Chytry dwa razy traci

portret użytkownika matka trzech córek
images (10).jpg
Idee

Im bardziej radykalnie robi się na Majdanie, a autorytet i dominacja Kliczki blednie i rozpływa w bezradnej niemocy, tym werble agitatorów ze środowiska Gazety Wyborczej zdają się być coraz cichsze.

Zapewne zamilkną wkrótce w przerażeniu, by z trwogą i zdumieniem zobaczyć, jakie skutki przybrała rewolucja, której sekundowały.

Ubijano pole pod tę bitwę już od dawna. Jak na dłoni widać teraz przyczyny rozmaitych postaw i zaskakujących działań, którymi przygotowywano opinię publiczną na przyjęcie tego, co miało nadejść.

Zastanawiałam się już parę miesięcy temu nad dziwnym podejściem Michnikowych mediów do oczywistych, zdawać by się mogło spraw:

http://niepoprawni.pl/blog/5940/czy-polak-i-ukra...

Postać Witalija Kliczki często przewijała się na stronach mainstreamowych mediów, entuzjastycznie przedstawiana jako wschodząca gwiazda ukraińskiej sceny politycznej.

To on miał przejąć władzę i poprowadzić Ukrainę w stronę reform wskazanych przez Unię Europejską.Zanim jednak stałaby się krajem członkowskim,o ile doszłoby do tego, Ukraina musiałaby całkowicie przeobrazić się i zrestrukturyzować. Co to oznacza, wiemy doskonale, bo przeszliśmy, mocno poobijani, przez ten sam proces.

"Spontaniczny" protest na Majdanie, miał szybko i skutecznie wprowadzić plan w życie.

Rewolucja rozwijała się zgodnie z planem i tylko jedno zatrzymało przewidziany, w każdym calu, rozwój kolejnych sytuacji.

Pamiętna gaśnica!

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/art...

To ona stała się symbolem tego, co zmieniło bieg wydarzeń i zapoczątkowało proces, którego skutki trudno przewidzieć, a wyobraźnia podsuwa najstraszniejsze obrazy.

Autorytet Kliczki rozpłynął się pod silnym naporem banderowskich nacjonalistów, którzy przejęli Majdan i stery tej samorodnej niby rewolucji.

Gazeta.pl, która „na żywo”, z ogromnym entuzjazmem śledziła minuta po minucie rozwój wydarzeń na Ukrainie, nagle zmieniła swój stosunek do sprawy. Relacje pojawiają się z rzadka, a ich wymowa stała się bardziej stonowana, a nawet obiektywnie chłodna.

Kiedy śledziłam przekaz z kamery ustawionej nad barykadą przy ulicy Hruszewskiego, na portalu youtube,po prawej stronie ekranu wyświetlały mi się komentarze innych obserwatorów tego „reality show”.

Ze zdumieniem zauważałam całe mnóstwo wpisów typu: „Żydy radujutsa – majdaniuki Żydy”. Komentarze zniknęły po dwóch, bodajże, dniach i zamknięto możliwość opiniowania przekazu.

Ten jawny antysemityzm to zapewne skutek antymajdanowej propagandy prowadzonej szeroko przez prorządowe i przyjazne Putinowi kręgi społeczne, a jak twierdzą niektórzy, jest to bezpośrednie działanie rosyjskich służb wywiadowczych.

Czy to na skutek działań tych sił, czy z racji powszechnej sympatii, dość, że bardzo szybko uaktywniły się skrajne odłamy nacjonalistów ukraińskich i bez większych ceregieli przejęły inicjatywę z rąk dotychczasowych liderów.

Jak wygląda skrajna forma przejmowania przewodnictwa można dowiedzieć się z relacji:

http://tygodnik.onet.pl/wwwylacznie/pawel-reszka...

Czy Kliczko może liczyć na sukces swojej wizji przeobrażeń na Ukrainie? Wydaje mi się, że marne ma szanse. Jego „umiarkowana” polityka nie zyskała aplauzu na Majdanie. Widać to coraz wyraźniej.

Na nic starania i zabiegi redaktora Michnika i innych entuzjastów zmian na Ukrainie. Ich silne poparcie sprawiło, że zamiast skutecznie pomóc Kliczce, nieopatrznie uwolnili trzymane dotąd w karbach przez Janukowycza, najczarniejsze zastępy banderowskich pogrobowców.

