Odszedł Grad, będzie atomowo

Kraj

Aleksander Grad porzuca mandat posła na Sejm RP, bo będzie teraz budował polski atom. Będzie się działo. Niewykluczone, że pierwszą polską elektrownię atomową zbuduje konsorcjum Wytwórni Spinaczy z Budalewi. Nie wiem czy to konsorcjum istnieje, tak jak minister Skarbu Państwa RP nie wiedział, czy Katar chce naszych stoczni, czy nie chce. Takie informacje, jak ta o Gradzie przechodzą luzem, jak dziś kibice do „fanzony” w Warszawie. Kogo obchodzi, że Aleksander był tak wielki, że położył na łopatki równie wielki, polski przemysł stoczniowy. Obiecanki, negocjacje i nagle łup! Nie ma stoczni, bo nie można było tego uratować, tłumaczył nie tylko Grad, ale cały rząd. Bruksela pokazała pazury i stocznie w Gdyni, i w Szczecinie poszły na tak zwany lokalny deal, czyli weź co chcesz i pchnij dalej. Ani Francuzi, ani Niemcy nie pozwolili na likwidację swojego przemysłu stoczniowego, ale oni nie mieli ministra Grada. Za to my mieliśmy i mamy wybitnie morskiego premiera Tuska, który mógł się poradzić swojej przyjaciółki Angeli Merkel, jak wytłumaczyć komisarz Neelie Kroes, że my chcemy mieć swoje stocznie, tak jak oni.

Potencjalny, a w zasadzie chyba pewny, awans Aleksandra Grada na prezesa spółki budującej pierwszą polską elektrownię jądrową nie przeszedł jednak bez echa. „Trudno się z tym pogodzić, ale przyjmujemy wybór Olka jako oczywisty” –powiedział szef klubu PO Rafał Grupiński. Słowo oczywisty, jest oczywiście oczywiste, bo przecież atom to wyzwanie dla najlepszych. Na miejscu, likwidujących podobno atomowy potencjał energetyczny Niemców, krytykujących, a jakże, nasze plany atomowe, spałbym teraz spokojnie. To kolejny, genialny ruch premiera Tuska. Przecież, z góry, wiadomo , że były minister Grad nie zbuduje nawet wytwórni makaronu dwujajecznego.

Spoglądając na ruch premiera i Grada bardziej poważnie, jest to klasyczny przykład tego, że każdego, kto położy jakąś gałąź polskiego przemysłu, czeka nagroda położenia czegoś innego. Kładziesz stocznie, idziesz w atom. Nie chcę być tu wielkim prorokiem, ale już dziś jest niemal pewne, że minister Sławomir Nowak, za jakiś niedługi czas, też zrezygnuje z mandatu Posła na Sejm RP i obejmie na drugi dzień stanowisko prezesa spółki budującej obywatelską stację orbitalną III RP (OSO III RP). I ja, ogólnie opowiadam się za tym projektem, wierzę w ten projekt, mało tego, jestem przekonany, że w Układzie Słonecznym powstanie dzięki temu nowa cywilizacja, która rozłoży inne, obce, wrogie cywilizacje, dzięki czemu Matce Ziemi, już nic, poza ogólnym Bulem, nie będzie nic zagrażało. Putin? Wyluzujecie! Jeśli Aleksander Grad wybuduje elektrownię atomową razem z konsorcjum Wytwórni Spinaczy z Budalewi, to Moskwa, po pierwszym wiosennym powiewie w kierunku wschodnim, będzie znowu nasza, na długo....

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Jak już zaczną w kolejnych

Jak już zaczną w kolejnych krokach podbijać kosmos to niech nie zapomną udać się tam osobiście. Drużyna się znajdzie, przemianują z piłkarskiej na gwiezdną.

