikarzom tvn-u.

:) Dyszka

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Nic nie widziałam i nie słyszałam, bo jeżdżę służbowo za chlebem po Polsce, ale - jak widzę - nie jest źle i z przyjemnością daję dyszkę :)

Pan Jarosław wyluzowany i dowcipny. TEGO NAM TRZEBA :))

Parafrazując: "Panie Jarku, Pan się nie boi, pół Polski za Panem stoi"

Re: Wywiad Jarosława Kaczyńskiego - mistrzowskie posunięcie.

Nie oglądałam bo...przegapiłam. Wierzę Wam, że tak było jak piszecie o jarosławie kaczyńskim i cieszę się z tego. Skoro tak wielu z was ma uwagi do dziennikarzy, to radzę byśmy przestali wspierać E.Gawryluk i nie kupowali UWAŻAM RZE (inaczej pisane, cha, cha)