Byłem na Święcie Niepodległości.

Kraj

Właśnie wróciłem z obchodów Święta Niepodległości. Spodziewając się że merdia "zaprzyjaźnione" i te "odzyskane" będą kłamały o ilości biorących udział w marszu stanąłem sobie na ulicy Belwederskiej i starałem się policzyć ilość demonstrantów. Wyszło mi że średnio przez sekundę przechodzi ulicą około 50 osób, przemarsz trwał około 20 minut więc wychodzi że brało w nim udział około 60 tysięcy osób. Można powiedzieć że było mniej więcej po równo osób młodych i starszych wiekiem i choć bardzo się starałem nie widziałem ani jednego faszysty. Ani jedna osoba nie przejawiała ochoty do zamieszek ani walki z kimkolwiek. Mieliśmy gości z Łodzi, Białegostoku, Lublina i wielu innych miast. Problemem dla naszej kochanej policji która teoretycznie miała dbać o spokój było to że spokój w naszym gronie był zbyt duży więc postanowili go zakłócić. Ledwo ostatnie osoby doszły do pomnika Dmowskiego a już jakiś idiota zaczął krzyczeć przez megafon zakończenie manifestacji i grozić użyciem siły, pałek itp. Jednocześnie zarówno od Al. Szucha i od Al. Ujazdowskich kordon policji zaczął na nas nacierać zasłaniając się tarczami. Na szczęście po chwili się zatrzymali ale cały czas przez szczekaczki straszyli ludzi że jest to nielegalne zgromadzenie i będą używać środków przymusu. Środowisko Gazety Polskiej ustawiło się z orkiestrą dętą i kolumną poszło naprzeciw policyjnemu kordonowi i polewaczkom ZOMOwskim. Na szczęście suki wycofały się i pozwoliły nam spokojnie przejść pod pomnik Marszałka gdzie odegrano hymn i złożono kwiaty. Potem aktorka Katarzyna Łaniewska uświetniła uroczystość swoim występem. Tu też policyjne suki starały się nam "uprzyjemnić" święto więc udałem się do domku. Najbardziej mnie cieszy to że nie daliśmy się zastraszyć i godnie uczciliśmy nasze Święto Niepodległości. ONR, młodzież wszechpolska i kibice w szalikach byli z nami więc zamieszki były dziełem tylko i wyłącznie lewaków, ich niemieckich towarzyszy oraz prowokatorów z nimi związanych. My nie bierzemy za to żadnej odpowiedzialności. Amen

10
Średnio: 10 (25 votes)
portret użytkownika Polon210

Janie, sercr rośnie jak się czyta Twoją relację - dziękuję :))

Łże media przegięły pałę w zakłamywaniu faktycznego przebiegu Święta - niech to ludziom wreszcie da do myślenia - trzymajmy się razem a ich wygnamy z Polski!!

pozdrawiam

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

100 procent prawdy

Można tylko dodać,że ZOMO było wyposażone w broń na gumowe kule.

11 listopada

to nie święto dzisiejszego establiszmentu ; grupa A atakuje grupę B potem spotkanie w barze media zrobią resztę.

 "i choć bardzo się starałem nie widziałem ani jednego faszysty " jak go chciałeś rozpoznać? nie mamy do czynienia z idiotami ONI wiedzą jak nas zniszczyć!!!

Re: 11 listopada

Nie widziałem bo byłem na Święcie a nie na zamieszkach. Żadna z osób która była z nami nie była agresywna. Podobno trasa łazienkowska była zablokowana przez lewaków. My byliśmy w okolicach pomnika. Lewacy byli wszędzie wokoło.

napisałem o tym co robią Oni

 byłeś grzeczny czy to widzisz w mediach ? ocknij się gdzie żyjesz.

Nie wiem dlaczego policja

 chroniła samochody TVN, a potem się odsunęła - widać to nawet w relacjach TVN. Tak samo czemu samochód TVN miał jakąś tęczową wstążkę na wysięgniku- ewidentna prowokacja czy jak? Zresztą pytanie kto podpalił?

A już najbardziej nie wiem po co wykrzykiwał ten megafonowy policmajster jakieś bzdety. Za komuny ZOMO mówiło: demonstracja jest nielegalna, proszę się rozejść, Wszystko jasne, zanim wyjęli pały. Zostajesz albo odchodzisz. Wszyscy zostali wezwani do rozejścia.

Tu krzyczał: "demonstracja jest nielegalna (czy rozwiązana). Prosimy o opuszczenie miejsca zgromadzenia osoby postronne, kobiety w ciąży, posłów i senatorów oraz inne osoby posiadające immunitet". To znaczy co, inni mają się nie rozchodzić? Albo, że jak odejdą senatorowie i kobiety w ciąży, to zaczniemy pałować jak leci? Kto im pisze takie "przemówienia"?

 

 

ciekawe czy auto mieli ubezpieczone,bo

gość z drogi

przy ich kłopotach finansowych,,,,

moze sami sobie podpalili,by....wszystko wszak mozliwe u takich magików

10

A jaki megafon mieli

Po 130 tys zł sztuka. I na razie są biedni, bo nie mogą go używać zgodnie z przeznaczeniem tj. do niszczenia słuchu.

portret użytkownika sgosia

Janie

Mój syn podobnie to odebrał. Mówił jeszcze o niesamowitym, podniosłym i patriotycznym nastroju wsród uczestnikow.

