I właśnie dlatego popieram PiS

Kraj

Obecnie nastał czas ogromnej fascynacji IIRP oraz wizjonerstwem jej twórców. Wtedy to działano bez żadnych kompleksów, Polska sama pokonała wszystkich swoich sąsiadów. Powstała Gdynia, produkowaliśmy swój samochód, motocykle, samoloty, pociągi, założono już wtedy TV!

Lotnictwo i kolej stały na wyższym poziomie niż dziś. Polityka do zamachu majowego stała na wyższym poziomie niż dziś. Kultura nasza była również na wyższym niż dziś poziomie, mieliśmy artystów klasy światowej-rozpoznawanych na całym świecie. Dziś mamy tylko kalki zagranicznych twórców.

Pisząc w skrócie-wtedy działaliśmy bez kompleksów.

Dziś nasza polityka polega-pisząc w skrócie-na tym by nikogo nie urazić.

Czy w ten sposób zbuduje się poważne, mocne państwo? Odpowiedź jest znana...

Jedyne co w IIIRP można porównać do inwestycji z IIRP- budowa gazoportu w Świnoujściu. Drugą inwestycją która może nasuwać porównania z IIRP jest przekopanie Mierzei Wiślanej. Gdynie zbudowano by uniezależnić się od Gdańska, przekop należy zrobić by uniezależnić się od fochów Rosji.

Oba te pomysły są wynikiem sprawowania rządów przez PiS. Choć następcy okaleczyli gazoport i starają się storpedować rozwój portu w Elblągu.

Od 1 września 2009 r., na mocy umowy polsko-rosyjskiej podpisanej w Sopocie przy okazji obchodów 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej, trasa ta została otwarta także dla jednostek polskich. W umowie swobodę żeglugi po Zalewie Wiślanym nadano tylko statkom polskim i rosyjskim zarejestrowanym pod swymi narodowymi banderami. Wprowadzono jednak zakaz ruchu statków o charakterze niehandlowym. Donald plan przekopania Mierzei nazywa "trikiem" Kaczyńskiego....on woli liczyć na gesty Putina, zaprowadzi go to tam gdzie liczenie na gesty Merkel w sprawie gazoportu. Tak jak Tusk ogranicza gazoport i Elbląg tak jego rażąca uległość ogranicza Polskę i jej szanse.

A przecież najstarsi nasi rodacy pamiętają czasy Polski w której do zbudowania miasta, portu nie musieliśmy pytać sąsiadów...

Patrząc na czas IIIRP jedyną partią zdolną wcielenia planów Polski niezależnej i z wizją jest PiS. Nam potrzeba kolejnych inwestycji uniezależniających nas od sąsiadów. Nikt inny nie jest w stanie ich przeprowadzić.

10
Średnio: 10 (9 votes)

Re: PIS to jedyna droga do wolnej Polski

Również pozdrawiam:)

Po co przkopywać Mierzeję Wiślaną ???

Port w Szczecinie jest pusty, także Świnoujście, Gdynia i Gdańsk nie są obciążone statki wchodzą z biegu.Nie mówiąc o np. Kołobrzegu.

Co da ten przekop? Kto będzie pływał do Elbląga. Ten pomysł to takie gadanie pod publiczkę

Kazek

Re: Po co przkopywać Mierzeję Wiślaną ???

Pewnie najlepiej nic nie robić, niech cała mierzeja będzie na łasce Kaliningradu. Łupków też nie wydobywajmy, przecież szkoda żeby gazociągi były puste

Kazek, - jesteś przykładem takiego... "hamulcowego"

Tobie Kazek nic się nie opłaca. Nawet... myślenie, co widać. To nie porty są zupełnie puste, a twoja głowa. 
Zerknij na położenie geograficzne portu w Hamburgu, a przestaniesz się dziwić odnośnie Elbląga.
A teraz sparafrazuję twoje końcowe zdanie: "Takie... kazkowe pieprzenie pod lemingową publiczkę". 

           
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Jak byś myślał to byś wiedział,

że min. dlatego ,że porty w Hamburgu i Rostoku kwitną statki nie pływają do Szczecina.

W np. Rostoku na keje TIR wjeżdża wprost z autostrady.

