Déjà vu

Blog

Doskwiera mi uciążliwy stan umysłu, podczas którego wydaje się, że „to już kiedyś było”
Déjà vu.
Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego (KPZR, ros. Коммунистическая партия Советского Союза – КПСС) – ostatnia nazwa założonej w 1903 partii komunistycznej, rządzącej w Rosji i ZSRR od 1917 do 1991 (1903-1912 SDPRR, Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza Rosji, frakcja bolszewików; 1912-1918 SDPRR(b), Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza Rosji (bolszewików); 1918-1925 RPK(b), Rosyjska Partia Komunistyczna (bolszewików); 1925-1952 WKP(b), Wszechzwiązkowa Partia Komunistyczna (bolszewików)).

Kto głosował na KPZR?
Dla kogo była ta partia?
Oczywiscie dla młodych i wykształconych, jak głosiła sowiecka propaganda.

Mit wykształconych z dużych miast jest umacniany przez dzisiejszych propagandzistów trzymajacych wladzę w IIIRP.

Ludzie o poglądach prawicowych i konserwatywnych to osoby bez wykształcenia, mieszkające w małych miejscowościach, najczęściej w podeszłym wieku – taki stereotyp od lat dominuje w mainstreamowych mediach. Jak mantrę powtarzają go dyżurne autorytety, dziennikarze, publicyści. Pogardliwemu słówku „moher” towarzyszy uśmiech politowania. Prostaczkom przeciwstawiany jest obraz „młodych wykształconych, z dużych miast”.To ludzie sukcesu, młodzi, znający języki, po świetnych uczelniach.

„Mohery” głosują na PiS, słuchają Radia Maryja, są ciemnogrodem. Młodzi i wykształceni głosują na Platformę Obywatelską, polskość nie jest dla nich trendy, są „obywatelami świata”.
Oni mają swoje szkiełko dla wykształciuchów, swój niezbędnik inteligenta i swoją partię milości - PO.

Bo historia lubi się powtarzać......, by ....

9
Średnio: 9 (9 votes)

Podobieństwa są imponujące.

Nie tylko te ideologiczne ale nawet w partyjnym logo. Oba nawiązują do granic Polski z tym, że to PZPRowskie jest kanciaste a POwskie zaokrąglone, ale to pewnie skutek Okrągłego Stołu. A poza tym wsio ryba!
Pozdrawiam