Co dalej z Niepoprawnymi?

portret użytkownika Redakcja
Antek. Wersja końcowa.
Blog

Drupal szaleje, serwer kuleje, przypominamy więc nasz apel sprzed 2 miesięcy. Chcesz rozśmieszyć Pana Boga? Opowiedz mu o swoich pewnych planach... My też mieliśmy pewne plany i oczywiście... No, sa aktualne, ale cierpliwości potrzeba nam wszystkim więcej, niż pierwotnie zakładaliśmy.

   Oczywiście trwamy, działamy, ba – w przeciwieństwie do Polski pod rządami PO i wbrew globalnemu i lokalnemu kryzysowi – rozwijamy się. Niedawno pisaliśmy o naszych planach – powoli plany inspirowane Waszymi życzeniami i marzeniami Redakcji stają się rzeczywistością.

   Wiemy już dokładnie czego chcemy, dokąd zmierzamy i kiedy tam dojdziemy. Zaczynając od końca: już właściwie jest gotowa wersja beta do testów. Testy potrwają jeszcze czas jakiś - chodzi o wyeliminowanie maksymalnie dużej liczby nieuniknionych błędów i potem już wszystkie skarby będą Wasze, Blogerów Niepoprawnych. Będą Wasze tym bardziej i tym łatwiej, że Niepoprawni staną na nowoczesnym, szybkim i wydajnym serwerze. Jakie to skarby zapytacie? Pewne szczegóły klarować się będą w trakcie prac, ale już teraz wiemy, że Niepoprawni otrzymają możliwość oceny nie tylko tekstów, ale i komentarzy. System ocen „lubię” (thumbs up) i „nie lubię” (thumbs down) pozwoli na eksponowanie najlepszych komentarzy – dwa z nich widoczne będą u góry strony. I odwrotnie – komentarze najniżej ocenione będą automatycznie „ukrywane” - chociaż z możliwością odsłonięcia ich przez ciekawego czytelnika. Liczymy, że system ten wpłynie na poziom dyskusji, bo przecież „byle czego się nie pisze” :)

   To, co będzie widoczne na pierwszy rzut oka, to nowy layout, czyli wygląd strony. Notki promowane będą na różnych poziomach: ta jedna, jedyna i wybrana na samej górze, poniżej trzy kolejne i tak dalej. Użytkownicy Niepoprawnych zyskają łatwy dostęp do bazy tekstów, którą będzie można szybko przeszukiwać wedle wybranych i różnorodnych kryteriów.

   Świat jest jednak okrutny i pełen materialistów. Za wszystkie ułatwienia, udogodnienia, nowatorskie rozwiązania, cudeńka i gadżety trzeba zapłacić. Znaleźliśmy dobrą, zagraniczną, specjalizującą się w takich pracach firmę. W dodatku – last but not least – nie jest to droga firma. Niestety, pracy jest ogrom. Pomyślcie: wszystko, co przez ostatnich prawie 5 lat napisano na Niepoprawnych, trzeba przenieść do nowej bazy, starannie poukładać by tworzyła bezawaryjną całość i atrakcyjnie opakować. Dlatego będziemy wdzięczni za pomoc Niepoprawnych. Wszyscy będziemy wdzięczni za każdą DOBROWOLNĄ wpłatę przeznaczoną na pokrycie ostatniej raty wynagrodzenia dla pracującej dla Was firmy softwarowej. Ostatniej i najmniejszej– dwie pierwsze płaci administracja z zarobionych i zaoszczędzonych pieniędzy. Skarbonka, do której zbieramy na opłacenie serwera pozostaje – tylko tak możemy pokrywać koszty funkcjonowania Niepoprawnych.

Bądźmy razem Niepoprawni – to nasza siła.

I najbardziej aktualne: nachalnego Drupala napadającego Was przy próbie dodania komentarza lub notki traktuje się przyciskiem "Odśwież" przeglądarki. Najwyżej Wasz tekst doda się kilka razy. Ale utrzymanie porządku (w szerokim tego słowa znaczeniu :)) to już nasze zadanie... :)

przedatowane z 30 VI 22:30 SG
aktualizowne 27 X SG

9.94643
Średnio: 9.9 (56 votes)

powodzenia...

czyli skromnie dodając - trzymamy kciuki...

