ŚLEPE SPOŁECZEŃSTWO

portret użytkownika idź Pod Prąd
Kraj

Pod dzisiejszą informacją "Naukowcy: Katastrofie towarzyszyła eksplozja" komentator Loli zamieścił następują uwagę: "A Donek właśnie daje konferencje prasowa na temat in vitro, żeby odwrócić uwagę od tej konferencji. Również wypadek biskupa to dziś jeden z najważniejszych tematów w mediach głównego ścieku". Trudno o bardziej obrazową ilustrację stanu naszego społeczeństwa.

Dziś okiem narodu są media, a precyzyjniej ujmując, telewizja. Żyjemy tym, co pokazała tv. To prosta obserwacja od której nie ma w naszym świecie ucieczki. Nie ma znaczenia, co się w Polsce czy świecie dzieje, ważne co "pokazali". Tylko to ma siłę kierowania naszej uwagi. Nie mamy innych kanałów komunikacji wzajemnej. Oczywiście są gazety opozycyjne, jest Internet, ale liczy się jak na razie tylko telewizja.

Totalitaryzm nie panuje dziś dzięki policji czy wojsku, ale właśnie dzięki władzy nad telewizją. Swoje dawne znaczenie straciła ambona, gazeta papierowa, czy radio, a Internet jeszcze nie osiągnął pełni swej mocy (już ruscy szachiści i nie tylko pracują, jak go skutecznie przechwycić). Nie dziwi w tym kontekście ostra walka o eliminację lub neutralizację TV TRWAM. W nowym etapie budowy społeczeństwa PO-obywatelskiego nie ma miejsca na żadne niespodzianki w postaci wyborów 2005 roku.

W tym świetle widać nieskuteczność medialnej polityki PiS nakierowanej tylko na kontrolę telewizji publicznej. Sprawą kluczową było wykreowanie rzeczywistego pluralizmu telewizyjnego (co skutecznie zrobił Victor Orban). Ten ogromny grzech zaniedbania uczynił nasze społeczeństwo ślepym. Nie ma znaczenia, jaka jest prawda, tylko kto się o niej dowie i w jakiej "oprawie". Banda Trzymająca Władzę nie przejmuje się zbytnio tym, że skromny procent Polaków pozna prawdę i wyciągnie z niej właściwe wnioski. Oni kontrolują przygniatającą większość tutejszych umysłów, a istnienie niszowego przekazu opozycyjnego tylko uwiarygadnia ich "demokratyczne" rządy.

Co mogłoby odmienić sytuację?

1) Jednolity przekaz ambony.
Choć nie jest już ona kanałem nr , przez który naród "widzi", to jednolity i konsekwentny przekaz wymusiłby reakcję rządców telewizji (nie może ona swym przekazem zbytnio odbiegać od poczucia rzeczywistości przeciętnego widza, bo mógłby on dojść do "wywrotowego" wniosku, że TV kłamie, jak za komuny). Kościół jest jednak podzielony, uczciwi księża zastraszeni lub zmarginalizowani, a kropkę nad "i" postawił episkopat 17 sierpnia.

2) Powszechny polityczny ruch społeczny.
Coś takiego zapowiadał prof. Andrzej Zybertowicz pod nazwą Archipelag Polskości. Dziwnym trafem nic jednak z tego nie wyszło, choć start zapowiedziany został prawie rok temu. Sytuację mógłby też odmienić przywódca na miarę wspomnianego premiera Węgier, który potrafiłby zarazić społeczeństwo swoją wizją przemian i opracować skuteczną metodę jego samoorganizacji. Tego rodzaju oddolne wysiłki, podobnie jak jednolity przekaz ambony, zmusiłyby wrogie nam media do udawania pluralizmu.

Paweł Chojecki

8.13333
Średnio: 8.1 (15 votes)

Proszę wziąć cytowany przez siebie komentarz do siebie.

Dla pana czy pastora Chojeckiego każda okazja jest dobra, by dowalić KOŚCIOŁOWI. Także konferencja naukowa nt. 'Smoleńska'.

Kościół jest jednak podzielony, uczciwi księża zastraszeni lub zmarginalizowani, a kropkę nad "i" postawił episkopat 17 sierpnia.

Oraz PiS-owi:

W tym świetle widać nieskuteczność medialnej polityki PiS nakierowanej tylko na kontrolę telewizji publicznej.

