S. Michalkiewicz: kto płaci za protesty na Ukrainie?

Świat

Wczoraj /29.01/ byłam na spotkaniu w Centrum Edukacyjnym Powiśle. Głównym jego tematem była problematyka żydowska /opis - http://naszeblogi.pl/43890-zydowscy-kolaboranci-... /, ale pod jego koniec zapytano red. Stanisława Michalkiewcza o wydarzenia na Ukrainie.

Powiedzial on wtedy bardzo ciekawą rzecz. Stwierdził, że już podczas "pomarańczowej rewolucji" w 2004 roku zauważył, iż wyglada na to, że na Ukrainie jest wiele osób niezależnych materialnie. Stać ich bowiem na to, by demonstrować miesiącami, podczas gdy w Polsce manifestacje muszą się kończyć wieczorem, bo rano trzeba iść do roboty.

Dopiero później przeczytał w "The Guardian", że to znany finansista Soros wyłożył 20 mln dolarów na sfinansowanie "pomarańczowej rewolucji". Teraz więc zastanawiał się, kto płaci za Majdan w Kijowie?. Gdy osiem dni temu, będąc w radiu Wnet podzielił się swymi wątpliwościami z Krzysztofem Skowrońskim, ten zadzwonił do korespondenta radia w Kijowie i spytal o to. Otrzymał odpowiedź, że płacą "oligarchowie" i to w kwocie aż 700 tys. hrywien dziennie /ok. 200 tys. złotych lub 70 tys.USD/.

Ta kwota wydaje mi się zaniżona. Wczoraj w Salonie24 ukazał się tekst I. Varłamowa "Anatomia Majdanu" / http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/564298,... /, w którym opisano dokładnie organizację kijowskiego Majdanu. Wydaje mi się, że to musi kosztowac więcej. Dzisiaj bloger Raven59 opublikował fragment wypowiedzi Michalkiewicza na temat Ukrainy wygłoszonej 28.01 w Ursusie / http://kruk.salon24.pl/564474,michalkiewicz-o-wy... /. Redaktor powiedział tam w zasadzie to samo, co dzień później w CEP. Nie wspomniał tylko o Sorosie. Tydzień wcześniej natomiast /21.01/ zamieścil w portalu Prawy.pl felieton "Koszty walki o pokój w Kijowie / http://www.prawy.pl/felieton/4755-stanislaw-mich... /. Napisal tam wszystko to, o czym potem mówił w CEP.

Zastanawiam się tylko, czy wypowiedzi Michalkiewicza wyjaśniają sprawę do końca. Czy Soros rzeczywiście sfinansował "pomarańczową rewolucję" ze swych własnych pieniędzy? Czy tak samo postępują "oligarchowie"? Może sa oni tylko "przekaźnikami" pieniędzy obcych służb, n.p. niemieckich lub amerykańskich. Bogacze bardzo dobrze się do tego nadają, bo nikt nie pyta, skad miliarder ma pieniądze. Nikt też na ogół nie docieka, skąd przyszlo mu nagle do głowy, by finansować jakieś zamieszki na końcu świata?

Dwa lata temu mieliśmy trochę podobną sytuację w Warszawie. Oto pojawił się znienacka pan Opara, stwierdził, że dorobil się majątku w Australii i przeznaczyl milion złotych na uruchomienie portalu Nowy Ekran. Poczatkowo wielu w to uwierzyło /ze mnia włącznie/, ale już wkrótce z tła zaczęły się wyłaniać postacie związane z "wojskówką" /byłymi WSI/. Ciekawe co wyłoniłoby się spoza Majdanu i "oligarchów"?

10
Średnio: 10 (7 votes)
portret użytkownika raven59

@elig -zamieściłbym tutaj gdyby nie....

całodzienne problemy z dostępem na niepoprawni.pl

portret użytkownika wilk na kacapy

@ rawen sprawdz swojego kompa nikt sie nie skarzy na

dostep na niepoprawnych.

portret użytkownika raven59

@wilk na kacapy - tak? A skąd brak nowych notek....

pomiędzy 14:36 (http://niepoprawni.pl/blog/425/lekarz-potrzebny-...)
i 17:20 (http://niepoprawni.pl/blog/425/paranoja-na-salon...)?
Przypadek, ze nikt nie miał akurat wtedy nic do zamieszczenia?