===

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Wszystkiego dobrego

Czekam z niecierpliwością

Pozdrawiam

AS

No dobra ! Nowy puder i bardziej wyrafinowane instrumenty

dla werblistów na występach gościnnych. A te "skarby" dla Blogerów Niepoprawnych - dalej Atilla na białym koniu w blasku pochodni ?

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Oj nie!

Na białym koniu będzie generał Anders w solidnej obstawie żandarmerii i wiernych weteranów, nową partię dostaną puzoniści, a zamiast pudru pomalowane zostaną "nawet plecy tych co siedzą z tamtej strony - na różowo".
P.S. to werbliści maja bardziej wyrafinowane instrumenty? Pałeczki z turbodoładowaniem?
Pozdrawiam :)))
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Smok Gorynycz

Brzmi tajemniczo i trochę straszno - fragm. o żandarmerii i wiernych weteranach nie wieszczy zapowiadanych rewolucyjnych zmian, ten o puzonistach, mających zastąpić instrument Jankiela też niezbyt optymistyczny...
Chyba. że coś nie tak odczytałam.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Puzony brzmią tak triumfalnie i radośnie

A werble są nazbyt unifikujące marsz ku świetlanej przyszłości. O instrument Jankiela się nie martw: cymbałów nie zabraknie. Nasz Attyla jest w porządku, biały koń da mu oprócz mobilności jeszcze dodatkową "wyględność", a obstawa wiernych weteranów nie zaszkodzi. Idzie ku lepszemu:)
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

:)

"dalej Atilla na białym koniu w blasku pochodni ? "

o, jejuśku, jakież to ładne... a już myślałem, że to o mnie... ;P :)

pzdr, Hun

Re: "Atilla na białym koniu "

No przecież, że o Tobie !

;);)
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się pomysł z ocenianiem komentarzy i ukrywaniem

tych "najsłabszych". Liczę, że w efekcie przestanie się opłacać pisać bzdury i prowokacje

portret użytkownika Polak2013

Re: Co dalej z Niepoprawnymi?

To prawda, w jedności siła. Jedną gałązkę każdy złamie, wiązki nikt. Te zmiany, o których piszecie,ciekawe.
Na pewno wpłyną na jakość portalu.
Pozostaje czekać. To tylko siedem tygodni.

Pozdrawiam
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

portret użytkownika kassandra

Z nadzieją ...

Może więc zmiany będą wreszcie zachętą aby pisać z myślą o odbiorcy przekazu. I to po polsku, szanując godność osoby Czytelnika. Bez obrażania. I pisać tylko wtedy, kiedy autor ma naprawdę coś wnoszącego do dyskusji (nowy fakt, twórczy czy też krytyczny, ale zawsze konstruktywny komentarz, tło historyczne, logikę etc.).

Czego sobie i Innym życzę

kassandra

Dobrego Dnia Redakcji,Dobrego Wszystkim :)

gość z drogi

i trzymam kciuki :)

rze wu zon pry... " I to po polsku, szanując godność"

bo znaczy sie natomiast po jakiemu sa tu pisane teksty do tych por?

@n0str0m0, - choć nie jestem pytany, to jednak odpowiem...

... na Twoje pytanie. Według mnie teksty na NP są pisane na ogół w języku polskim. Ale są wyjątki. Niektórym się tylko wydaje, że język w którym piszą, - jest językiem polskim. Wstukanie polskich literek wcale nie oznacza, że piszą po polsku. Trzeba je dodatkowo wstukać tak, aby tworzyły wyrazy, zdania i akapity zgodne z zasadami polskiej pisowni i gramatyki. Także owa treść powinna być "ubrana" w odpowiednią formę, wszak nawet bardzo dobra treść w beznadziejnej formie traci na swej wartości. Podobnie, - dobra forma nie uratuje słabego pod względem merytorycznym tekstu. 

Pozdrawiam,
                     
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

portret użytkownika tańczący z widłami

Klany, garda i klakierzy

Bardzo podobają mi się te zmiany. Skończy się wreszcie przebąkiwanie po kontach np : co ten TzW za bzdury wypisuje i stanie się jawność. Każdy będzie mógł jawnie (nawet bez czytania komentarza) skierować kciuk w dół i wysłać swojego "ulubionego" komentatora do piekła.

