Debata o Syrii w Instytucie Sobieskiego

Świat

W portalu Blogpress.pl 17.09.2013 pojawiła się informacja:

"Instytut Sobieskiego zaprasza na debatę pt.

Konflikt w Syrii. Lokalna wojna, globalny wymiar

z udziałem dr Witolda Waszczykowskiego i dr Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego

Prowadzenie:
Paweł Soloch (Instytut Sobieskiego)

Debata odbędzie się w środę 18 września, o godz. 18.00 w siedzibie Instytutu Sobieskiego przy ul. Nowy Świat 27/1 w Warszawie.".

Zainteresowało mnie to. Tak się złożyło, że niedawno napisałam dwie notki związane z Syrią. Pierwsza to "Syryjski blef Obamy" / http://naszeblogi.pl/40631-syryjski-blef-obamy /, a druga "Sikorski, a Syria. Czy żaba podstawia nogę?" / http://naszeblogi.pl/40879-sikorski-syria-czy-za... /. W tej ostatniej wspomniałam o tym jak Witold Waszczykowski zdemaskował megalomanię Radosława Sikorskiego.

Gdy przyszłam pod wskazany adres, miałam kłopoty ze znalezieniem Instytutu. Wejście do niego jest w bramie naprzeciw baru reklamującego się napisem: "Wódka po dwa złote". Tabliczka obok wejścia była mała i zaklejona jakimiś nalepkami. Instytutowi Sobieskiego wyraźnie na rozgłosie nie zależy. Salka w której odbywała się debata obliczina jest na 20-30 osób. Zupełnie jednak wystarczyła, gdyż przyszło tylko 15 osób.

Dyskusja zaczęła się o 18:15. Po krótkim zagajeniu prowadzacego głos zabrał dr Witold Waszczykowski. Zaczął od rysu historycznego. Stwierdził, że konflikty na Bliskim Wschodzie były zawsze, od kilku tysięcy lat. Stosunkowo stabilnym okresem było kilkaset lat w czasie których na tym terenie panowało Imperium Ottomańskie. Po jego rozpadzie o spokoju nie bylo już mowy. Nie jest prawdą, że poczatkiem problemów było powstanie Izraela.

Potem przeszedł do czasów współczesnych i powiedział, na czym polega strategiczne znaczenie Syrii. Nie ma tam wiekszych złóż ropy naftowej ale istnieje możliwośc rurociągów łączących rejon Zatoki Perskiej z Morzem Śródziemnym. To otworzyłoby dogodną trasę dostaw do Europy. Rosja ma interes w zablokowaniu takiej możliwości Co wiecej pod dnem Morza Śródziemnego w pobliżu Syrii znaleziono wielkie złoża gazu.

Syria ma mniej więcej 2/3 obszaru i ludności Polski. Jeśli chodzi o obecną wojnę to jest to starcie między 20% szyitów-alawitow, a 80% sunnitów. Ugrupowania rebeliantów nie są bynajmniej jednolite. Jest wśród nich Al-Kaida,dżihadiści i bardziej umiarkowane odłamy. Waszczykowski zastanawiał się nad postawa Polski wobec tego konfliktu.

Stwierdził, że nie mamy tam możliwości działania. Wyraził żal z powodu wycofania naszych żołnierzy z misji ONZ w Libanie oraz z Wzgórz Golan. Gdyby oni nadal tam byli - dysponowalibyśmy chociaż informacjami o tym, co się tam dzieje. Powiedział jednak, iż jeśli wojna rozszerzyłyby się na Turcję, to Polska bezwarunkowo powinna poprzeć Turcję i żądać interwencji NATO. Witold Waszczykowski mówił przez pół godziny, a po nim zabral głos Przemysław Żurawski vel Grajewski.

Koncentrował się on na polityce USA i Obamy. Stwierdził, że oba scenariusze zarówno interwencji zbrojnej jak i uniknięcia jej są dla Obamy niekorzystne. Interwencja grozi uwikłaniem się USA w długotrwały konflikt, a jej brak utratą wiarygodności wśród sojuszników. Obama sam wpadł w pułapkę, mówiąc o tym, że zastosowanie broni chemicznej to "czerwona linia", której przekroczenie spowoduje interwencje minitarna Stanów Zjednoczonych.

Jego niezdecydowanie szybko wykorzystała Rosja i przejęła inicjatywę. Jednak efektem tego jest pogorszenie stosunków rosyjsko-amerykańskich, co zagraża polityce "resetu". To dla Polski jest korzystne. Pogarszają się też stosunki francusko -rosyjskie. Prelegent zauważył też, ze to armia amerykańska jert najlepszym gwarantem bezpieczeństwa Polski. Uważa on, ze w przypadku militarnego zaangażowania USA, Polska powinna poprzeć Stany Zjednoczone.

Po godz. 19:00 zaczęły się pytania z sali. Pytano, czy ten atak chemiczny nie był czasem wynikiem prowokacji. No cóż, prelegenci nie mogli tego wiedzieć. Inni pytali też n.p. o los syryjskich chrześcijan. Ciekawą uwagą było to, ze po podboju Kaukazu przez Rosjan wielu Czerkiesów osiedlło się w Syrii. Obecnie Abchazja chce ich ściągnąć do siebie. Tak więc wojna w Syrii miewa dośc nieoczekiwane skutki. Na sali był Niemiec, więc mówiono tez o polityce tego kraju. Ja wspomniałam o tym, że USA uniezależnia się teraz od Bliskiego Wschodu dzięki gazowi i ropie z łupków Zmieni to ich politykę w stosunku do tego regionu.

Dyskusja zakończyła się o godz. 20:00

8.2
Średnio: 8.2 (5 votes)
portret użytkownika PiotrKraczkowski

Rugowanie chrześcijan z Bliskiego Wschodu i druk dolara

Postawa środowiska, które chce zwiększenia ryzyka nuklearnej anihilacji Polski przy pomocy "polskiej" Tarczy mającej umożliwić USA wymordowanie ponad 100 milionów Rosjan atakiem atomowym na Rosję jest charakterystyczna także w przypadku Syrii.
____Przykładowo red. Terlikowski potrafi w swym ostatnim programie "Starcie cywilizacji" TV Republika min. o Syrii - http://www.youtube.com/watch?v=VhhO4GFJUiA&list=... i np. w swej wypowiedzi na temat sytuacji w Syrii w Klubie Ronin przemilczeć podstawowe pytanie: po czyjej stronie są chrześcijanie Syrii? A są po stronie rządu prezydenta Asada, bo jego upadek oznacza zagładę fizyczną ok. 2 milionów chrześcijan, którzy mówią w języku Chrystusa, po aramejsku. Armejski to także język filmu Gibsona "Pasja" o ostatnich dniach Chrystusa - Jan Paweł II powiedział o tym filmie: "tak było". Obalenie rządu Syrii przez USA i zdziesiątkowanie ludzi mówiących po aramejsku jest popierane przez krytyków filmu Gibsona... Ale co tam życie chrześcijan Syrii, skoro USA od ponad 2 lat pomagają islamistom, w tym nawet terrorystycznej Al Kaidy, w ich walce przeciwko min. wspierającym rząd Syrii tysiącom chrześcijańskich żołnierzy rządowych Syrii?
____Dla red. Terlikowskiego, cytat za powyższym programem TV Republika, zniszczenie chrześcijan Iraku nastąpiło "po wprowadzaniu demokracji w Iraku". To może zniesiemy demokrację w Polsce, skoro "po wprowadzaniu demokracji" następuje zagłada chrześcijan, co?
____USA i polscy katolicy obalili nielegalną w świetle prawa międzynarodowego napaścią na Irak dyktaturę Sadama Huseina, która chroniła mniejszości religijne oraz min. zniosła dyskryminację kobiet. Za Husseina chrześcijanie tworzyli ważną część elity Iraku, np. ostatni minister spraw zagranicznych Iraku był chrześcijaninem. Ok. 33% lekarzy Iraku to były kobiety. Dzięki agresji USA i katolickiej Polski na Irak z ok. 2 mln. chrześcijańskiej wspólnoty Iraku, która powstała w czasach Chrystusa, zostało w Iraku ok. 200 tys. osob, a kobietom nie wolno dziś nawet prowadzić samochodu. Może by przypomnieć publiczne wypowiedzi pana Waszczykowskiego z czasu gdy bezbożna UE, NATO, ONZ, Jan Paweł II i cały Kościół na świecie (oczywiście poza Polską) walczyli miesiącami o niedopuszczenie do nielegalnej napaści USA i Polski na Irak pod sfingowanymi pretekstami?
____Red. Terlikowski wykrył "islamofaszyzm", ale mówiąc w wyżej wymienionym programie TV Republika o podobieństwach i różnicach między islamem, chrześcijaństwem i judaizmem potrafił pominąć akurat w Polsce, której Królową jest Matka Boża, przemilczeć, że żydzi nie uznają całego Nowego Testamentu oraz Matki Bożej i Niepokalanego Poczęcia, a katolicyzm i islam uznają Nowy Testament i Matkę Bożą łącznie z Niepokalanym Poczęciem. I tak to jest... Kraje islamu są w rozwoju ponad 300 lat za chrześcijańskim Zachodem, żołnierze Zachodu okupują od ponad 200 lat Bliski Wschód, ale red. Terlikowski nie omieszka straszyć cytatem jakiegoś islamskiego imama o zatykaniu chorągwi nad Watykanem. I tak to jest...
____Przyjmuje się, że USA chodzi o ropę i gaz Bliskiego Wschodu. Pan Waszczykowski bierze to także zbyt dosłownie, bo USA chodzi głównie o to, by cała ropa i gaz Bliskiego Wschodu i rejonu morza Kaspijskiego (wartość każdego z tych źródel ropy/gazu powyżej 100 bilionów dolarów) zostały sprzedane za dolary. Oznacza to bowiem podarowanie USA ponad 200 bilionów dolarów - biorąc pod uwagę możliwy wzrost cen to może być nawet ponad 300 bilionów dolarów. Jako waluta międzynarodowej wymiany handlowej dolar jest drukowany przez USA. Bez możliwości drukowania dolara skrajnie nieefektywny model gospodarczy USA załamałby się w krótkim czasie. Gdy w handlu międzynarodowym pojawiają się jednak dodatkowe towary i usługi USA muszą zwiększać ilość dolara w obiegu, czyli drukować dolary. Gdy ropa/gaz są wydobyte i trafiają do handlu międzynarodowego, gdy są sprzedawane, to USA muszą także drukować dodatkowe dolary. Ten druk oznacza darowanie USA tych drukowanych dolarów. Ile to jest ponad 200 bilionów dolarów dla USA? Roczny PKB USA to ok. 17 bilionów dolarów, a łączne zadłużenie rządu, gospodarstw domowych i przedsiębiorstw USA wynosi ok. 500% PKB USA wg. informacji z książki "Największa wyprawa rabunkowa w historii" (Der größte Raubzug der Geschichte), 2012, Matthias Weik i Marc Friedrich.
____Z czystym zyskiem wydrukowania ponad 200 bilionów dolarów nie mogą się równać zyski rzędu mniej niż biliona dolarów, o których mówił pan Waszczykowski. USA prowadzą jednak politykę wywłaszczania posiadaczy dolara obniżaniem jego wartości, a więc Arabom opłaca się przejść przy sprzedaży ropy/gazu z dolara na inne waluty: euro, lub arabski odpowiednik euro, np. złoty Dinar, którego wprowadzanie przez grupę państw, min. Libię, USA przerwały wtrącając Bliski Wschód w chaos przy pomocy zorganizowania "Arabskiej Wiosny". USA zatem stawiają kraje arabskie przed wyborem: albo zgoda na dolara jak Arabia Saudyjska, Kuweit itd. albo chaos - i o to chodzi w Syrii, a nie o jakiś rurociąg, czy poletko gazu/ropy.
____Zach. UE zaś ma gaz i ropę tanio rurociągami z Rosji, której może też sprzedawać swe wyroby, których transport na odległy Bliski Wschód obniża zyski eksporterów. Rosja nie może podwyższać cen zachodniej UE, bo zach. UE wciąż obniża zużycie energii i rozwija energie alternatywne. Wzrost cen rosyjskich gazu/ropy zwiększa opłacalność wiatraków i oszczędzania energii. Wymiana handlowa z Rosją wzmacnia walutę UE euro. Dlatego atrakcyjność Syrii dla UE, o której mówił Waszczykowski, jest bardzo wątpliwa.

