Będziemy płacić za Holocaust!!!???

Kraj

www.timesofisrael.com

Dlaczego taka cisza w mediach o tym skandalu? Czy my mamy cos wspólnego z holocaustem?

Czy nam ktoś zapłacił odszkodowania za II wojnę?

10
Średnio: 10 (5 votes)

@tł

Rownie ciekawe są niektóre komentarze pod tekstem, np. Zev-Velvel Griner, piszący, że Żydzi, ktorzy po wojnie zgłaszali sie po swoje mienie zawlaszczone przez Polakow, byli straszeni śmiercią, albo mordowani, nagminnie na wsiach. To kto zginąl w tym Holokauscie, skoro Żydow nie mordowali Niemcy w czasie wojny, tylko Polacy po wojnie?

Pozdrawiam

 cui bono

Zrozumiałe

Musimy płacić Zydom za to ze wielu z nich wymordowali Niemcy.

Zrozumiałe samo przez się ze muszę płacić ja,bo moi dziadkowie uratowali trzech Zydów.

Tylko trzech.

Niezrozumiałe  jest dlaczego moje wnuki będą musieli płacić bo przeciez ja zanego Zyda nie uratowałem.

Re: Zrozumiałe

Odszkodowania byłyby zrozumiałe gdyby to Polska rozpoczęła wojnę. Nie wiem na jakiej podstawie państwo POSZKODOWANE ma płacić za zbrodnie najeźdźców..

portret użytkownika wilk na kacapy

Polska dostala od Niemcow pieniadze za II wojne swiatowa

jeszcze za czasow wczesnego PRLu i uwazaja ze sprawa jest zakonczona.Oczywiscie personalnie Polacy nie dostali prawie nic.
Polacy zaplacili Zydom za ich mienie rzadowi USAi tez sprawa jest zakonczona gdyz rzad USA powiedzial ze Zydzi moga sie zglaszac do nich po te odszkodowania.
Pare linkow.

http://lubczasopismo.salon24.pl/niemcy/post/4038...

http://www.odszkodowania.8log.pl/wpisy/41026/ods...

Nie wiem czy rzeczywiście mamy obawiać się bandy cwanikaów

chcących nas naciąć i to na tak zwany rympał. O tyle te obawy mogą być zasadne, że rządzą nami rympałki z najniższych półek globalnego marketu. Cwaniaki z Dużego i Małego Izraela są, co tu dużo mówić, z wyższych półek, a czasem nawet i kasę obsługują. Na jakikolwiek zdrowy rozum, wiadomo, że to wszystko kupy się nie trzyma i o kant dupy takie roszczenia należy potłuc. W czasie II WŚ na terenie Polski mieszkali Polacy różnorodnego pochodzenia żydowskiego. Znaczy się byli obywatelami polskimi i jako tacy mogą pertraktować z rządem polskim tylko co?. Że Niemiec przyszedł zabrał, zabił i spalił? Co do tego ma Mały i Duży Izrael? Chyba wyłącznie chęć złupienia słabego kraju, jakim niewątpliwie teraz jesteśmy. Do wszystkiego można (zwłaszcza teraz gdy relatywizm jest normą bezwzględnie obowiązującą) dorobić sens i ideologię do każdej bredni. Wiadomo, że to Polacy rozpętali II WŚ, o czym chociażby zaświadcza film dokumentalny pod tytułem "Jak rozpętałem II Wojnę Światową". Bzdura bzdurę pogania i za absurdem goni. Ale są te nasze rympałki . W 2011 roku tzw. polski rząd w jakimś niezwykle szerokim składzie pojechał na dywanik do Małego Izraela. Z oficjalnych informacji usłyszałem, z ust niejakiego Bartoszewskiego (czy jak tam on na prawdę się nazywa), że rozmawiano o... wymianie młodzieży. Może tak, może nie, ja tam nic więcej o tej wizycie znikąd nie mogłem się dowiedzieć. Tak długo jak rympałki będą u władzy należy być czujnym. Też do końca nie wiemy co Stefan (w PO wszyscy bez względu na płeć są dla mnie Stefanami) Tusk uzgodnił w Dużym Izraelu podczas pamiętnej wizyty rejsowym samolotem co to niby bombę wziął sobie na pokład. Nie mniej w ramach czujności kiedyś ściągnąłem z sieci tekst, który przytaczam poniżej. Może ktoś z Was wie czy rzeczywiście coś takiego się wydarzyło (w sensie tej interpelacji) oraz czy opisane działania faktycznie się wydarzyły. Zastanawia mnie też nazwisko Żelichowskiego, bo jakoś dziwnie mi tu wygląda (fałszywka?), ale kto wie? Nie wiem do którego ministra była ta interpelacja kierowana, ani nie wiem w którym roku (chyba lata 90-te). Świadczyło by to o tym, że mimo wszystko jakieś działania ktoś podejmował, tylko dlaczego o tym nic szerzej nie wiadomo? Bo jeśli tak to chyba nie byłoby żadnego (na zdrowy rozum, ale wiadomo jak jest) problemu z pokazaniem faka chciwym barciom starszym w wierze.

