Czy rządzą nami debile?

portret użytkownika yupiter
pobrane.jpg
Kraj

Często słyszę od znajomych stwierdzenie, że rządzą Polską ludzie , którzy nic nie potrafią a ich iloraz inteligencji jest zbliżony do zera. I spotyka ich wielkie rozczarowanie , kiedy słyszą mój sprzeciw i moje zdanie na temat ludzi , którzy od 1989r z małymi przerwami rządzą Polską. Te malutkie przerwy to oczywiście rządy Premierów Olszewskiego i Kaczyńskiego. Moje zdanie jest jednoznaczne. Rządzą nami cwaniacy, hochsztaplerzy oraz ludzie powiązani z służbami specjalnymi PRL. Natomiast debilami są ci , którzy na nich głosują oraz największa grupa niegłosująca, dla których wybory to strata czasu. Jedyną opozycją w Polsce jest PiS ale tak jakby tej opozycji nie było. Nie mam informacji na temat tego co PiS robi, jakie ma stanowisko w kluczowych dla państwa i obywateli sprawach. Kompletna cisza. PO i Tusk niszczą Polskę a opozycja coś tam mówi cichutko, że ma inne zdanie na ten temat. PiS i Kaczyński w Kijowie to temat prawicowych mediów a tak naprawdę to mnie to mało obchodzi. Wiem, Ukraina wolna i niepodległa to ważna sprawa dla Polski ale ważniejsza dla mnie jest Polska tu i teraz. Ważne dla mnie jest to w jaki sposób PiS chce odsunąć liberalno-komunistyczną mafie od władzy? Co zrobi PiS jak dojdzie do władzy i jak chce przekonać ludzi aby na nich głosowali. Teraz minimalna i mało znacząca przewaga PiS w sondażach to wynik nieustannych wpadek PO, arogancji , afer i niszczenia Polski. Uważam, że gdyby opozycja wykorzystywała odpowiednio to wszystko co robi PO i Tusk , lub czego nie robi to PO w sondażach miałoby najwyżej 5% . Tak więc nie rządzą nami debile, debilami są ci co zgadzają się z takimi rządami i nic nie robią aby je zmienić.

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Dobrze piszesz,

tylko nie dopisałeś tego, że na tych co wybierają wpływ przede wszystkim mają media. A te jak widać i słychać na każdym miejscu i przez 24 godz. na dobę pokazują PiS jako zagrożenie jeszcze gorsze dla Polski niż Tusk i jego PO. Dla mediów wszyscy są lepsi od PiS zaczynając właśnie od PO a kończąc na SP. Jak oni ci wyborcy są omotani tą medialną propagandą musiałbyś z nimi porozmawiać. Na pewno byłbyś zaskoczony ich przekonaniem o prawdzie tvn i innych tych mediów. 

portret użytkownika yupiter

Nie wierzę w silę mediów w wywieraniu wpływu na człowieka..

Jeżeli człowiek jest osobą myślącą, potrafiącą odróżnić dobro od zła lub to co jest dla niego dobre a co złe to żadne media nie mają możliwości zmienić jego przekonań. Przykład-lata 1980-1989. Komuniści mieli wszystkie media w swoich rękach a opozycja tylko "nielegalną" bibułę. Propaganda nic nie pomogła ponieważ ludzie myśleli. Myślę, że taka postawa części społeczeństwa wynika z braku alternatywy a więc ze słabości opozycji.
bialogwardzista

Czułem,

że tak możesz zareagować. Dlatego zaprpopnowałem rozmowę z takimi ludźmi. Dopiero wtedy otwierają się oczy jak ogromny wpływ ma ta propaganda. Przekonałem się o tym i mimo argumentów oni zostali przy opinii " w tvn mówili co innego". Przykład z PRL nie da się przełożyć gdyż wtedy wszyscy wiedzieli gdzie jest wróg i że tylko w propagandzie " Polska rośnie w siłę a ludziom żyje się dostatniej". Ponadto żyli jeszcze rodzice, którzy przeżyli II Wojnę Światową i oni byli świadectwem i autorytetem większym niż "kołchoźnik".  Wierz mi dyskutowałem na ten temat w domu rodzeństwa wyższego oficera WSI /pułk./, który w przeszłości był atache wojskowym w Szwajcarii i RFN. On tylko  śmiał się ze mnie,że mimo atutów i prawd oni wierzą różowej propagandzie. Jednocześnie są to ludzię mieniący się katolikami a na pytanie, no to na kogo byś głosował, wymienili, na PO to już nie , chyba na sld lub ruch palikota. Trochę to chaotyczne ale z życia.Dodam jeszcze ,że ileś tam tygodni wcześniej członkowie tej rodziny brali udział w pielgrzymce do Częstochowy.

portret użytkownika yupiter

Głupota ludzka nie zna granic.

A ja w dalszym ciągu będę się upierał przy twierdzeniu, że żadna propaganda komunistyczno-liberalna tak intensywnie pokazywana w prorządowych mediach nie ma wpływu na ludzi zdrowo myślących. Szkoda, że tych drugich jest w Polsce tak dużo:)
Mam nadzieję, że jeżeli nie przez głowę to przez dupę dojdzie do nich, że są rolowani aż niemiło patrzeć. Co do tych z WSI to nie są to ludzie z którymi można dyskutować. Ich skrzywiona psychika i amoralna postawa są bariera nie do przejścia a okazywana wiara w Boga jest tylko na pokaz a nie w sercu.
bialogwardzista

yupiter - 3 lutego, 2014 - 15:38

Mentalność się zmieniła, nastąpiło przewartościowanie. Ty myślisz wciąż jak 30 lat temu, a wielu uległo ewolucji, z których większość się zewoluowała wstecznie. Tych wykorzystała propaganda i skierowała na swój, poprawny "kurs i ścieżkę".
Tego z bliskiej perspektywy nie widać, ale np. ogromną różnicę w mentalności, spustoszenie niemal widać przez takich jak ja - raz na rok przyjeżdżam do Polski na miesiąc i widzę jak ogromna zmiana nastąpiła przez te 11 miesięcy gdy mnie w Polsce nie było. To widać nawet na ulicy, w zachowaniu zwykłych, nieznajomych ludzi, w tramwajowych rozmowach, to dobiega z sąsiednich stolików w kawiarni...
Co tych ludzi zmieniło - to jest istotne pytanie.
Co zatem - zrobiło się za dużo państwa w państwie, wyręczanie obywateli prowadzi do ich ubezwłasnowolnienia. Dziś taki Tusk mówi otwarcie - "Chcemy zastąpić w jakimś sensie rodziców", ale on chce ich zastępować tak jak jemu pasuje, a nie dzieciom i rodzicom, pakuje się w sfery życia obywateli do których w zasadzie nie powinien mieć prawa wstępu.
Jutro może powie - "już nie musicie chodzić głosować, my to za was zrobimy"...
Tak to pełzało, pełzało, mało kto na to zwracał uwagę, byli nawet tacy, którzy się cieszyli - ufff, odpadł mi jeden problem i dziś wszyscy budzimy się z ręką w nocniku bo państwo za nas nawet dzieci nam zrobi.

Właśnie takie rzeczy widać gdy wpadam raz na rok do Polski.

Pozdrawiam.
contessa

PS. Mogę skopiować obrazek i użyć w jakiejś notce ?
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com