Konkurencja jako zjawisko jest dobra i pożyteczna a skoro dobra, to dla Niepoprawnych też będzie dobra. Przypuszczam, że potworzą się konkurujące grupki komentatorskie, zajadle lub tylko prewencyjnie zwalczające się wzajemnie.
Może być ciekawe.
Ja jako naturalny portalowy samotnik, praktycznie nie mam szans z "klanami" konkurować.
Pozostanie mi tylko pisanie, króciutkich komentarzy......za to w mnogiej ilości, lub wycofanie się zupełne.
Wniosek.
Zmiany idą ku lepszemu.
Nowy sposób oceny wymusi tworzenie klanów a więc zjawisko bardzo pozytywne społecznie (solidarność obywatelska, więzi społeczne).
Zaś wszelkie indywidualności (mierne i mniej mierne) albo się przebiją i stworzą wokół siebie swój własny klan klakierów (gardę) albo thumbs down.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

TzW, - Twoje obawy są bezpodstawne

Możliwość, jaką wkrótce będą mieć Użytkownicy NP, a chodzi mi o możliwość posłania komentarza do "piwnicy" przez nas tu piszących, - nie ma w swej istocie zadania tworzenia się klanów - jak nazwałeś.

Jeżeli komentarz będzie się odnosił ad rem, nie zaś ad personam, to nie masz się czego obawiać. Każdemu wolno w komentarzu przedstawić swój pogląd, swoje stanowisko wobec poruszanego wątku, czy to w artykule czy komentarzu innego Użytkownika. Tym bardziej takiego, który jest napisany po polsku, nie zaś taki, który... otarł sie tylko o nasz język.

Chyba nie masz racji, że bez czytania komentarza można będzie posłać komentarz "do piekła" - jak napisałeś. Wydaje mi się, że poważni Użytkownicy na taki "chwyt" nie pójdą. Przecież nie awersja czy antypatia do adwersarza utrwalona stereotypem ma być dominującą, a... treść, którą zawarł w swoim komentarzu.

 Przyznam Ci się, że w mojej ocenie 75% Twoich komentarzy wybitnie mi nie pasuje, ale nie oznacza to, że za każdym razem bez czytania miałbym Twój komentarz posyłać "do piwnicy". A może akurat któryś z nich będzie z tych pozastałych 25%? Może będzie na tyle wartościowy, że warto go zostawić "na górze" i poprowadzić merytoryczną dyskusję z Twoim udziałem? Spierać się można, ale na argumenty. Tylko taka dyskusja będzie miała wartość, a w efekcie może doprowadzić do wspólnie wypracowanego poglądu. Ale warunek: wszyscy uruchamiamy cechę o nazwie "samokrytcyzm". Bez niej każda dyskusja jest po prostu bezprzedmiotowa i może doprowadzić do tego, że któremuś z nas "puszczą hamulce". Wówczas może się zdarzyć zupełnie niepotrzebny atak personalny.  

Może się także okazać, że ktoś z Użytkowników na NP notorycznie będzie się zachowywał w swoich tekstach tak, jak troll. Wówczas jest zrozumiałe, że po przeczytaniu nicku autora komentarza,... bez czytania poślemy jego komentarz "do piwnicy". Ale  - jak przypuszczam - będą to sporadyczne przypadki.       

Pozdrawiam,
                     
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

portret użytkownika tańczący z widłami

W zasadzie i piwnicach można znaleźć coś urokliwego

Ja nie twierdzę, że dodanie możliwości oceniania komentarzy ma samo w sobie za zadanie tworzenie klanów na portalu. Wspomniałem jedynie o możliwości zaistnienia takiej tendencji do tworzenia się grup wzajemnej adoracji, jako skutku ubocznego.

Bardzo się cieszę, że akceptujesz aż 25% moich komentarzy. Oznacza to, że należysz do moich najzagorzalszych zwolenników na portalu, to po pierwsze a po drugie, że odrzucisz tylko 75% z tego co piszę.
Bardzo cieszy mnie również perspektywa osiągnięcia poziomu 50% akceptacji (np)moich komentarzy przez użytkowników portalu , gdy tylko stanę się mniej kontrowersyjny i dorównam do szeregu.
Pytanie tylko, czy moje niekontrowersyjne (przeciętne, wypośrodkowane, wspólne, jednolite i jednorodne) komentarze będę miały jakąkolwiek wartość (choćby dla mnie) i czy powielając przytakiwanie będę sobą ?
Na te pytania będę musiał sobie odpowiedzieć sam.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