interpelacje posła PSL S.Żelichowskiego:

~ALKA  

W związku z wnioskiem  czterech kongresmanów Stanów Zjednoczonych  zgłoszonym do Kongresu USA, aby ten podjął  uchwałę/rezolucję wzywającą Rząd Polski do zwrotu  lub wypłaty odszkodowań za mienie żydowskie pozostałe w Polsce po II wojnie światowej  w niniejszej interpelacji zwracam się do Pana  Ministra z następującymi pytaniami:

tab-stops:list 18.0pt"><!--[if !supportLists]-->1.     <!--[endif]-->Czy prawdą jest, że Polska , począwszy od roku 1949 przystąpiła do regulacji zobowiązań  za mienie obywateli i instytucji poszczególnych 10 krajów Zachodu ( Europy  Zachodniej i Ameryki Północnej)?

tab-stops:list 18.0pt"><!--[if !supportLists]-->2.     <!--[endif]-->Czy prawdą jest, że w umowach tych ujęto także roszczenia obywateli tych państw , w tym także obywateli Rzeczypospolitej , którzy po wojnie uzyskali obywatelstwo tych państw , do dat zawarcia tych umów?

tab-stops:list 18.0pt"><!--[if !supportLists]-->3.     <!--[endif]-->Czy prawdą jest, że Polska wypłaciła przewidziane umowami zobowiązania rządom - sygnatariuszom  tych umów, a te rządy wypłacić  odszkodowania  swoim obywatelom, których ocalałe resztki majątkowe pozostały po wojnie na terytorium Polski?

tab-stops:list 18.0pt"><!--[if !supportLists]-->4.     <!--[endif]-->Czy prawdą jest, że  z każdym z tych krajów zostały zawarte umowy międzypaństwowe, w których to umowach Polska przyjęła na siebie zobowiązanie spłaty wartości ocalałego i przejętego przez państwo polskie mienia  obywateli i instytucji tych państw, które istniało w Polsce przed wybuchem II wojny światowej ?

tab-stops:list 18.0pt"><!--[if !supportLists]-->5.     <!--[endif]-->Czy prawdą jest, że w procesie zawierania tych umów  poszczególne kraje, które zgłaszały roszczenia majątkowe  za swoich obywateli i podmioty  prawne (instytucje)  wobec ich  pozostałych w Polsce po II wojnie światowej majątków, szacowały wartość tego mienia, za obopólną zgodą  obu państw, tj. Polski i kraju zgłaszającego roszczenia, poprzez zespoły wspólnych ekspertów, według następującego trybu postępowania: Najpierw weryfikowano stan ocalenia stopień zniszczenia i rabunku przez okupanta niemieckiego i ocalały stan wyceniano do wartości odszkodowania?

