Sejm RP utworzył nowe państwo.

portret użytkownika yupiter
Auschwitz---Birkenau-_01.jpg
Kraj

14 czerwca, na pamiątkę przybycia do Auschwitz pierwszego transportu więźniów politycznych – 728 Polaków, obchodzimy z ustanowienia Sejmu Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.
Posłowie na Sejm RP stworzyli nowe państwo o nazwie Nasist. To obywatele tego państwa w 1939 r napadli na Polskę. To obywatele tego państwa zakładali obozy koncentracyjne w Oświęcimiu, Majdanku, Sobiborze .....
To nie byli Niemcy. Niech nikomu nie przyjdzie do głowy taka straszna i niepoprawna myśl. To byli Naziści.
Czy jeszcze mamy się dziwić , że w gazetach na całym świecie ukazują się informacje o "polskich obozach śmierci", powstają antypolskie filmy takie jak "Nasze matki , nasi ojcowie", które w swojej wielkiej głupocie decydenci TVP chcą emitować w publicznej telewizji.
Jeżeli my , Polacy sami zakłamujemy naszą historię to dlaczego nie mają tego robić inni, którym ta historia ciąży?

10
Średnio: 10 (12 votes)
portret użytkownika yupiter

Tak , to jest przykre

Zastanawiam się , o czym myślą posłowie głosując za taką uchwałą.
bialogwardzista

jak to nad czym

jak "boja sie zadrazniac" lub sie ma
synekure pruska/ moskiewska to co maja wyznawac?

"na patrona z trybunalu co milczkiem oproznial rondel
zadzwonil kieska pomalu - z patrona robi sie kondel! "

- tak pisal Mickiewicz
i po 200 latach to ma nadal aktualnosc

@Traube

tutaj nikt tego nie zauważy, a jak zauważy to wyprze to z myślenia.

Pozdrawiam

cui bono

to się dzieje naprawdę - niestety

Od dawna lansuję tezę, że przypisywanie niemieckich obozów zagłady Polakom, nie odbywa się bez milczącej zgody władz polskich. Trudno w to uwierzyć? A czy ktoś poda mi przykład prawnego ścigania ludzi(organizacji) używających tego zakłamania? Czy p o l s k a telewizja, za opłaty wnoszone przez Polaków, ma prawo wprowadzać do emisji produkt publicznie fałszujący historię?!

portret użytkownika yupiter

To były zbrodnie niemieckie

Przed chwilką na niezależnej.pl ukazał się artykuł:
"NASZA KORESPONDENCJA Z NIEMIEC! Stowarzyszenie Patria Nostra apeluje, przy okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych, do polskich posłów, aby zmienili nazwę święta i zamiast określenia „nazistowskich” używać „niemieckie”."
http://niezalezna.pl/42377-byly-zbrodnie-niemiec...
bialogwardzista

To duży błąd i prawdopodobnie nie do naprawienia.

Być może o to, aby do naprawienia nie był właśnie chodziło. Zmiana nazwy święta będzie teraz trudna.

A jest to błąd bardzo istotny, bowiem

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych

jest najpewniej obchodzony w Polsce dla uczczenia ofiar wymordowanych przez polskich nazistów. Przecież czytając takie odnosi się wrażenie. Ale jest na to sposób. Wykorzystując popełniane błędy w prasie zachodniej (również w niemieckiej) - "polskie obozy koncentracyjne", należy wykorzystać to jako pretekst do zmiany nazwy.

Arbeit macht frei -germanie

praca czyni wolnym - to po polsku, wiec jeden rzut oka wystarczy by rozeznac kogo to byly fabryki

Nie do konca

ponieważ wielu Polaków z tamtych lat dobrze znało niemiecki.Kwestia interpretacji.

jaka interpretacja ? Fakty dokonane

wjechali czolgami we wrzesniu 39 do Polski?
wjechali!
Opanowali wszystko?
opznowali!
Zbudowali ten oboz i umiescili tam napis w swoim jezyku?
zrobili - w ogole Oswiecim wtedy byl
wrecz wcielony do Rzeszy Niemieckiej.
To nie jest kwestia interpretacji tylko FAKTOW DOKONANYCH
pod rzadami Niemiec, pod grozba karabinow dla wielu.
OJCIEC MOJEGO KOLEGI BYL W PIERWSZYM TRANSPORCIE DO OBOZU
i to nie byl oboz harcerski tylko KL = Konzentrations Lager
tu jest lista ponad 700 POLAKOW, ktorych tam dostarczono.
http://blogmedia24.pl/node/58397
Niektorzy przezyli.

