Tony Blair - nagroda za prace dla Polaków

blair.jpg
Gospodarka

Dziennik Daily Telegraph informuje, że były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair otrzymał nagrodę BCC ( Business Centre Club), za otwarcie brytyjskiego rynku pracy dla Polaków po wejściu Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku.

http://www.telegraph.co.uk/news/politics/9834609...

Blair-given-award-for-helping-Poles-come-to-the-UK.html
Mam zatem wrażenie że były lider Partii Pracy zrobił więcej dla Polaków niż nasi rodzimi biznesmani i politycy. Wciąż nie wiemy ile tak naprawdę Polaków wyjechało za pracą i lepszym życiem z Polski, prawdopodobnie od 2004 roku, już grubo ponad 2 miliony, przecież nie tylko Wyspy kuszą, ale i Holandia, Norwegia i Niemcy.
Wielu jest winnych, że Polacy nie mogą żyć godnie we własnej ojczyźnie, niemal cała klasa polityczna ponosi za to winę, ale pamiętam jak w 2007 roku podczas przedterminowych wyborów ówczesny lider opozycji Donald Tusk mówił w klipie wyborczym, „praca tu będzie się opłacać”. Wielu młodych Polaków na Wyspach uwierzyło w jego słowa i stanęli w długich kolejkach do punktów wyborczych na Wyspach.

Premier Donald Tusk nie dotrzymał jednak obietnicy,, a emigranci zamiast wracać do Polski coraz bardziej wiążą swoją przyszłość i swoich dzieci z Wielką Brytanią lub Irlandią. Zamiast myśleć o powrocie do Polski zadają sobie pytanie - Jak wracać panie premierze, jak wracać?

10
Średnio: 10 (3 głosy)