Polacy - chłopcy do bicia

Świat

Od dłuższego czasu w Wielkiej Brytanii trwa dyskusja o ograniczeniu benefitów dla emigrantów. Rozpoczął ją premier David Cameron a bezpośrednią przyczyną było otwarcie rynku pracy dla Rumunów i Bułgarów i strach, że przyjadą nie po to by pracować, ale żyć z benefitów, czyli zdobyczy socjalnych Zjednoczonego Królestwa. Kłopoty oczywiście mogą sprawić przede wszystkim Romowie z Rumuni, którzy raczej nie lubią pracować i wykorzystają każdą okazje, aby zdobyć pomoc z rąk brytyjskiego socjała . Polacy też pewno poczują zapach konkurencji na szyi, szczególnie w najsłabiej opłacanych branżach.

W UK zbliżają się wybory parlamentarne, a wielu wyborcy Konserwatystów przenosi swe poparcie na UKIP ( Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa), która prowadzi głośno akcje antyimigracyjną, a jej liderem jest gwiazda youtube, Nigel Farage zasiadający w Parlamencie Europejskim. David Cameron postanowił powalczyć o głosy wyborców, którzy odeszli od PK ze względu na ich centrystyczny kurs.

Silny głos o walce z naciągaczami z Rumuni I Bułgarii to było za mało, trzeba było zaatakować kogoś, kto był pod ręka. Największa grupa imigrantów, która skorzystała z otwarcia rynku pracy to Polacy, którzy w 2004 roku przybyli tłumnie do UK w poszukiwaniu pracy, która tam na nich czekała. Polacy często podejmowali prace w sektorze, gdzie były ogromne wakaty, a żaden Brytyjczyk by się jej nie podjął bo za taką wypłatę lepiej siedzieć na zasiłku. Pracując legalnie płacą też podatki, a zatem mają prawo do przysługującej im opieki i benefitów ze strony Zjednoczonego Królestwa.

Otwarcie rynku pracy dla Polaków nie było błędem, bo i UK na tym skorzystało, Polacy są obecnie znaczną grupa zamieszkujące UK i pewno znikoma liczna naszych rodaków to element ciągnący benefity. Dlaczego więc mimo sporej liczby Polaków tam mieszkających, zaatakował ich tak bezpardonowo, bo wie że może. Polacy są zorganizowani, mamy restauracje, kluby, sklepy z polska żywnością na każdym kroku, ale wcale nie chcą brać udziału w życiu społecznym i politycznym kraju w którym żyją. Wielu z nich woli żyć w polskim getho . Nie biorą udziału w wyborach samorządowych, a zatem ich głos nie istnieje, a przecież, gdyby duża liczba Polaków zarejestrowała się jako wybory, wówczas kandydaci, musieli się z tą grupa liczyć. Ciekawe jak długo Polacy będą godzić się na rolę chłopca do bicia. Premier Tusk, ani Jarosław Kaczyńskie nie poprawią ich bytu i ich wizerunku tak długo jak sami „Londyńczycy się nie z organizują i nie zaistniej ą w sferze życia publiczne i politycznego, jako silna grupa o głosy której warto walczyć.

10
Średnio: 10 (1 głos)
portret użytkownika wilk na kacapy

Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo.

Polacy nie raz juz dostali w dupe od Angoli i co dalej im w dupe leza.
Ja wiem ze za chlebem pojechali,ale Cameron to nie zdrajca jak Tusk on dba o Anglie o interesy swoich obywateli i o to nie mozna miec do niego wiekszych pretensji.
Na co Polacy mogli liczyc, ze zostana lepiej potraktowani od muzrzyna?
Murzyn przyszedl zrobil swoje moze spierda..c.
Jak sie Polacy na swiecie nie beda sami szaowac nikt ich nie uszanuje nie wspomne o sukinsynie Tusku ktory zrobil z Polakow zebrakami Europy.

To ze Anglik nie wezmie zasranej pracy co Polak wezmie juz o czyms swiadczy, ale nie tylko to, Polacy zanizaja stawki wygryzaja lepiej zarabiajacych Anglikow i za polowe ich pensji zapieprzaja dwa razy wiecej i to nie jest w porzadku gdyz tym wzbogacaja tylko kapitaliste a zubazaja angielska klase srednia.
Tak ze Polacy az tak nie wzbogacaja Angli jak fama niesie.

Pozatym jesli Cameron obnizy zasilki szybko angole wezma prace, ktora teraz jest zarezerwowana dla Polakow.

Jesli Cameron pogoni Polakow to moze w koncu wroca do Polski i sie upomna u Tuska o prace i przestana sie upakarzac za peenuts.

Pan Autor

David Cameron dba o interes UK i obywateli UK - taki jest jego obowiazek i ten obowiazek rzetelnie wypelnia.