Zdaje się, że front już blisko...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

portret użytkownika wilk na kacapy

Anna ty to chyba masz juz GW w glowie analizuj wiecej faktow

wlasnym umyslem anie tak jak Ci wmawiaja scieki medialne.
Oczywiscie ze kosciol w jakims sensie jest podzielony wystarczy porownac PObolszewickich ksiezy co pomagalin wyrywac krzyz Komruskiemu zdrajcy Polski z ks. Natankiem.
To ze ksieza sa tez zastraszeni boja sie o swoja kariere tez jest prawda co udowadnia czytanie lub nie przeczytanie slawetnego listu z ambon.
Jest to faktem i prawda a nie dowaleniem kosciolowi jak imputujesz.

Co do PISowskiej nieskutecznosci medialnej tez sie zgadzam z autorem.PIS nie podolal wyzwaniom medialnym i propagandowym wroga Polski,nie przeciwstawil sie zakrojonej napasci na partie i to co oni reprezentuja czyli nas Polakow, polskosc ,kulture itd.niedocenil sily propagandy klamstwa przeciwnika,byl za miekki, za kulturalny w tym momencie kiedy poprostu trzebabylo chamstwu w morde dac a odlew PIS robil uniki.

Mylisz kobieto krytyke z dokopaniem.

Pelna zgoda

Pełna zgoda z notką i komentarzem poprzednika.

Szczególnie jeden moment  z przeszłości wart jest zapamietania.JK zamienił na stołku prezesa TVP Bronisława Wildsteina,prawego człowieka z silnym charakterem na fałszywa ciotę Urbańskiego.Ten wystawił go pod lufę Tuska w pamiętnej debacie.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

wilk na kacapy, 22 października, 2012 - 18:52

... wilku, czy jest szansa abyś zmienił tytuł swojego komentarza ?
pozdrawiam,życzac Ci - refleksji i zastanowienia.
ps.
.... dufam,że nieopacznie.... obraziłeś wspaniałą naszą, "Niepoprawną" - Koleżankę.
Marek

portret użytkownika wilk na kacapy

Marus w tytule mojego wpisu nie ma nic obrazliwego ja pisze o

toku myslenia Anny. a nie o niej.

Wilk ...

... serdeczne DZIĘKI, za wyjaśnienie .
Wilku, Zacny ...

Anna , to chyba jest z Tych,....co żołnierzom -opatrywały ranay.
pozdrawiam i pytam :
co się dzieje z naszym Narodem ?
- coraz bardziej nie możemy się -porozumieć ??
pps.
.... "Hej,Anno -usłysz Nas "

Słyszę Cię, Marku.

Nie martw się o mnie - na ataki ad personam jestem przygotowana, bo każdy, kto decyduje się zabrać głos na forum publicznym - i anonimowym - musi się z nimi liczyć. Argumentum ad personam zawsze pada wtedy, gdy nie ma argumentum ad rem.

Nie ukrywam, że trochę boli, ale coś za coś. Nie mogłam przemilczeć tego tekstu...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

polska język - trudna język @maruś 19:31

nieopatrznie - czy "nieopacznie"? oto jest pytanie...kłania się słownik języka polskiego

Markowa - "miodek" na moje serce...

Markowa- Strazniczka Dharmy - "Argusowe oko" :
czujna, gotowa przed którą nic się nie ukryje :-)))
Tak "czymaj" Cerberze :-)))
pozdrawiam i dziękuję....
Marek

sama sie mianowałam :-)

jestem zachwycona Twoją reakcją - dla mnie język polski jest świętością, więc postanowiłam stworzyć jednoosobową policję ortograficzno-gramatyczną :-)

gdybym umiała - wstawiłabym sobie sygnaturkę

"ogonków nie oddamy!"

Re: "ogonków nie oddamy!"

Ach, te... ogonki !!!

I wszystko jasne - gdy nie wiadomo o co chodzi to albo o pieniądze, albo o seks.
Hehehehe !

contessa

PS. Jasny gwint - jak to się pisze ? "Hehehehe" czy "chechecheche" ??
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

portret użytkownika wilk na kacapy

Markowy Ty to jakas niewyzyta ciagle szukasz ogonkow !!!

Zmien przebywanie tu nie matura z polskiego.
A tak na marginesie te ogonki kropeczki kreseczki rzeteczki chujeczki na coz to potrzebne i komu chyba tylko nawiedzonym
docentom polonistyki.Zacznijmy pisac tak jak sie mowi wtedy jezyk bedzie prostszy, bardziej zrozumialy w komunikacji.

poprawność języka polskiego

świadczy o kulturze; a pan wilk przemawia jak rasowy kacap. Lub jak bul. Albo - nie chwytam "subtelnej ironii"...

