[relacja]Benefis Bronisława Wildsteina

portret użytkownika Redakcja
Kultura

14 grudnia w Teatrze Kamienica odbył się Benefis Bronisława Wildsteina zorganizowany przez Wydawnictwo Fronda oraz Zysk i S-ka Wydawnictwo.Relacja dzięki uprzejmości Frondy.

Spotkanie poprowadził Robert Mazurek, zaś śpiewał i grał na pianinie Leszek Długosz. Ze swoimi tekstami wystąpili: Jan Polkowski, Dariusz Karłowicz, Andrzej Dobosz, Marek Nowakowski. Dodatkowo wieczór umiliła swoim śpiewem Andżelika Górny. Udział wzięli także: Jan Pospieszalski, Włodzimierz Bolecki, Ryszard Legutko, Tomasz Żukowski. Przepytywani przez Bronisława Wildsteina byli Piotr Zaremba i Michał Karnowski. Przybył również wysoki przedstawiciel ambasady węgierskiej Imre Molnar wraz z zespołem z Siedmiogrodu.

Benefis związany był z wydaniem wywiadu rzeki "Niepokorny" oraz powieści "Ukryty". Część sceniczna trwała około dwóch godzin, później goście raczyli się sobą, trunkami i jedzeniem w foyer teatru. Ostatni goście opuścili Teatr Kamienica około północy.

image
image
image
image

0

Moze to głupie pytanie

Czy to ten Andrzej Dobosz, który wystąpił w "Rejsie"?

@ tł

Coś podobnego. To juz mocno starszy pan, nieźle starszy nawet ode mnie ;-).
On kroił wtedy spódnice bananowe?
Miałam taką, ale z "ciuchów".
Z Doboszem w latach 70. jeździłam tym samym autobusem z Żoliborza na Krakowskie (tzn. każde stało w tym autobusie osobno, bo się nie znaliśmy). Pamiętam jego charakterystyczne perorowanie, kiedy miał rozmówcę.

@ tł znowu

Czyli poniekąd człowiek renesansu.
Ja wtedy jego perorowania nie byłam chyba w stanie docenić, za młoda i z głupia byłam, czy co. Wydawało mi się takie trochę nieznośne.
Nie wiem, czy później, dojrzalsza, bym zdanie zmieniła... Ale to już mój problem.

Re: @proxenia

Panie w piwie - jak mawiał o redaktorkach tego wydawnictwa adiunkt na moim wydziale, inteligentny ekscentryk, który tam coś publikował.
:-)