@Piotr Kraczkowski

elig: To prawda z tymi "wojnami walutowymi". USA forsuje dolara, Chiny - juana, a Iran chce się rozliczać w euro. O tym jednak podczas debaty nie było mowy.

portret użytkownika Szary kot

Matuszka Rassija...

Z uwagą przeczytałam ten wielosłowny komentarz i głowę coraz niżej pochylam z zadumą nad brzydkimi, okropnymi, chciwymi, niosącymi chaos Stanami Zjednoczonymi.
Jakże inaczej jawi się nam troskliwa, altruistyczna, rozlewająca pokój na świat cały Rosja. Ona kocha Syrię, tak bardzo kocha, że nigdy jej nie opuści, a Asad na zawsze może liczyć na ojczulka Putina.
Podobnie z Europą - Rosja też ją kocha...
Przejmuje mnie tez ogromny wstyd za tych którzy chcieli w Polsce tarczy rakietowej. Tej okropnej amerykańskiej tarczy, która miała wymordować 100 mln Rosjan. Strasznie okrutni byliśmy...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

portret użytkownika PiotrKraczkowski

"troskliwa, altruistyczna, rozlewająca pokój na świat cały Rosja

Pańska wypowiedź jest nieprecyzyjna, nie wiadomo o co panu dokładnie chodzi, przecież w ogóle nie piszę tu o Rosji poza tym, że jest dla UE wgodnym źródłem ropy/gazu, które stara się - jak to w kapitalizmie - dostawać za swój wyrób jak najwięcej, ale rozumie, że nie może tego czynić tam gdzie kupujący zapewni sobie alternatywę np. obniżając swe zużycie energii.

USA mają na świecie ponad 700 baz wojennych - tu można faktycznie mówić o "rozlewaniu na świat cały". Rosja ma zagranicą jedną jedyną bazę, port w Syrii - co panu przeszkadza, że rosyjscy marynarze mają tą okazję by zejść na ląd i rozprostować kości, zaopatrzyć swe statki itp.? Rosja nie jest ZSRR, jest zwykłym państwem kapitalistycznym, które nigdy nie użyło broni atomowej, szczególnie nie przeciwko państwu nie posiadającemu broni atomowej.

Nie tylko Rosja ma obowiązek sprzeciwić się organizowaniu przez USA rzezi chrześcijan Syrii. Chrześcijanie Syrii są potomkami ludzi, którzy osobiście obcowali z Chrystusem.

Niby dlaczego Rosja nie miałaby sprzedawać broni np. Syrii? Syria nie zagraża innym państwom, przeciwnie, jest tak słaba, że od dziesięcioleci nie jest wstanie odebrać części swego terytorium okupowanego przez Izrael. Syria jest dyktaturą i bardzo brutalnie traktowała w przeszłości ludzi, których Zachód określa jako "islamistów". Syria jednak chroni mniejszości religijne, stara się redukować dyskryminację kobiet, podnosić wykształcenie swych obywateli - to jednoznacznie droga ku demokracji. Bez pewnego poziomu wykształcenia ogólnego i zrozumienia przez ludność pewnych zasad, np. zakazu dyskryminacji religii czy kobiet demokracja nie jest możliwa. Gorszą od dyktatury Syrii są dyktatury Arabii Saudyjskiej, Kuweitu itd., które nie są na drodze do demokracji.

Ta Tarcza antyrakietowa miała być wybudowana aby zniszczyć atomowe rakiety odwetowe Rosji. Gdyby USA wysłały swe wszystkie rakiety atomowe na Rosję (lub Rosja na USA), to zawsze przeżyje kilka rakiet atomowych, które w odwecie zniszczyłyby przeciwnika. Dopóki USA lub Rosja nie zabezpieczą się przed odwetem, dopóty "równowaga strachu" gwarantuje światu pokój - USA udowdniły, że są zdolne do ataku atomowego na miasta niezagrażającego im przeciwnika. Ta Tarcza w Polsce miała za zadanie zniszczenie tych kilku rakiet odetowych usiłujących opuścić teren Rosji na polskim odcinku lecąc do USA.

Ta Tarcza wymuszała na Rosji wydanie miliardów euro na wycelowanie w Tarczę i w Polskę wielu rakiet atomowych, w tym wielu fałszywych dla dezorientacji i częściowo mobilnych. Rakiety USA lecą do Rosji ok. 15 minut, ale już 5 minut po ich starcie Rosja dokonałaby anihilacji tej Tarczy i Polski. Oznacza to, że ta Tarcza nie może mieć żadnego znaczenia wojskowego: w przypadku ataku USA ta Tarcza nie mogła wyłapać rakiet odwetowych Rosji, bo rakiety z Królewca dolecą do Polski zanim rakiety z USA dolecą do Rosji.

Ta Tarcza mogła być zbudowana tylko i wyłącznie po to, aby podnosząc ryzyko wybuchu wojny atomowej dać zarobić przemysłowi zbrojeniowemu USA. Zarówno USA jak i ZSRR miały sporo zakłóceń swych systemów rakiet atomowych, fałszywych alarmów, USA utraciły 31 bomb atomowych, z czego odzyskały tylko 11 - dokumentacje "Nuclear 911 - PART 1 OF 6": http://www.youtube.com/watch?v=2eFHJdAzBFA oraz: http://www.youtube.com/watch?v=0iW3l16vUWQ Im więcej czasu upływa od alarmu o ataku atomowym przeciwnika, tym łatwiej jest wykryć, że alarm wynikł z pomyłki. Ta Tarcza skraca i tak bardzo krótki czas: w razie alarmu Rosja musi natychmiast dokonać anihilacji tej Tarczy i przy okazji Polski, bo jeśli tego nie zrobi, to później, gdy rakiety USA dolecą, nie będzie mogła.

To dwa problemy w sytuacji pokoju: 1. tam, gdzie ZSRR nie wystartował rakiet w odpowiedzi na stwierdzony atak USA i na czas ustalił, że atak USA był fałszywym alarmem, tam Rosji może zabraknąć przez Tarczę tego czasu i może być zmuszona dokonać atomowej anihilacji tej Tarczy, a dopiero np. 8 minut później okaże się, że to była pomyłka, że rakiety USA były fałszywym alarmem. 2. Nie można wykluczyć, że Rosja odpali w tą Tarczę rakietę atomową przez pomyłkę, bez żadnego alarmu.

Dlatego zwolennicy tej Tarczy w Polsce to ludzie przeklęci, to albo kretyni, albo deklaratywni zbrodniarze i zdrajcy, którzy aby przypodobać się zbrojeniówce USA gotowi są narazić Polskę na atomowe zniszczenie.

portret użytkownika Szary kot

W Syrii ścierają się interesy USA i Rosji.

OBYDWA państwa mają tam ekonomiczne interesy.
Rozumiem, że tarcza rakietowa w Polsce jest be, bo najlepiej dbać o swoje bezpieczeństwo demonstrując swoją bezbronność. Genialne!

Proszę sobie darować tę rusofilską propagandę. Już mdli od czytania.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Granicą interesów państw nie jest zdolność innych do samoobrony!

