Nachalni są ci nie-Polacy i zuchwali

Kraj

Dzis mnie zaciekawil kawalek listu abp Ozorowskiego, a konkretnie to jak wygrubila pewne slowa niezalezna. Oto zrodlo:
http://niezalezna.pl/35444-mocne-slowa-arcybiskupow-o-zniewoleniu-narodu

- Zniewolenie, które w historii odrzucaliśmy orężem, teraz znalazło inne ścieżki do umysłów wielu Polaków. Czynią to głównie ci, którzy mieszkają w Polsce, ale nie są z Polski. Oni to opanowali większość mediów i starają się trzymać w ręku rząd dusz. Każą zapominać o zbrodniach, aferach, przekłamaniach, a cieszyć się z przysłowiowej miski soczewicy. Wolność i pamięć warunkują się wzajemnie. Rozłączone tracą sens istnienia - czytamy w liście pasterskim abp. Ozorowskiego.

Zwraca uwage, ze wygrubiono slowa o zniewoleniu, zbrodniach, aferach. Ale dziwnym trafem nie wygrubiono tego zdania:  Czynią to głównie ci, którzy mieszkają w Polsce, ale nie są z Polski.

Nie dziwota to wprawdzie, skoro ta sama gazeta polska importuje jakichs „Samuelow Pereirow” czy tez innych „Dawidow”. Wiec czemu mieliby wygrubiac slowa o tych co mieszkaja w Polsce, ale nie sa z Polski? Bo w sumie jak sie nad tym zastanowic to dosc ciekawie to ujal arcybiskup. Moznaby sie nad tym zatrzymac, moznaby zadac pytanie: o kimze mowi arcybiskup? O kogo tu chodzi? Nie sa z Polski to skad oni sa? Z jakiego kraju, jakiej narodowosci, jakiego plemienia?

Ale gazeta polska nad takimi glupotami sie nie bedzie zatrzymywac. Beda jak to sie przyjelo, zajmowac „aferami, przeklamaniami, zbrodniami, zniewoleniem” ale nie tym skad sie to wszystko bierze. Juz lepiej w temacie swoje dodal Krzysztof Czabanski, ktory to na swoim blogu chlapnal taki tekst: „Gdy czytam np. Grzegorza Hajdarowicza, Agnieszkę Kublik, Tomasza Lisa, Wojciecha Maziarskiego, Wojciecha Mazowieckiego, Janinę Paradowską i Pawła Wrońskiego, to przypomina mi się arcydzieło »Przygody dobrego wojaka Szwejka«. A zwłaszcza jeden cytat: »Nachalne są te kurwy i zuchwałe«".

 

9.25
Średnio: 9.3 (12 votes)

Re: Nachalni są ci nie-Polacy i zuchwali

Ja, nie będę wnikał co i kto pogrubia, zaznacza??? Dla mnie istotne jest sama treść tego kazania, przesłania... Ale, to tylko pojedyńczy biskup czy arcybiskup, jest w stanie stanąć na wysokości zadania, w wypełnianiu misji ewangelizacji??? Pytanie: dlaczego ten list pasterski nie jest listem episkopatu??? Nie jest listem pasterskim do wiernych w każdej parafi??? Dlaczego nie jest listem, jako ispiracja dla proboszcza w kazaniach dla wiernych??? To, nie jest dobry sposób na jedność chrześćjan, to tylko rodzynki w gorzkiej rzeczywistości. Ale dobre i to... Pzdr.

balsam

A powiedz mi panie, czemuz to jak Natanek mowi jak jest to go Pieronki z buta? A bo wszedzie sie to cos zagniezdza.

jaka jest prawidłowa waga

W niedzielę

 czytano komunikat Konferencji Episkopatu POlski o Intronizacji Chrystusa Króla, w którym hierarchowie Kościoła w POlsce wyraźnie dystansują się od tej idei. Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, by jak przed wiekami Jan Kazimierz oddał nas w opiekę Matki Boskiej, tak teraz oddać nas w opiekę Chrystusa Króla. Przy okazji rozwiązałby się problem, kto ma zostać królem Polski:) 

Po zapoznaniu sie z zyciorysami naszych pasterzy

nie mozna niczego dobrego sie po nich spodziewac. Od żydostwa w episkopacie aż sie roi, Pan Bog nie musi nas karać da nam tylko właśnie takich pasterzy jakich mamy i już po nas. Kiedy chodzi o sprawy wiary, moralności nawet o zamach w Smolensku gudłaje siedzą cicho, albo wręcz sączą jad krytuki w obec ludzi walczących o prawdę. Alw gdy dotyczy sprawa ich majatków lub remt czy emerytur o wtedy tak japy drą i "wlaczą" o prawo i sprawiedliwość. W pełni popieram opinie Ks. Natanka o nich pasibrzuchach, masonach i nierobach wśród nich nie brakuje wszelkiej maści Bolków i konfidentów z własnej nieprzymuszonej woli. Tacy będą popierać ideę Intronizaji Chrytusa?

lepiej by brzmiało - panny sprzedajne?

A zwłaszcza jeden cytat: »Nachalne są te kurwy i zuchwałe«".”

----------------------------------------------

Czytałem ten cytat powielokroć i przyznaję, że nie rozumiem skąd to oburzenie w mediach. Przecież wyrazy nachalne i zuchwałe są napisane zgodnie z zasadami języka polskiego.