 

portret użytkownika wilk na kacapy

Chyba nie chwytasz jednak zadnej ironi nie tylko subtelnej !!!

markowa mama alergie do cenzorow wszelkiej masci a ty jestes jedna z nich, anadodatek uzurpujaca sobie prawo do stawiasnai poza margines kultury osob ktorzy nie pisza poprawna polszczyzna wrecz nie uzywaja czcionki polskiej.
Cala agentura postSBeckich cenzorow, ktora jest obecna na wszytkich forach niedajaca sobie rady z merytoryka atakuje delikwentow nie piszacych poprawnie po Polsku, tak ich wyszkoleli w trolowaniu,miesaniu na forum i odbieganiu od tematu.
Jesli pisze poprawnie po francusku albo po angielsku a nie pisze poprawnie po polsku to wedlug ciebie juz nie jestem kulturalny?!
Nie troluj i nie mieszaj ludziom w glowach samozwancza lub platna cenzorko.

@wilk na kacapy

 Czy nauczyciel języka polskiego poprawiający błędy jest cenzorem? dbałość o kulturę języka - trollowaniem? Dość niechlujstwa i nieuctwa. Chcesz pisać na polskim portalu - obowiązuje cię polska gramatyka i ortografia. Treść zgłosiłam, bo nie będzie mi tu nikt "pluł w twarz". Zwłaszcza autor perełki "zmień przebywanie"

portret użytkownika wilk na kacapy

Markowa ty nie nauczycielka tylko kapus jestes jak widac ze

donosisz na ludzi co ci prawde w oczy mowia
Tu nie klasa PRLowska i nie lekcja jezyka polskiego,tylko wolne forum w wolnym stylu bez cenzury i agentury.
Jeszcze raz ci pisze zmien przebywanie czyli skitraj piorka za wachle i pal gumy bo swirujesz, a nic nie kumasz co biega na tym rynku.

portret użytkownika wilk na kacapy

Traube tak sie mowi w Polsce jest to jeden z wielu slangow

ktorymi operuja Polacy nie Niemce czy Ruskie.
Jest tez slang kaszebski, mazurski, slaski, gorolski, wsi, kieleckiej, warsiawski, wojskowy, mysliwski, wedkarski, wiezienny,itd.
Kazdy z tych slangow jest w codziennym uzyciu Polakow i sklada sie na kulture Polski.
Pewnie cemnzorka sie nie zgadza z tym co pisze bo ona uwaza ze czlowiek kulturnyj to jedynie ten co pisze poprawnie literacko wedle slownika i gramatyki a reszta to bezcholowie niegramotnyje i trzba zakapowac ,co tez uczynila bo kazdy pretekst agentury zeby zakapowac jest dobry.

portret użytkownika AdamDee

Anna.

Użytkownik Anna. napisał:
Zdaje się, że front już blisko...

Oj tak, coś na to wygląda.
Zaskakująco wielu ludziom, niby po naszej stronie, zaczynają puszczać zwieracze.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Ktoś się o to - umiejętnie, niestety - stara:

Dla Rosji wrak samolotu i tragedia smoleńska stały się środkiem politycznym do destabilizacji sytuacji w Polsce. Dlatego zdjęcia ofiar tragedii w Smoleńsku odnajdują się raptem na portalu na Syberii. Skłócona Polska to kraj słaby, a słaba Polska jest w interesie Rosji. W Moskwie ułożony jest od dawna scenariusz...

http://www.solidarni2010.pl/11323-smolensk-aby-s...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

czyżbyśmy mieli do czynienia z początkami cerkwi protestanckiej?

Takiej państwotwórczej (o ile uznamy, że tym państwem ma być IV Resza utrzymująca doskonałe stosunki, tradycyjnie, z Wielka Rosją)?
Paraprotestancka sekta czepia się Kościołą Katolickiego, bezdyskusyjnego fundamento Polski i polskości, ale jakoś nikt (poza Anną) nie drze szat, bo to nie spisek syjonistyczny czy masoński. Zabawne, że te ostatnie zwykła "tępić" Moskwa, jak potrzebowała zrobić nieco dymu...
---------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

oj tam Dixi

Sekta paraprotestancka ale w duchu amerykańskim ona jest. Kaznodzieja i 20 wyznawców.

ojtam, ojtam, Chrystus zaczynał od dwunastu, a...