Musiały być przerwy w działaniu serwisu.

portret użytkownika wilk na kacapy

@rawen59 moze to jakos wyjatkowo

od dawna nie mialem tu zadnych problemow a dosc czesto tu jestem.

Mój komp

stosunkowo długo się ładuje zanim otworzy kliknięty post lub na samym wejściu na NP. Tego nie mam z innymi stronami. Tam chodzi szybko.

portret użytkownika matka trzech córek

Tajemnica Poliszynela:))

"Żeby wyjąć, trzeba włożyć" stare przysłowie się kłania:)

Pozdrawiam:)

portret użytkownika wilk na kacapy

Elig nie wierze zebys sie dala nabrac na agenta sluzb Opare.

Najlepszy numer byl jak zebrali niby wystarczajaca ilosc podpisow po to zeby je zmarnowac okazalo sie ze 2 byly lipne.
Bardzo sie z tego tlumaczyly przy nozne pieski Opary z Lazazem na czele ze to nie byl sabotaz.

Nowy Ekran to typowy WSIowy portal do drenowania nastrojow,marnotrawienia inwencji obywatelskich,inwigilacja i wylapywanie radykalnych opozycjonistow,zrodlo wiedzy co Polacy wiedza na temat sluzb i sytacji przeszlej i obecnej w Polsce.Oczywiscie manipulacja informacjami i pranie mozgow.
Admini Opary czesto cenzurowali niePOprawne wypowiedziaz za nadto widocznie ,zeby nie miec watpliwosci co do ich intencji .

@wilk na kacapy

elig: Na początku, w lutym 2011 zleciała się tam połowa Salonu24, ze mną włącznie. Po dwóch, góra czterech miesiacach wiekszośc uciekła - ja też. Wyszło szydło z worka.

portret użytkownika wilk na kacapy

Niepotrzebnie ucieklas ja im dopieprzalem do konca

a Opara az sie skrecal w odpowiedziach poznij juz zamilkl bo nie chcial odpowiadac na nieprzyjemne dla niego pytania.
Mial mnie na czarnej liscie WSIok nie wyslal zaproszenia do powrotu jak innym gdy otworzyl nowy portal.

@matka trzech córek

elig: To prawda. Pytanie tylko: kto wkłada?

portret użytkownika wilk na kacapy

A ja jestem ciekawy kto subsydjuje Michalkiewicza ?

Mam podejrzenia ze jest na pensji JKM a ten wiadomo skad ma pieniadze.

@wilk na kacapy

elig: Przede wszystkim z pióra. Jest wziętym publicystą. Poza tym wykłada w szkołach wyższych.

świetne zdjęcia

Wiedziałam, że Majdan jest dobrze zorganizowany, ale to, do jakiego stopnia, przeszło moje oczekiwania. Ktoś wydaje na to wszystko kupę pieniędzy, ktoś bardzo chce destabilizacji i podziału Ukrainy. Ten "spontaniczny" i "oddolny" protest to cała twierdza w środku miasta. Wspśłczuję mieszkańcom Kijowa.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

portret użytkownika Bibrus

Wyłazi pomału szydło z worka i

chciałoby się napisać- a nie mówiłem!

Kasę walą te same ośrodki, które stoją za rozwalaniem Libii, Syrii, Egiptu. Pozdrawiam.

portret użytkownika Papa

Naswiają im Biedronek.

Będzie gdzie miał zachód sprzedawać śmieci i produkować zdrową żywność na nieskażonych Ukraińskich ziemiach ze znaczkiem ,,BIO'' co na zachodzie kosztuje 2-3 razy więcej niż normalnie.Tak samo jest w Polsce,wszędzie w marketach syf do jedzenia w plastikach.Ble....

Jeszcze nam tłumaczą,że wędzić nie będzie można,bo rakotwurcze?

Powaliła już ich do łez!

To w czym macza się obecnie kiełbasę to jest dopiero syf tzw,//dym w płynie//

Wolność jest ważna ale z rozwagą,a na huraa,no nie wiem...

Ale zobaczymy...?

Teraz jedziesz sobie do Kijowa i wsiadają. babuszki do pociągu z pierogami itp,na peronach sprzedają swojskie jadło a jak wlezie Łunia to się skończą frykasy i będzie wszystko ofoliowane i z wyglądu swojskie.

------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.