Ludzie ci, nie tylko zaprzeczają ideałom propagowanym przez Kliczkę, ale otwarcie zapowiadają działania, które muszą budzić niepokój. Na Ukrainie żyje duża liczba naszych Rodaków, których rodziny przypadkiem tylko uniknęły śmierci z rąk banderowskich oprawców w latach ostatniej wojny.

Powszechnie znanym faktem jest i ten, że bardzo liczna diaspora żydowska zamieszkuje Ukrainę.

Jest wiele innych mniejszości narodowych, których los także staje pod znakiem zapytania, zwłaszcza, kiedy słucha się butnych zapowiedzi najwpływowszego z rzeczywistych liderów ukraińskiej rewolucji:

http://www.rp.pl/artykul/107684,1083009.html

Onet, portal bliski Michnikowi, donosi:
„…
Mówi się też, że na Majdanie do głosu zaczynają dochodzić coraz bardziej radykalne grupy. Ten temat w rozmowie z PAP poruszył minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
- Wszelkim ekstremizmom, w szczególności antypolskim mówimy stanowcze "nie". Ale trzeba też pamiętać, że te ekstremizmy pojawiają się z każdym tygodniem konfrontacji, a odpowiedzialność za przeciąganie kryzysu spoczywa, póki co, głównie na władzy - stwierdził Sikorski. Jak dodał, władza mogła przystać na kompromis jeszcze zanim Majdan się zradykalizował, a Ołeh Tiahnybok, lider "Swobody" jest teraz "partnerem dla prezydenta Janukowycza" i spotykają się z nim dyplomaci europejscy.
…”

Cóż można powiedzieć, panie Adamie: Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę…

10
Średnio: 10 (7 votes)

witaj M3C 10*

...tak to właśnie wgląda..żałosny spektakl, który wymknął się spod kontroli...a żydki się cieszą, z czyjegoś nieszczęścia i już zacierają ręce w celu "odbudowy" kraju za pieniądze Ukrainy ...to woda na młyn dla szakali...
...czy będzie tak, jak w Gwatemali...w końcu Ukraina to niesamowicie urodzajne ziemie...

Gwatemala...1954 r.

Kiedy Arbenz został prezydentem Gwatemali, kraj był mocno trzymany przez firmę United Friut i inne międzynarodowe korporacje...Arbenz powiedział, że chce oddać ziemię ludziom...i jak tylko objął władzę, to zaczął prowadzić politykę, która doprowadziłaby właśnie do oddania ludziom praw do własnej ziemi. United Fruit się to nie podobało...dlatego wynajęli firmę PR i rozpoczeli ogromną kampanię w USA, by przekonać obywateli , prasę, kongres, że Arbenz, to sowiecka marionetka i jezeli pozwolimy mu pozostac przy władzy, to sowieci będą mieć przyczółek na tej półkuli...a był to czas wielkiego strachu, przed czerwonym terrorem komunistów. Mówiąc w skrócie, dzięki tej kampanii zrodziła się w CIA i wojsku..idea likwidacji tego człowieka. I to właśnie zrobiliśmy...wysłaliśmy samoloty, żołnierzy i bandziorów i zrobiliśmy wszystko by go usunąć. Gdy tylko tego dokonaliśmy...nowy człowiek, który objął po nim stanowisko, zwrócił wszystko międzynarodowym korporacjom...łącznie z United Fruit...

Kliczko jest już ośmieszony...to koniec mitu Kliczki...

portret użytkownika matka trzech córek

Trybeus

Nie wiem, czy się cieszą, bo to co wymknęło się spod kontroli, uderza na oślep.

Cały paradoks polega na tym, że trudno będzie odkręcić to, co się nakręciło.
Przedstawiając światu wyretuszowany wizerunek rezunów, szerząc upiększoną wersję ich historii i odmawiając prawa głosu ich ofiarom, namalowało się falsyfikat, który żyje własnym życiem:

"... - Polska jest doskonałym przykładem właściwie przeprowadzonej transformacji. Droga Ukrainy powinna przebiegać podobnie – powiedział Jose Manuel Barroso po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem...".

Bardzo nieprawdopodobne jest to "podobnie", panie Barosso! Chciałoby się powiedzieć.Ale, co to da? Sami muszą się przekonać...

Pozdrawiam

Witaj, matko trzech córek!

Dziękuję za ten wpis i pozdrawiam. :)

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

portret użytkownika matka trzech córek

Pozdrawiam, Lotna

Wierz mi, że wcale nie cieszą mnie te konkluzje.
Łatwiej jest teraz pojąć, komu zależało na umniejszeniu znaczenia tego, co wydarzyło się na Wołyniu.

Co nie oznacza, że sprawa nie miała powrócić. W odpowiednim czasie. Niestety, nie od nas zależnym i nie w naszym interesie.
Takie jest moje zdanie.Mam nadzieję, że się mylę...

Ekstremizmy

Dochodzą do głosu gdy władza(przez paru bęcwałów nazywana legalną) zaczyna strzelać. To normalny odruch. Czeczenia, by nie szukać daleko.
Nie wiem jakie intencje przyświecają osobom, które sprowadzają Prawy Sektor do dominanta, czy też jedynej części Majdanu.
Batkiwszczyzna, UDAR, Jaceniuk etc. wg. niektórych ich już nie ma. Ciekawe, ciekawe...
Janukowycz, tak trzyma za gębę nacjonałów, że ściąga kacapskich snajperów, morduje powstańców i dziennikarzy. Skąd to opętanie?

portret użytkownika matka trzech córek

Janukowicz uciekł w chorobę...

Dokąd umknie Kliczko?
....................

Podsumowując "ekstremizmy":

Coś, co zeszło płytko do podziemia, z łatwością stamtąd wypełza.

Pozdrawiam

portret użytkownika wilk na kacapy

Ukraincy nigdy nie mieli wolengo panstwa nigdy sobie nie

wywalczyli tego nie wypracowali.
Albo byla Ukraina Polska i Rosyjska a pozniej sowiecka albo jej wczesniej wcale nie bylo.
Sa Ukraincy ktorzy w czesci nie wiedza kim tak naprawde sa i do jakiej kultury naleza czy do zachodniej czy do wschodniej.
Nie maja bazy historycznej i kulturowej na ktorej mogliby sie oprzec. Jedynie namiastka tej bazy niepodleglosciowej jest okres Bandery i ekterminacji ludnosci nieukrainskiej z "ich" jak im sie wydawalo ziemi.Na tragedji rzezi buduja swoj mit niepodleglosciowy ktorym sie chelpia i bazuja,oni po za tym nie mja nic w swojej historji.

portret użytkownika matka trzech córek

Wilku, posłuchaj tego:

MTC

Takie tresci nalezy oflagowac-zglaszac na YouTube. To nie jest OK, aby nawolywac w sieci do zabijania jakiejkolwiek grupy osob czy osoby, obojetnie w jakim jezyku. To G. wisi na YouTube juz 2 lata, a rozne typy slinia sie sluchajac o usmiercaniu Rosjan, Polakow i zydow.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Niczego nie zbuduje się na niszczeniu

Bo to jest tylko w diabelskim pragnieniu
Pokojowe rozwiązania są drogą
Gdzie rozmowy z argumentami pomogą
Zapędzili się widać w ślepy zaułek
Będą dostawać suchy chleb zamiast bułek
Pozdrawiam

portret użytkownika Bibrus

I "Matka Trzech Córek" czasami się myli,

dobrze, że refleksja przyszła w porę. Polityka zagraniczna to moja mocna strona, rzadko się mylę w ocenach sytuacji za granicą. Pozdrawiam.

portret użytkownika matka trzech córek

Bibrus

Nie ma ludzi nieomylnych.Nie przeceniaj i mnie:)

To, co rozegra się na Ukrainie, niejednego jeszcze zaskoczy.

Co Ty przewidujesz, jako ekspert od zagranicznych spraw?

Pozdrawiam:)

portret użytkownika Bibrus

Co przewiduję?

1. Car Rosji Ukrainy nie odda.
2. Unia z carycą Angelą na czele, już oddała Ukrainę Putinowi.
3. Szczyt Unia-Rosja ustalił, nic o wschodzie bez zdania Rosji.(Wielka porażka Polskiej polityki zagranicznej)
4. Prawdopodobnie "ruchawka" Ukraińska skończy się w momencie braku środków finansowych, czyli w momencie kiedy Majdan zostanie pozbawiony kroplówki gotówkowej.
5. Większe ruchy przewiduję po zakończeniu Olimpiady w Soczi.

Pozdrawiam.

portret użytkownika matka trzech córek

Wszystko zależy od Soczi

Czerkiesi też poczuli "wiosnę".
Jeśli nic się nie wydarzy, Twoje przewidywania mają szansę na realizację.

Punkt czwarty jest istotny. Zapowiedzi gruntownych rewolucyjnych zmian obejmują pozbycie się "krwiopijców". Coś czytałam ostatnio o bojkocie galerii handlowych na zachodzie Ukrainy. To uderzenie w tych oligarchów, którzy są ich właścicielami.
No i druga rzecz: zagraniczni sponsorzy niekoniecznie zechcą popierać skrajnych nacjonalistów, a to właśnie oni przejęli teraz stery rewolty.

Pozdrawiam

portret użytkownika Bibrus

No i proszę "consensus" na "NP"

jest możliwy. Ciekawe co na takie dictum separatum powiedziałby niejaki "Dixi"?. Pozdrawiam.

portret użytkownika matka trzech córek

Hmm...

Pozdrawiam Dix-iego, gdziekolwiek jest.
Tacy jak on są potrzebni, by wykurzyć z zakamarków wszelkie złogi pajęczyny:)
Szkoda, że przy okazji, czasem nawet mimo woli, przesuną ścierką po oczach i tym - niewinnym, którzy się akurat przypadkiem nawiną.

Może źle go oceniam, ale zawsze miałam słabość do harcowników. Może dlatego,że to oni zwykle, jako pierwsi, "szli z bagnetem na czołgi żelazne".

Pozdrawiam:)

portret użytkownika Bibrus

Oj droga Matko,

poszperaj trochę w necie, na temat tego byłego idola, może coś znajdziesz, coś co wpłynie na Twoją ocenę tej mrocznej postaci. Pozdrawiam.

portret użytkownika wilk na kacapy

Wo Matko 3C ty tan na powaznie z tym DIXi ?

toc to on tu byl oddelegowany na specjalnym kontrakcie zeby rozwalic NP i zidentyfikowaci i zinwigilowac niePOprawnych.
Jak mu sie juz konczyl kontrakt i nic nie wyszlo z jego agenturalnych dzialan,zostalo mu tylko wulgarne wyzywanie wszytkich, ktorzy go rozgryzli.Stosowal typowo SBeckie metody.

portret użytkownika matka trzech córek

Co to było? Co to miało być? Czy to było zamierzone?

Właśnie skończył się reportaż Barbary Włodarczyk o Majdanie.
Rozmawiała z kilkoma protestującymi mężczyznami na temat przyczyn ich zaangażowania w to co robią.To byli zwyczajni ludzie. Żadni aktywiści, czy liderzy.
Zapytała o marzenia, wizje na przyszłość. Życzyła spokoju i wszystkiego dobrego,a oni grzecznie podziękowali.
Na koniec wykrzyknęli popularne hasła:
Sława Ukrainie!
Gierojam sława!

i...Smert Lacham!

Barbara nie zareagowała.

Ciekawe, czy ktoś z Was, drodzy Niepoprawni widział ten dokument? Jestem na 99% pewna, że się nie przesłyszałam, ale potrzebuję potwierdzenia.
Pozdrawiam

Ukrainskiego nie zna

To i nie zareagowala.:)

A zreszta co by miala zrobic, biedaczka? Gdyby zareagowala zbyt gwltownie, to mogliby ja utluc, gieroje; przeciez ona tez Laszka!

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

portret użytkownika matka trzech córek

Myślę, że zna i to doskonale

Dziwnym trafem, nie zapytała o nic kontrowersyjnego.Nie pojawiły się tematy związane z Banderą ani symboliką.
Te hasła wykrzyczane na koniec, zrozumiałam dobrze, bo kilka razy wysłuchałam dzisiaj przytoczoną na tym forum piosenkę ze śpiewnika banderowców.
Pamiętasz zresztą list od Polki ze Lwowa, opublikowany bodajże w Naszym Dzienniku. Ona wyraźnie ostrzegała przed pochopnym "sławieniem Ukrainy" mówiąc, że to część składowa hasła, kończącego się okrzykiem "Smert Lacham!"

Może, telewizja świadomie puściła to nieszczęsne zakończenie materiału.W zasadzie, istnieje pewna, szczególna forma przekazu:"no comment".

Mam nadzieję, że ktoś od nas też to oglądał.
Pozdrawiam

portret użytkownika matka trzech córek

Pojawiło się nagranie

Proszę zobaczyć i uważnie wsłuchać się w ostatnie słowa tego przekazu:

http://tvp.info/barbara-wlodarczyk-sasiedzi/wide...