tab-stops:list 18.0pt"><!--[if !supportLists]-->6.     <!--[endif]-->Czy prawdą jest , że w dniu 16 lipca 1960 roku rząd Polski podpisał z rządem USA układ dotyczący roszczeń majątkowych obywateli i instytucji USA od Polski za pozostawiony i ocalały w Polsce majątek tych obywateli i Instytucji?

tab-stops:list 18.0pt"><!--[if !supportLists]-->7.     <!--[endif]-->Czy prawdą jest, że zgodnie z art. 1 tegoż traktatu/umowy Rząd Polski zobowiązał się zapłacić, a Rząd USA przyjąć 40 mln ówczesnych $ amerykański za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych , z  tytułu nacjonalizacji  i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych  lub odnoszących się do mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie?

tab-stops:list 18.0pt"><!--[if !supportLists]-->8.     <!--[endif]-->Czy prawdą  jest, że spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała do Sekretarza Stanu USA w rocznych ratach  i została w całości spłacona  i rozliczona dnia 10 stycznia 1981 r.?

tab-stops:list 18.0pt"><!--[if !supportLists]-->9.     <!--[endif]-->Czy prawdą jest, że w analogicznie  jak w USA i wobec USA, Rząd Polski podpisał stosowne układy/umowy  z rządami 9 innych państw Zachodu, w analogicznym przedmiocie roszczeń majątkowych ich obywateli i instytucji, jak z USA?

tab-stops:list 18.0pt"><!--[if !supportLists]-->10.  <!--[endif]-->Czy prawdą  jest, że:
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

tab-stops:list 36.0pt"><!--[if !supportLists]--> font-family:Symbol;mso-fareast-font-family:Symbol;mso-bidi-font-family:Symbol">·   <!--[endif]-->Polska z Francją podpisały umowę  w 1948 i 1951 roki i wypłacono Rządowi Francji odszkodowanie w łącznej kwocie  65,5 mln. dolarów amerykańskich;

tab-stops:list 36.0pt"><!--[if !supportLists]--> font-family:Symbol;mso-fareast-font-family:Symbol;mso-bidi-font-family:Symbol">·   <!--[endif]-->W roku 1949 i 1953 Polska podpisała taką umowę z Danią i zapłaciła Rządowi Danii odszkodowanie  w łącznej kwocie 5,7 mln koron duńskich;

tab-stops:list 36.0pt"><!--[if !supportLists]--> font-family:Symbol;mso-fareast-font-family:Symbol;mso-bidi-font-family:Symbol">·   <!--[endif]-->W roku 1949  Polska podpisała  także ze Szwajcaria i Lichtensteinem i wypłaciła ich rządom  odszkodowania w łącznej kwocie 12 mln dolarów amerykańskich;

tab-stops:list 36.0pt"><!--[if !supportLists]--> font-family:Symbol;mso-fareast-font-family:Symbol;mso-bidi-font-family:Symbol">·   <!--[endif]-->W 1949 i 1966 roku podpisano taką umowę ze Szwecją i wypłacono Rządowi Szwecji kwotę 22 mln 560 tyś. dolarów USA;
W roku 1954  Polska zawarła  analogiczną umowę z Rządem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej i wypłaciła mu łącznie odszkodowanie w kwocie 5 mln 460 tys. funtów brytyjskich;

tab-stops:list 36.0pt"><!--[if !supportLists]--> font-family:Symbol;mso-fareast-font-family:Symbol;mso-bidi-font-family:Symbol">·   <!--[endif]-->W roku 1963  Polska  podpisała również taką z Belgią i Luksemburgiem  i wypłaciła rządom tych państw odszkodowanie w łącznej kwocie 800 mln franków belgijskich;