Re: Nachalni są ci nie-Polacy i zuchwali

http://www.lektury.one.pl/Biblia/i/61.php

tam: "PRZYMIOTY BISKUPÓW.
1 Niezawodna to prawda: Jeśli kto pragnie biskupstwa, pragnie dobrej sprawy.
2 Biskup więc ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, roztropny, roważny, wstydliwy, gościnny, do nauczania zdatny;
3 nie winopilca, nie gwałtownik, ale skromny; nie swarliwy, nie chciwy,
4 lecz domem swym dobrze zarządzający, trzymający swe dzieci w uległości, z wszelką czystością.
5 Jeśli zaś kto nie umie własnym domem rządzić, jakże będzie miał pieczę o kościele bożym?
6 Nie nowonawrócony, aby wzbiwszy się w pychę, nie wpadł w sąd diabelski.
7 Lecz ma mieć i dobre świadectwo od tych, co są zewnątrz, aby nie wpadł w urąganie i sidło diabelskie.|

Wielu z nich

pracuje dla lucyfera

Odrazu widać...

jak zależna jest, ta "Niezależna"!. To kanał dla gorzkich żalów. Zebrać płaczki w jednym miejscu, bo wtedy nie wyjdą na ulicę. Będą stosować onanizm klawiaturowy!. Licytować się w bojowości. Jest takich portali, kilkanaście...

portret użytkownika Nulka

Rozumiem, - Panu się widzi,

że jak się człowiek ukryje pod nickiem 'spiskowy', to już sobie może pozwalać na wszystko. Jak rozumiem - był Pan na Niezależnej.pl, tam Pan to przeczytał i tam, - co? - nie starczyło odwagi, żeby w komentarzach zadać te pytania? Ucieka Pan do 'znajomych' i tu plotkuje? Taak... Tu Pan potrafi być krytyczny, złośliwy, a i plugawy. Czytał Pan teksty redaktorów Samuela i Dawida? Widział ich Pan w przeróżnych akcjach, które jednoznacznie sytuują ich po naszej stronie???  Czy naprawdę wg Pana w takim przypadku samo pochodzenie ich dyskwalifikuje? W/g Pana - nieważne to, że są patriotami i że są z nami na dobre i złe? ZNAJ MIARĘ MOŚCI PANIE!!! Myślę sobie, że to przez takich, jak Pan nazywają nas antysemitami! Uprzejme dzięki!!!

"Nic się nie kończy, jeśli nie kończy się, jak należy"   Agata Christie

Tak sie sklada, ze pana Samuela

zdarzylo mi sie obserwowac. Ciekawa to sztuka. Wyszedl na ulice i nawrzucal Michnikowi. Jak Staruch Michnikowi zrobi plakat to go zamkna w wiezieniu, skaza go wyrokiem itd. Jak pan Samuel nawrzuca Michnikowi to sie nic nie dzieje. A to dlatego, ze jest to zwykla szopka, przedstawienie.

Gazeta Polska jest dzis rzekomo po stronie "patriotycznej" - ale tak naprawde w ogole tam nie jest. Smolensk wykorzystuja, zeby rozgrywac sprawy pod lobby zydowskie. Ich pro-amerykanizm az bije i razi. A przeciez Ameryka to jest kraj obrzydiwy - zaklamany i bombardujacy na lewo i prawo.

Co do antysemityzmu, prosze nie galopowac. Skoro zydzi maja swoj kraj to niech tam rzadza. A Polska z definicji powinna byc Polska. To nie jest antysemityzm. To jest logika. Jesli Polska ma byc rzadzona przez zydostwo to dlaczego ma sie nazywac "Polska". Powinno wymyslic sie jakas inna nazwe - dzieki czemu wielu Polakom w swiecie nie wpadaloby sie wstydzic za to dziadostwo, ktore dzis w Polsce urzeduje.

Razi pania krytyka dzaidostwa i usiluje pani zatkac kumus usta polityczna poprawnoscia ale samo dziadostwo pani nie razi?

Dołączenie każdego do Krucjaty proponuję

Wtedy Nową Polskę się zbuduje
Czystą jak kryształowa woda źródlana
Każdy będzie ją pić z rana
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/
Pozdrawiam

Nie należy krytykować ludzi za nacjonalizm...

madame Nulka. Od tego krok do szufladkowania faszyzmu, antysemityzmu i fobii. Tego w nas szukają i chcą znaleźć, nasi śmiertelni wrogowie, żydzi. Dlaczego nie pisze pani o polakożercach?. Tych złodziejach dóbr narodowych, którzy będąc w naszym kraju gośćmi, czują się tego kraju właścicielami!. Kto jak nie oni, założyli Unię. Kto jak nie oni, procedują tej Unii prawa?. Kto jak nie oni, walczą z kościołem katolickim i nauką prawdziwej historii w Polsce?. Nasza tolerancja, doprowadziła do powstania takich kanalii jak Gross!. Do powstania takich filmów jak Pokłosie. Do zakłamania podstaw holocaustu i do fałszywej prawdy o Jedwabnym. To my przez idiotyczny wstyd, pozwoliliśmy tym kanaliom zawłaszczyć Sejm i Senat. Teraz pozwalamy zawłaszczyć Ojczyznę!. Oni tworzą nam prawo i aparat represji. Oni to prawo egzekwują!. Prawem kaduka!. Tylko ta forma przekonań, ta samoobrona w antysemityzmie, może nas uchronić przed całkowitym unicestwieniem. Nic pani nie wiadomo o katach UB i NKWD paradujących w mycach i mordujących po stachanowsku naszych bliskich?. O ich potomkach, pławiących się w luksusie na sobie przydzielonych synekurach?. Trzeba umieć się zadeklarować po właściwej stronie. Mało tego, wiedzieć która strona jest właściwa!.