Trzy zmarnowane przez władze lata

Kraj

Mija dziś trzecia rocznica smoleńska. Kalendarzowo jesteśmy trzy lata po katastrofie, jeśli chodzi o wyjaśnienie przyczyn, ukaranie winnych, wyciągnięcie wniosków ciągle jesteśmy "tuż po".
Wrak jest tam gdzie był, nasi śledczy miotają się jak się miotali tuż po. Władza dziś tak jak i wtedy boi się w jakikolwiek sposób urazić stronę Rosyjską...
Naszych rządowych śledczych przerasta tak "trudna" czynność jak zmierzenie ścięcia brzozy która to miała wg. rządowych ekspertów być przyczyną katastrofy samolotu. Prokurator Szeląg najpierw na konferencji zaprzecza wykryciu śladów trotylu we wraku samolotu, później podczas wizyty na posiedzeniu sejmowej komisji potwierdza fakt wykrycia trotylu....
Tak prowadzone śledztwo musi powodować coraz większe zniecierpliwienie oraz coraz większą nieufność wobec organów państwa.
Władze całkowicie bezradne wobec wschodniego sąsiada (sprawa drugiej nitki jamału pokazała skalę tej bezradności), reagują nerwowo na pytania o Smoleńsk, bagatelizują tę sprawę chcą ją od siebie odepchnąć. Ku ich rozpaczy sprawa ta wraca do nich z coraz większą siłą, coraz więcej ludzi wątpi w rządową wersje katastrofy.
Sprawę śledztwa i poznawania smoleńskiej prawdy pchają niezależne od rządu środowiska. Gdyby nie ich upór do dziś ciała ofiar katastrofy leżały by w niewłaściwych grobach. Ten upór sprawił iż nie zrobiono z Polskiego generała pijaka. To ich nacisk zmusza prokuratorów do aktywności.
Jednak każdy przyzna iż te trzy lata zostały przez władze państwa całkowicie zmarnowane. Dalej dyskutujemy o wraku, pomniku, brzozie, nadal Tusk ukrywa treść swych rozmów z Putinem, wykrycie trotylu władza również stara się zakłamać.
Władza jest winna temu iż żadna z tych spraw nie została załatwiona i wyjaśniona. Władza jest winna coraz większemu podziałowi społeczeństwa. Niestety dla władzy ta obstrukcja zaczyna sie obracać przeciw niej, rosnąca wobec rządu smoleńska nieufność zmusi władze do zmiany zachowania....lub doprowadzi do zmiany władzy. Choć wydaje się iż to ostatnie jest coraz bardziej nieuchronne.

7
Średnio: 7 (3 głosy)
portret użytkownika wilk na kacapy

Wrecz przeciwnie uwazam ze WADZA nie zmarnowala trzech lat

bo dokladnie zacierala slady najwiekszego mordu wewnetrznego
w dziejach historji Polski.
Najpierw zamach w Miroslawcu, ktory byl przygotowaniem zamachu smolenskiego, ktory wykazal sprawnosc sluzb i propagandy rzadowej, tak ze Polacy lykneli klamstwo i sluzby przy Lechu Kaczynskim nie zareagowalu nawet.
Czy to byla glupota naiwnosc,brak kompetencji^ niewiem wkazdym badz razie zostali zachypnotyzowani czy cos wtym rodzaju.
Po zamachu smolenskim rzad caly cas ciezko pracuje nad utrwalaniem obrazu millerowskigo pancernej brzozy ,pijanego Blasika,i debili,kamikaze pilotow.

Re: Wrecz przeciwnie uwazam ze WADZA nie zmarnowala trzech lat

Przecenia Pan możliwości intelektualne rządu. Oni są tak nieporadni że nawet medialny parasol nad nimi im przestał pomagać

portret użytkownika wilk na kacapy

Niechcialbym w to wierzyc, ale dalej 50% baranow idzie droga

wyznaczona za pomoca mediow , przez jedynie sluszna PObolszewicka partie.

Re: Niechcialbym w to wierzyc, ale dalej 50% baranow idzie droga

Wiara w propagandę też ma granicę:)

zgadzam się z wilkiem

waadza wykonała z nawiązką zadanie - jako desant niszczący Polskę.

zuberegg

A czy nie uważa Pan , że te 3 lata w sposób zadziwiający zmarnowała opozycja ? .

Re: zuberegg

Nie. Tylko dzięki opozycji ludzie odrzucili kłamliwy raport komisji Millera.

@zuberegg

opozycja wykorzystała czas w 200 procentach. Mam nadzieję, że poznałeś się na trollu?

zuberegg

 A czy nie uważa Pan, że samo uświadomienie dla części społeczeństwa kłamliwości raportu Millera,  to zbyt mało jak na działalność tak dużej opozycji w przeciągu 3 lat ?. Mógłby Pan wymienić coś poza tym ?.

Re: zuberegg

Mógłbym-choćby obrona godności ludzi którzy zginęli w Smoleńsku. Blokowanie szkodliwych lewackich pomysłów rządu jak np. związki partnerskie. Powstrzymywanie rządu od sprzedania naszego bezpieczeństwa energetycznego w ręce Rosjan i to przy całkowicie prorządowych mediach