JKM kontra Macierewicz i dr Szuladziński - o dziennikarskiej szmacie

Kraj

  Kupiłam dziś /23.05/ "Najwyższy Czas" /nr 22/2012/ i z ze zdumieniem przeczytałam w nim felieton Janusza Korwin-Mikkego "Coraz więcej pomyleńców" Zdziwienie moje wzięło się stąd, że choć od dawna wiedziałam, że z JKM jest taki polityk, jak z koziego tyłka trąba, to jednak zawsze uważałam go za dobrego publicystę, którego prowokacyjne teksty wzbogacają debatę publiczną. Tymczasem dziś wydaje mi się, że nawet ostatnia dziennikarska szmata z TVN nie podpisałaby się pod tym tekstem JKM. Nie byłaby aż taka głupia.

  Wcześniejsza wersja tego artykułu została opublikowana w Nowym Ekranie /TUTAJ/ pod tytułem "RAPORT SPECJALNY” Komisji Macierewicza – fałszywy!". Wzbudziła spore zainteresowanie - 6429 odsłon i 213 komentarzy /w większości krytycznych/. Według JKM ci, co nie wierzą, że samolot rozbił się pod Smoleńskiem "tak jakoś zwyczajnie" to "pomyleńcy". Jego zdaniem:

  "Antoni Macierewicz stwierdził,ze cały czas podawał fałszywe przyczyny katastrofy. A ty, Wierna Trzódko Pomyleńców, masz teraz uwierzyć w nowe, lepsze przyczyny! Gdyż (...) ktoś podłożył 3-5 kg dynamitu, co rozerwało skrzydło i kadłub. Co udowodnił australijski ekspert dr inż. Grzegorz Szuladziński. (...) Wiemy co prawda, że to bzdura. W Wojskowym Instytucie Chemii i Radiometrii, w Polsce "przebadano bardzo wiele elementów samolotu. Wykluczono obecność gazów bojowych, środków radioaktywnych, materiałów wybuchowych". Te bzdury mozna obalać, lecz ja tego czynić nie będę. Zamiast dyskutować, proszę spojrzeć w oczy Antoniego Macierewicza. To są oczy paranoika. Mamy do czynienia z jawnym przypadkiem paranoi - ściślej: urojeń paranoidalnych - a paranoja ma to do siebie, że jest zaraźliwa. W tej chwili jest nią zarażone całe PiS i ze ćwierć Polaków.".

  No cóż, wypadałoby teraz napisać: "Proszę spojrzeć w oczy Janusza Korwin-Mikkego. To są oczy schizofrenika. Mamy do czynienia z jawnym przypadkiem schizofrenii - ściślej schizofrenii bezobjawowej, tak gorliwie badanej przez sowieckich psychiatrów...". To jest tak samo dobry argument. Poza tym, jeśli nawet doszło do tych wybuchów, nie zmienia to faktu zaniedbania obowiązków przez rząd III RP, BOR i MON. Osobiście byłam świadkiem zarówno prezentacji "Białej Księgi" przez Macierewicza, jak i jego wystąpienia za spotkaniu z prof. Biniendą i nigdy nie wspominał on o żadnych eksplozjach. Felieton JKM nasuwa podejrzenie, że autor dostał od kogoś polecenie zmieszania Macierewicza z błotem i wywiązał się z niego najlepiej jak umiał.

  Jedyną sensowną rzeczą w tej publikacji jest wzmianka o raporcie Wojskowego Instytutu Chemii i Radiometrii. Byłoby dobrze, by niezależni eksperci przyjrzeli mu się i skonfrontowali z wynikami badan innych naukowców. Również dzisiaj /23.05/ w "Gazecie Polskiej" /nr 21/2012/ można przeczytać obszerny wywiad z dr Grzegorzem Szuladzińskim p.t. "To była eksplozja - nie ma innej możliwości". Naukowiec logicznie uzasadnia, dlaczego doszedł do takiego wniosku. Kontrast pomiędzy jego rzeczowymi wypowiedziami a głupawym bełkotem JKM jest ogromny /omówienie wywiadu Szuladzińskiego - /TUTAJ/. Niezależnie od tego, czy hipoteza Szuladzińskiego się potwierdzi, Janusz Korwin-Mikke w moich oczach skończył się jako dziennikarz.

