Kto tworzy "nowych Żydów"

Kraj

Wczoraj i dziś usłyszeliśmy dwie wypowiedzi które muszą budzić nasz niepokój. W obu odnaleźć można odwołania do starego wypróbowanego przez komunistów dzielenia ludzi dla odwrócenia uwagi od spraw istotnych. Komuniści gdy była potrzeba walki z wrogami partii-"wtrącali" tematykę żydowską w swe wypowiedzi licząc na wzrost napięć społecznych który odwróci uwagę od problemów partii, jej pomysłów. Tym właśnie sprawdzonym tropem postanowili pójść ludzi z TR. Na potrzeby swej akcji postanowili ukuć hasło "nowy Żyd"-tak by móc nim szermować w walce z swymi ideologicznymi wrogami

Prof. Środa - wyrażając solidarność z posłanką TR Anną Grodzką, której wtorkowe spotkanie promujące książkę zakłóciła grupa mężczyzn wykrzykujących skierowane przeciwko posłance TR hasła - powiedziała, że coraz groźniejsze jest zjawisko "obcości, inności i wrogości". Jak mówiła, jest ono budowane na specyficznej "symbiozie stadionu i kościoła".

- Ta ideologia, której się naprawdę obawiam, polega na produkowaniu "nowych Żydów". Kategoria "Żyda" nie jest kategorią etniczną ani religijną, to jest wskazywanie na obcego. Każda ideologia opiera się na tej relacji: swój - obcy i tym obcym może być każdy - podkreśliła Środa. Według niej, efektem ideologii polegającej na "zarządzaniu nienawiścią i wybieraniu sobie i piętnowaniu tzw. obcych" jest bardzo głęboki, radykalny podział społeczeństwa. Jako "narzędzia zarządzania nienawiścią" wymieniła m.in. ideologię gender, "napaść" na szefa fundacji WOŚP Jurka Owsiaka czy książkę "Resortowe dzieci" autorstwa Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza. pap 17-I-2014

Z informacji PAP wynika, że niemal pewne są "jedynki" na listach TR dla Marka Siwca (Wielkopolska) i Ryszarda Kalisza (Warszawa), Roberta Kwiatkowskiego (Dolny Śląsk-Opolskie), Jana Hartmana (Małopolska-Świętokrzyskie), Pawła Piskorskiego (woj. zachodniopomorskie i lubuskie).

Zaznaczył, że TR staje naprzeciwko zjawiska, które określił jako front zarządzania nienawiścią, nawiązując do piątkowych słów prof. Magdaleny Środy, wypowiedzianych w Sejmie na konferencji o gender, zorganizowanej przez TR.

- Ten front obejmuje ludzi od Kościoła katolickiego i ich ataku na ideologię gender, poprzez prawicowych publicystów stygmatyzujących "nowych Żydów" w dzisiejszej Polsce, czyli tzw. dzieci resortowe - zaznaczył Palikot. pap 18-I-2014

Mamy tu do czynienia z całkowicie bezczelną, polityczną próbą wykorzystania Żydów dla osiągnięcia swych celów. Jest to oburzające także z innego powodu. Działania te są kreowane przez ludzi którzy bronią, gloryfikują i współpracują z ludźmi wywodzącymi się z największej antysemickiej partii w naszym kraju-PZPR. To ludzie z tej partii byli autorami antysemickich nagonek i to ci ludzie zmusili tysiące osób żydowskiego pochodzenia do wyjazdu z kraju. Dziś to samo środowisko znów próbuje posłużyć się Żydami w sposób instrumentalny- budując pojęcie "nowy Żyd". Pod tym pojęciem chcąc ukryć nawet resortowe rodziny-te same które przeprowadzały antysemickie czystki.....Ci ludzie do dnia dzisiejszego nie zostali rozliczeni za swe postępowanie...A są dziś bliscy TR i Januszowi P.

Janusz Palikot wpadł w 31 rocznicę stanu wojennego na krótką wizytę do leżącego w szpitalu gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Przypomnę iż "Na fali antysemickich czystek - nie wiadomo, czy z powodów rasistowskich, czy czystego karierowiczostwa - pozbył się z wojska wielu ludzi pochodzenia żydowskiego.

- Te antysemickie czystki działacze PZPR nazywali odżydzaniem wojska. Zachowało się 6 rozkazów, w których Jaruzelski wyrzuca bądź degraduje ponad 1300 osób. Według prof. Paczkowskiego Jaruzelski miał "odżydzać" wojsko aż do 1978 roku, długo po odejściu Gomułki!

http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/prof-bogdan-m...

W TR mamy wielu ludzi wywodzących z największej antysemickiej partii jaką był PZPR..Grzegorz Kurczuk wybrany...dziś do prezydium rady krajowej TR wstąpił do PZPR w 1969r i pozostał do 1990 roku- antysemickie czystki nie przeszkadzały mu go jak widać. Np. Robert Kwiatkowski wstąpił do partii w 1985r. już po czystkach antysemickich. Ryszard Kalisz-działacz partii od 1978r. Marek Siwiec od 1977r. w partii.

Nie możemy pozwolić tym ludziom by znów, gdy jest im to potrzebne posłużą się Żydami do własnych politycznych celów, do instrumentalnego ich wykorzystania tak jak w 68 roku. Do dziś za to nie przeprosili, nie ponieśli żadnych konsekwencji. Stąd ich bezczelność w "graniu Żydami"...