@Sahim

Gorzej jak premierowi wpadnie do głowy aby zacząć budować na wszystkich planetach i planetkach naszej Galaktyki Orliki, na których rozgrywałaby mecze gwiezdna ekstraklasa. Wtedy już nie damy rady z podatkami. Chyba, że Bruksela trząchnie kiesą.
Pozdrawiam

Reżseria:

Premier już kombinuje stroje kosmiczne, więc lecimy razem z Gradem. A serio: pchać kogoś kto się skompromitował , jeszcze dalej to jest znak, że premier nie pozna w końcu rano swoich ludzi.

portret użytkownika AdamDee

grzechg

Cytat:
Nie chcę być tu wielkim prorokiem, ale już dziś jest niemal pewne, że minister Sławomir Nowak, za jakiś niedługi czas, też zrezygnuje z mandatu Posła na Sejm RP i obejmie na drugi dzień stanowisko prezesa spółki budującej obywatelską stację orbitalną III RP (OSO III RP). I ja, ogólnie opowiadam się za tym projektem, [...]

A ja nie.

To wszystko oczywiście bardzo zabawne ale problem w tym, że tam gdzie spada grad, tam są straty.

To znaczy mały problem gdyby jakaś sitwa sobie Olusia obsadzała do robienia takich czy siakich wałków, tu czy tam. Ich szmal, ich problem.

Tutaj jednak to wszystko znowu pociągnie nas po kieszeni.

Atom w rękach Grada ?

No problem - można wnosić, że przeciwnicy e.a. mogą spać spokojnie. Ale ile przy tym kasy pójdzie w szmaty...

Chyba, że my popełniamy błąd myśląc, że Grad to debil. A co jeśli to jest wysokiej klasy specjalista i jego dotychczasowe osiągnięcia wynikają z tego właśnie faktu, a efekt działań oznacza, że po prostu tak miało być ?

Jest zatem spore ryzyko - jeśli tym razem POmysł nie POlega na zwykłym zdefraudowaniu miliarda PO to by urwać swoje sto baniek, a naprawdę chodzi o wybudowanie elektrowni, np. na bazie bloków importowanych z zamykających się w Niemczech zakładów...
... to byłoby już śmiertelnie groźne.

Bo to będzie jak z Żarnowcem - kupa kasy poszła na zmarnowanie, wysokogatunkowy beton na prywatne budowy i całe szczęście, że cały program zdechł z głodu. Bo gdyby tak komuchy wybudowały elektrownię na "zubożonych" fundamentach...

Wcześniej miałem mieszane uczucia.
Po Fukushimie zacząłem się poważnie zastanawiać.
Na myśl o elektrowni atomowej budowanej przez platfonserkę, jak nie przymierzając autostrady, pardon le mot - sram ze strachu w gacie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

na czym by tu jeszcze dobrze zarobić

A ja przekornie napiszę, że się cieszę. Nie zbudował autostrad, to i nie zbuduje reaktora. Za to się pojawi Grad fajnych przetargów. Jak już całą kasę zabiorą znajomi królika, to zacznie budować z równym sukcesem, prom kosmiczny i wtedy dopiero będą kosmiczne jaja.

Reaktor

Reaktora nie musi budować bo zrobią to Francuzi czy raczej zydowskie konsorcjum z siedzibą we Francji. Dla "fryców" oddalenie reaktorów od ich granicy jest na rękę a prąd tak czy tak jest ich.PO nakręci nowe lody.Jeśli pierdyknie to się wyprowadzą do ziomali albo na Florydę gdzie stoją ich posiadłości.I o co chodzi?Przeciez zydzi zapowiedzieli ograniczenie naszej populacji do 15milionów!

 

Miliony do wyprowadzenia

to oni juz kradna bez zenady i cala Polska bedzie tylko patrzec i....30% (wyborcy PO) nawet podziwiac i znowu glosowac na ta dobrze zorganizowana mafie !

Pozdrawiam z ujscia menu do Renu

portret użytkownika Xenia

A może szczur ucieka już

Xenia
z tonącego okrętu? Czuje pismo nosem?