Byłam, byłam, byłam :)))

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Potwierdzam ponadto, że Marsz został rozbity na wiele odłamów. Media mogły więc w pewnym momencie filmować mniejsze trochę zdezorientowane grupy. Ja sama zamierzałam czekać przy pomniku Dmowskiego (starość nie radość), ale ogłosy i pierwsze fale poszkodowanych skłoniły mnie do wyruszenia w kierunku Marszałkowskiej/Waryńskiego. W stronę Rozdroża zmierzały wówczas w przeciwną stronę setki ludzi z rozbitego Marszu, krążyła pogłoska, że Marsz został zdelegalizowany, więc najlepiej "na własną rękę przedzierać się ..." (rings a bell, heh?). Dołączyłam do tyłów Marszu, zamykanego przez wspaniałą retroguardę motocyklistów, bliżej przodu dotarłam dopiero skrótem pod Hyattem. Jakiś czas szłam przy NAJWIĘKSZEJ FLADZE :) Przeszliśmy pod Ambasadą "zaprzyjaźnionego mocarstwa", Belwederem, Kancelarią... Nie słyszałam, przysięgam, żadnego brzydkiego słowa wypowiedzianego w moim sąsiedztwie, nikt mnie nie popchnął, itp. Jestem pod ogromnym wrażeniem MŁODYCH I STARYCH BOHATERÓW. Chwała im za to! To nieocenione, że można się spotkać w takiej wspólnocie :)

Byłam,byłam... dzieki WAM za TO

gość z drogi

i Młodzi i CI troszkę Starsi

Młodzi niech się uczą i przyzwyczajają,bo my to już ćwiczylismy

Zomo,Gestapo i GAZ wtedy jaruzel,

dzisiaj gazowa ze swą armią przyboczną i prowokatorami

i bojówkarzami z Berlina\

serdeczne pozdrowienia

Jestem dumna ,ze jestem POLKĄ

 

Polska-Włochy

Właśnie trwa mecz. Trener Smuda założył bluzę z Orzełkiem. Dzieci też miały Orła.
Tylko piłkarze z "wężami PZPNu".

A na trybunach skandują: "GDZIE JEST ORZEŁ ? "

 Tak było, co do joty. A

 Tak było, co do joty. A scena z polewaczkami wycofującymi się przed pięknymi dziewczynami z orkiestry dętej - niezapomniana:

Usiłowałem wstawić video wg wskazówek, ale się nie pokazuje. Link jest: http://youtu.be/yvyXWiE9llM

milicja

druga próba wstawienia filmu, własnego zresztą

Orkiestra dęta kontra ZOMO

Chyba się uda (podgląd działa) - doczytałem, że musi być pełna ścieżka, a nie "skrót".

Byłem na Święcie Niepodległości

i nie miałem tyle szcześcia, policja potraktowała mnie gazem, widziałem jak pałowali zwykłych ludzi. Za co? Rozdawałem tylko gazetki organizatorów, inni "zawinili" bo przyszli świetować Dzien Niepodległosci.

portret użytkownika sgosia

Woj. Slawek

Wśród tych "winnych" byl mój syn i jego koledzy.

Re: Byłem na Święcie Niepodległości

Za to bardzo kulturalnie traktowali niemieckich i polskich lewackich bojówkarzy.
http://www.youtube.com/watch?v=l-PeRCrIuWM

pozwolili im schronić się w lokalu Krytyki Politycznej i zadbali żeby nikt im krzywdy nie zrobił. Lewak który ich zaprosił do Polski chronił drzwi od zewnątrz żeby policja im nie przeszkodziła. Powinien odpowiadać przed sądem ale lewacy są w Polsce bezkarni.

Re: JaN

Tam było to pyszczydło tvn-owskie z Krytyki Politycznej.Jasna sprawa,że musiał brać udział w zorganizowaniu dla tych drani lokum,żeby mogli odpocząąć po dobrze spełnionym zadaniu.Jasna cholera mnie bierze,przeciez działania tego gnojka powinny zostać obnażone przed całą Polską,tak jak i działalność policji,która uzywała siły tam gdzie nie powinna.
Czuję jak mi sie wątroba wywraca z wściekłości na druga stronę.

portret użytkownika AnnaZaczek

zła

Także byłam na marszu i jestem niesamowicie zła, że to wszystko tak się potoczyło, aż brakuje mi slow. Jak można tak zohydzić to święto. coś okropnego

AnnaZaczek

Rozumiem Twoją złość, ale zaręczam Ci, że przywykniesz do jeszcze większych podłości władzy.
Do steru powrócili szerokim frontem spadkobiercy morderców z Katynia i tysięcy katowni ubeckich na Polskiej ziemi.
Urban, wolski, i inne czerwone dynastie, to nie osoby.
To jądro i symbol komunistycznego zniewolenia w PRLu.
Nie ma takiej podłości, przed którą się cofną.
Tak im nakazał ich bożek, lenin.
Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma