Joe Chal – „Marnowanie siły blogerskiej?”

portret użytkownika Joe Chal
blog.jpg
Kraj

Jeśli media-blog chcą przetrwać nie mogą się ograniczać tylko do jednego tematu. Zauważyłem, ze Facebook przepojony polityką zaczyna pomału tracić swoje pierwotne założenie, jakim miało być „Łączenie ludzi” a tak naprawdę to wielki zarobek tych co to zainicjowali.
Facebook to fajna sprawa - po co go niszczyć!
Ponieważ stworzyły się dwa opozycyjne media; jedne te zawodowe i drugie spontaniczne i nieskoordynowane media blogerskie – czytelnik został skołowany tak mocno, ze przestał czytać całkowicie cokolwiek o polityce.
Te pierwsze – sterowane i pod kontrola tych u władzy mają prostą rolę do spełnienia a mianowicie:
„Nakręcanie spirali rządowej popularności i udowadnianie Polakom /na swoich łamach /, że krajem rządzą właściwi ludzie oraz, ze „oni i tylko oni są stworzeni do tego i poza nimi nie ma nikogo zdolnego do przejęcia władzy”!.
Czy to im sie udaje?
Oczywiście większość blogerów jest na takim poziomie, ze wie dokładnie „co w trawie piszczy!”.
Na domiar złego brak w kraju opozycji ułatwia premierowi zadanie.
Śmię twierdzić, iż PO nie musi się specjalnie wysilać aby dotrwać do następnych wyborów i z dziecięcą łatwością ponownie te wybory wygrać.
Czy nikt nie zadawał sobie pytania:

„Dlaczego tak jest?”

Partie „opozycyjne” na zewnątrz niby nie aprobują poczynań obecnego rządu a kiedy przychodzi do glosowania w Sejmie RP w bardzo poważnych sprawach dotyczących podstaw Państwa Polskiego to nie ma sprzeciwu?
Wracam jednak do blogów i braci blogerskiej.
Bardzo często zdarza mi się czytać bardzo ambitne artykuły, które nawet są popularne, ale niczego nie wnoszą, nikogo nie uświadamiają i gdy jest ich coraz więcej a efektów czy rezultatów brak to odpychają czytelnika.
Na domiar złego dobrych blogerów można w bardzo łatwy sposób wyprowadzić z równowagi poprzez nieodpowiedzialne i celowe komentarze, które są pisane właśnie aby zawalić i skłócić blogerska brać.
I to się udaje!
Czasem mi się zdaje, że te wszystkie blogi piszą i czytają tylko sami blogerzy no i oczywiście ci co zbierają informacje o nich.
Napisałem w ostatnim roku ponad 100 artykułów /lepszych, gorszych na rożne tematy – nawet filmy przyrodnicze czy wiersze poetyckie/ ale najważniejsze, ze zgromadziłem wokoło siebie ludzi z rożnych środowisk i idąc w tym kierunku widzę sens popularyzacji bloga medialnego a ograniczanie się tylko do Polityki zniszczy go.

Joe Chal

10
Średnio: 10 (2 głosy)
portret użytkownika Joe Chal

Nie podoba sie?

Joe Chal
Do administratorow tego bloga!
Moja opinia o wszystkich blogach kontrolowanych przez ? jest sluszna i skierowana do opozycji, ktorej tak na dobra sprawe nie ma. Jak mamy naprawiac Polske, jesli "Pieklo peklo" i sie rozlalo na caly kraj a "Anioly sa w rozsypce"?