" Testament więźniów KL Auschwitz

MY, WIĘŹNIOWIE KONZENTRATIONSLAGER AUSCHWITZ, ŚWIADOMI, ŻE
WIDZIELIŚMY NA WŁASNE OCZY PIEKŁO NIEMIECKIEGO LAGRU ZAGŁADY KL AUSCHWITZ, STWIERDZAMY, CO NASTĘPUJE I CO JEST ZGODNE Z NASZĄ WIEDZĄ I WIEDZĄ NASZYCH KOLEGÓW I KOLEŻANEK, TOWARZYSZY LAGROWYCH, WIĘŹNIÓW AUSCHWITZ, KTÓRZY PRZED NAMI ODESZLI JUŻ NA WIECZNĄ WARTĘ:

I. Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau wraz z 39 podobozami był niemieckim obozem zagłady.
KL Auschwitz był instytucją państwa niemieckiego, służącą zadawaniu masowej śmierci podbitym narodom. Jego funkcjonariusze posługiwali się językiem niemieckim, w tym języku wydawane były wszystkie rozkazy, komendy, a także wszystkie wyroki śmierci. W lagrze tym Niemcy dokonali zagłady elit narodu polskiego. Zginęła tam polska elita kulturalna, społeczna , polityczna i gospodarcza.

II. Liczne wypowiedzi Adolfa Hitlera, a także innych funkcjonariuszy państwa niemieckiego nie pozwalają żywić wątpliwości, że pierwszym narodem, całkowicie skazanym na śmierć przez Niemców, był naród polski. („…Wydałem rozkaz zabijania bez litości i bez miłosierdzia mężczyzn, kobiet i dzieci polskiej mowy i polskiego pochodzenia. Tylko w ten sposób zdobędziemy potrzebną nam przestrzeń życiową. Polska będzie wyludniona i zasiedlona Niemcami” – Adolf Hitler, mowa z 22 sierpnia 1939 r.)
Dziś nam wiadomo, że jeszcze przed rozpoczęciem II wojny światowej zaplanowano całkowite zburzenie Warszawy – stolicy Polski. Niemieckie plany po zwycięskiej wojnie przewidywały rozdzielenie kobiet od mężczyzn, a pozostałych jeszcze przy życiu Polaków Niemcy planowali wywieźć na dalekie stepy Rosji.
Pakt Ribbentrop – Mołotow był wymierzony w Polskę, która miała być w niemieckich i rosyjskich planach pierwszym obiektem zniszczenia.
Lager zagłady, usytuowany w byłym polskim mieście, Oświęcimiu, przemianowany przez niemieckich planistów na Auschwitz, był projektowany już na dwa lata przed wybuchem wojny i od początku budowany z przeznaczeniem dla polskiej ludności Śląska. "
http://www.rodzinaoswiecimska.pl/author/admin/pa...

portret użytkownika wilk na kacapy

Zaraz cos tu nie gra juz ras sejm ustanowil 14 czerwca

dniem pamieci to bylo w 2006 roku wtedy nie mieli watpliwosci ze to byly niemieckie obozy pamiec stracili czy cos ich oswiecilo?

Link

http://fakty.interia.pl/historia/news-nalezy-pam...

portret użytkownika maciej1965

Już kiedyś gdzieś napisałem, że

jeśli ktoś w zagranicznej prasie pisze o "polskich obozach koncentracyjnych" (bo znajdowały się na terenie Polski), to może należało by w odpowiedzi w polskiej prasie pisać o "żydowskich obozach koncentracyjnych", bo to przecież w nich zginęło najwięcej Żydów.
Oczywiście, oba powyższe określenia są absurdalne. Obozy były niemieckie bo założone i prowadzone przez Niemców. NIEMIECKIE a nie nazistowskie! I o tym powinien pamiętać Polski Sejm.

PS.
Przy okazji pisząc o sowieckich obozach nie popełniamy podobnego błędu, bo Związek Sowiecki nie był państwem li tylko Rosjan. Co więcej, część jego przywódców (np. Stalin) Rosjanami nie było.

portret użytkownika wilk na kacapy

@Dabrowski co znaczy ze nie mozna bledu poprawic

jak pisalem juz sejm 2006 ustanowil ze to byly niemieckie obozy teraz rzad szwabskiego POmiota zmienilna nazistowskie,jak tylko POmiot odejdzie sejm moze znowu zmienic,

PS.Z tymi sowieckmi obozami smierci rownymi z hitlerowskimi pod wzgledem okrucienstwa i ilosci ofiar to smialo mozna mowic o rosysjkich gdyz byly w wiekszosci na terenie Rosji
a nie na terenie ppodbitych narodow zwanych republikami.

Odłóż widły

i czytaj źródla, nie Interię. Nazistowskie jest z oryginału podpisanego przez Jurka w 2006r. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WMP200...

cui bono