TzW, - nikt nie oczekuje od Ciebie przytakiwania

Niektórzy twierdzą - zresztą błędnie, - że z racją podobno jest tak, jak z d**ą.... Każdy ma swoją. Jest to błędne stwierdzenie. Wystarczy bowiem, że ktoś uzasadni swą rację dobrze faktograficznie, a trafią owe argumenty do adwersarza, wówczas udowadniana racja nie będzie już tylko jego, ale także i adwersarza, którą przyjmie. Zatem nie może być tak, że jedna d**a należeć będzie do dwóch i więcej dyskutantów.

Pisząc powyższe - chciałem Ciebie przekonać i namówić, abyś zaczął stosować w swych tekstach bardzo mocną argumentację. Może kogoś przekonasz do "swojej" racji??? 

Pozdrawiam,
                     
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

portret użytkownika tańczący z widłami

Mocna argumentacja subiektywana

Dobrze spróbuję. Choć na poparcie sporej części tez, argumenty bardzo trudno znaleźć, bo albo nie istnieją, albo są subiektywnym obrazem zarysowanym przez inna osobę, co czyni je zupełnie bezwartościowymi.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

@ Redakcja NP.

Oczywiście trwamy i czekamy na modern design :-))
alle, proszę ten młodziutki Bieliczek w koronie, niech zostanie, OK ?
pozdrawiam

Re: @ Redakcja NP.

Dopisuję się do prośby, Bieliczek jest cudny! :-)

portret użytkownika Szary kot

Bez Bieliczka

z gestem Kozakiewicza nie byłoby Niepoprawnych.
Proxeniu, Marusiu, z pewnością zostanie.

Też go uwielbiam - taki cudny z niego zadziornik, a korona jakby deczko za duża... :)))))

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

@ Szary Kot

Właśnie, jest tak, jak napisałaś, "taki cudny z niego zadziornik", to jest to :-)

@ Proxenia @ Szara Kotka...

....ale jesteście fajne Dziewczyny.
Ten Bieliczek ma jeszcze coś... ja w nim widzę nadzieję na Nową, Odrodzoną Polskę.
Dobrej nocy,
Marek
ps.
... jestem pewny, gdy ten Maluszek podrośnie, to nie da sobie w "kaszę dmuchać".

:-)

O, Satyr, cieszę się.

RE: nowa odsłona Niepoprawnych tuż, tuż ...

Droga Redakcjo,

Już sie cieszę i wesprę, jak wrócę na łono (Polski). "Alleluja i do przodu" - mówiąc Ojcem Dyrektorem.

Pozdrawiam Niepoprawnie ze Szkocji

krisp

portret użytkownika mrok13

Polak to honor. Pozdrawiam

Polak to honor. Pozdrawiam Niepoprawnych  i  mam nadzieje że damy radę dalej tak szybko się rozwijać.

a mnie wszystko się podoba

akacjonata

Niepoprawni.pl to dobry przekaz dla każdego odbiorcy,który chce uzdrowić Polskę i przy okazji Polaków,jest ciekawie,śmiesznie, czasami dziwnie,ale to jest siła ludzi tworzących Niepoprawni.pl,ale jest coś z Polski moich dziadków i rodziców tej Polski już nie ma,ale można ją pamiętać i rozkochać nasze dzieci, tej Polski dwudziestolecia gdzie była niepodległość i miłość do ojczyzny mimo nędzy,bogactwa,ale była to Polska kolorowa (nie mylić z kolorem tęczy),wielokulturowa,ale Polska,a teraz jak zostali sami Polacy, bo reszta wyjechała to jesteśmy stasznie smutni oprócz mnie i reszty,która nie wyjechała.

portret użytkownika tańczący z widłami

Prowokator, koniec , kropka.....Zostaną sami poprawni :)

Cyt : Teraz rozumiem, dlaczego prowokator z tryzubem

Anna., 4 lipca, 2013 - 13:08
tak się wystraszył opcji oceniania komentarzy. I nie mogę się doczekać możliwości ich usuwania przez samych blogerów - przynajmniej będą mogli to zrobić, jeśli zechcą. Dość plucia nam w twarz!
Piszę pod postem, a nie pod komentarzem prowokatora, bo nie chcę nań patrzeć ani go dotykać, a przemilczeć tej obrzydliwości nie zdołałam." kon. cyt.
------------------

Tak jak podejrzewałem. Komentarze jednostek niepoprawnych i niezgrupowanych, nie będą miały szans na zaistnienie.
Zostaną sami POPRAWNI.
Cieszę się i czekam na to, bo to będzie dowód na postawioną przeze mnie tezę.