Obowiazkiem kolejnych polskich rzadow od 24-ech lat, takze rzadu D.Tuska, jest stworzenie w Polsce takich warunkow, zeby Polacy mogli zyc i pracowac w Polsce. Niestety, rzady w Polsce tego nie robily i nie robia - a Polacy tych ludzi nadal wybieraja ! Rzad ma sluzebny stosunek wobec spoleczenstwa .

Ks.Kardynal Stefan Wyszynski:" Nie nalezy oczekiwac zbawienia od innych narodow. Nie wolno oslabiac swojej postawy moralnej i spolecznej wyczekiwaniem, ze inni to za nas zrobia, inni przyjda z taka czy inna pomoca. Nie!Jest to blad wychowawczy o zalozeniu smiercionosnym."

Podobne obostrzenia jak UK wprowadza tez inne kraje, gdzie Polacy wyjezdzaja. Jest tez duzo przestepstw, nawet najciezszego kalibru, co powoduje wzrost nienawisci do Polakow.

Swiadczenia socjalne, do ktorych dostep dla "gosci" jest w niektorych krajach Europy Zach. latwy, to pieniadze pochodzace z podatkow obywateli tych krajow.

Chetnie poczytam statystyki, Daf

na temat "wielu przestepstw, nawet najciezszego kalibru", ktore powoduja wzrost nienawisci do Polakow. Nota bene, "wzrost nienawisci" sugeruje, ze nienawisc ma miejsce bez wzgledu na ilosc przestepstw.

"Swiadczenia socjalne, do ktorych dostep dla "gosci" jest w niektorych krajach europy Zach. latwy, to pieniadze pochodzace z podatkow obywateli tych krajow."

Wlasnie Autor w swojej notce zaznaczyl, ze Polacy zatrudnieni w krajach Europy Zachodniej, placa podatki w krajach zatrudnienia, a wiec, jako podatnicy nie sa "goscmi" i powinni miec prawo do takich samych uslug i swiadczen, jak wszyscy inni podatnicy, pomimo, ze nie sa formalnie obywatelami tych krajow.

To jak to ma byc z tymi zachwalanymi przez ciebie stanami zjednoczonymi Europy? Placic podatki maja wszyscy pracujacy, a korzystac z uprawnien tylko niektorzy?

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

@ Lotna

Informowalam juz Pania wielokrotnie, ze nie zycze sobie kontaktow z Pania. Na glupie, zlosliwe i prymitywne pytania nie odpowiadam. Zlosc pieknosci szkodzi a zolc i jad zabija ! Zabrac sie za robote - to i Ojczyzna wolna bedzie miala z tego pozytek !

Prosze za mna nie biegac po portalu - tym raze ja sie poskarze !

@Daf - daruj sobie impertynencje

Nie jestesmy na kawie, ani na innym spotkaniu towarzyskim, natomiast dyskutujemy na publicznym forum. Mozesz spac spokojnie, ja tez nie zycze sobie absolutnie zadnych kontaktow z osoba pod nickiem Daf, co jednak nie ma nic do rzeczy, jak chodzi o dyskusje na Niepoprawnych.
Wyglada na to, ze oprocz chamskich wycieczek personalnych w stosunku do mnie (o ktore to wycieczki personalne mnie bez przerwy oskarzasz), nie masz absolutnie zdnych argumentow na poparcie gloszonej przez ciebie ideologii likwidacji panstwa polskiego na rzecz stanow zjednoczonych Europy.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Lotna

I jak mowil Pan maister: wezykiem, wezykiem!Bo to drobnomieszczanstwo z zascianka w Austrii z wyrazna Polakofobia. Dlaczego sama nie wraca budowac dobrobyt, tylko innych zacheca. No coz z Austrii pochodza znani nam dobrze "nacjonalisci". Ta "Pani" powinna juz dawno zniknac z portalu za swoje wpisy. Bo niereagowanie tylko ja coraz bardziej rozzuchwala!

@ Niehrabiabis

Polakofobia, antypolak, wrog, agentura - to takimi epitetami nieudacznicy zyciowi obdarzaja ludzi uczciwych, o ktorych nic nie wiedza, dorabiaja im zyciorysy. Panie, nic Pan nie potrafisz, latasz Pan za mna po calym portalu - zascianek, drobnomieszczanstwo itp -  potraficie tylko klamac, obrazac ludzi i nienawidzic - bezinteresowna zawisc. To nie Pan  decyduje, kiedy ja znikne z tego portalu  - zrozumial Pan ?

Daf

Mam nadzieje, ze niedlugo to nastapi, bo Pani wystepy goscinne, sa nie na miejscu. Co ja osiagnalem, to nie Pani oceniac, na Pani poziom sie nie znizam. Jak juz napisalem, niech Pani pokaze, co Pani dla Polski zrobila, za stawia sie w roli moralistki, potrafiacej ocenic Polske i Polakow? Oceniac negatywnie! Ja Panie nie nienawidze, ja Panie wspolczuje jej malosci! Und Tschüss! Keine Antwort bitte!