10
Średnio: 10 (8 votes)
portret użytkownika PP

"symbioza stadionu i kościoła"

Dobre!
Nie wiem dlaczego, ale zawsze jak oglądam jakąś wypowiedź tej pani, to też przychodzi mi na myśl słowo "symbioza", a dokładniej: "symbioza prostactwa i głupoty".

Niby luźny ciąg skojarzeń, a taki powtarzalny... sama się dziwię.

PPzdr.

Re: "symbioza stadionu i kościoła"

Dla Środy i osób jej podobnych kościół i kibice to dwa najgorsze koszmary. Kościół bo ma siłę opierać się głupocie. Kibice bo potrafią obronić ulicę przed lewactwem.
Pozdrawiam

portret użytkownika matka trzech córek

Moim zdaniem to jest cyniczna gra

Wkrótce pojawi się delegacja z Knesetu, a wraz z nią światowe media.
Palikot chce zwrócić ich uwagę na siebie i zrehabilitować przy okazji tych swoich, którzy są teraz "za", a w 68-mym byli "przeciw".

Boję się tylko, że to działanie znowu uderzy w nas.
Gdzieś dzisiaj przeczytałam, że Tuskowe służby obliczyły,iż 20% antysemitów z grupy(jednej z trzech)wierzącej w żydowskie mordy rytualne, stale popiera PiS:)
Liczy antysemitów Tusk, liczy Palikot. Ciekawe, kto jeszcze wyjdzie w tym korowodzie na spotkanie Knesetu?

Pozdrawiam:)

Re: Moim zdaniem to jest cyniczna gra

Wątpie by Żydzi w Polsce chcieli mieć twarz Grodzkiego..
Pozdrawiam

portret użytkownika wilk na kacapy

Jedno jest pewne za antysemityzmw Polsce odpowoadaja Zydzi

tak jak odpowiadaja za likwidacje zydow z Hiltlera.
Za Hitlera likwidacja Zydpw bez pomocy Zydow byla by nie mozliwa.
Rok 68 stworzyli Zydzi zeby ulatwic ucieczke oraz wyjazd Zydow.Uciekali ci co im zagrazalo rozliczenie za mordowanie
polskich patryjotow po 45 roku w Polsce, ale tez byla syjonistyczn polityka aby zasilic Palestyne nowymi osadnikami.

Jesli goj np.Polak slusznie oskarzy zyda o cokolwiek to jest natysemita.

Antysemita jest kazdy kogo Zydzi nie lubia.

Obrady Knesetu na wyjezdzie w Polsce a eksterytorium jakim dla Zydow jest Oswiecim to jest prowokacja.
Te obrady zydowskiego sejmu beda chronione prze setki uzbrojonych po zeby MOSADowcow z prawem strzelania do kazdego co im bedzie sie wydawal za podejrzanego.

Trudno się nie zgodzić....

Odpowiadają za tyle polskich nieszczęść, że mogą liczyć tylko na nienawiść!. W Polsce przedwojennej, byli zmarginalizowani do drobnego handlu, rzemiosła i przemysłu. Na palcach policzyć potentatów przemysłowych. Żyli obok Polaków i ich szkodliwość była znikoma. Wszystko zmieniła sowiecka okupacja Polski. Dziś żyją z Polaków, rozkradając resztki dóbr narodowych, zawłaszczając wszystkie dziedziny życia. Ich potęga, wywodzi się z krwi wytoczonej naszym bohaterom, w katowniach stworzonego przez nich UB i kontrwywiadu wojskowego!. Jeśli ktoś buduje swoją siłę na krwi, majątku i terrorze podbitych, musi liczyć na nieuniknione rozliczenie. Wreszcie sobie uświadomiliśmy, kim jest ten stojący dotychczas w cieniu wróg!. Musimy usunąć te kanalie z życia, polityki i wszelkich dziedzin. Stopień zawłaszczenia osiągnął poziom krytyczny. W Sejmie 80% gudłajstwa. W Senacie prawie 90%. Ministerstwo Sprawiedliwości i Spraw Zagranicznych, zdominowane od okupacji przez czerwone parchy!. Belweder, jak żyrardowska jesziwa. Przez siedemdziesiąt lat od wyzwolenia, jeden Lech Kaczyński był rdzennym Polakiem!. Reszta to same parchy!. Jak Polacy mają ich kochać, za całe wyrządzone, niewyobrażalne zło?. Za walkę z kościołem i patriotyzmem?. Za resortowe dzieci, ziejące nienawiścią do prawowitych lokatorów tej ziemi?. Dali nam wyłącznie nienawiść i śmierć!. Podszyli się pod nas, kradnąc polskie nazwiska. Jeśli przy urnach wyborczych, nie powiemy im dość!. Jeśli nie wygra wyborów Kaczyński, to nie podniesiemy się już nigdy!. Do władzy dobija się, kolejny czerwony parch, Miller!. Najwyższy czas odebrać im władzę i odbudować Polskę na starych sprawdzonych korzeniach. Na naszej wierze i tożsamości narodowej!. To ostatni dzwonek przed totalną zagładą!....