Tą granicą jest ludzka godność. To, że Syria jest wojskowo słabsza od USA, GB i Izraela, to nie oznacza, że tym państwom wolno dokonywać agresji na Syrię i naruszać godność ludzką mordowanych Syryjczyków oraz zabijanych wysyłanych przez USA do Syrii bezrobotnych z całego Bliskiego Wschodu.

"Interesy USA i Rosji ścierają się" nie tylko w Syrii, lecz w milionach innych miejsc. "Scieranie się interesów" różnych państw jest zjawiskiem powszechnym i normalnym, to nie jest istotą problemu w przypadku Syrii.

Istotą problemu syryjskiego jest to, że USA, GB i Izrael, trzy państwa członkowskie ONZ, wbrew Karcie ONZ od ponad dwóch lat dokonują nielegalnej agresji na Syrię jako innego członka ONZ zbrojąc i wysyłając do niej terrorystów i bandytów aby obalić rząd Syrii i tym samym spowodować rzeź ok. 2 milionów chrześcijan.

Przypominam, że amerykański generał Wesley Clark już dawno publicznie stwierdził, że USA krótko po 911, w 2001 roku planowały obalenie min. rządu Syrii: http://www.youtube.com/watch?v=SXS3vW47mOE
Były minister spraw zagranicznych Francji, Dumas, opowiedział w lipcu 2013r. w TV Francji, że gdy był jako minister Francji ponad 2,5 roku temu w Londynie, to brytyjscy dyplomaci poinformowali go, że USA i GB przygotowują operację mającą na celu obalenie rządu w Syrii, i zaproponowali, aby Francja się do tego przyłączyła.

Wg pana Polska nie powinna "dbać o swoje bezpieczeństwo"? Np. na żądanie USA uznać się za współodpowiedzialną za Holocaust i zapłacić 65 mld. dolarów odszkodowania? Albo jeśli USA zażądają od Polski 100 mld. dolarów na nowe okręty dla marynarki wojennej USA, to Polska powinna te 100 mld. dolarów podarować USA? Bo inaczej będzie pan pisał: "najlepiej dbać o swoje bezpieczeństwo demonstrując swoją bezbronność, rusofilska propaganda, mdli od czytania" itp.?

portret użytkownika Szary kot

Oczywiście znacznie lepiej

zakupić uzbrojenie w Rosji, przecież to od przyjaciół...
Mnie wystarczy jednorazowy remont TU-154...

EOT
...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

ad: Poziom debilizmu i kłamstwa

  USA ma  bazy militarne w co najmniej 70 krajach świata, a personel, do którego się przyznało w 2002 w 156 krajach, w sumie kontrolując i operując około 737 baz poza granicami USA. Z pewnością na dzień dzisiejszy jest ich więcej.

Faktycznie, bardzo wiele i kłamstw i debilizmu.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

portret użytkownika Szary kot

Lotna, proszę,

Przeczytaj ze zrozumieniem.
Nikt nie kwestionuje, że USA ma bazy wojskowe w różnych krajach.
Kłamstwem jest zdanie:
"Rosja ma zagranicą jedną jedyną bazę, port w Syrii" i Tł właśnie to wykazał.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

portret użytkownika Szary kot

Nooo!

I jeszcze rusofil...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

@tł & szary kot

  Odpuście sobie impertynencje, bo zdaje się wiek przedszkolny macie już dawno poza sobą.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

portret użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl

@TŁ

Co powiesz na to jak to:
http://www.reocities.com/CollegePark/Union/1060/...
Nr jednostki, bo że dosłużył się porucznika w no właśnie w jakiej służbie.Służba od 1981 do 1985 w LWP/WSW czy w ROMO/ZOMO - no i ten porucznik, prawda?
Emigrant od 13 lutego 1987 r. - nawet datę wybrał stosowną, a i na pewno nikt nie przeszkadzał lecz wydaje mi się po tym co pisze, że jeśli już to raczej mu w tej polityczne emigracji pomagali.
Nie pisze w "politycznej" bo to jak widać była jedynie słuszna opcja uchodźcy politycznego z PRL w służbie.
Po tym co pisze to był uchodźca politycznym podobnym do tego z bytowskiej solidarności. Tego rzekomo polskiego uchodźcy z niemieckimi korzeniami z 1989 wżenionego w esesmanów rodzinę, który w wieku 10-11 lat zdążył zostać opozycjonista, tak jak jego ojciec był zatrzymany, a nawet zdążył wziąć udział w proteście głodowym na dołku, a przynajmniej tak o sobie napisał w laurce w ES.

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

portret użytkownika Szary kot

Obiboku,

cieszę się, że wynalazłeś te dane, przyda się odsiecz, bo już od kilku dni wojowałam...
Chrześcijańsko-rosyjski mesjanizm. Kompletnie niestrawne!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

portret użytkownika AdamDee

@Obibok na własny koszt

A patrz co mu Reagan powiedział...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

portret użytkownika PiotrKraczkowski

He, he, he :-)

:-)

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Ma pan rację, zapomniałem o tych bazach po byłym ZSRR

Ale to niczego nie zmienia, bo Rosja nie ma pieniędzy na utrzymywanie wielu baz na świecie, nawet gdyby chciała. USA mają PKB w wysokości 17 bilionów dolarów, a Rosja ma PKB w wysokości trochę ponad 2 biliony dolarów.

Włochy, Francja, GB i RFN mają każde z osobna wyższe PKB niż Rosja i nie zakładają jakichś zagranicznych baz wojennych, bo to nie ma sensu. Także Rosja dojdzie do wniosku, że szkoda na to pieniędzy i zadowoli się absolutnym minimum logistycznym. Podejrzewam, że te bazy w rejonie morza Kaspijskiego mają zapobiegać sytuacjom w rodzaju Czeczenii.

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Ma pan na myśli ZSRR, a nie Rosję?

Pańskie wyobrażenie, że na "imperialną agresywność" mogą sobie pozwolić kraje biedne, jest zupełnie błędne.

ZSRR włączył inne kraje do "obozu socjalistycznego" dzięki ideologii socjalistycznej i niepodporządkowaniu swych przedsiębiorstw zasadzie maksymalizacji zysku i rynkowi, a podporządkowaniu obywateli niskim płacom. Nie byłoby to możliwe w sytuacji, gdy internet i satelitarna TV przełamuje cenzurę.

Rosja nie kieruje się taką ideologią, jest państwem kapitalistycznym o gospodarce rynkowej, jej firmy maksymalizują zysk, a pracownicy domagają się podwyżek płacowych i nie jest wstanie powtórzyć tego co robił ZSRR.

portret użytkownika PiotrKraczkowski

W przypadku ZSRR i Rosji dziś nie można mówić o imperializmie

ZSRR miał za cel narzucenie całemu światu komunizmu, czy na początek socjalizmu. To nie jest imperializm, bo imperializm napędzany jest chęcią panowania jednego państwa nad innymi i zorganizowany wyzysk innych państw przez państwo organizujące imperium.

Natomiast celem ZSRR nie był wyzysk innych państw, lecz narzucenie braterstwa państw socjalistycznych, pod którym rozumiano różne rzeczy, ale na pewno nie wyzysk jednego państwa przez inne.

Dzisiejsza Rosja buduje demokrację w warunkach, gdy większość Rosjan ma trudności z myśleniem innym niż wyuczone w ZSRR lub przekazane tradycją z Rosji carskiej. To rodzi różne głupie wyobrażenia oraz imperialne zachowania i deformuje politykę Rosji, ale Rosja jak na razie z każdym dniem odchodzi od imperializmu w swej polityce i idzie w kierunku co raz lepszej demokracji.

Tak czy owak Rosja ma ponad 150 milionów mieszkańców i jako kraj formalnej demokracji, kapitalizmu oraz przełamania cenzury telewizją satelitarną i internetem, mając PKB ok. 2,2 biliona dolarów, nie jest w praktyce wstanie prowadzić imperialnej polityki. Przecież aby być na poziomie Francji, Włoch, GB czy RFN Rosja musiałaby mieć PKB ok. 7 bilionów dolarów!

Wypisuje pan jakieś bezsensowne hasełka.

"jak dowiedziałeś się o NP?"

"Przypadkiem."
Akurat!!!
Następny.
Następny "przypadkowy" desant?:):):)
Ilu jeszcze będzie takich Kraczkowskich?
Na zawołanie "przypadkiem".
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika PiotrKraczkowski

"Ilu jeszcze będzie takich Kraczkowskich?"

Ludzi przeciętnie lub ponad przeciętnie inteligentnych jest większość, a zatem pańskie obawy są statystycznie rzecz biorąc uzasadnione.

zdrajcy...

... stanowią mniejszość.
Przekonasz się, trollu!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Uniemożliwianie Rosji odwetu oznacza możliwość USA!

Fakty, fakty, fakty!
1.
W takich sprawach jak broń atomowa chodzi przede wszystkim o możliwość zamordowania 100 milionów lub więcej mieszkańców kraju przeciwnika.
2.
USA budując Tarczę w Polsce wyraziły chęć stworzenia sobie możliwości zaatakowania Rosji kilkoma tysiącami swoich rakiet atomowych i zamordowania ponad 100 milionów Rosjan, poprzez uniemożliwienie Rosji dokonania odwetu.

Zarzut, że celem ZSRR i Układu Warszawskiego był wyzysk innych państw niż Rosja przez Rosję pomija istotę opartego na ideologii systemu socjalistycznego i jest po prostu niepoważny. Rozsądny człowie zada sobie bowiem pytanie: Rosja poprzez ZSRR, czy cały ZSRR, chciałby wyzyskiwać pozostałe kraje Układu Warszawskiego, ale kierując się własnymi korzyściami z przyczyn ideologicznych narzuciły sobie system ekonomiczny, który nie przynosi korzyści, lecz doprowadza do zapaści cywilizacyjnej Rosji i upadku ZSRR?