... nie miał wsparcia machiny państwowej i państwowych mediów (stworzonych przez agentów):):):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

no ba

o państwowej kasie nie wspominając :)

Chwilka

boldandcharm
Oderwijcie się Państwo na chwilę od rozkosznego masowania sobie na wzajem rożnych części ciała i powiedzcie czy u Was jest podobnie?
U mnie w kościele od ponad 2 lat żaden kapłan nie zająknął się o Smoleńsku, nie wziął w obronę poległych ani członków ich rodzin, nie zawołał o prawdę. Jednak bez zająknięcia odczytano mi orędzie o pojednaniu.
Nie uważam, żeby bezkrytyczne aprobowanie takiego stanu rzeczy było objawem patriotyzmu. Wręcz przeciwnie, zacietrzewione, bezkrytyczne ataki na wszystkich, którym się to w Kościele nie podoba z patriotyzmem mają jak najmniej wspólnego. Jest możliwe wyjaśnienie tej rozbieżności. Może Państwu odpowiada Kościół "apolityczny", nie wtrącający się w sprawy państwa, zamknięty w kruchcie i oddalający się coraz bardziej od potrzebujących wsparcia wiernych?

Teraz takie SMS-y wysyłają?

Cieniasy.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

boldandcharm Weszła Pani

boldandcharm
Weszła Pani Anna pod stół, zacisnęła oczęta, zakryła rączkami uszy i krzyczy; bla, ble, ble i tak nic nie słyszę!!

portret użytkownika wilk na kacapy

Kosciol apoplityczny zaczyna sie tam gdzie sie zaczyna POlityka

jak widac ten Twoj ksiadz jest UMOCZONY.
A ze jest taki, a nie inny i o morderstwie politycznym w Smolemsku niechce wspomniec i sie pomodlic o ofiary i rodziny to ze dalej jest u was na parafi to juz wina parafian.
KSIADZ JEST DLA WIERNYCH NIE WIERNI DLA KSIEDZA!11

To bylo do wpisu boldandcharm.

Masz dużo racji,ale nie we wszystkim

Masz dużo racji,ale nie we wszystkim.Kościół jest instytucją hierarchiczną a każdy kapłan ślubuje posłuszeństwo swemu biskupowi.Skoro  przed podpisaniem tzw.pojednania z cerkwią prawosławną nie podano nam do wiadomości tego ,czy sprzeciwił się temu ktoś z Episkopatu Polski, to jak możemy potępiać księży? Jeżeli biskup jest za "pojednaniem"  ,to żaden ksiądz się nie wychyli.Jak się wychyli,to ma tak przechlapa-ne,jak ksiądz Małkowski.Akurat mój proboszcz miał ten list pasterski o pojednaniu "w poważaniu" i za to po Mszy św.mu podziękowałem.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

portret użytkownika wilk na kacapy

Kosciol jest instytucja ludzko-boska zwierzchnikiem jest BOG

a reszta to uzurpatorzy posrednctwa.
Potepuiamy zolnierzy Htlera to mozemy poptepic ksiezy zolnierzy Biskupow.
Jezeli biskup jest zdrajca to Ksiadz jest zwolniony z przysiegi wiernosci biskupowi.
Bo tylko zdrajcy kaza nam sie jednac ze zdrajcami katolicyzmu
protestantami ortodoksyjnymi wdodatku na zamowienie polityczne Putina.
Ten Cyryl co to urzadzal teatr pojednania w Polsce to zwykly politruk putinowski w szacie popa.
Widzisz ten Twoj proboszcz okazal sie byc parwdziwym ksiedzem nie na uslugach zdrajcow biskupow.

Re: Ten Cyryl co to urzadzal teatr pojednania w Polsce

Cyryl nic nie urządzał !
Cyrk pojednania urządzili wazeliniarze z Episkopatu. "Pojednanie" to ich decyzja w im znanych celach.
Gdyby nie pozwolili, Cyryl nie miałby nic do gadania.
No, ale... straciliby kasę.
Być może i tak ją stracą, za to hańba im pozostanie.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

portret użytkownika wilk na kacapy

Contessiu tyz prawda ale to wszytko bylo jeszce wyzej Cyryla

wyrezyserowane a ze nasi z Episkopatu sa umoczeni to pewne.