O polskich drogach chyba masz jakiś pojęcie.

Zgodnie ze swoim mottem jesteś w stanie ogłupienia

Kazek

Kazek, - przegiąłeś!!!

  A gdzie byłeś, kiedy rozgrabiano Polską Żeglugę Bałtycką, Polską Żeglugę Morską i niemal całą flotę rybacką??? Odezwałeś się chociaż słowem w obronie tych firm??? Zgodnie z twoją zasadą już tu zaprezentowaną, zapewne powiedziałeś: "po co bronić te firmy??? Jak nie potrafią zarządzać swą flotą, to niech upadają"!!!

  Jeśli PiS podjął kroki w celu odbudowania tego, co do roku 2005 kolejni (nie)rządzący rozwalili i zniszczyli, to uważasz za zły... plan odbudowy portu w Elblągu i uniezależnienie się chociaż na tym polu od Sowietów? Szok! Tak tylko może myśleć ktoś, komu absolutnie nie zależy na Polsce, a swoje "mądrości" powinien wypisywać na portalu GW. Tam lemingów dostatek, więc o poklask dla swoich bzdur miałbyś łatwiej.

  Na twoje słowa, iż to ja jestem w stanie ogłupienia, nie będę się zniżał do twojego poziomu intelektualnego i twojej wiedzy, bo musiałbym się... położyć na podłodze.

         
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Znowu jesteś niedoinformowany

PŻM istnieje i ma się dobrze jest przedsiębiorstwem państwowym. Taka jest twoja propagandowa wiedza w sam raz aby pisać głupoty w internecie.

Port w Elblągu to utopia bo kto by tam pływał i po co. Był tam kiedyś Zamech ale niewiele po nim zostało.

Niech najpierw istniejące porty będą wykorzystane chociaż w 50% a potem można mówić o budowie kolejnych.

Co ma port w Elblągu (którego nie ma) do Sowietów , których też już niema.

Myślisz człowieku propagandą i zatrzymałeś się w latach 80.

"Inni szatani są tu czynni"

Zacząć należ od odzyskania banków a to nie "sowieci" są ich właścicielami.

Kazek

Re: Jak byś myślał to byś wiedział,

Tak Kaziu, porty w Hamburgu i Rostoku kwitną a krowy holenderskie i bawarskie są najbardziej mleczne. Zjedzmy te nasze krowy, po co nam one jak tak mało mleka dają. Logika kaziowa.

Popieram też PiS

Mają bardzo trudne zadanie - Odzyskać Polskę. Tylko Oni to potrafią... Zadumałam się, marzyłam... jak to będzie dobrze. Nie myślę, że od razu będzie dobrze materialnie, ale chciałabym oddychać w Wolnej i Niepodległej!!!

******************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Re: Popieram też PiS

Otóż to:)

Zuberegg, - mam nadzieję, że PiS znajdzie takich...

... "Grabskich" i "Kwiatkowskich", aby podnieśli Rzeczpospolitą z ruiny, do której najpierw przyłożyli swe łapy komunistyczni agenci (Magdalenka, Okrągły stół) i AWS, potem SLD, PSL, UW, KL-D, ponownie SLD, a kończą "dzieło" platformersi z pawlakami i z chorą na umyśle... palikociarnią. 

Kiedy PiS zacznie "sprzątać ten burdel", jaki po sobie zostawią platformersi i pawlaki, przydałoby się przywrócić ustawy z dnia 17 grudnia 1920 dot. kary za zdradę Rzeczpospolitej oraz  z dnia 18 marca 1921 roku o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników. Wyjątkowo, w odniesieniu do tych ustaw... prawo powinno działać "wstecz", bo inaczej nie da się ukarać zdrajców Ojczyzny i majstrujących przy Najjaśniejszej Rzeczpospolitej adekwatnie do popełnionych czynów.

Pozdrawiam,
                     
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Re: Zuberegg, - mam nadzieję, że PiS znajdzie takich...

Prawa działającego "wstecz" nie trzeba wprowadzać, wystarczy to sie tak szybko nie przedawnia. Trzeba tylko przebudować sądy i prokuratury.
Pozdrawiam