10
Średnio: 10 (13 votes)

"Kupiłam dziś /23.05/ "Najwyższy Czas""

Najmocniej Pania przepraszam, ale po tym zdaniu reszte tekstu obrzuciłem tylko okiem.

Ja NC nie kupuje od wielu lat a były takie czasy (pierwsza połowa 90-tych) gdy oddałem nawet na te partię głos.

Informacja o najnowszym tekscie JKM jest mnie w stanie poruszyć tak samo jak informacja (żeby było jasne: nie życzę) jak informacja o zgonie JKM. Nic mnie to przedsiebiorstwo nie obchodzi.

pzdr.

@nurni

elig: Trafiają się wciąż w tym tygodniku ciekawe teksty, ale nie JKM.

Sic transit gloria Corvini!

Ze smutkiem, ale muszę się zgodzić z konkluzją: chwała JKM przeminęła. Objawy było widać już wcześniej, ale nie aż tak jaskrawe. (10)

Ps.: Kwestia zaglądania w oczy Antoniego Macierewicza nie jest nowa i znam źródło. Adam M., w czasach Czerwcowego Zamachu stanu powiedział, że "...Antkowi zawsze źle z oczu patrzyło...". Znamy chociaż inspirację intelektualną:)

Pozdrawiam

Navigare necesse est

@Siekiera

elig: To JKM w dodatku zżyna z Michnika !!! Kompletne dno i dwa metry mułu.

Elig

Splamila sie Pani...proponuje kupic rowniez Gazete Wyborcza,tam tez sa ciekawe teksty:)
Pzdr.

@someone

elig: Nie przesadzajmy :)))

JKM

czytałem wiele artykułów tego pana i słuchałem wielu jego wypowiedzi.Niektórych nawet w TVP ale żadna nigdy nie stanowiła jakiejs logicznej przesłanki na przyszłośc lub terażniejszość.Jedyne co można było zauważyc to postać wyrzucającą z siebie potok słów i zwrotów ogólnie przyjetych jako wypowiedz.Czy jest paranoikiem,czy schizofremikiem nie mnie osądzać aczkolwiek skłonny jestem okreslic tego pana kotekstem wyrwanym z minionej epoki.Tyle w temacie bo nie ma sensu rozwodzic sie nad personą non grata.

@Weteran Polski

elig: Kiedyś lubiłam go czytać dla jego złośliwych paradoksów. To jednak przeminęło.

portret użytkownika Tomasz A.S.

Choć jest 4 lata młodszy ode mnie...

...to mimo to powiem:
Uwiąd starczy. Zmiany anatomiczne i fizjologiczne zachodzące w organizmie na skutek starzenia się.
Różnych ludzi w różnym wieku czasami ta przypadłość dotyka.
Stwierdziłem to ostatecznie po tym, jak chciał wytoczyć publiczny "proces sądowy" przywódcom Powstania Warszawskiego

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

portret użytkownika Tomasz A.S.

Oczywiście działalności agenturalnej nie wykluczam!

Bo o głupotę posądzać go raczej nie można.

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

@Tomasz A.S.

elig: On nie jest głupi w potocznym rozumieniu tego słowa. Jest jednak przekonany o swojej wyższości nad wszystkimi. Takim kimś łatwo manipulować.

portret użytkownika Jurand

I jeszcze jedno

Dlatego też Kongres Nowej Prawicy (KNP) nigdy nie będzie traktowany poważnie. Będzie zawsze traktowany jako "Koń Trojański" bez względu na to ilu dobrych ludzi tam będzie.

Jeden zbuk sprawi, że wszystko dookoła niego będzie śmierdziało.

__________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

@Jurand

elig: Toteż NIE jest traktowany poważnie.

"Najwyższy czas" ???

Jaka gazeta takie informacje.

@sahim

elig: W tej gazecie często spotyka się ciekawe rzeczy, których nie ma gdzie indziej.

portret użytkownika Firley

JKM dla mnie nie istnieje

Od kiedy JKM "naszczał" na groby Powstańcow Warszawskich to nie istnieje dla mnie on ani jego szmatławy "NCz".
To jest chory na popularność człeczyna.

portret użytkownika Petronela

@Firley

Użytkownik Firley napisał:
Od kiedy JKM "naszczał" na groby Powstańcow Warszawskich to nie istnieje dla mnie on ani jego szmatławy "NCz". To jest chory na popularność człeczyna.