Wyobrażenie, że grupa ludzi usiłując zbudować imperium (czyli dla korzyści Rosji/ZSRR) odrzuciłaby sprawdzone metody kapitalistycznego gospodarowania i wdała się w eksperyment ekonomiczny ZSRR, któremu większość ekonomistów na świecie od samego początku (a nawet wczśniej) przepowiadała, że nieuniknienie skończy się upadkiem gospodarczym, dowodzi braku zrozumienia zagadnienia.

portret użytkownika PiotrKraczkowski

6.000 rakiet atomowych USA

Wg pana wystrzelenie na Rosje tysięcy rakiet atomowych USA nie zamordowałoby ponad 100 milionów Rosjan?

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Pisze pan nie na temat

 

Zadałem pytanie, a nie twierdziłem, że USA mają 6000 rakiet.

Szczegóły zasobów broni nukleranych USA, Rosji itd.: http://www.fas.org/programs/ssp/nukes/nuclearwea...

 

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Istota rzeczy a rząd wielkości

 

"pomylić: kondominium z dominium, rakiety z głowicami, bazy zagraniczne FR uznajesz za krajowe, nie potrafisz w przybliżeniu określić liczby ludności FR, etc. etc."

Ma pan rację, że ważnym jest podawać dokładne dane. Niemniej wypowiedź pozostaje prawdziwa, gdy nie ma pomyłki w zakresie rzędu wielkości, bo chodzi o uchwycenie istoty sprawy:

1.

Kondominium. USA działa wspólnie z GB bo oba państwa usiłują zdobyć władzę nad światem przy pomocy monstrum ich centrów finansowych Londynu i New Yorku. Mamy doczynienia z anglosaskimi miliarderami, którzy zorganizowali światową sferę finansową jako kasyno gry, w którym organizatorzy wygrywają zawsze. Mówiąc dokładnie Polska ma doczynienia zawsze z GB i USA, a więc poprawnym jest mówienie o kondominium USA i GB - to kondominium jest zatem kondominium USA i jest kondominium GB. Ponadto szkoda czasu na czepianie się takich drobiazgów, bo czy stosunek USA-Polska nazwać kondominium, czy dominium, wiadomo, że istotą rzeczy jest zależność doskonale opisana faktem, że USA spowodowały, że polscy katolicy wberew polskiemu papieżowi wzieli udział w nielegalnej napaści na Irak i w spowodowaniu zniszczenia dwumilionowej wspólnoty chrześcijan oraz śmierci tysięcy irackich dzieci. Bez dominium lub kondominium coś takiego nie jest możliwe - to jest istotą rzeczy, a nie 3 literki więcej lub mniej.

2.

Ilość rakiet USA, czy Rosji jest tak naprawdę nieznana. Proszę nie oczekiwać, że kraje, które wydają biliony euro na swe arsenały atomowe ze strachu, że zabraknie im rakiet na odwet, ujawnią, ile rakiet łącznie mają. Jakieś dane są w obiegu, ale na ile odpowiadają prawdzie, tego nikt nie może wiedzieć. Ponadto moja wypowiedź nie ogranicza się do stanu na dziś, lecz obowiązuje także dla przyszłości, a w przyszłości Rosja może mieć prawie dowolną ilość rakiet. Istotą rzeczy jest olbrzymia ilość, rzędu kilku tysięcy, a nie podawanie dokładnej liczby, którą zna być może tylko Putin i jeszcze parę osób. W uproszczeniu forum nie ma sensu wydłużać zdanie podając dodatkowo do rakiet atomowe bomby, bo chodzi głównie o istotę rzeczy, o rząd wielkości, a mniej o dokładność.

3.

To samo dotyczy ilości baz przy różnicy ponad 700 na całym świecie do kilku. Albo liczby ludności 150, czy 142 miliony. Podając 142 miliony też nie podaje pan dokładnie, bo ludność Rosji zmienia się co minutę. etc. etc.

Oczywiście zawsze jest lepiej podać dokładne dane i dobrze jest, jeśli ktoś je uściśli, gdy ma dokładne dane. To jednak zupełnie coś innego od wyolbrzymiania znaczenia takich nie istotnych dla sprawy niescisłości i zaśmiecania dyskusji rozwodzeniem się nad nieistotnymi niedokładnościami. To ważne, bo takie czepianie się nieistotności utrudnia rzeczową dyskusję.

 

zlituj się nad nami i nad soba, TŁ!

Nie karm trolla.
Jemu tylko o to chodzi.
Oczywiście masz święte prawo robić jak chcesz?
Nie, żebym Ci je bezczelnie dawał, masz i już.
Tylko po co?
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

przesławny...

.. wielokropek;):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika Szary kot

Dixi!

Myślę, że z tym panem wszyscy osiągnęliśmy już pułap wielokropków ;))))
Najpierw pokazał, kto zacz...A teraz niech tokuje "na głodnego" ;)))
...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Szara Koteczko, Kiciu, Szaruś... Jak można tak?

 

Nie wierzsz mi, że Polacy są robieni w balona pod pozorem obronności? No to dlaczego nie udaje mi się wpisać od 18.09.2013 pod artykułami w Rzeczpospolitej mojej rzeczowej, nieobraźliwej opinii cytowanej niżej? Pozwalam każdemu wpisać te 2 poniższe wpisy pod podanymi linkami na próbę i zobaczycie, że się nie ukażą. Po co nam jednak szczucie rzekomym zagrożeniem ze strony Rosji, która być może celowo stwarza pozory tego zagrożenia, aby w Polsce jej agenci wpływu mogli się bogacić w zbrojeniówce za Twoje Szary Kocie podatki oraz np. jakiejś samotnie wychowującej matki? W rewanżu Polska np. kupi samoloty Embraer od Brazylii, a ktoś tam w Brazyli przekaże pieniądze gangsterowi w Rosji. Oto wpisy, które nie ukazały się w Rzeczpospolitej 18.09.2013:

------------------------------------

1.

Rzut oka na strukturę rosyjskiego importu i eksportu ujawnia natychmiast, że manewry te są zawracaniem głowy - oczywiście o ile politycy za naszymi plecami nie wyrobili Polsce w zachodniej UE opinii państwa wrogiego wobec UE i euro. Rosja bowiem - mimo mądrej polityki zmierzającej na poprawę tego stanu rzeczy - jest nadal krajem surowcowym, produkuje i eksportuje głównie surowce. Tego nie można zmienić w okresie 20 lat, bo to zależy gównie od poziomu wykształcenia zawodowego i ogólnego mieszkańców. Gdy jest wysoko wykształcona siła robocza, to kapitał do niej przyjdzie sam. Ten problem Rosji ilustruje fakt, że Rosja chciałaby eksportować jak najwięcej do RFN, ale ponieważ nie ma atrakcyjnych wyrobów przemysłowych poza ropą i gazem, to pomimo wysiłków eksportowych nie udaje się jej sprzedać do RFN więcej niż Polska, a nawet maleńka Szwajcaria, czy Holandia. 8 milionów Holendrów jest wstanie eksportować do RFN więcej niż ponad 150 milionów Rosjan! Odpowiednio Rosja zdana jest na modernizację po zapaści cywilizacyjnej wywołanej przez ZSRR przy pomocy importu modernizacyjnego z zachodniej UE. To prawda, że koncerny samochodowe i inne z USA zakładają przedsiębiorstwa w Rosji, co unowocześnia rosyjskie firmy dostarczające części do produkcji Forda, Opla, ale oczywiście także niemieckiego Volkswagena itd. (rosyjski przemysł samochodowy będzie lub już jest większy od przemysłu samochodowego zachodniej UE). Mimo to nadal Rosja zdana jest na gigantyczny na skalę wręcz geologiczną lub astronomiczną import z zachodniej UE. Zniszczenie źródła tego importu pozostawiłoby zacofaną Rosję sam na sam z Chinami i USA. Rosja nie będzie miała 1,4 miliarda ludzi jak Chiny i daleko jest jej od poziomu USA, a więc import modernizacyjny z zachodniej UE to dla Rosji dosłownie być albo nie być. Oczywiście nie podaje tego nam Stratfor, bo dla Stratforu Polska ma być instrumentem, narzędziem, takim kijkiem golfowym USA do rozgrywki ekonomicznej z UE. Analiza struktury importu i eksportu Rosji nie pozostawia jednak cienia wątpliwości, że jest tak jak napisałem. Pomoc netto UE dla Polski jest olbrzymnia, bo to jest ponad 10% (może nawet 16%?) budżetu polskiego rządu. Zwiększenie naszego budżetu o 10% to nie jest w kij dmuchał. Podatnik zachodniej UE powiedziałby zatem Rosji: zniszczyliście infrastrukturę zbudowaną w Polsce za nasze podatki? I teraz musimy Polsce (Estonii itd.) jako członkowi UE znowu pomagać? No to sfinansujecie tą szkodę cłami, które UE nakłada na import Rosji z UE.

 http://www.rp.pl/artykul/68342,1049465-Moskwa-i-Minsk-ida-na-wojne.html

2.

