Polaku zagłosuj w Irlandii

Świat

Jesteś u siebie. Zagłosuj! Pod takim hasłem odbywa się kampania z organizowana przez Forum Polonia i Szkołę Liderów Polonijnych, która ma przekonać Polaków mieszkających w Irlandii do zarejestrowania się na listy wyborcze, a następnie wzięcie udziału w wyborach samorządowych.

Idea kampanii jest słuszna, bowiem Polacy to druga co do wielkości mniejszość narodowa zamieszkująca Irlandie, ale nie istniejąca w życiu społeczno – politycznym, bowiem nie od dziś wiadomo, że ten kto nie chce wpływać na rzeczywistość nie jest traktowany poważnie. Irlandzcy politycy widzą, że Polacy nie biorą udziału w wyborach samorządowych, a zatem nie traktują ich jako ważnej grupy o która warto zabiegać, a przecież społeczność Polaków w danej okolicy może zadecydować kto zostanie radnym (choćby głosując an block na danego kandydata w okręgu), wiadomo, że nawet 20 głosów piechotą nie chodzi. Ale czy Polaków stać na taką zbiorową mądrość, nie jestem pewien, a przecież dzięki temu można by było coś zrobić dla samego siebie np.; wprowadzić lekcje języka polskiego w szkołach.
Termin uproszczonej rejestracji upływa 25 listopada 2013 roku.

Jeśli mieszkacie w Irlandii, lub macie tam rodzinne , albo znajomych powiedzcie im o tym. Najwyższy czas się zorganizować szczególnie, że dużo Polaków na razie podjęło decyzje o pozostaniu w Irlandii, niech nie wierzą hasłu „Nie róbmy polityki, budujmy mosty”, które kiedyś było tak promowane w polskich mediach. Pokażmy, że jesteśmy silną grupą narodową, która chce decydować o przyszłości miejsca w którym mieszkamy.

10
Średnio: 10 (1 głos)