Dlaczego Polacy boją się Żydów?

Kraj

W poniedziałek, 2.09, w Klubie Ronina miała miejsce debata "Żydzi - Izrael - Polska". Dziwna atmosfera zapanowała po niej. Organizatorzy wyrażnie się przestraszyli i usiłuja zatrzeć pamięć o niej. Dziś /8.09/ nie doszła do skutku transmisja wykładu dr Ewy Kurek w Niepoprawneradio.pl. Czemu?

Zapowiadano na niedzielę 8.09 godz. 16:00 wykład dr Ewy Kurek o odddziale mjr. H. Dekutowskiego "Zapory" oraz o stosunkach polsko-żydowskich i ograniczaniu swobody mówienia o nich. Byłam w kropce. Od ponad dwóch tygodni śledzę przebieg wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana i kolejny jego etap mozna było zobaczyć w Eurosporcie takze o 16:00. Jak to pogodzić?

Dowiedziałam się jednak, że Niepoprawneradio.pl ma transmitować na żywo tę prelekcję. Pomyślałam więc że ją włączę, a na ściszonym telewizorze będę widziała, co robią kolarze. Nic z tego jednak nie wyszło. Transmicji po prostu nie było. Niepoprawne Radio nadawało piosenki. Co kilka minut mówiono "czekamy na sygnał z Krakowskiego Przedmieścia. Po 45 minutach zaczęto nadawać inne audycje.

Gdyby nie to, co działo się wokół wspomnianej wyżej debaty w Klubie Ronina, pomyślałabym, że to technika nawaliła. Teraz jestem pełna podejrzeń. Moze znowu przestraszono się głośnego mówienia o stosunkach polsko-żydowskich? Ten lęk przed ewentualnymi oskarżeniami o antysemityzm jest doprawdy zdumiewajacy . To prawdziwy zabobon szkodzący zarówno Polakom jak i Żydom. Podczas debaty w Klubie Ronina dr Leszek Żebrowski wyraźnie mówił, że trzeba zacząć mówić o wszystkim, a Polacy i Żydzi powinni traktować sie jak równoprawni partnerzy. O jego wypowiedziach pisałam w mojej relacji / http://naszeblogi.pl/40667-debata-o-zydach-w-klu... /

Należy też wspomnieć o sprawozdaniu Jana Bodakowskiego / http://www.prawy.pl/z-kraju/3760-w-walce-ze-stra... /. Jest ono bardzo dokładne z jednym wyjatkiem, Autor zapomniał o obecnosci dr Żebrowskiego i nie przytoczył o żadnej jego wypowiedzi. Ja pisałam o nim, zauważając, że wspierał on Grzegorza Brauna i razem zdecydowanie wygrali w tej debacie. Coryllus również opisał tę dyskusję / http://coryllus.salon24.pl/531156,izrael-waznym-... /, polemizując przy okazji z Dawidem Wildsteinem.

Spotkanie w Klubie Ronina filmowały cztery kamery, a Niepoprawneradio.pl przeprowadzilo transmisję. Niemniej, żadne materialy audiowizualne w sieci się nie ukazały. Coryllus w jednej ze swych następnych notek / http://coryllus.salon24.pl/531499,spotkanie-w-by... / napisał: "Ponieważ nie ma raczej szans na to, byście obejrzeli nagranie z Klubu Ronina, gdzie Terlikowski opowiada o tym, że dialog to bicie się we własne piersi puszczam Wam nagranie mojego wieczorku w Bydgoszczy. ". Ma-Dey / http://naszeblogi.pl/40738-klub-ronina-zapis-roz... / tez upomniał się o te nagrania.

Tajemnicę wyjaśniła dyskuja na forum Rebelya.pl / http://rebelya.pl/forum/watek/67864/ /. Jan Bodakowski w swoim komentarzu napisał:

"Jan_Bodakowski

05.09.2013 13:38

nagrania audio ani video wg plotek nie bedzie bo pan organizator którego własnością jest Ronin zabronił
moim zdaniem dla tego że opcja filosemicka była zbyt szczera
a z innych relacji
opis zdarzenia dokonany przez Gabriela Maciejewskigo na jego blogu.
http://coryllus.salon24.pl/531156,izrael-waznym-......

Bloger ckwadrat z Blogpress.pl dodał:

"ckwadrat

05.09.2013 17:17

Napisał/a: Lorkanin

Napisał/a: Marvin Vroomfondel-MajikthiseZrozumiałeś dobrze, ale to była zapowiedź, że będzie leciało. W świetle informacji, że zabronili nagrywać, to chciałbym się dowiedzieć czy rzeczywiście leciało :)

na jednym z blogów znalazłem takie info: "Przeglad Tygodnia oraz debatę filmowały trzy kamery, w tym z Blogpress.pl.

Nagranie oczywiście mamy. NA RAZIE go jednak nie upublicznimy"

No właśnie, widać, że organizatorzy się przestraszyli. Już podczas samej debaty widac było, że dyskusja nie układa sie po ich myśli. Choć zaprosili az czterech chłopa, by stawiali czoło Braunowi oraz Żebrowskiemu, to ci ostatni nie dali sie zagadać i odnieśli sukces. Pragne jednak przypomniać, ze strach jest złym doradcą, Pora uznać, ze Żydzi to tacy sami ludzie jak wszyscy inni, a naród żydowski naljepiej traktować tak jak wszystkie inne narody. Mniej rasizmu - więcej odwagi !!!

PS. O godz 18:44 w Naszych Blogach / http://naszeblogi.pl/40792-nowa-audycja-z-zaglus... / ukazała się informacja Niepoprawnego Radia "Nowa audycja z zagłuszonym wykładem z Krakowskiego". Ma on zostać nadany o 23:49 - "23:49 Wykład:dr.Ewa Kurek - "Zapora" i jego oddział. Stosunki polsko-żydowskie Solidarni 2010
24:55 Wolne głosy:Robert Gwiazdowski i Janusz Śniadek ". Mam nadzieję, że tym razem się uda go posłuchać :)))

10
Średnio: 10 (10 votes)

Lęki pisania na temat żydów odczułem osobiście

W kilku portalach i ze skutkami oczywiście
Z jednego odszedłem, byłem traktowany jak uczeń
Tak jakby nauczyciel chciał użyć tendencyjnych pouczeń
Temat żydów to w Polsce temat tabu
Lecz inne nacje można określać mianem drabów
Dopóki będą trwały te lęki nie uzasadnione
Będziemy siedzieli jak kociaki w dziurze wystraszone
Pozdrawiam

@Jacek Mruk

elig: Słusznie. Trzeba przestać sie bać i mówić prawdę. Wideo z wczorajszego wykładu dr Ewy Kurek jest tu:
http://blogmedia24.pl/node/64723#comment-292945
Ona właśnie tak postępuje.

Elig

Dziękuję za link do relacji
W wolnym czasie posłucham konfrontacji
Pozdrawiam

Ważne że relacja się pojawiła

Choć długa będzie uszom miła
Można wyrobić sobie własną opinię
Zobaczyć kto podstawia sobie świnię
Pozdrawiam