Zagrożenie wojskowe ze strony Rosji jest zerowe. Rosja jest nadal krajem surowcowym, produkuje i eksportuje głównie surowce. Tego nie można zmienić w okresie 20 lat, bo to zależy gównie od poziomu wykształcenia zawodowego i ogólnego mieszkańców. Rosja nie zrobiła na szczęście błędu Polski i nie zaczęła się wygłupiać z zabieraniem podatków uniwersytetom państwowym i dawniem ich kolesiom bogacącym się na prywatnych szkołach wyższych. Rosja ma przez to uniwersytety w pierwszej setce uniwersytetów świata - a Polska w piątej. Rosja chciałaby np. eksportować jak najwięcej do RFN, ale ponieważ nie ma atrakcyjnych wyrobów przemysłowych poza ropą i gazem, to pomimo wysiłków eksportowych nie udaje się jej sprzedać do RFN więcej niż Polska, a nawet maleńka Szwajcaria, czy Holandia: 8 milionów Holendrów eksportuje do RFN więcej niż ponad 150 milionów Rosjan! Odpowiednio Rosja zdana jest na modernizację po zapaści cywilizacyjnej wywołanej przez ZSRR przy pomocy importu modernizacyjnego z zachodniej UE. To prawda, że koncerny samochodowe i inne z USA zakładają przedsiębiorstwa w Rosji, co unowocześnia rosyjskie firmy dostarczające części do produkcji Forda, Opla, niemieckiego Volkswagena itd. (rosyjski przemysł samochodowy będzie lub już jest większy od przemysłu samochodowego zachodniej UE). Mimo to nadal Rosja zdana jest na gigantyczny na skalę wręcz geologiczną lub astronomiczną import z zachodniej UE. Zniszczenie źródła tego importu pozostawiłoby zacofaną Rosję sam na sam z Chinami i USA. Rosja nie będzie miała 1,4 miliarda ludzi jak Chiny i daleko jest jej od poziomu USA, a więc import modernizacyjny z zachodniej UE to dla Rosji dosłownie być albo nie być. Oczywiście nie podaje tego nam Stratfor, bo dla Stratforu Polska ma być instrumentem, narzędziem, takim kijkiem golfowym USA do rozgrywki ekonomicznej z UE. Analiza struktury importu i eksportu Rosji nie pozostawia jednak cienia wątpliwości, że jest tak jak napisałem. Pomoc netto UE dla Polski jest olbrzymia, bo to jest ponad 10% (może nawet 16%?) budżetu polskiego rządu. Zwiększenie naszego budżetu o 10% to nie jest w kij dmuchał. Podatnik zachodniej UE powiedziałby zatem Rosji: zniszczyliście infrastrukturę zbudowaną w Polsce za nasze podatki? I teraz musimy Polsce (Litwie, Estonii itd.) jako członkowi UE znowu pomagać? No to sfinansujecie tą szkodę cłami, które UE nałoży na import Rosji z UE. Atak Rosji na członka UE jest dlatego niemożliwy. UE chroni Polskę skuteczniej niż NATO.

http://www.rp.pl/artykul/9158,1049468--Zapad-201...

 

portret użytkownika Szary kot

Czy pozwoliłam Panu na spoufalanie?

Proszę liczyć się ze słowami!

B/O

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

portret użytkownika PiotrKraczkowski

No wie Pani?!

Przecież nie mogę nawet wiedzieć, czy Szary Kot, czy może wręcz Czarny Kocur, to pan, czy pani. Po prostu nie byłem dawno w Polsce, więc postanowiłem się dowiedzieć jak tam teraz jest i kupiłem książkę Stefana Möllera pt. "Expedition zu den Polen". Z lektury, str. 64, wynika, że aby w Polsce coś załatwić z Polakami trzeba używać zdrobnień, których dla przykładu Stefan wylicza od "Anna" aż 8. :-)

 

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Niech pan nie daje się Dixi wodzić na pokuszenie, TŁ!

:-)

faktem jest, że...

... reprezentujesz Rosję.
Przeciw Polsce.
Jak to się nazywa?
Może... zdrada?
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika AdamDee

@Piotr Kraczkowski

Użytkownik PiotrKraczkowski napisał:
Natomiast celem ZSRR nie był wyzysk innych państw, lecz narzucenie braterstwa państw socjalistycznych, pod którym rozumiano różne rzeczy, ale na pewno nie wyzysk jednego państwa przez inne.

Takiego nonsensu to już dawno nie czytałem.

Coś podobnego mógłby wymyślić tylko Kik, Pietrzyk Zieniewicz, Passent albo podobnej klasy intelektualista.

Owszem, celem ZSRS było podporządkowanie i wyzyskiwanie innych państw. Od samego początku po dzień dzisiejszy, choć pod zmienioną obecnie nazwą - nie ZSRS, a FR.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

portret użytkownika AdamDee

@TŁ

Nie zapomniałem, brzydzę się tego nazwiska ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

portret użytkownika Szary kot

Myśle, że zapomniał Pan wspomnieć o jeszcze jednej

cennej właściwości Rosji - panującą tam demokrację należy zapakować w gustowne pudełeczko i wysłać do Sevres.

A imperializm? Przecież Putin nie wie nawet co to oznacza, gdy wymawia się to słowo, spuszcza niewinnie oczęta...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Bez sensu

Nikt rozsądny nie oczekuje, że Rosja będzie miała z dnia na dzień społeczeństwo zdolne sprawnie posługiwać się demokracją. Polska też nie ma takiego społeczeństwa. Liczy się, że Rosja ma formalną demokrację a Rosjanie w widoczny sposób pracują nad tym, by podnieść poziom demokratyczności swej demokracji.

portret użytkownika Szary kot

Re: Bez sensu

...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

no przeciez

my nad Wisla mielismy demokracje juz w 1970 - to byla "demokracja socjalistyczne" ....- miedzy bajki mozna wlozyc takie cos.
Rosja tez sobie moze dzis mowic, ze jest demokracja - a serwery pracuja jak u nas urny wyborcze w PRL w 47' ?

Ja Ci moge opowiadac inne bajki - urodzilem sie na Marsie w roku 857 - rodzice w 1232 poslali mnie z misja na ziemie.
Nasz satetek wyladowal pod Wiślica i dopomagaliśmy Polakom przeganiac Mongolow w XIIIw. To my zbudowalismy Kazimierzowi Wielkiemu szereg zamkow obronnych....
Naprawde.
Zresta polacy nam Marsjanom zawdzieczaja sporo swoich sukcesow militarnych i naukowych, cywilizacyjnych.

Ziemianie zdziwia sie gdy wreszcie doleca kiedys do naszej planety.My na nich tam czekamy!
No ale Marsjanie zyja po 3500 lat i moga krzyzowac sie z Ziemiankami, troche nas sie osiedliło nad Wisla....
-------------
Ziemianskich spraw cd.:

Niby demokracja rosyjska - Putin jest dwie kadencje prezydentem, potem premierem a potem znow gambit moskiewski i zmienia sie rola z Miedwiediewem i zas jest Prezydentem?
Czy wyobrazasz sobi Kwasniewski w 2005 po 10-ciu latach w Belwederze zostaje pemierem a jak "rezydent gdzies POlecial"
zostaje znow prezydentem?
Ja nie zyczylbym sobie takiej "demokracji"....

Puyin z GOŁODUPCA, po powrocie z NRD jako szpieg wycofanych jednostek pracuje pol roku BEZ PENSJI -
"demokratyczne realia rosyjskie" lat 90'
W 2008 ten GOŁODUPIEC okazuje sie byc nababem,
FACETEM O MAJATKU 5% Gazpromu + jeszcze co jest wyceniane na chyba 40 MILIARDOW $.
dEMOKRACJA ? ,Raczej bezpieczniacka kradzież majątku,
który skoro mieli socjalizm powinien nalezec do Rosjan a nie bandy ZLODZEJI !
2)http://pl.wikipedia.org/wiki/Flota_Czarnomorska
:
Po II wojnie światowej

Po drugiej wojnie światowej znacznie rozbudowano Flotę Czarnomorską, której głównym zadaniem stało się demonstrowanie siły Związku Radzieckiego na Morzu Śródziemnym, oraz kontrolowanie ruchów VI Floty Stanów Zjednoczonych. W latach 70. liczyła ona 29 nowoczesnych okrętów podwodnych, 79 okrętów bojowych (krążowników i niszczycieli), 35 dużych i 50 małych trałowców, 5 amfibijnych okrętów desantowych, ponad 200 okrętów pomocniczych różnego przeznaczenia, 30 samolotów rozpoznawczych, 110 bojowych i 110 transportowych, oraz jedną brygadę piechoty morskiej.
Rozmieszczenie

Obecnie 70% Floty Czarnomorskiej jest rozmieszczone na Krymie.[DODAJMY KRYM NALEZY DO UKRAINY !!! ]
Są to:
porty wojenne
Sewastopol (dzielony z marynarką Wojenną Ukrainy)
Noworosyjsk
Teodozja
Nikołajew - baza remontowa floty
główne lotniska
Gwardiejskoje
Sewastopol-Kacza
lotniska zapasowe
Sewastopol-przylądek Chersonez
Sewastopol-Jużnyj
węzły łączności
Kacza
Sudak
Jałta
Otradnoje - 219 wydzielony pułk walki radioelektronicznej
poligon "Opuk" koło Teodozji."

3) A CO Z KROLEWCEM?
pRUSY po rozwaleniu Rzeszy mialy przypasc Polsce, niestety sqr....syn Stalin postanowil inaczej - wiec maja NIEZATAPIALNY LOTNISKOWIEC - Wyspe w otoczeniu Litwy, Polski,
Gdzie NIGDY NIE MIESZKALI Rosjanie.
Czy nastepcy Stalina wycofaja zie z bazy w Krolewcu i oddadza to terytorium Polsce?!
Nie raczej trzymaja tam armie, rakiety i pociski atomowe
by w razie czego jak Krzyzak lub Hitler miec blizej do Warszawy !
Czlowieku - czy byles rzeczywiscie wojskowym i tego nie widzisz?
4) Putin wlasnie buduje bazy i lotniska wojskowe za zgoda Lukaszenki i cwiczy manewry zdobywania Warszawy !

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Wg pana zatem demokracja w Rosji nie jest w ogóle możliwa bo...

Natomiast wg mnie - i nie tylko mnie - Rosja i Rosjanie robią wiele błędów, a te czy inne błędy na olbrzymią skalę były i są nadal nie do uniknięcia, bo Rosjanie po prostu nie wiedzą jak działać lepiej.

Faktem jest, że Putin nie jest u władzy dłużej niż kanclerz Kohl w RFN, teraz pewnie kanclerz Merkel, prezydent Roosvelt, czy Mitterand we Francji.

