OŚWIADCZENIE DOT. ZAJŚCIA 10.02.2014 ROKU PO ZGROMADZENIU UPAMIĘTNIAJĄCYM OFIARY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ NA STARYM RYNKU W BYDGOS

portret użytkownika Krystian Frelichowski
To nie ich wina.jpg
Kraj

           Z oburzenie przyjęliśmy informację o tym, że w późnych godzinach wieczornym ułożony przez uczestników miesięcznicy krzyż z kwiatów i zniczy został otoczony przez Policję z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze po tym jak zajęli teren, uniemożliwiali przechodniom zapalania zniczy, czy składania kwiatów. KWP przyznała” „Rzeczywiscie na Starym Rynku policjanci interweniowali w związku z wywieszeniem na pomniku szarfy z napisem „Tusk odpowiesz za Smoleńsk” – oświadczył nadkom. Maciej Daszkiewicz z KWP w Bydgoszczy. - Na miejscu przeprowadzono oględziny i zabezpieczono szarfę oraz kartonową tablicę jako dowody rzeczowe. Policjanci z komisariatu Bydgoszcz Szwederowo prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie w kierunku art. 63a par. 1 kodeksu wykroczeń” – dodał.” (za Niezależną,pl)

Na zarekwirowanej tekturowa tabliczce (fot. w załączeniu) znajdowały się zdjęcia pilotów tupolewa i napis „To nie ich wina”. Działania funkcjonariuszy traktujemy jako kolejny atak na wolność słowa. Poza tym nie sposób zrozumieć jak można angażować aż tylu policjantów w celu „aresztowania” kawałka tektury i biało-czerwonej wstęgi.

Pod oświadczeniem podpisują się:

1. Bydgoski Klub Gazety Polskiej – Krystian Frelichowski

2. Solidarni2010 – Maciej Różycki

3. Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze” – Jan Raczycki

4. Stowarzyszenie „Idee Solidarności 1980-89” – Barbara Wojciechowska

5. Związek Solidarności Polskich Kombatantów Region Bydgoszcz – Jan Perejczuk

 

0