tab-stops:list 36.0pt"><!--[if !supportLists]--> font-family:Symbol;mso-fareast-font-family:Symbol;mso-bidi-font-family:Symbol">·   <!--[endif]-->W roku 1963 podpisano również taką umowę z Grecją, która poza odszkodowaniem m majątkowym  obejmowała  również  odszkodowanie  za wkłady obywateli greckich  (czasowo przebywających po wojnie na terytorium Polski) na książeczkach oszczędnościowo-inwestycyjnych przymusowo zakładanych, z mocy polskiej ustawy z 1948 roku, w łącznej kwocie 230 tys dolarów USA;

tab-stops:list 36.0pt"><!--[if !supportLists]--> font-family:Symbol;mso-fareast-font-family:Symbol;mso-bidi-font-family:Symbol">·   <!--[endif]-->W roku 1970  Polska podpisała także taką umowę z Rządem Austrii i wypłacono mu odszkodowanie w kwocie 71,7 mln szylingów austriackich;

tab-stops:list 18.0pt 36.0pt"><!--[if !supportLists]--> font-family:Symbol;mso-fareast-font-family:Symbol;mso-bidi-font-family:Symbol">·   <!--[endif]-->Podpisano też takie umowy z rządami Holandii, której wypłacono 9 mln 50 tys. guldenów holenderskich, oraz Kanady, której wypłacono  1 mln. 225 tys. dolarów Włoskie roszczenia z tego tytułu  zostały zadośćuczyniono w ramach  tzw. umowy węglowej?
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

tab-stops:list 36.0pt"><!--[if !supportLists]--> font-family:Symbol;mso-fareast-font-family:Symbol;mso-bidi-font-family:Symbol">·   <!--[endif]-->kanadyjskich;

tab-stops:list 18.0pt"><!--[if !supportLists]-->11.  <!--[endif]-->Czy prawdą jest, że ponadto Polska zawarła ze Szwajcarią inne umowy, np. o wypłatę środków finansowych zgromadzonych przez obywateli Polski  w bankach szwajcarskich  prze 1 września 1939 roku  i Polska otrzymała z tego tytułu zwrot 80 mln $ USA, która to kwota została przez rząd Józefa Cyrankiewicza  przekazana Gminie żydowskiej  w Polsce na powojenne urządzenie się?

Szanowny Panie Ministrze
Jeśli prawdziwe są dane wymienione wyżej,  to wynika, że na podstawie ważnych, obowiązujących i zakończonych realizacyjnie umów międzynarodowych, Polska wypłaciła odszkodowania o ówczesnej wartości ponad 250 mln dolarów USA. Dolar USA z roku 1960 równa się 5 dolarom obecnie. Można więc przyjąć, że polska wypłaciła ponad 1 mld $ odszkodowań majątkowych cudzoziemcom, a nie wypłaciła takich odszkodowań własnym obywatelom.
W związku z tym kierują do Pana Ministra zasadnicze pytanie:
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

Dlaczego polska dyplomacja i Rząd Polski nie wykorzystuje  tych faktów wobec zgłaszanych roszczeń  majątkowych wobec Polski? 

 

Jeśli ktoś coś bliższego mógłby o tym o czym napisałem powiedzieć, będę zobowiązany.

Pozdrawiam

HdeS

Przepraszam ale nie bardzo wiem jak poprawnie sformatować tekst

Jakaś podpowiedź?

HdeS

Coś znalazłem. Była taka interpelacja (Nr 4550). Przesyłam link

do odpowiedzi na nią:

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/63E61385

Nie wiadomo tylko co dalej z tego wynikło.

Towarzystwa ubezpieczeniowe przecież nie wypłacają ubezpieczeń z tytułu działania siły wyższej czy wojny. Żadne państwo nie jest towarzystwem ubezpieczeniowym.

Pozdrawiam

HdeS

Wizyta w Izraelu

Witam:) Już kiedyś pisałam o tej wizycie z lutego 2011 roku. Tu link do oficjalnego oświadczenia premierów Polski i Izraela: http://wiernipolsce.wordpress.com/2011/02/25/izr...

Pozdrawiam.