Faktem jest, że Putin nie złamał prawa Rosji zamieniając sie z Miedwiedewem.

Faktem jest, że w Rosji nie widać na razie polityka, który byłby lepszy od Putina - od Putina nie powstał w Rosji ani jeden nowy oligarcha, wszyscy powstali, gdy Jelzin zaakceptował narzucany przez USA neoliberalizm.

Faktem jest też, że dla Rosji lepiej jest, że w okresie przejściowym do demokracji u władzy jest zdolny i umacniający Rosję i jej demokrację polityk, a więc Putin ma sens.

a w XVIII w

fajnie bylo (?) ,ze Rosja miala Piotra Wielkiego, ktory rozbudowywal potencjal militarny i potem napadli na Rzeczypispolita?Ze Rosja mial Kaske Rozpustnice, ktora skutecznie kontynuowala plany tego Piotra?
No nie, cieszyc sie,ze za sciana jest dyktator, zdolny do wszystkiego i rzadzacy twarda reka a odgrazajaacy sie Polsce
- a to lokowaniem rakiet pod Krolewcem,
- a to rozbudowa baz i wspolnymi cwiczeniami z Lukaszenka atakow na zachod(Warszawe)
- a to budujacy rury pod Baltykiem lub przykercajacy zima kurki z gazem .....
- a to blokujacym nam budowe rury pod Baltykiem z Norwegii
( z POmoca Millera w 2001 )a godzacym sie na Baltycki Nord Stream pod nosem w Swinoujsciu ( zdrajcy Tuska )

Skad zes sie wzial czlowieku - i jaka racje stanu reprezentujesz - putinowska?
Poczytaj sobie Felsztynskiego, Bukowskiego - moze rozsadni ludzi, dysydenci, ktorzy uciekli z rosyjskiej SATRAPII
zdolaja ci rozswietlic horyzonty i strategie rosyjskich imperialnych gier.

nie karm trolla, Emir!

Niech się sam żuje:):):)

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Dixi przygwozdziles mnie

i tak pozostanie moja literówka
RzeczPISpolita...

( jak mi się omsknął palec bo i jest obok o )

serdecznie przepraszam, Emirze!:):):)

Stało się :(:(:(
A trolla nie warto karmić.
To nowy "desantowiec".
Bardzo aktywny.
Niech się "bawi sam ze sobą":):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika AdamDee

@Piotr Kraczkowski

Użytkownik PiotrKraczkowski napisał:
ZSRR włączył inne kraje do "obozu socjalistycznego" dzięki ideologii socjalistycznej i niepodporządkowaniu swych przedsiębiorstw zasadzie maksymalizacji zysku i rynkowi, a podporządkowaniu obywateli niskim płacom.

Poważnie ?
Cholera, a ja myślałem, że ZSRS włączyło inne kraje do "obozu" głównie dzięki armii czerwonej ale też i dzięki wzorowo rozegranej polityce.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Myli pan narzędzie z motywacją działania.

Armia Czerwona, NKWD itd. były przecież tylko instrumentem relizacji ideologii ZSRR..

troll "ciągnie gluta".

Olejmy go (ciepłym moczem).
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika AdamDee

@Piotr Kraczkowski

Zgoda - armia, z reguły jest narzędziem używanym na zewnątrz do czegoś. Czy to będzie ekspansja komunistycznej ideologii czy imperialnych ciągot, to już jest wtórne.
Jeśli wziąć definicję imperializmu to wiadomo, że istnieje rozróżnienie na imperializm polityczny i ideologiczny.

Wracamy do punktu wyjścia - od Rosji carów, przez Sowiet bolszewików, po Rosję KGB/FSB, głównym dążeniem Kremla było i jest stworzenie mocarstwa sięgającego wpływami poza własne terytorium. To jest imperializm.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Zawracanie głowy

Ponieważ nie rozumie pan otaczającego pana świata dokonuje pan sobie uproszczeń. To jest poprawne dopóki nie jest robione na siłę i w procesie upraszczania nie następuje utrata istoty rzeczy.

Istotą rzeczy jest zaś, że mówienie o imperium Rosji miałby jakiś sens, gdyby Rosja miała PKB choćby 5 bilionów euro. Tymczasem PKB Rosji to zaledwie 1,67 biliona euro, co przy tak dużym terytorium i przy ludności 142 miliony znaczy jeszcze mniej niż ponad 2 biliony euro PKB GB, Fr, It, czy D, które mają 50 do 80 milionów mieszkańców. Do tych 1,67 biliona euro PKB Rosji wliczają się przecież wartości wypracowane lokalnie w jakiejś syberyjskiej wsi, które nigdy nie stoją do dyspozycji rządu Rosji. Dane PKB i budżetu Rosji wg: http://de.rian.ru/business/20120918/264455220.ht...

Tak naprawdę trzeba by porównać budżety rządów: Rosji, krajów UE, czy USA. Na przykład budżet rządu RFN to praktycznie 700 mld. euro na 81 milionów mieszkańców, ale budżet rządu Rosji to zaledwie ok. 321,38 miliardów euro!! Wg parytetu siły nabywczej Wikipedii budżet ten byłby większy o jakieś 25%, powiedzmy 402 miliardy euro. Produkty krajowe w dolarach i wg parytet siły nabywczej, ale w dolarach: http://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_L%C3%A4nd...

Wg pana jakikolwiek rząd na świecie może prowadzić politykę imperialną za 402 miliardy euro? Przy rozległości terytorium Rosji i 142 milionach mieszkańców pańskie uproszczenie kontynuacji imperium Rosji natrafia dziś na nieprzezwyciężalną barierę finansową. Za 402 miliardów euro może pan z trudem utrzymać i modernizować broń atomową po ZSRR, wyżywić garnizony, skonstruować nowy czołg i samolot, ale nie ma pan już pieniędzy, aby udostępnić ten nowy samolot całej armii. Tym bardziej, że Putin kupuje sobie poparcie społeczne szczodrymi funduszami socjalnymi, a Rosja ma uniwersytet w pierwszej setce uniwersytetów świata i ma ambicję by mieć tam następne - to też kosztuje, szczególnie badania kosmiczne.

Jeśli Polacy chcą dobrobytu i sprawnej gospodarki, to nie mogą zafałszowywać swych demokratycznych dyskusji totalnymi bredniami - to jest dla Polski być albo nie być, bo np. Szeremietiew straszy rzekomymi możliwościami rosyjskich zbrojeń: http://www.youtube.com/watch?v=qB_M2ijbCDs  ,których zupełnie nie ma, które sobie wysysa z palców cytując jakieś wątpliwe dane moim zdaniem nierealistyczne i propagandowe samej Rosji! W oparciu o takie błędne wyobrażenia o gospodarczych i zbojeniowych możliwościach Rosji, przemilczając, że kraje UE wydadzą w tym samym okresie do 2020r. może nawet 10 razy więcej na broń niż Rosja, a więc sytuacja wojskowa Rosji się w 2020r. pogorszy,  Szeremietiew chce tworzyć jakieś mini UE w UE poporządkowane GB, czyli zrobić z Polski instrument przeciw euro i UE w ręku finansistów GB, a zatem i USA.

Rosja zrobi jakieś wygłupy z rzekomymi wojskowymi manewrami, których wielkość przesadza kilka razy, do tego doda jakieś zaczepne nazwy i my na tej podstawie mamy bogacić byłych komuchów, którzy obsiedli zbrojeniówkę? Polaków nie stać z biedy na udział w demokratycznej dyskusji, bo są przedmiotem brutalnego wyzysku pod pozorem konieczności zbrojeń. W rzeczywistości chodzi tylko i wyłącznie o bogacenie się wybranych kolesiów pod pozorem obronności i pod osłoną tajemnicy wojskowej. Ci kolesie wiedzą, że Polacy są głupi i nie mają zielonego pojęcia o prawdziwym stanie zagrożenia ze strony Rosji, o prawdziwej wysokości budżetu rządu Rosji, ale że informację o rozmiarach ich bogacenia się pod pozorem obronności może podrzucić mediom np. jakiś dyplomata GB lub USA, a więc opłacają się GB i USA robiąc z Polski Osła Trojańskiego. Gdyby tak nie było, to USA nie ośmieliłyby się zażądać od nas, abyśmy jako okupowani przez Trzecią Rzeszę uznali się za współwinnych Holocaustu i zapłacili 65 mld. dol. odszkodowania!! Jak pan wytłumaczy inaczej tą totalną hucpę, tą niewiarygodną wręcz bezczelność USA jak nie tym, że USA wiedzą, że z polskimi politykami mogą sobie tak poczynać?! Zaręczam panu, że USA doskonale wiedzą, że ich żądanie jest totalną bzdurą, ale wiedzą, że mogą liczyć na straszenie min. przez Szeremitiewa i jego kretyńskie koncepcje o Międzymorzu, a teraz o mini UE w UE przeciwko UE. Szeremietiew daje do zrozumienia, że Rosja może się rozbroić, bo jak Chiny zechcą odebrać Rosji bogactwa naturalne Syberii, to nie szkodzi, bo Szermietiew wsiądzie wówczas na konia i obroni Rosję, a więc Rosja może się rozbroić. :-)

 Acha i  jeszcze można liczyć na pana, że nie potrafi pan zliczyć do trzech.

portret użytkownika AdamDee

@Piotr Kraczkowski

Użytkownik PiotrKraczkowski napisał:
[...] Acha i jeszcze można liczyć na pana, że nie potrafi pan zliczyć do trzech.

Szanowny Pan po tym samym wydziale matematyki co nasz minister SZ ? Właśnie na Twitterze wyćwierkał, że całe zagrożenie ze strony Białorusi można o kant dupy potłuc bo:

Budżet obronny PL $9.35 mld, BY $0,73 mld

Dwunastokrotna przewaga. Jak tu nie czuć się lepiej ?

