Będzie wojna w salonie

Kraj

Publikowany dziś sondaż "Rzeczpospolitej" jest realizacją czarnego scenariusza dla "salonu".

Zbadaliśmy poparcie Polaków dla listy, którą firmują Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot i Marek Siwiec, a także dla listy, na której Palikota zastępuje w tej trójce Ryszard Kalisz. W obu przypadkach wybory wygrywa PiS, a PO spada na drugie miejsce. W pierwszym wariancie poparcie dla PiS wynosi 29 proc., a dla PO 28 proc. Europa Plus z Kwaśniewskim, Siwcem i Palikotem na sztandarach zdobywa 10 proc. poparcia.

W drugim przypadku, gdy Palikota zastępuje Kalisz, PiS nadal ma 29 proc. poparcia, ale PO już tylko 25 procent. Sama Europa Plus zajmuje trzecie miejsce, zdobywając aż 18 proc. głosów. A w połączeniu z SLD formacje lewicowe zdobyłyby aż 27 proc. poparcia.rp.pl

Oczywiście do sondażu należy podchodzić z dystansem, wszak zawsze nowe partie polityczne w pierwszych sondażach zyskują. Ważny jest widoczny trend-"Europa plus" odbiera wyborców PO. Wiadomym jest iż PO będzie musiała odpowiedzieć na ten trend. Odnaleźć się w tej sytuacji będzie musiał też salon, wygrana PiSu to dla niego katastrofa.

Bardzo prawdopodobne iż spowoduje to rozłam w salonie. Część salonowców będzie trwać przy PO jako gwarancie trzymania PiSu w opozycji, część-najbardziej zakompleksiona wobec zachodu-będzie popierać "Europę plus" licząc iż ta załatwi wprowadzenie praw dla homosiów, aborcję, eutanazję, pedofilię i resztę pomysłów wymyślanych co chwila w głowach "postępowców".

Ten podział będzie musiał doprowadzić do konfliktu im bliżej wyborów tym napięcie będzie większe. Będą pojawiać się wzajemne oskarżenia o doprowadzanie PiSu do władzy, wspomaganie IVRP itp. itd. Jest konflikt, muszą być ofiary-najwięcej na konflikcie stracą Donald i Aleksander. Dla donaldów Aleksander będzie alkoholikiem (już zresztą mamy powrót "filipińskiego wirusa":)), to tylko przyspieszy polityczny koniec Olka. Jego poplecznicy będą atakować Donalda za jego bezradność, "wstecznictwo"-psując jego obraz europejczyka i światowca.

Ta sytuacja będzie wodą na PiSowski młyn, wszak podział salonu, wojna między "rozumnymi" oraz ataki na Donalda i Aleksandra będą potwierdzać PiSowskie zarzuty wobec obu panów. Biorąc pod uwagę prawdopodobne wchłonięcie Solidarnej Polski przez PSL-otrzymujemy już kształt nowej koalicji rządowej:)

Wojna w salonie spowoduje powrót do sytuacji jak była w mediach tuż po aferze Rywina. Za to musimy podziękować Aleksandrowi, nic lepszego dla Polski zrobić nie mógł:)

9.5
Średnio: 9.5 (8 votes)

SP to tylko niepoważny epizod w życiu politycznym kraju.

Biorąc pod uwagę prawdopodobne wchłonięcie Solidarnej Polski przez PSL-otrzymujemy już kształt nowej koalicji rządowej:)
-----------------------------------------------------------
Rany Boskie, Józefie Święty - tylko nie to! PSL musi znaleźć się poza Sejmem! To oni firmowali wszelkie draństwo jakie wypływało od Pospolitych Obszczymurków. Te zeteseldowskie prostytutki za stanowiska sprzedaliby własną matkę. Liczę na to - przepraszam cię Nadziejo za odrobinkę mojego tupetu - iż PiS zdoła rządzić samodzielnie. Tylko w takich okolicznościach możemy liczyć na naprawę Rzeczpospolitej.

Re: SP to tylko niepoważny epizod w życiu politycznym kraju.

Szanse nas samodzielne rządy jednej partii są w Polsce minimalne...

Ale są!!!

Ale są!!!

:)

takie jak wiatr wciągający :)

@bajki

Nie wiedziałem, że w domu bez klamek masz dostęp do komputera, w dodatku podpiętego do sieci internetowej... trollu!!!

Re: Ale są!!!

Są:)

portret użytkownika mrok13

Re: Będzie wojna w salonie

Jak dla mnie to 29% dla PiS nie wystarczy musimy coś zrobić aby zdobyli 51%

portret użytkownika Szary kot

Można jedno,

zabrać lemingom dowód ;-)
_____________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Re: Można jedno,

Dobry pomysł:)

portret użytkownika Jurand

Proponuję hasło

Babciu schowaj synkowi dowód. Zatrzymaj wnuczkowi kieszonkowe.
___________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Troszeczkę zimnej wody

Otóż, nie zapominajmy kto tam rozdaje karty - WSI.
Nie byłbym zaskoczony gdyby większość tych swarów i kłótni została skutecznie zmniejszona i wyciszona zanim dojdzie do pierwszych przymiarek wyborczych. Oni wiedzą co im grozi gdyby PiSowi udało się przejąć władzę jakąś zdecydowaną większością. NIe od parady Olek-filipiński mówił o swojej wizji. To było pomyślane zapewne w kierunku Donka, ale pokazuje stopień świadomości tych ludzi. Skoro są świadomi co grozi Donkowi to wiedzą też że sprawa ich zaplecza które dziś nosi nazę SOWA, wróci na wokandę. Zrobią więc wspólny wysiłek by PiSowi zaszkodzić nawet gdyby przyszło zapłacić jakąś wyższą cenę. Gwarancja nietykalności towarzystwa spod znaku SOWY jest bezcenna.

portret użytkownika Athina

Dokładnie- jak nie staniesz, tak dupa z tyłu

Athina

 te stwory wsiowe się POłacza i PiSowi zostanie "moralne zwyciestwo" - niestety , pozostaje tylko bagnet na broń !

SP - złodzieje mandatów (weszli do Sejmu z listy PiS)

zblatowani z PSL - który z każdym może! Od powietrza, głodu, ognia i wojny - i od tego koktailu - uchowaj nas, Panie!

@Markowa ....od ognia i wojny ....

gość z drogi

i od tych zPSLu i zblatowanej ekipy,a raczej zblazowanej

ekipy,złodziei mandatów....DOBRE...zasłuzyli sobie na to i jedni i drudzy...

pozdrowienia 

Re: Troszeczkę zimnej wody

"NIe od parady Olek-filipiński mówił o swojej wizji. To było pomyślane zapewne w kierunku Donka, ale pokazuje stopień świadomości tych ludzi. Skoro są świadomi co grozi Donkowi to wiedzą też że sprawa ich zaplecza które dziś nosi nazę SOWA, wróci na wokandę."
Nie zgadzam się. Olek nie buduje EP by zająć trzecie miejsce. Politycy PO, ludzie dzięki PO poupychani w urzędach nie zgodzą się na rozwalenie platformy. Połączenie też jest niemożliwe ponieważ z PO odejdzie frakcja Gowinowa.
Oni są skazani na starcie i to mnie cieszy:)

portret użytkownika Stanislawos

Mediowładza

"Oni są skazani na starcie i to mnie cieszy:)"
Całkowicie NIE. Te "medialne" gierki są tylko zasłoną dymną,tak, jak i sondaże. Wszystko rozgrywają służby, przecież to widać gołym okiem!

Re: Mediowładza

Do czego te "gierki" maja Pana zdaniem doprowadzić?