Tzn?

portret użytkownika Martin Antofagasta

Hipoteza robocza

A ja sobie myślę, że to jest po prostu tak. Leżą sobie teczki tych wszystkich tajnych współpracowników (dziennikarzy i polityków, chłopo-robotników i profesorów, posłów i senatorów, pań i panów) na półkach na Łubiance (sekcja polska) i każda taka teczka czeka na swój historyczny moment. Im wyżej w społecznej hierarchii stoi jej właściciel, tym bardziej szczególna i przełomowa przypada mu rola do odegrania. Przez cały ten czas oczekiwania delikwent żyje sobie niczym nie niepokojony, wynagradzany w sposób wymierny, choć niekoniecznie mamoną, adekwatnie do jego predyspozycji i kompetencji. Ale przychodzi na każdego taka chwila kiedy musi stanąć do apelu i wykonać nałożone nań zadanie w sposób bezdyskusyjny. I w życiu Korwina-Mikke nadszedł właśnie ten szczególny moment. Pozostaje jedynie pytanie kiedy JKM został wciągnięty do "łubiańskiego" rejestru. Tak sobie jedynie spekuluję, że ten nieszczęśliwy wypadek musiał się mu przydarzyć jeszcze gdzieś na przełomie lat 60/70 kiedy jako młody chłopak święcił triumfy w brydżu sportowym (razem z Macieszczakiem) i zachodziła konieczność, czy może raczej pokusa, częstych wyjazdów zagranicznych ... Na Łubiance zwykło sie tedy mawiać "Вот такая у нас собачья жизнь".

@Martin Antofagasta

elig: Ta hipoteza ma ręce i nogi, choć nie sposób jej udowodnić. Takie rzeczy się zdarzały.

portret użytkownika Martin Antofagasta

Re: @Martin Antofagasta

Udowodnić to ją z pewnością można (bo nic w przyrodzie nie ginie tylko zmienia właściciela :). To wyłącznie sprawa dostępu do informacji.

Ale

to Maciarewicz ujawnił, że JKM zalożył NCz za pieniądze z FOZZ. Więc co tu udowadniać?

Jerzy45

@Jerzy45

elig: Kiedy i gdzie to ujawnił? Sam JKM utrzymywał, że pieniądze miał ze sprzedaży działek w Józefowie.

portret użytkownika Michael

Re: Hipoteza robocza

Drugim moim "ulubieńcem”, czyli osobą, która mówi, mówi, mówi i nic z tego nie wynika (dobrego) jest Pan Marek Jurek. Raz już jego teczka było w użyciu (moment wybierania Jaruzelskiego na Prezydenta RP). Pewnie i drugi raz jak wbijał nóż PiS przed wyborami tradycyjnie tłumacząc to "wartościami chrześcijańskimi". Wiele osób daje się nabrać na jego stanowczość w sprawie aborcji. Wszystko fajnie, tylko, że „dobro może służyć złu”. Tak przynajmniej ja rozumiem kilku dość dawno temu piszących autorów… Zaufania mam do obydwu panów 0%. A JKM? "Pożyteczny idiota", gra tak, aby nigdy nie wygrać. Zawsze jednak odciąga masę osób od tych, którzy zagrażają "układowi". Facet, który czyta filozofów w oryginale nie wie jak zdobyć liczące się poparcie? Nie wie, co mówić, aby wejść do Sejmu? Tylko, że on tam nie ma wchodzić. To taki na pół zamrożony agent. Nie do końca śpioch i nie do końca działa. Widać na tyle znaczący, że utrzymywany w gotowości... Przypomina o sobie czasami.

Nie wolno nam, nawet na chwilę....

zapomnieć, że J.K.Mikke należy od zawsze, do czołówki żydowskiego lobby w Polsce. Oni tylko przeczekują chwilową infamię. On, Balcerowicz i Goryszewski jedzą z tej samej miski!. Może sobie pleść duby smalone, bo ma ten sam cel, co Kulczyk, Rostowski, Krauze, Boni, Arabski, Nałęcz i reszta tej pejsatej hałastry. Ich ostatecznym celem jest wynarodowienie nas i odebranie ojczyzny!. I są coraz bliżej celu!....

portret użytkownika Petronela

@Włodeusz

JKM & co to wszystko żydzi?

