Przedszkolne postępy etatyzmu

portret użytkownika Bacz
Kraj

Z dnia na dzień Polska stacza się w totalitaryzm, urzędnicy zaczynają kontrolować coraz więcej aspektów życia rodzinnego obywateli, nasila się propaganda i indoktrynacja społeczeństwa jedynie słusznymi, wybranymi przez biurokratów, ideami.

Jak doniósł portal korwin-mikke.pl http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/men_bedzie_... urzędnicy z MEN zadecydowali, że w serialu telewizyjnym będą za pieniądze podatników "reklamowane" przedszkola.

Przede wszystkim w ogóle mam poważne wątpliwości czy wychowywanie w przedszkolu dzieci jest lepsze niż np. przez niepracującą matkę. Powiem więcej, że według mnie nie da się udowodnić że jedna metoda wychowania dzieci jest lepsza od drugiej przede wszystkim dlatego że nie ma ustalonego człowieka "idealnego". Każdy z nas jest inny, ma inne zalety, trudno powiedzieć które zalety są cenniejsze od innych. Czy te cechy które się kształtują w przedszkolu będą indywidualnie i społecznie korzystniejsze od tych cech jakie się kształtują u dziecka wychowywanego przez matkę? Trudno powiedzieć, ja bym raczej wskazywał, że w ogóle przedszkola to w historii rzadko występowały. Skoro ludzkość tysiące lat się rozwijała najczęściej właśnie bez przedszkoli to znaczy że nie jest to niezbędny składnik życia społecznego. W tej sytuacji popieranie przez urzędników wychowania przedszkolnego jest marnowaniem pieniędzy na działania nie dające społecznych korzyści, a można podejrzewać że nawet szkodliwe.

Bacz

3.75
Średnio: 3.8 (4 głosy)