 

Przy okazji. Czy mógłby Pan przetłumaczyć wpis ze swojej strony ? Już sam tytuł robi wrażenie Piotr Kraczkowski - ein Oppositioneller und Agent des militärischen Geheimdienstes der VR Polen czyli Piotr Kraczkowski - Opozycjonista i agent wywiadu wojskowego PRL. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem - opozycjonista i agent zarządu II - to jest dynamit i zapewne piękna historia, którą warto byłoby się podzielić.

Jeśli nie ma Pan czasu, prosiłbym o streszczenie wytłuszczonych fragmentów:

Ich bin am 13.02.87 vor politischer Verfolgung in damaliger VR Polen nach Berlin (West) geflüchtet, wo ich mich dank der Vermittlung des bischöflichen Ordinariats mit zwei Mitarbeitern des deutschen Geheimdienstes traf.

Es ging mir darum, daß ich die Verwirklichung meiner politischen oppositionellen Ziele (Freiheit, Demokratie, freie Wahlen usw.) in Polen unglücklicherweise mit Zusammenarbeit mit dem polnischen militärischen Geheimdienst gegen NATO verband.
Was auf Zusammenarbeit mit dem polnischen militärischen Geheimdienst gegen den polnischen zivilen Geheimdienst hinauslief: Meine Spionage gegen den Westen war bedeutungslos, ich war nur ein paar mal, kurz, touristisch in der Bundesrepublik (nie wurde ich mit irgendwelchen formellen Vorwürfen konfrontiert, und die beiden Mitarbeiter haben mir nach meiner Erklärungen bescheinigt, daß ich richtig gehandelt habe, indem ich mich an sie sofort nach der Flucht wandte). Bayerisches Staatsministerium des Innern schrieb mir am 12.04.99, daß "dem Bayerischen Landesamt für Verfassungsschutz zu Ihrer Person keine Erkenntnisse oder Unterlagen vorliegen." Auch der BND teilte mir im Schreiben vom 23.04.99 mit, daß es "...dem Bundesnachrichtendienst keine Erkenntnisse oder Unterlagen zu Ihrer Person vorliegen." Die Beamte des Bundesamtes für Verfassungsschutzt teilten mir unter Gz.: Pre-035-S-370 444-306-2/99 und Datum 10.05.99 mit, daß "der von Ihnen mitgeteilte Sachverhalt dem Bundesamt für Verfassungsschutz (BfV) nicht bekannt ist, folglich liegen hier auch keine Unterlagen vor."
 
Nie würde ich der Polnischen Vereinigten Arbeiter Partei angehören, weil ich, wie ich öffentlich immer zu sagen pflegte, erwarte, daß alle das Recht haben müssen, eine Partei zu gründen. Ich verstand mich als Oppositioneller und schon deshalb würde ich nie mit dem polnischen zivilen Geheimdienst zusammenarbeiten, weil dieser die Opposition verfolgte. Mangels Information habe ich nicht rechtzeitig verstanden, daß der polnische militärische Geheimdienst ebenfalls ein Teil des Systems und das System selbst schlimmer als ich dachte war.
Ich möchte hier aber erinnern, daß Franz Josef Strauß öffentlich die Verhängung des Kriegsrechts in VR Polen für richtig hielt, und Bundeskanzler Helmut Schmidt den 1. Sekretär des PVAP Edward Gierek in seinem Kabinet haben möchte - ähnlich tausende namhafte Wissenschaftler und Intellektuelle in Polen und im Westen.

Nach Jahren der Konflikte und Kämpfe, die von ihrem Ausmaß her mir kaum Platz für Privatleben ließen, war ich dermaßen gefährdet, daß ich aus VR Polen flüchten mußte. Die unterstehende "Dienstliche Beurteilung" aus meiner Militärdienst in den ersten Monaten des Kriegsrechts in VR Polen ist damals schlimm gewesen - heute ist sie gut ;-) . Es kann nur vieleich 1% der Soldaten (darunter der Offiziersanwärter) auf derartige Zeugnis aus dieser Zeit zurückblicken.

Der rot markierte Satz befindet sich auf der identischen Version dieser "Dienstlichen Beurteilung", die jedoch nur für Militärakte bestimmt war - die mir ausgehändigte Version beinhaltet diesen Satz nicht, unterschreiben mußte ich die beiden. Es hat nicht verhindert, daß ich 1985 den Rang eines Leutnants verliehen bekam. Trotzt Verrats der militärischen Geheimnisse an Solidarnosc ;-) und der mangelnden Führungsbegabungen ... :-)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Skąd p.Kraczkowski ma pewność, że polska tarcza antyrakietowa

miała by być wymierzona przeciw rosyjskim rakietom ?
Bo miała być kupiona np. od Amerykanów ?
Wystarczy obserwować politykę B.Komorowskiego i kierunek jest jasny.

To tak a'propos gdybania:
"Ta Tarcza wymuszała na Rosji wydanie miliardów euro na wycelowanie w Tarczę i w Polskę wielu rakiet atomowych, w tym wielu fałszywych dla dezorientacji i częściowo mobilnych."

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

TŁ - wiem, że w oczach autora cytatu już jestem świętokradczym

świętokradcą czyli zaplutym karłem reakcji.

Może i lepiej bo już wyluzuję i nie zadam pytania dlaczego ZSRR po zmianie nazwy na FR altruistycznie pozbyła się zapędów imperialistycznych.
;);)
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Znowu Komuchy?

Komunistacznej propagandy ciag dalszy? Dobra braterska Rosja i agresywna kapitalistyczna reszta swiata..... To juz bylo! I mam nadzieje ze nie wroci

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Do pani nie dociera, że Rosja jest za biedna na imperium?

Rosja ma PKB ok. 2,3 biliony dolarów i nie ma systemu oraz ideologii ZSRR, a więc nie jest wstanie prowadzić polityki imperialnej. Może tylko uniemożliwić atak USA chowając się za swymi rakietami atomowymi.

portret użytkownika AdamDee

@Piotr Kraczkowski

To może by Pan powiedział to Rosji, bo ona może nie wie, że jest za biedna na imperium ?
Ba, nigdy nie wiedziała ale nigdy jej to nie przeszkadzało. Rosja w ostatnich swoich trzech wcieleniach zawsze potrafiła pchnąć całą swoją siłę w potęgę i pozostać sprawnym w politycznych grach, uzbrojonym po zęby, niebezpiecznym ale jednak biedakiem.

Użytkownik PiotrKraczkowski napisał:
Rosja ma PKB ok. 2,3 biliony dolarów

Kłopot w tym, że Rosja realizuje swoje imperialne plany znacznie taniej niż każda inna imperialna potęga.

Użytkownik PiotrKraczkowski napisał:
i nie ma systemu oraz ideologii ZSRR, a więc nie jest wstanie prowadzić polityki imperialnej.

Wystarczy imperialna dusza, ZSRR, jako tworu przejściowego nie należy do tego mieszać. ZSRS było jedynie wehikułem moskiewskiego imperializmu, który zużył się, gdy do kręgów decyzyjnych dotarło, że podboju świata nie dokona się za pomocą armii czerwonej, a podboju ekonomicznego. Do tego trzeba było ekonomistów i strategów biznesu, a nie tępych trepów i tysięcy czołgów.

Użytkownik PiotrKraczkowski napisał:
Może tylko uniemożliwić atak USA chowając się za swymi rakietami atomowymi.

Co to za bzdura z tym atakiem ? Reminiscencje z indoktrynacji w latach 1981-82 ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Bez sensu.

Rosja myśli: przecież gdyby USA pozbyły się swej broni atomowej, to my byśmy USA nie zaatakowali, a USA myślą to samo tylko na odwrót.

Zyjemy tylko dzieki "rówmnowadze strachu", a więc instynkt samozachowawczy podpowiada, że jej naruszanie, np. tą Tarczą, jest zbrodniczą nieodpowiedzialnością.

Rozwiązaniem jest ciepliwe budowanie zaufania w oparciu o umacnianie prawa międzynarodowego i pokojową współpracę, tak by pewnego dnia wszyscy zgodzili się, że nikt nikomu nie zagraża, i że szkoda pieniędzy na wojsko.

 

portret użytkownika AdamDee

@Piotr Kraczkowski

Użytkownik PiotrKraczkowski napisał:

Rosja myśli: przecież gdyby USA pozbyły się swej broni atomowej, to my byśmy USA nie zaatakowali, a USA myślą to samo tylko na odwrót.

Zgoda, przyjmijmy takie założenie. Na chwilę zapomnijmy o tym kto miałby większy interes w atakowaniu przeciwnika.

Użytkownik PiotrKraczkowski napisał:

Zyjemy tylko dzieki "rówmnowadze strachu", a więc instynkt samozachowawczy podpowiada, że jej naruszanie, np. tą Tarczą, jest zbrodniczą nieodpowiedzialnością.

Zgoda, przyjmijmy na chwilę takie założenie. Zatem czym jest uleganie i podporządkowywanie się interesom Rosji ? Taką samą zbrodniczą nieodpowiedzialnością.

Użytkownik PiotrKraczkowski napisał:

Rozwiązaniem jest ciepliwe budowanie zaufania w oparciu o umacnianie prawa międzynarodowego i pokojową współpracę, tak by pewnego dnia wszyscy zgodzili się, że nikt nikomu nie zagraża, i że szkoda pieniędzy na wojsko.

 

Proszę mi wybaczyć ale to naiwny idealizm, niemalże słyszę uszami wyobraźni i mam ochotę zanucić Imagine Lennona.
Czy można się spodziewać, że przy ambicjach jakie bez wątpienia posiada i realizuje obecna Rosja, państwo to może być partnerem do "cierpliwego budowania zaufania" ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Contessa, a skąd pani ma pewność, że Ziemia nie jest płaska?