A jesli tak jest, to czy to kogokolwiek zastanowi, skłoni do

refleksji? Być może niektórych, ale większość "niepoprawnych" - nota bene zgodnie z polityczną poprawnością:) - odrzuci jakiekolwiek dociekania  co do istnienia choćby mikroskopijnych korelacji między TAKĄ etnicznością :) a działaniami, o ile nie sąone jednoznacznie pozytywne.  Wszak większość komentujących "wie", że "dziennikarze" gw kierują się głównie zamiłowaniem do lewactwa, czasem miłoscią do Rosji, ale PRZENIGDY etnicznością większości "redakcji".:).

Taka jest reakcja "niepoprawnych" (wiekszości przynajmniej), a co tu dopiero wspomnieć o lemingach....

portret użytkownika Petronela

@J23

Użytkownik J23 napisał:

refleksji? Być może niektórych, ale większość "niepoprawnych" - nota bene zgodnie z polityczną poprawnością:) - odrzuci jakiekolwiek dociekania  co do istnienia choćby mikroskopijnych korelacji między TAKĄ etnicznością :) a działaniami, o ile nie sąone jednoznacznie pozytywne.  Wszak większość komentujących "wie", że "dziennikarze" gw kierują się głównie zamiłowaniem do lewactwa, czasem miłoscią do Rosji, ale PRZENIGDY etnicznością większości "redakcji".:).

Taka jest reakcja "niepoprawnych" (wiekszości przynajmniej), a co tu dopiero wspomnieć o lemingach....

Dużo w tym racji. Od pewnego czasu pytam o pochodzenie etniczne, bo to jednak dużo tłumaczy. Na początek napiszę ostrożnie o innych wychowywaniu dzieci, co następnie przekłada się na inny system wartości bądź ich brak.

"Janusz Korwin-Mikke -

"Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg -
marksista-leninista, agent bezpieki, komunista, ex-PZPR- owski aparatczyk, hipokryta, kłamca, żyd, mason i sowiecki szpieg w jednym."

Tylko to mi sie podobalo :)

portret użytkownika anitra

Wykształcony?

Czy JKM to może PO filozofii jak POdpalony gatto?
Ja tylko tak pytam.

Hmm....

JKM zawsze był "inny". Miał wiele kontrowersyjnych pomysłów, zawsze jakoś ciekawie ripostował różne tezy i teorie wyssane z palca, ale tym razem w moich oczach mocno przesadził. Nie będę wydała pieniędzy na jego czasopismo, mimo że niekiedy pojawiają się tam może i ciekawe artykuły. Zresztą, odnoszę wrażenie, że to retoryka PO... może nie uciekali się oni do słowa "pomyleńcy", ale zawsze jasno i wyraźnie sugerowali, czy mówili, kim dla nich są zwolennicy teorii zamachu.

portret użytkownika AdamDee

"Janusz Korwin-Mikke w moich oczach skończył się[...]"

Janusz Korwin-Mikke w moich oczach skończył się jako ktokolwiek już dawno temu ; )

Witaj w klubie ; )

Niemniej jest nadal niesamowicie niebezpieczny.
Abstrahując od błędu statystycznego jakim karmi się KNP, inicjatywa demobilizacyjna JKM, z pewnością zamyka się większą liczbą.
On jest dość popularnym afrodyzjakiem dla pewnej niszy wśród MWZDM, którzy sami z siebie by nie wpadli na to jak uzasadnić hasło "p******ę politykę".
Na PO nie głosują bo aż tak durni nie są. Na nic innego również bo czują się lepsi. Tylko najbardziej aktywni oddają głos na JKM.

I to jest prawdziwy problem zwany - Janusz Korwin-Mikke - on po prostu sra ludziom do głowy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Re: JKM kontra Macierewicz i dr Szuladziński - o dziennikarskiej

"Jedyną sensowną rzeczą w tej publikacji jest wzmianka o raporcie Wojskowego Instytutu Chemii i Radiometrii. Byłoby dobrze, by niezależni eksperci przyjrzeli mu się i skonfrontowali z wynikami badan innych naukowców."

Też nie. NDB 2010 o tym pisał niedawno. Oni nie mieli akredytacji na te badania, nie badali tych substancji co trzeba, pomylili w raporcie nazwę jednej z tych, które badali.

Korwin tu rżnie głupa.

@R. Zalewski

elig: Tak, dziś pytałam o to Biniendę. Powiedział, że żadnego takiego /sensownego/ raportu nie widział. To jak Atlantyda - wszyscy mówią o czymś takim, ale nikt tego nie widział.