Prowokator, koniec, kropka.

NIEPOPRAWNI DLA POPRAWNYCH ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Re: Prowokator, koniec , kropka.....Zostaną sami poprawni :)

Uważasz się za niepoprawnego, i to niepoprawnego inaczej? Pochlebiasz sobie.

portret użytkownika tańczący z widłami

Tylko inaczej ;)

Tylko inaczej ;)

Bo jak widzę (Twoja wersja), tylko wyselekcjonowani wybrańcy mogą być niepoprawni.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Re: Tylko inaczej ;)

Ty mienisz się niepoprawnym inaczej. To brzmi intrygująco, a tymczasem... jak by tu powiedzieć... nic.

portret użytkownika tańczący z widłami

Re: Re: Tylko inaczej ;)

Jakby to powiedzieć, hmm, dobrze powiedziane.
Ktoś rozmawia z ....nic.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Re: Re: Re: Tylko inaczej ;)

I rozmawia oczywiście niepoprawnie inaczej? ;-)))

Ten komunikat powinien wisieć na SG od 4 lipca do wprowadzenia

w życie nowej odsłony !
Nawet "podliftingowałabym" go jakimś kolorem, niekoniecznie czerwonym, żeby walił w oczy.
Do wersji obrazkowej już Redakcji nie będę namawiać, choć praktyka pokazuje, że też by się przydała...

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

portret użytkownika ossala

Po tym komunikacie zmiana powinna być wprowadzona ASAP!

Lub powinien się pojawiać komunikat: "Serwis nieczynny do odwołania".

Wielu się cieszy, że mimo niewygód portal chodzi !

Niewielu potrafi to docenić.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

portret użytkownika ossala

Contessa, to biedne jest tych niewielu.

Z pozdrowieniami

Całym sercem jestem z Wami

Niemal codziennie zaglądam na Niepoprawnych, cieszę się, że się rozwijamy,jesteście WIELCY :)
Pozdrawiam ciepło

@

...bardzo sie cieszę, że idzie nowy powiew w niepoprawnych, nowy wygląd SG jest bardzo ważny ...pozdrawiam redakcję...oczywiście niepoprawnie :)))

@ Witaj Zacny Kogucie...

... masz rację ! Idzie Nowe.
Pora powołać *Bractwo Przyjaciół Bieliczka*.
Koniec z kurnikami.
Wieść gminna niesie, że pewna Perliczka z Krakowa, wypowiedziała posłuszeńtwo kogutowi Dyrektorowi.....
może wróci na "stare śmieci" ??
pozdrawiam,
Marek

@witaj Marku

he he...wszystko się zgadza...pokazała wała i wskazała kto z Kogutów ze służb, a kto Kogut Debil...bardzo słuszną analizę zrobiła i towarzystwo się jednak wykrystalizowało ...pozdrawiam niepoprawnie drobiowo:))

@Redakcja

No to już nie będę klęła przy wklejaniu enty raz tej samej notki. Czekać będę cierpliwie :-)
I żeby nie było za słodko, łyżeczka dziegdziu. Czy musi mnie tu straszyć reklama tvn?! Dobrze płacą? ;-)

Pozdrawiam
Katarzyna

Dobrego Dnia Polsko,Dobrego Wszystkim :)

gość z drogi

Troszkę mnie nie było ale stęskniona za moim portalem ,biegnę przywitać się 

i powiedzieć WAM,droga Redakcjo i szanowni PISzący i Czytający,ze bez WAS ciężko się żyje....

Ach te Nocne Rodaków rozmowy...:)

te przekomarzanki ,celne uwagi...i ta nasza wspólna troska o Polskę ...i ten

Wspólny Zjazd tych co w Kraju i zagranicą....:)

Witam Paryż,Niemcy ,Wyspy,tych ze Skandynawskich również i tych zza Oceanu,szczególnie....bo są tak daleko...od Ojczystej Ziemi...

"Zeby Polska była POLSKA" tak nam daj Dobry Boże :)