Rozumowanie jest w kolejnych krokach takie:
1.
To miała być/ma być Tarcza przeciwko międzykontynentalnym rakietom atomowym.
2.
Nie chodzi o rakiety USA.
3.
Chodzić może o międzykontynentalne rakiety atomowe Rosji, Chin, Indii, Pakistanu, za 10 lub 20 lat może o rakiety Iranu.
4.
Rosja ma ok. 10.000 takich rakiet, inne państwa nie mają wcale, albo bardzo mało, ledwo, ledwo dla obrony własnej.
5.
Na pewno można powiedzieć, że atak Iranu mógłby co najwyżej zniszczyć jedno lub kilka miast USA, ale nie całe USA. Tylko Rosja mogłaby zniszczyć całe USA.
6.
Atak nuklearny Iranu na USA skończyłby się tak, że USA albo dokonałyby anihilacji atomowej Iranu, albo zajęłyby Iran tak jak Irak, postawiłyby przed sądem i skazały na śmierć całe kierownictwo Iranu, w tym wszystkich generałów - tak jak Sadama Husseina.
7.
Broń atomowa i rakiety międzykontynentalne są dostępne tylko bardzo inteligentnym ludziom, którzy myślą racjonalnie i nie skazują siebie na śmierć lub swego kraju na zagładę na podstawie jakichś nieracjonalnych uczuć. Samobójczy atak kierownictwa Iranu na USA można zatem wykluczyć. Identycznie z Koreą Płn. itp.
8.
Rosja mając zdolność zniszczenia całych USA jest jedynym państwem, które zupełnie nie musi bać się ataku USA. Polityką USA jest podporząadkowanie sobie całego świata, a więc istnienie Rosji niezależnej od USA dzięki rakietom atomowym jest dla USA jednocześnie nie do przyjęcia.
9.
Nieprawdopodobnym jest, by oprócz Rosji ktokolwiek mógłby myśleć o zaatakowaniu USA międzykontynentalnymi rakietami atomowymi. Dlatego ta Tarcza miałaby być przeciwko rakietom Rosji.
10.
Ponieważ ludzi naiwnych i niezorientowanych punkty 1-9 nie przekonują: nawet zakładając, że Tarcza nie byłaby przeciwko rakietom Rosji, to jednak nie ulega najmniejszej wątpliwości, że technicznie byłaby wstanie zniszczyć rakiety Rosji. Z punktu widzenia Rosji, a zatem także Polski i USA, nie ma zatem najmniejszej nawet różnicy, czy Tarcza byłaby tylko przeciwko rakietom Rosji, czy też byłaby przeciwko rakietom innym niż rosyjskie, ale technicznie byłaby wstanie niszczyć także odwetowe rakiety Rosji. Zero różnicy! Oznacza to automatycznie, że Rosji zmuszona by była działać tak samo, jak gdyby Tarcza była wymierzona tylko przeciwko rakietom Rosji. Co oznacza wycelowanie w Polskę rakiet atomowych - jak w poprzednim poście.

O co pani chodzi w tym "a propos gdybania"? Aby Polska i USA nie zniszczyły rosyjskich rakiet wycelowanych w Tarczę, Rosja musi się zabezpieczyć fałszywkami i mobilnością.

Proszę też zrozumieć, że tarcza obrony powietrznej kraju, której chce Komorowski nie dotyczy atomowych rakiet międzykontynentalnych Rosji i USA. Tarcza Komorowskiego, to inna tarcza niż Tarcza, którą uzgadaniano z Bushem, i o którą mi chodzi.

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Ta Tarcza nie miała bronić Polski!!!!

 

Gdyby USA zaatakowały Rosję w sensie tej Tarczy, to Rosja wie, że ocaleje bardzo mało jej rakiet na odwet, a więc skupi swe ocalałe rakiety na odwecie przeciwko napastnikom i mordercom milionów Rosjan: USA i ewentualnie na Polsce z uwagi na polski atak tą Tarczą - to logiczne.

W razie wojny żadne państwo nie może przewidzić, co się będzie działo. W przypadku konfliktu Rosja-NATO, każde państwo NATO może zostać trafione "rakietami MRBM i SRBM". Na pewno byłoby korzystne, by mieć obronę przeciwlotniczą przeciwko rakietom Rosji, ale jeszcze bardziej korzystnym jest unikanie marnowania środków na nowy wyścig zbrojeń - szczególnie, że sytuacja temu sprzyja: podałem wyżej tak na oko, że PKB Rosji wynosi lekko ponad 2 biliony euro, ale tak naprawdę, wg RIA Nowosti, wynosi 1.657 mrd. euro w 2013r. - http://de.rian.ru/business/20120918/264455220.ht... Trudno sobie wyobrazić bardziej korzystną sytuację dla rozbrojenia i likwidacji wojen na świecie.

Re:Contessa, a skąd pani ma pewność, że Ziemia nie jest płaska?

Zwoje mózgowe po liftingu to jedyna płaska rzecz, którą widzę w pisaniu pana Kraczkowskiego....

Wie pan, panie Kraczkowski ? Po lekturze pańskich tekstów to lemingi naprawdę uwierzą, że drzwi od stodoły służą do latania.

A polecałam taniec na rurze to mi ją jakaś franca na czerwono wymalowała choć poniekąd słusznie bo rura rzeczywiście jest czerwona.

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

portret użytkownika PiotrKraczkowski

To ja sobie zażartowałem z tą rurą :-)

:-)

w Syrii wygrała Rosja.

Dzięki temu, że Obama okazał się po raz kolejny...organem żeńskim:):):)
Zas.aniec Sikorski przypisuje sobie zasługę.
Warto zapamiętać.
Czekam na następnego Reagana.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Jeśli ktoś wygra w Syrii to Syryjczycy

Zaś szczególnie syryjscy chrześcijanie, bo uniknęliby rzezi jak w Iraku. Dlatego w Syrii wygrałby świat, cała ludzkość, gdyby udało się odeprzeć trwającą od ponad 2,5 roku agresję USA, GB i Izraela.

nowy troll?

Nadzwyczaj wirulentny?:):):)
Przeciwnik naszych sojuszy z USA w ramach NATO?
Jak to się mówi?
"USrael"?
Tęskniący za Układem Warszawskim?
Pardon, ale to wizytówka agentury Putina (co jest, rzecz jasna, insynuacją:):):))
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl

@Dixi

Kolejny emigrant polityczny, tym razem z 1987 r.
No i rzecz jasne na emigrację polityczną uciekł przed kochaną Rosją sowiecką, dla której służył i do który czuje nadal mięte choćby i przez sztywne onuce.
Widać po tym, co pisze emigrant polityczny z raichu, to tamtejsze BND zostało już wchłonięte przez STAzI, którego nadzorcami są pupile Putina, Merkel i były pastor, odpowiednik tutejszego zakonnika TT.

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

wielu było takich "emigrantów"...

... co "podpisali".
To już nie SB, tylko WSI czyli GRU.
Niezlustrowane.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl

Ten według mnie był wysłany w delegację emigracyjną z WSW

IW później WSW i następnie WSI to były filie rosyjskiego GRU.
Te jakby specyficzne hełmy z orzełkiem i krótkie kałachy AK-47 to mi się jakoś kojarzą z nadwiślańskimi lub z żandarmerią i WSW.
To, że jest to komunistyczna agentura wysłana służbowo i do tego akurat 13 dnia miesiąca w roku 1987, to dla mnie nie ulega wątpliwości kim jest ten poi pro komuszy gostek.

Lustracji w Mon/LWP i jego agenturze (IW, WSW, WSI) do 2006 roku w ogóle nie było.
Tym bardziej w roku 1987, gdy ten piewca moskiewskiej ideologii został wysłany na zachodni front walki ze zgniłym amerykańskim imperializmem i niemieckim rewizjonizmem.
Może i poznał samego szefa szefów KGB, Putina, który w tamtych latach zawiadywał całą agenturą UW jak i ich wychowywał razem z KGB, GRU i STAzI.
Plenne tam rozsadzi korzonki bolszewickiej agentury, oj plenne, bo od kanclerzy i po prezydentów.

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Wyżej go powieście!

;-) :-)

portret użytkownika PiotrKraczkowski

Bezmyślność

RFN jest lepszym sojusznikiem i przyjacielem USA niż Polska, Niemcy jeżdżą do USA bez wizy, ale wydają na swe zbrojenia 1,3% PKB, nie dają się wyzyskiwać dolarem używając euro, i nie dają się instrumentalizować USA.

Bezmyślne narzędzie, instrument nigdy nie może być ani partnerem, ani przyjacielem - instrumentem się pomiata odrzucając w kąt, gdy nie jest potrzebny.

portret użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl

Administracja Niepoprawnych - mam jedno pytanie.

Czy to już jest portal opanowany przez wyznawców Krytyki Politycznej, na który dozwolone jest propagowanie rosyjskiego komunizmu i bolszewizmu jaki tu prezentuje @Piotr Kraczkowski, fanatyczny wyznawca moskiewskiego dobrobytu?

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

redakcja redakcją, Obiboku...

... a bydlaków trzeba tępić samemu.
Żeby się nie okazało, że Niepoprawni to już portal "onych". -------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

portret użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl

Re: Debata o Syrii w Instytucie Sobieskiego

Do Niepoprawnych Polaków, należy @Piotr Kraczkowski olać i to wyłącznie na żółto, bo tego porucznika ze stanu wojennego nie przekonacie do niczego, tyle boru się wówczas nałykał, że do dziś musiał pozostać singlem, bo nawet taxi widząc go nie staje na jego zawołanie choćby i ręką.

Obibok na własny koszt

PS
Na tej fotce to na czele kroczy sam porucznik, jaka to może być jednostka, czy nie jest to oby WSW spadkobierczyni IW, a późniejsze WSI?
Onwk.

won gnojka!

"Narodowego" jak Opara,Parol,Wilecki i... Poręba.:):):):)
"Narodowcy" psia ich mać!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"